DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 09:10:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Trihinela  (Pročitano 21726 puta)
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Октобар 07, 2008, 04:19:46 »

Hvala. Znači ovo sa Trihinospom je malo rizičnija metoda. Dobro, da znam da li da pijem rakiju ili ne. Cheesy

thunder11
Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #16 poslato: Октобар 07, 2008, 08:26:57 »

Gde me uvukoste u ovu diskusiju ... Grin Večeras mi je žena spremila lovačke šnicle od d.svinje - jedva sam ih pojeo do kraja  Shocked - stalno mi je trihinela i ova tema na pameti  Lips Sealed Grin
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #17 poslato: Октобар 07, 2008, 08:32:59 »

Gde me uvukoste u ovu diskusiju ... Grin Večeras mi je žena spremila lovačke šnicle od d.svinje - jedva sam ih pojeo do kraja  Shocked - stalno mi je trihinela i ova tema na pameti  Lips Sealed Grin
Sto nisi zamislio da su Pilece ili Curece Wink.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Октобар 07, 2008, 08:35:17 »

danilo druze pa kad jedes svinjske snicle onda prvo pogledas ovu( http://www.lorist.co.yu/new/forum/index.php?topic=92.0)temu ili obrnuto Wink Wink Cheesy
Sačuvana

Dobar pogled
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Октобар 07, 2008, 08:36:42 »

I skrenes misli od Trihinele  Cheesy
Sačuvana

Dobar pogled
danilop
Gost
« Odgovor #20 poslato: Октобар 07, 2008, 08:39:10 »

danilo druze pa kad jedes svinjske snicle onda prvo pogledas ovu( http://www.lorist.co.yu/new/forum/index.php?topic=92.0)temu ili obrnuto Wink Wink Cheesy

Grin Grin

Ma štrkalj je mačiji kašalj za trihinelu ... papao bih te crviće bez problema, ako bi se ne daj Bože moralo ... kada mogu na Sardiniji da jedu crvljiv sir kao delikates ...  :Smiley Grin Grin
Sačuvana
tasa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Октобар 07, 2008, 09:15:17 »

Evo neko moje misljenje, ko zna koliko nas je konzumiralo trihinelu, i pored recimo negativnog nalaza, sve mislis to je to, ali kao sto bude, imalo se srece pa je meso bilo lepo termicki obradjeno i prodjosmo. Ko to vise zna.
Jedne godine, prijatelj odstelio jednog veprica, i veterinar koji je vrsio analizu, radio je analizu na 20 listica, i pronasao je na 20-tom, bio sam tamo i gledao. Sto ce reci, neki veterinari rade test na par listica i to je to, a neki rade temeljnije. Kako se zalomi Grin
Ali ipak sa tim se nije zezati.

Kako kazu lekari,veterinari, posle vecih lovackih skupova i krkanja mesa mogu projaviti prvi simptomi trovanja trihinelom, dal u prvih 24 sata, pojava mucnine i da li bola u stomaku, i za taj period bi trebalo popiti nesto za gliste i tu gamad. Wink
Sačuvana

"Svima Vama treba šaka, faktura par štaka, batina davat, da da batina Vam dat :-) "
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Октобар 07, 2008, 09:22:32 »

Grin Grin

Ma štrkalj je mačiji kašalj za trihinelu ... papao bih te crviće bez problema, ako bi se ne daj Bože moralo ... kada mogu na Sardiniji da jedu crvljiv sir kao delikates ...  :Smiley Grin Grin
Ma ja mislio da se time opsednes da nemislis na trihinelu dok jedes svinjske snicle,
A te sireve nepopamtim ih sve po nazivu ali sam mnoge probao, nekad iz znatizelje nikad kad se zadesi i svi lepo smekaju Cheesy
Sačuvana

Dobar pogled
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #23 poslato: Октобар 07, 2008, 09:34:10 »

Ja se ponavljam,ali moram Prijatelji ako se ustanovi da je svinja obolerla od TRIHINELOZE spali te to odmah i NE IGRAJ  te se sa tim.Meni je jedan rođak na ratištu oboleo od te opake zareze,i dobro sam upoznat sa tim.
Ja lično ni na nikakvoj gozbi ili slavlju nejedem svinjsko meso ako prvo nevidim podvrdu od vlasnika da je meso ispravno.A ako bi se dasa usudio da pregleda jednu, a dve ne i da se nekiim slučajem zarazim,ma taj dasa nebi živeo ni dan po mom izlasku iz bolnice zubima biga zaklao.
Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #24 poslato: Октобар 08, 2008, 12:17:15 »

Znam prichu iz jednog veterinarskog instituta, gde je doneto neko suvo meso na analizu... i lik koji pripremao preparate, malo mezio usputno, dok se pripremalo.... i na kraju, kad je pogledao, otkrio da je prepuno larvi trichinele...zamislite dalji razvoj dogadjaja  Grin
Sačuvana

krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #25 poslato: Октобар 08, 2008, 06:14:26 »

Evo nekoliko slika mesa DS zarazene Trihinelom.Slikao sam na obicnom trihinoskopu,a tkivo za uzorak je uzeto od dijafragme uz kicmu.

Pregled obavezno poveriti strucnom licu!
DOBAR POGLED!

Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Октобар 09, 2008, 12:58:35 »

Krauc jeli to divlja svinja iz tvog lovišta? Koliko je bila stara otprilike, mlado grlo ili neka matora drtina....
Kod mene do sada evo sigurno 30 godina se intenzivno lovi divlja svinja i nije nađena ni jena zaražena, i pravo da vam kažem svaki put sam uveren da je samo pitanje dana kada ćemo naići na zaraženu, doduše i u susednim revirima nije bilo neke pojave... Navodno nešto na ribnjaku Ečka... ali ne provereno...
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #27 poslato: Октобар 09, 2008, 01:00:35 »

Znači, ili su svinje zdrave, ili ne valja trichinoskop  Grin
Sačuvana

Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 22, 2009, 08:05:19 »

Upravo sada javise na Tv za slucaj zaraze od Trihinele.
Jedna cela porodica, 7 clanova u bolnici.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
banevet
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Новембар 27, 2009, 06:49:06 »

po najnovijim propisima meso divljih svinja se iskljucivo pregleda metodom DIGESTIJE.Inace dokazane su larve Trichinelle ikod dr.divljih papkara,tj.srna i jelena.Dokazano je da se takodje mogu preneti i placenatarnotj.za vreme intrauterinog razvoja,tako da se prasici radjaju zarazeni.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: