DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7344 tema- 7080 članova - Poslednji član: Nemanjaaa1

Новембар 25, 2020, 03:58:04
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: WINCHESTER SXR Vulcan  (Pročitano 34578 puta)
romel
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Септембар 16, 2011, 08:46:26 »

Ukusi su razliciti,ali meni je lepsi sa prednjim nisanom.
Sačuvana
Nenad000
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

JA SAM PONOSAN COVEK!

bi-dj@hotmail.com
« Odgovor #46 poslato: Септембар 17, 2011, 08:50:28 »

Vjerujte odlicne. I to sa mehanickom nisanima.Ja imam varij.Zeiss Conquest 1.8-5.5x38 upucan na 150m,grupe u krugu precnika 4-5cm pucano sa naslona.Sjutra idem da provjerim upucanost pred sezonu pa cu postaviti slike.

Montenegrin
ubime u pojam jel mozes da napravis sliku sa ovim uvecanjem za zeiss-a malo mi je cudno a mnogo me zainteresovalo  tommy spruce_up
Sačuvana

ivanmtg
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Новембар 13, 2011, 08:13:32 »

POZDRAV za ekipu na sajtu,,vidim rasprava je o winchesteru pa da se nadovežem na ovu temu,kupio sam u Sarajevu prije par dana ovaj PA,,meni je strašan,,super,,zanima me gdje mogu naći brzi nišan kao kod kolege HUNTER 017 na slici i onakva guma na kundaku dali je tvornički ugrađena ili posebno,zadovoljan sam s ovim nišanim tj.postojećim ali mi ono djeluje bolje,,danas sam pucao selier belota i zadovoljan sam preciznošću,,hvala na informacijama ako mi tko može pomoći
Sačuvana
DejanG
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Новембар 14, 2011, 12:17:54 »

Kolika je grupa sa Belotom?
Sačuvana
SmallprincE
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Децембар 16, 2011, 02:15:06 »

Pozdrav kolege. Prodaje li neko mozda ovaj karabin posto sam zainteresovan da ga kupim.
MILT-DOT je napisao da u AT kosta 990e pa bih vas zamolio da mi kazete sta je AT. Hvala
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Децембар 16, 2011, 04:41:14 »

Austrija
Sačuvana
dzore
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Децембар 16, 2011, 05:05:53 »

Pre otprilike godinu dana videom sam ovakav karabin u Grof-u u Požarevcu cena mu je bila oko 140 000.
Sačuvana
SmallprincE
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Децембар 16, 2011, 06:16:34 »

Hvala na odgovoru. Nadam se da cu uskoro postati ponosni vlasnik Smiley
Ukoliko neko prodaje SXR Vulcan molio bih da me kontaktira putm pp. Hvala
Sačuvana
stefannn
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Децембар 28, 2017, 07:37:49 »

Je l kupovao ko skoro ovaj karabin, kakva su vam iskustva?
Sačuvana
tomica84
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Март 09, 2020, 12:25:45 »

Nasao sam slike na netu, karabin je mehanicki vrlo slican Browning Bar-u. Sistem okidanja, zatvarac, delovi gasnog cilindra, poluge, magacin identican... Sta to znaci, iskusnije kolege ako mogu da nam kazu. Da je to preslikani Bar jeftiniji za 400+ eura i da je kome ne igra ime ulogu, bolje resenje od Browninga?
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Март 09, 2020, 02:14:03 »

Nasao sam slike na netu, karabin je mehanicki vrlo slican Browning Bar-u. Sistem okidanja, zatvarac, delovi gasnog cilindra, poluge, magacin identican... Sta to znaci, iskusnije kolege ako mogu da nam kazu. Da je to preslikani Bar jeftiniji za 400+ eura i da je kome ne igra ime ulogu, bolje resenje od Browninga?
Winchester je u vlasništvu Browning-a, BAR i Vulkan se sklapaju u Browning-ovom pogonu u Vianu u Portugalu, za oba cevi proizvodi FN, imaju dosta izmenjivih delova proizvedenih u FN čak koriste i iste magacine ...
U principu Vulkan je jeftini BAR, razlike su više kozmetičke zasnovane na uštedi na nekim manje bitnaim pozicijama kako bi Vulkan bio u drugoj cenovnoj kategoriji (ispod 1000e u Evropi)...
BAR je mnogo bolje finiširam, ima veći br. konfiguracija, na zadnjim modelima mnogo bolje rešenu kočnicu ali i veću cenu...
Imao BAR-a, probao i Vulkana, preciznost i funkcionisanje identični kao i mane... BAR nešto bolje leži u ramenu naročito ako se koristi optika...
Ja bih na tvom mestu razmislio o kupovini PA u opšte... U većini zemalja ili su zabranjeni ili "uštrojeni" ( bez brzo izmenjivog okvira i ograničeni na 2 metka).
Ovo je dovelo do povećanja popularnosti karabina sa linijskim zatvaračima koji imaju i mnogo manje mana od PA u funkcionisanju, preciznosti i održavanju... Ove zabrane su dovele do prestanka proizvodnje PA mnogih proizvodjača ( Merkel, Remington, Heanel, Voere...) tako da su na tržištu ostala 3 glavna igrača, ne jedina ali jedina sa ozbiljnom produkcijom a to su Sauer, Benelli i Browning...
Lično ja PA nemam nameru više da koristim... Ne volim aluminijumske sanduke i gomilu sitnih delova... Samo čelik i jednostavnost... Šta ću kad sam staromodan... hi
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Март 09, 2020, 07:06:20 »

kod PA su 2+1 sasvim dovoljni eventualno 3+1
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Март 09, 2020, 07:35:04 »

Za PA 2+1 puna kapa...
Po meni to je isključivo pogonski karabin i tu završava posao odlično, pogrešno je što ga većina lovaca kod nas kupuje kao jedini-univerzalni karabin.
Problem je što da bi imao pristojnu težinu mnogi delovi su od alu-legura ili plastike. Svaka čast novim materijalima ali po izdržljivosti ništa ne može da zameni kvalitetan legirani čelik...
Drugi problem je komplikovanost zbog velikog broja delova i samim tim veće mogućnosti kvara ili otkaza, većoj izbirljivosti u municiji u pogledu funkcionisanja i preciznosti a samim tim i sigurnosti...
Treći je što je lov sve više pod kritikom nelovačke javnosti koja i nema prava saznanja o ovoj našoj strasti pa se zbog populizma sve više uvode restrikcije u pogledu oružja, municije u druge opreme (nekad opravdano a nekad ne) a tu su PA medju prvima na udaru za ograničenja ili potpunu zabranu u budućnosti, bar na Evropskom kontinentu...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: