DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

137884 poruka u 5844 tema- 5788 članova - Poslednji član: Line css

Октобар 20, 2014, 11:40:38
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Startni pistolji  (Pročitano 22518 puta)
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Август 04, 2010, 08:33:22 »

videh municiju za starne pistolje 9 mm
htedoh da kupim jedan da navikavam keru na pucanj ali ....
kupiti se moze samo mali  emgejac rekose takav zakon?Huh???
malo proceprkah po netu i nadjoh ovo
 http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Policija-oduzima-startne-pishtolje-replike.lt.html
i ne mogu da verujem
pored svih onih replika za air soft provlaci se ova zabrana
jel ima nesto novo po pitanju zabrane za startne pistolja ili i dalje traje ova nebuloza pioneer
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Август 05, 2010, 08:04:18 »

Postoje ozbiljni razlozi zasto su startni pistolji zabranjeni, i uopste nisu nebuloza. Najverovatnije ce ostati zabranjeni i po sledecem ZOUMU..
Sačuvana
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Август 05, 2010, 05:56:21 »

jel to ono u fazonu ubusavali cevi pa pravili prave pistolje
ili ih koristili kao gasne pistolje.
cela evropa ih prodaje samo kod nas treniraju strogocu po tom pitanju... bad
Sačuvana
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Август 09, 2010, 05:43:58 »

Gasni pištolj je vatreno oružje čije neovlašćeno nabavljanje, držanje, nošenje, izrada, razmena ili prodaja, predstavljaju krivično delo iz člana 33. stav 1. ovog zakona o oružju i municiji
Vrsta:  Sudska praksa
Sud:     Datum: 1997-10-12 Broj: Kzz.17/95
Abstrakt:

Vrhovni sud ne prihvata pravno stanovište izneto u obrazloženju zahteva za zaštitu zakonitosti da delatnost okrivljenog ima obeležja krivičnog dela iz člana 33. stav 2. u vezi sa stavom 1. Zakona o oružju i municiji zato što je, prema tumačenju javnog tužioca, držanje ovakvih gasnih pištolja po članu 5. stav 1. istog zakona fizičkim licima zabranjeno.

Ovom zakonskom odredbom je zabranjen promet, nabavljanje, držanje, nošenje, popravljanje i prepravljanje vatrenog oružja sa napravama za prigušivanje zvuka, naprava za prigušivanje zvuka, teleskopskih nišana sa svetlosnim snopom ili sa uređajima za elektronsko pojačavanje svetlosti ili infracrvenim uređajem, rasprskavajućeg ili gasnog oružja, hladnog oružja i naprava koje nisu izrađene i prilagođene kao vatreno oružje.

U stavu 2. istog člana fizičkim licima je zabranjeno i nabavljanje, držanje i nošenje automatskog, poluautomatskog i kombinovanog drugog vatrenog oružja, automatskog i kombinovanog kratkog vatrenog oružja i posebnog oružja (ako zakonom nije drukčije određeno).

Pošto se gasni pištolj ne može svrstati u navedena oružja, pa ni u gasno oružje koje, prema definiciji datoj u tački 2. člana 3. Zakona o oružju i municiji, čine naprave (bombe, granate, projektili, mine i druge naprave) sa gasnom materijom, nabavljanje i držanje gasnog pištolja od strane okrivljenog ne može se kvalifikovati po stavu 2. člana 33. ovog Zakona.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Август 10, 2010, 11:39:47 »

Postoje ozbiljni razlozi zasto su startni pistolji zabranjeni, i uopste nisu nebuloza. Najverovatnije ce ostati zabranjeni i po sledecem ZOUMU..
A BR koji su to razlozi?
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #5 poslato: Август 11, 2010, 10:56:30 »

Verovatno zato shto su dobri za banke i menjachnice...

a i policija ako te vide sa njim, prvo ce da puca`u...pa ce kazu "Heh, vidi...a bio startni.."

to mi pade na um onako...u letu..  superstition
Sačuvana

kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Август 11, 2010, 06:38:41 »

mislim da je nesto u tom fazonu
ali mislim da je i to "bolje"
nego kad imaju nozeve i bezbol palice onda su mnogo suroviji
(primer one prodavacice od pre neki dan iz bulevara u beogradu)

a sa tim pistoljcicima  je po onoj narodnoj
od praznog pistolja se dvoje plase.

a mogli su bar da dozvole da mogu da ih kupuju oni sa dozvolama za lovacke puske  ili sa postojecim dozvolama za pistolje.

a cuo sam pricu da su hteli da zabrane i pistolje i puskice za air soft
ali je i suvise uvezenih plastikanera iz kine pa valjda odustali...

Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Август 11, 2010, 08:23:49 »

Ovo sto ste vi opisali je zloupotreba startnih pistolj ,nosenje po gradu,pljackanje prodavica....
Mene zanima sta ih cini opasnijim od onih oruzja koja su dozvoljena
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #8 poslato: Август 11, 2010, 08:39:00 »

ма забранили би они свако оружје. њима је и нож и виљушка опасна:(
Sačuvana

Нема живота пре кафе
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Август 11, 2010, 09:09:17 »

Citat: majer
Mene zanima sta ih cini opasnijim od onih oruzja koja su dozvoljena
[/quote

pa opasnije je za one koji ih upere u policajca
ali i dete slican takav moze da uperi u istog
samo reakcija mislim da ne bi bila ista...

valjda je to
bem li ga nisam tolko pametan... stop
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Август 11, 2010, 10:05:30 »

Zabranjena su iz drugog razloga, ne zato sto su opasna, nego sto je to kategorija koja ima najveci broj zloupotreba od svih, a pri tome nad njom nije bilo kontrole.
Sačuvana
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Август 12, 2010, 04:09:49 »

hebiga
ja samo mogu da ponovim
da su mogli da dozvole lovcima i i drugima koji imaju vazece dozvole za vatrena oruzja da na konto tih oruzanih listova omoguce kupovinu tih pistolja.
kad moze cela YU-ropa zasto se mi uvek pravimo najpametniji.
uuuff
idem u cosak da se pokrijem usima pioneer
Sačuvana
kole
Iskusan lovac
Na mreži Na mreži

« Odgovor #12 poslato: Август 13, 2010, 08:50:48 »

Tako je to kad živimo u policijskoj državi ...
Uskoro će nam zabraniti i vožnju automobila, obzirom da se dosta koriste pri pljačkama banaka.

Sve to može lako da se reguliše, npr. za zloupotrebu gasnog pištolja odgovaraš kao za zloupotrebu vatrenog oružja, a ne da kriminalce i ološ kažnjavaju uslovnim kaznama čak i za najteža krivična dela.  angry2

Isti je slučaj i sa MK puškama, glavni razlog za zabranu u lovu je česta zloupotreba od strane lovokradica.
Sačuvana
kaludra1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Август 13, 2010, 02:25:27 »

policiska drzava bogata drzava haha
nasi zakonodavci to bas bukvalno shvataju nono
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Август 14, 2010, 10:16:25 »

Ne sporim da su zlupotrebe moguce ili da su ceste,ali su isto tako zloupotrbe moguce i sa vatrenim oruzjem ,a isto tako su vrlo ceste.

Jedina razlika je kao sto si ti naveo da je razlika u kontroli ,tj kontroli nabavke.
Ponovo mislim da su mogli kontrolu da bolje osmisle, ovde su ih slobodno prodavali ,a gradjani koji su ih kupovali su bili sankcionisani (mislim da imate negde u politici clanak o ljudima koji su poprilicno imali problema).

Zabraniti prodaju ,da bi onemogucili zloupotrebu mislim da nije neko resenje, po toj logici prvo bi trebalo zabraniti prodaju vatrenog oruzja.
Dokaz da to nije resenje je cinjenica da je jako mali broj legalnog oruzija koriscen za izvrsenje  KD.

Kad je rec o Startnim pistoljima
recimo da su mogli da organizuju nabavku prim. potrebna je licna karata pri prodaji i recimo registracija koju bi za vas vrsila prodavnica koja je prodala oruzje.

Inace ukoliko bi ste izvrsili pljacku sa startnim pitoljem odgovarali bi ste kao da ste je izvrsili sa pravim.
Ponovo ako biste prepravljali,preradjivali u oruzje ponovo bi ste odgovarali posto je i to kod nas zabranjeno.

Mislim takodje da se zloupotrebljavju i kopije pistolja koje ispaljuju plasticnu municiju pa nesto ne vidim da ih zabranjuju(mislim na kopije koje imaju da se kupe arsenalu,snajperu...).

Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: