DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 11:04:04
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristGalerija trofeja (Urednik: swift)KAKO OBRADITI I SACUVATI TROFEJ?
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KAKO OBRADITI I SACUVATI TROFEJ?  (Pročitano 31787 puta)
sakal
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #15 poslato: Мај 30, 2010, 03:16:24 »

Kolega Kukurek pa da valja DRVOFIKS i devojke bi ga ugradjivale umesto SILIKONA!!!  spiteful A tek ove polovnjace i babetine s estrade sve bi bile zgrudvane od DRVOFIKSA..........Salu na stranu SILIKON JE ZAKON!
Dobar Pogled! hi
Sačuvana
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Мај 30, 2010, 06:38:12 »

sakal Mozda neznam,to kaze strucnjak za tu oblast,pocinjem da sumnjam onda u tu strucnost. read
Sačuvana

kome nazdravim tome z...ziveli.
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Мај 30, 2010, 11:23:17 »

Drvofiks nisam koristio za punjenje kljova, ali sam nešto drugo punio njime sa idejom da kad se osušito ispuni i čvrsto drži. Međutim... Zbog veće količine, otprilike kao što je zapremina osrednjih kljova, došlo je do sušenja samo sa kraja u debljini od oko 1mm, a ostatak je i posle dužeg vremena ostao tečan iz vjerovatnog razloga što je osušena površina sprečavala isparavanje vode iz dubine. Mislim da bi se isto dogodilo i sa punjenejm kljova drvofiksom.
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јун 03, 2010, 04:17:05 »

Punio sam kljove sa drvofiksom i mogu vam reci da daje bolje rezultate od silikona i upotrebe sveca..Sporije se susi od ovih,ali to nije nikakav problem..

Pozdrav hi
Sačuvana
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јун 04, 2010, 07:48:00 »

Punio sam kljove sa drvofiksom i mogu vam reci da daje bolje rezultate od silikona i upotrebe sveca..Sporije se susi od ovih,ali to nije nikakav problem..

Pozdrav hi
Pa eto vidis znaci nije lose. read
Sačuvana

sakal
Senior
Van mreže Van mreže

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #20 poslato: Јун 04, 2010, 10:45:41 »

Siladji navedi mi bar jedan razlog po cemu je drvofiks bolji od silikona.
a ja cu pokusati da ti dokazem da nisi u pravu!A o upotrebi sveca ne treba ni razmisljat jer to je PROSLOST!Bar za ljude koji cene i postuju trofej!
Dobar Pogled! hi
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #21 poslato: Јун 04, 2010, 11:07:20 »

Siladji imam isto pitanje kao i sakal zbog cega je drvofiks bolji od silikona.Ja imam drugacije misljenje pa bi voleo da kazes tvoj razlog.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јун 05, 2010, 01:49:06 »

Jedan i jedini razlog je sto su mi kljove pucale posle kad sam ih napunio sa silikonom,valjda zbog mehurica vazduha,a sa drvofixom nikad..lagano ih napunim,dopunim i nikad nikakvih problema.. hi
A mislim da je ovde pitanje bilo,dali valja napuniti sa drvofixom?!
A posto vi bolje znate sigurno cete izneti svoje misljenje,ja sam samo izneo svoja neka zapazanja..
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #23 poslato: Јун 05, 2010, 11:51:19 »

Beli akrilni silikon i nema da puca to je 100% sigurno,za drvofix sam cuo da pune ali nisam nikada probao.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #24 poslato: Јун 05, 2010, 05:41:51 »

A posto vi bolje znate sigurno cete izneti svoje misljenje,ja sam samo izneo svoja neka zapazanja..

Nisam mislio nista lose da bi te ljutio Siladji.
Pitao sam cisto da vidim koji je prednost na strani drvofiksa posto su moja iskustva drugacija.Koristio sam jedno vreme vosak svece koji se pokazao jako lose u svim uslovima kasnijeg cuvanja trofeja.
Cesta greska kod voska je da se sipa jako vruc u kljove.Tad se problemi odnosno pucanje kljova vrlo brzo desi.Ukoliko ga sipamo skoro hladna,tako da sam ja iz 4-5 sipanja punio kljovu izdrzace neko vreme mada ce  kasnije  puci ma  u kojim uslovima ga cuvali.
Drvofiks nikad nisam koristio,ali sam se cesto susretao sa njim kod kolega lovaca koji su mi pokazivali svoje trofeje i jako puno je bilo puknutih.
Zadnjih 7-8 godina koristim silikon i jako sam zadovoljan sa njm.Kako kod mojih licni htrofeja,tako i trofeja koje sam sredjivao gostima,a u mugucnosti sam da proverim u kakvom su stanju.Silikon se pokazao odlicnim, a sad zadnje vreme sam poceo da koristim ovaj lepak silikon i tek treba da vidim rezultate.

Sta se tice ove teme iznecu nacin kako ja sredjujem trofej mada je vec sve receno.
Nakon odstrela trofej bi trebalo isti dan poceti sredjivat jer svako duze ostajanje neotkuvanog cak i u dubokom zamrzavanju ostavit ce tesko izbrisive tragove na trofeju.

Znaci prvi zadatak je odstraniti kozu,pa meso i to posebno tamo gde deblje naleze na kost.
Mesa skinuti sto vise,ali nikako pod cenu da se osteti kost.
Trofeju oko ruza i uz stanglu roga koji ce dodirivati para zavezati tkaninu da bi sprecili moguce ostecivanje boje.Po mogucnosti trofej prilikom pricvrscivanja na drzac postaviti tako da u vodi lobanja stoji sto vodoravnije,da bi izbegli koliko je moguce vise prekuvavanje dela lobanje koji je blizi donjoj stjenci suda u kojem kuvamo i koji se grije,jer je dole temperatura uvek vceca i dodje do prekuvavanja nosnih kostiju i tog dela lobanje.
Trofej stavljam u hladnu vodu i dodajem jednu saku deterdzenta za ves i to ako je moguce onog koji ima izbeljivac u sebi.
Kuvanje ne pratim na vreme vec vadim trofej i pokusavam viljuskom videti kako se odvaja meso i da li je spreman za vadjenje.
Posle vadjenja skidam meso i ostale ostatke koje mogu,a onda pod punomat i vodom se svi ostali ostatci lako poskidaju izvana i iznutra tako da pinceta vise i ne treba.
Nakon kratkog prosusivanja trofeja premazujem ga 30% hidrogenom po mogucnosti na suncu,a moze i bez sunca jer ovaj 30%tni odradjuje dobro u svim uslovima.
Taj postupak ponavljam vise puta i rezultat je snezno bela kostbez bilo kakvih ostataka ili neugodnih mirisa.
Jos da napomenem da svaki gost dobija takav trofej i nikako drugacije ne moze dobiti trofej,jedino kod trofeja vepra moze traziti da bude nenapunjen,ili jos da bude ili ne postavljen na sakalovu dascicu.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
blender
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Август 21, 2011, 09:48:07 »

Kolega  kruc nisam bas najbolje razumeo,jel 30% hidrogen,ili u vodi da se nalazi 30 posto hidrogena. I ako je 30% hidrogen gde moze da se nadje.
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #26 poslato: Август 21, 2011, 11:24:29 »

To je kncentrovani hidrogen i ranije su ga prodavali u apotekama ,sada ga ne daju osim strucnim licima i firmama koje koriste sredstvo za neke specijalne radnje.Ja sam za srnece trofeje koristio i hidrogen koji upotrebljavaju  frizeri za blajhanje kose od 8,8% i naneses ga vise puta  gazom za 2-3 dana.Kljove veprova NIKAD nemojte izbeljivati hidrogenom.
Sačuvana
ZLATAN
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Август 21, 2011, 12:22:55 »

I ja koristim 30% hidrogen ovdje je 1l 4 eura. Posle skidanja mesa sa kosti i pranja ostavim da se malo osusi i onda uzmem Slikarsku cetkicu malo vecu i sa njom lagano premazem lobanju ostavim u hladu 5 min i onda na sunce. Tako dva puta i bijela kao snijeg. Hidrogena netreba puno mozda dva čepa plasticna od flase nema potrebe da se stavlja vise. Voditi računa da hidrogen ne dodje u dodir sa rogovima jer i oni pobijele. (((A OBAVEZNO PAZITI NEDAJ BOZE DA PADNE U OKO ILI NEGDJE NA KOZU))) UVIJEK DA IMA VODA U BLIZINI DA BI SE ODMAH OPRALO
Sačuvana
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Август 21, 2011, 06:38:41 »

hvala kolege to nas je interesovalo  hi
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Август 21, 2011, 09:00:45 »

I ja koristim 30% hidrogen ovdje je 1l 4 eura. Posle skidanja mesa sa kosti i pranja ostavim da se malo osusi i onda uzmem Slikarsku cetkicu malo vecu i sa njom lagano premazem lobanju ostavim u hladu 5 min i onda na sunce. Tako dva puta i bijela kao snijeg. Hidrogena netreba puno mozda dva čepa plasticna od flase nema potrebe da se stavlja vise. Voditi računa da hidrogen ne dodje u dodir sa rogovima jer i oni pobijele. (((A OBAVEZNO PAZITI NEDAJ BOZE DA PADNE U OKO ILI NEGDJE NA KOZU))) UVIJEK DA IMA VODA U BLIZINI DA BI SE ODMAH OPRALO

Možda istu stvar koristimo, vodonikov peroksid 30%. Meni ga donio prijatelj iz austrije. Koristim na isti način kako si ti napisao i postižem iste efekte.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: