DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 03:28:30
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kako protiv krpelja?  (Pročitano 17342 puta)
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Мај 08, 2013, 09:54:31 »

sta za krpelja koristiti,u apoteci nema nista
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #16 poslato: Мај 09, 2013, 06:22:15 »

Svaki uljani rastvor na bazi piretroida je dovoljna odbrana od krpelja. EKOSAN proizvodi REPELIN za lovce i ribolovce, bez mirisa, odlican je za krpelje i komarce.
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Мај 09, 2013, 09:38:47 »

sada sam pazario za krpelje sprej JUNGLE FORMULA proizvodjac Jalko  Belgija sa maksimum faktorom 4 cena 668 din ,znacu rezultate kako funkcionise veceras
Sačuvana
profesor306
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Мај 09, 2013, 12:05:47 »

Kolege, saznao sam nesto prosle nedelje pa rekoh da podelim sa vama.. razgovarao sam sa covekom koji radi u jednoj firmi necu da je imenujem radi njegovog bezbednosti, firma koja radi one ogrlice za pse,i one cuvene kapi koje se stavljaju na vrat itd.. i kaze mi da ne bacem pare da kupim ektanon i pipetom onom za nos izvucem iz flasice ektanona nekoliko kapi ali onako koncentrovano i da stavim na vrat sa gornje strane par kapi i isto par kapi na korenu repa sa gornje strane i ja sam poslusao, 24 h da pas bude zatvoren posle toga da nebi obrisao to i posle mi je rekao da sam miran dva meseca. evo vec je 10 dana kako sam to uradio i mogu vam reci da radi.. svakog dana su mi psi u travi u terenu i ni jedan krpelj vec 10 dana.. videcemo da li ce i dokle da traje ali za sada sam prezadovoljan.. mislim da sam nekom pomogao da sacuva novcanik od neizbeznih skupih preparata, evo jedne pametne stvari koju sam cuo i zelo da podelim sa vama.. Dobar pogled 
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Мај 09, 2013, 06:26:43 »

Svako ima pravo da radi svom psu sta hoce...ektanon je svuda u svetu zabranjen a i kod nas se koristi iskljucivo za polivanje svinjaca. Nikako na zivu zivotinju, mada opet, svako ima svoje veselje. I ako sipate malo napalma, pobice krpelje...
Inace, krpelji su najvece p.cke medju zglavkarima. Doza koja se uobicajeno koristi za  za suzbijanje krpelja je i do 4-5 puta manja od doze za npr. komarce ili bubasvabe. Sto ce reci, ako kesica npr. VILOTRINA ide na 10 l vode za prskanje bubasvaba, slobodno moze na 40l ako tretirate krpelje.Tako da su te price FAKTOR 4 ili FAKTOR 7+12 gluposti i marketinski trik. Doza od 1% permetrina u stiku ili uljnom losionu je sasvim dovoljna da vas odbrani i od komaraca i od krpelja na par sati. Zavisi od temperature vazduha i znojenja.
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
profesor306
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Мај 09, 2013, 11:59:03 »

Na ektanonu su i napisane i nacrtane zivotonje koje smeju da se tretiraju,i za svaku zivotinju pise koja doza, itd.. nisam cuo da je negde zabranjen ali verujem da jeste !! cuo sam da se u svetu ne voze automobili ispod euro 4motora,kod nas se vozi auto koji uopste namu euro motore, da se ne toci benizn ako je ispod 98oktana,a kod nas takvog uopste nema, i tako milion stvari.. verovatno ima razlog zasto, ali ja imam poentere jedne od najositljivijih lovackih pasa, uredno sam ih tretirao ektanonom i sada sam poceo kako sam naveo ovaj nov sistem upotrebe ektanona, i vec 4 god mog psa krpelji ne ujedaju, druge probleme nisam primetio,nadam se i da neci imati nekih problema...
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Мај 10, 2013, 06:35:33 »

nadam se i da neci imati nekih problema...
Lepo receno  hi
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
Marko spanac
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v

« Odgovor #22 poslato: Јануар 31, 2015, 06:03:30 »

Prva nedelja na faznana ja 5 dana ranije stavim frontline na kera i posle izlaska nadjem na njemu 28 krpelja, 20 mrtvih a 8 zivih...
Sad vise nisam pametan sta da radim i stavljam...
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 31, 2015, 06:56:01 »

Prva nedelja na faznana ja 5 dana ranije stavim frontline na kera i posle izlaska nadjem na njemu 28 krpelja, 20 mrtvih a 8 zivih...
Sad vise nisam pametan sta da radim i stavljam...

Ja sam kupio neku Bajerovu ogrlicu za krpelje i najmanje 4 meseca ima efekat ako ne i vise,u praksi deluje fenomenalno,ni jedne krpelji nema uopste iako je bio letnji period kada ih ima najvise.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Marko spanac
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 01, 2015, 11:12:13 »

Samo nju nisam kupio sve ostale sam uzimao, iz spanije sam donosio. Ali mesec ipo, dva plafon traje, jel moj breton malo malo pa u bazen uskoci... I onda to umanji dejstvo...
A nista moram probati tu pa cemo videti...
Sačuvana
fleki
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 01, 2015, 03:39:07 »

Ja sam za mog bretona kupio bajerov foresto i mogu vam reci da je odličan.

Pre par meseci mom psu upadne semenka trave u oko, ja mu izvadim to ali ostane mu otečeno, nabubrili kapci. Odvedem ga kod veterinara kad ima šta i da vidim... on se mučenik ceo osuo po telu(crvenilo) a otok očiju je kao posledica alergije na...jbg ne secam se šta. Ajde kad sam već u ambulanti pregledaj sve šta treba i naravno pregled na buve i druge kojekakve kožne parazite. To se radi prosto, postavi se beli papir ispod psa a on se češlja. Na papiru je bilo par komada mrtvih krpelja e sad od kad su tu ne znam ali u tom momentu je bio otprilike 8-mi mesec da mi pas nosi foresto.

Posle par dana sam "častio" pomoćnika novom ogrlicom, nije jeftina, negde oko 4000 otprilike ali sve je jeftinije nego lečiti kera.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: