DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

135199 poruka u 5608 tema- 5629 članova - Poslednji član: antispin

Април 24, 2014, 06:16:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Psi gonici za lov zeca i njihova obuka  (Pročitano 20094 puta)
Младен 82
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #45 poslato: Јануар 25, 2013, 12:11:24 »

Свака част мајсторе!
Sačuvana
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

corovicd88@gmail.com dacovuk dacovuk
« Odgovor #46 poslato: Фебруар 12, 2013, 01:37:27 »

Da malo osvežimo temu. Prvi dan decembra, jutro izuzetno hladno uz jak mraz koji udara u nos goničima. Teren veoma lep ali ne tako bogat ovom divljači. Dolazimo do terena gde smo planirali da pustimo pse (goniče). Vec posle nekoliko minuta pretrage terena od strane pasa, počinje njihovo karakteristično javljanje na tragu zeca. Počinje raspoređivanje na očekivane prelaze divljaći. Lavež pasa postaje sve česći i česći, adrenalin raste i svakoga trenutka očekujemo karakterističnu vrisku pasa na već pokrenutom zecu koji se polako, i već njemu znanom načinu, majstorski izvlači ispred pasa. Nije se dugo čekalo i "vrisak" se začuo. Pesma gonica odjekuje šumom, adrenalin raste, sva čula su napeta i na najmanji pokret se reaguje. Zec dolazi bilu mene,tj. mesta na kojem čekam, menja pravac i izvlači se isperd pasa i beži uz jednu dolinu da bi se već nakon petsto metara zabacio i sakrio, na samo njemu znani način, kerovima. Međutim iskusni kerovi dolaze do tog mesta i nakon nekoliko minuta ponovo pokreću zeca koji beži u selo i spašava se.
Po dolasku pasa prelazimo dalje i nakon veće pretrage terena psi nalaze trag. Već je negde oko 12i30.Mraz je popustio i olaksava rad pasa. Javljanje pasa se sve više i više čuje. Opet taj adrenalin i opet ta napeta čula i eto je, ta željena pesma pasa. Okrenut u pravcu iz kojeg očekujem dolazak divljači i spreman na veoma brzu reakciju ugledah zeca kako munjevitom brzinom prolazi groz gustiš. Pucam, prvi metak, zec nastavlja ali vidim da je pogodjen pucam drugi put i on odlazi u laganim skokovima. Brzo prepunjavam pušku i krećem ka drugom prelazu gde ga ponovo očekujem. Stizu psi i vec posle nekoliko desetina metara čujem u njihovom glasu promenu i shvatam da im je zec bukvalno isped nogu. Odmah zatim i čujem pisak zeca. Shvatam da su ga uhvatili i brzo trčim ka kerovima i uzimam zeca. Za pse je sledila nagrada za uspešan lovni dan.

Svaka cast Djora.
Vidim da psi imaju ogrlice za vukove.Reci mi kako si zadovoljan sa ovim ogrlicama i ovom zutom bojom.Ja cu da pravim nesto ali sa led diodama,ali i ove su dobre.Imamo veliki problem sa vukovima jer nagrdise gonice...
Sačuvana

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Фебруар 12, 2013, 10:31:14 »

Hvala  hi Sto se tice ogrlica dosta sam zadovoljan. Moj drug sa kojim idem u lov vec godinama stavlja ove ogrlice i do sad mu gonic nije stradao od vuka. Pre dve godine gedao sam kako mi vuk hvata psa. Tada sam resio da stavim i ja ove ogrlice i od tada mi se nije desavalo da mi vuk hvata gonice. Za zute trake sam stavljao ceradu kao za kamion a narandzasta je marker za kapu koji je usiven za ogrlicu. Pozdrav i zelim ti uspeha.
Sačuvana

Sve sto ispred mene bezi, posle pucnja lezi!
milan034
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Март 31, 2013, 09:06:36 »

Jedno malo pitanje za iskusne goničlije!
Pošto mi je ovo tek drugi pas kog cuvam imam jedno pitanje. Pas je star godinu dana, odvaja se od mene, kad oseti trag i do 400 m trazi, traži... i podiže divljač. Nekada goni 3 minuta , nekada i po 20 minnuta. Da li je to normalno za mladog goniča , ili ne? I kako da mu produzim duzinu gonjenja?
Sačuvana

...e tako se to radi , kratko ali j***tacno
Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Новембар 13, 2013, 09:50:29 »

Posto su goniclije malo zadremale ili ovaj nacin lova ne preferiraju evo malo da osvezimo temu i probudim zadremle.
Jutro toplo, bez vetra,  sa dosta vlage mozda i previse zbog kise koja je porosila pred zoru. Ali opet bez mraza koji u ovo doba godine moze da bude. Sta je tu je. Resili smo da idemo pa sta bude. Dolazimo do terena gde planiramo da pustimo pse. Ne tako bogat ovom divljaci, tj. zecom. Prelazimo deo terena ali nema javljanja pasa na tragu divljaci. Idemo dalje prelazimo i drugi deo terena i opet bez javljanja pasa. Pravimo malu pauzu za odmor i nastavljamo dalje. Dolazimo do jedne uvale ispresecane livadama i sumom. Pocinje javljanje pasa. Po njihovom javljanju primecujem da jedan pas trazi jednog a drugi drugog zeca. Pocinjemo polako da se rasporedjujemo na prolaze gde ocekujemo da se divljac izvuce ispred pasa. Psi na tragu se sve cesce cuju. Adrenalin raste i svakog momenta se ocekuje pokretanje divljaci. Odjednom se zacuo "vrisak" psa koji mi je dao do znanja da mu je zec skocio bukvalno ispred nosa, i pocinje glasan gon. Prsti se stezu oko kundaka i prati se svaki pokret i svaki sum. Pas nastavlja goniti ali u suprotnom smeru od mene, prelazi iza brda i vise se ne cuje. Nekoliko trenutaka posle oglasava se i drugi pas koji pocinje sa gonom, ali i drugi pas se cuje kako vraca zeca prema meni i opet su sva cula napeta. Vise neznam gde da pratim jer jedan pas mi dolazi sa leve strane a drugi sa desne strane. Ponovo se zec odnosno zecevi daju u beg u suprotnom smeru od mene. Nize dole ispod mene na prelazu je jedan drugar a iznad vislje uz put drugi drugar. Nekoliko minuta kasnije pas ponovo vraca zeca i opet su sva cula napeta. Adrenalin raste srce pocinje jace da kuca kao da je prvi put. Pas se priblizava i sve se glasnije cuje njegov gon. I neki tren zatim izlazi zec i pravo uz put ide prema meni, ali van dometa. Ostajem smiren i cekam, jer znam da bi na najmanji pokret promenio pravac i otisao dalje. U dometu je, pucam zec pada. Metak RC sacma 3.5mm, 35g.
Nemanmo vremena da se sastajemo, vec se cujemo telefonom da je odstreljen, jer se sada drugi pas cuje kako vraca divljac koja se i ovoga puta priblizava meni ali menja pravac i ide u pravcu nize gde je postavljen drugar. Medjutim prolazi blizu njega i odlazi niz put pravo u selo gde psa napadaju seoski kucici i on odustaje.
Sve u svemu veoma lep lov i dozivljaj koji je upotpunila lepota jesenjeg lisca koje polako opada pred zimu.

Sačuvana

Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Новембар 13, 2013, 09:56:06 »

Evo i ove slike, strelac, tj. ja, i pas sa odstreljenoim divljaci. Pozdrav svim goniclijama uz lovacki DOBAR POGLED I MIRNA RUKA good
Sačuvana

MisaKnjaz
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Новембар 14, 2013, 02:18:08 »

Savršen doživljaj.Ništa lepše od lova zeca goničima.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #52 poslato: Новембар 14, 2013, 09:25:22 »

Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Новембар 17, 2013, 08:15:23 »

"Misaknjaz" u potpunosti se slazem sa tobom.
Nidzo lepe slike a bogami i ulov. Izgleda da imate dosta zeca u lovistu. Za dozivljaj necu nista da kazem jer je sigurno bio na visokom nivou. Samo bih voleo malo da opises rad pasa i nacin odvijanja lova. Dobar pogled.
Sačuvana

Cveja
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Фебруар 28, 2014, 04:55:13 »

Kondicioni trening podmlatka http://www.youtube.com/watch?v=_UzERJlQb5k&feature=youtu.be
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: