DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161397 poruka u 7278 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 09, 2019, 11:46:08
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaGoniči i Tragači po krvi (Urednik: #)Psi gonici za lov zeca i njihova obuka
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Psi gonici za lov zeca i njihova obuka  (Pročitano 66102 puta)
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #30 poslato: Март 05, 2011, 09:06:31 »

Slab sam ti ja oko zeca .
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
Duskodugousko
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Март 05, 2011, 10:32:17 »

Sta ti je uza specijalnost? biggrin
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Март 05, 2011, 10:42:06 »

Nikada ,to je kod gonica bas retkost da ga nateruje gazdi.
Salim se gonic ce vrlo cesto da ti natera zeca i liju pred nogama. Desava se to mnogima,u zavisnosti od gonica i njegovog temperamenta ,ali definitivno je bolji za zeca i liju onaj gonic sto tera polako jer imas kad da se namestis. lol (to sam citao a i cuo od iskusnijih kolega koji su imali takve slucajeve sa gonicima, ja nisam... ) spiteful
Za***avanje,trebao si da shvatis do sad. drinks
Sačuvana

А и последња три!
Duskodugousko
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Март 05, 2011, 11:55:04 »

Ti kao Lala u onom vicu...Otisao Lala u apoteku i kaze:Dobar dan,dajte mi pola vijage.Apotekar mu odgovori:Gospodine,za pun efekat vam je potrebna cela tableta!A Lala ce na to:Ma znam,ali ja bih samo da podje.avam! Wink
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Март 05, 2011, 12:02:00 »

E jes samo meni ne treba ni lapo da podj.
Sačuvana

А и последња три!
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

corovicd88@gmail.com dacovuk dacovuk
« Odgovor #35 poslato: Септембар 15, 2011, 09:33:03 »

http://www.youtube.com/watch?v=45w0rc0UegUEVO MALO ZABAVE,OVAKO TREBA DA GA GONI KER.BAREM PO SNIJEGU. drinks
Sačuvana

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #36 poslato: Септембар 15, 2011, 09:49:45 »

IMAO SAM TO ZADOVOLJSTVO DA RADIM SA SOLIDNIM STENETOM OD MOG DRUGA POSTO ZAJEDNO IDEMO U LOV.KAD JE STENETU BILO 6mes NASTRVIO SAM GA NA ZECA,UHVATIO GA JE RANJENOG.SA 8/9mes JE ISAO SA KERADIMA I NIJE SE ODVAJAO,SVE U SVEMU BRZO JE UCIO ZANAT.I TAKO NASTRVLJEN JE KASNIJE JOS 3/4puta,KAD JE NAPUNIO GODINU IPO,SKORO STALNO BI DIZAO ZECA I GONIO GA PO POLA SATA NAJMANJE.TAKO SVE DA PROSLE ZIME KAD JE UHVATIO 3/4RANJENA ZECA,NEGDE PRED KRAJ SEZONE JE ZNAO DA GA GONI 2/3h PO SNIJEGU,BIO UPORAN I STVARNO VELIKI MERAKLIJA ZA ZECA.A U NJEGOVOM ODRASTANJU JE STRVLJEN NA 5/6kuna,3macke,na nekoliko jazavaca,cesto izvodjen po noci,ostavljan u loviste.sve u svemu vecina bi se kerova unistila a on je bio sve bolji i bolji.I NEGDE U MARTU UKRADU GA DUSMANI I NI TRAGA NI GLASA OD NJEGA.HOCU DA KAZEM BEZ SOLIDNOG DA NE KAZEM DOBROG GENETSKOG POTENCIJALA NEMA NIM SOLIDNOG A KAMOLI DOBROG KERA.http://www.youtube.com/watch?v=v_w9SZx4Zsg&feature=related hi
Sačuvana

dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #37 poslato: Септембар 16, 2011, 04:04:14 »

evo jedan snimak za neverovati,pricao je jedan stari lovac da mu je ker nagonio zeca u LIM ali mu niko nije verovao.ohttp://www.youtube.com/watch?v=gSjSfJfE_Iw&feature=related :good:vo jos vecina lovaca nije vidjela
Sačuvana

Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #38 poslato: Септембар 19, 2011, 10:29:52 »

Stvarno za pricu!  hi

http://youtu.be/gSjSfJfE_Iw

Imao sam slicno iskustvo sa ds, samo sto nisu preplivale, vec bezale niz potok! Na trenutak dovele u zabludu i nas i pse, ali je misterija bila resena...

svaka cast za ovakvog gonica!  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #39 poslato: Септембар 26, 2011, 08:05:04 »

Pocinjem sa ustavljenom kozom sa dva meseca da se igramo ,, pustam ga na zivog zeca sa 4-5m naravno vezanog...sa 6-7 pustim zeca i psa nevezanog spiteful...poludi posle toga na snimku ima 4meseci.
http://www.youtube.com/watch?v=KgzhhFRB5os
a ovde u ruci drzim zeca i odnosim do psa
http://www.youtube.com/watch?v=KgzhhFRB5os
Sačuvana

*mp153/12-89*
vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #40 poslato: Септембар 26, 2011, 08:07:41 »

greskau adrasi ovde je zec u ruci
http://www.youtube.com/watch?v=yxhwFLlp_G8
Sačuvana

*mp153/12-89*
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #41 poslato: Септембар 26, 2011, 09:45:58 »

greskau adrasi ovde je zec u ruci
http://www.youtube.com/watch?v=yxhwFLlp_G8
fino ,ema sta samo ne razumijem zasto vezes pitomog zeca?jer stene ga stize sa dva ipo meseca,barem su ga moja stizala sa toliko starosti.ali svak ima svoj nacin obuke. clapping
Sačuvana

vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #42 poslato: Септембар 27, 2011, 10:57:30 »

ma zec je uvek pusten, stene je odvezano,,, ne vezujem zeca drinks
Sačuvana

*mp153/12-89*
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #43 poslato: Септембар 27, 2011, 05:37:27 »

Pocinjem sa ustavljenom kozom sa dva meseca da se igramo ,, pustam ga na zivog zeca sa 4-5m naravno vezanog...sa 6-7 pustim zeca i psa nevezanog
onda sam ja pogresno protumacio gore navedeni tekst suicide_fool
Sačuvana

Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Јануар 24, 2013, 10:42:06 »

Da malo osvežimo temu. Prvi dan decembra, jutro izuzetno hladno uz jak mraz koji udara u nos goničima. Teren veoma lep ali ne tako bogat ovom divljači. Dolazimo do terena gde smo planirali da pustimo pse (goniče). Vec posle nekoliko minuta pretrage terena od strane pasa, počinje njihovo karakteristično javljanje na tragu zeca. Počinje raspoređivanje na očekivane prelaze divljaći. Lavež pasa postaje sve česći i česći, adrenalin raste i svakoga trenutka očekujemo karakterističnu vrisku pasa na već pokrenutom zecu koji se polako, i već njemu znanom načinu, majstorski izvlači ispred pasa. Nije se dugo čekalo i "vrisak" se začuo. Pesma gonica odjekuje šumom, adrenalin raste, sva čula su napeta i na najmanji pokret se reaguje. Zec dolazi bilu mene,tj. mesta na kojem čekam, menja pravac i izvlači se isperd pasa i beži uz jednu dolinu da bi se već nakon petsto metara zabacio i sakrio, na samo njemu znani način, kerovima. Međutim iskusni kerovi dolaze do tog mesta i nakon nekoliko minuta ponovo pokreću zeca koji beži u selo i spašava se.
Po dolasku pasa prelazimo dalje i nakon veće pretrage terena psi nalaze trag. Već je negde oko 12i30.Mraz je popustio i olaksava rad pasa. Javljanje pasa se sve više i više čuje. Opet taj adrenalin i opet ta napeta čula i eto je, ta željena pesma pasa. Okrenut u pravcu iz kojeg očekujem dolazak divljači i spreman na veoma brzu reakciju ugledah zeca kako munjevitom brzinom prolazi groz gustiš. Pucam, prvi metak, zec nastavlja ali vidim da je pogodjen pucam drugi put i on odlazi u laganim skokovima. Brzo prepunjavam pušku i krećem ka drugom prelazu gde ga ponovo očekujem. Stizu psi i vec posle nekoliko desetina metara čujem u njihovom glasu promenu i shvatam da im je zec bukvalno isped nogu. Odmah zatim i čujem pisak zeca. Shvatam da su ga uhvatili i brzo trčim ka kerovima i uzimam zeca. Za pse je sledila nagrada za uspešan lovni dan.

Sačuvana

Sve sto ispred mene bezi, posle pucnja lezi!
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: