DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 09:26:22
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 80   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > karabini  (Pročitano 523368 puta)
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Август 31, 2008, 10:00:08 »

U tome i jeste kvaka. Mislim da Zastava još uvek ne uviđa potrebu da bilo šta menja kod načina kako proizvodi oružje za naše tržište a za to postoji nekoliko razloga. Prvo, drži monopol na prodaju oružja, što znači da ne mora da radi bilo šta a da za to naplaćuje debelo. Probajte da uvezete karabin renomiranog proizvođača i videćete da će vas koštati puno a vremenski da ne pominjem. Druga bitna stvar su navike potrošača. Mi smo navikli na ovakvu izradu pa i ne primećujemo nedostatke, dok se drugima diže kosa na glavi mi ćutimo i klimamo glavom (nije loše). Kao i sve, ni Zastava nije puno napredovala u tom smeru. To je način ponašanja monopoliste ne samo kod nas nego svuda u svetu. Najgore u celoj priči je ta da su radnici u Zastavi bedno plaćeni pa se ni oni ne trude previše. No tu smo gde smo. Najbolja varijanta je da se karabin iz Zastave odnese kod kvalitetnog puškara na doradu. Znam da je savet klimav ali šta je tu je.
Remington naručuje iz zastave, i koliko vidim završna obrada je na zavidnom nivou. Pre izvesnog vremena sam imao prilike da vidim Charles Daly i veoma sam impresioniran zatvaračem. Bar na prvi pogled.
Možda jednog dana kada se Zastava privatizuje vidimo poboljšanje završne obrade ali za iste pare.

thunder11
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Август 31, 2008, 10:49:30 »

Grome nezma sigurno koliko zastavin karabin za REMIGTON kosta u inostranstvu,mada cujem da nije neka velika razlika sa standardnim modelom kod nas Shocked
Znaci skockan ivice doradjene,kundak sve za pristupacnu cenu ,a u pravu si dasmo navikli na ono sto imamo,e ja nisam moj karabin sam doradjivao i jos cu  Grin
Za strano trziste sve moze ,a za nas daj sta das Undecided
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Септембар 01, 2008, 02:02:03 »

Najvise me nervira sto postoji mogucnos nabavke ocevljenog mehanizma koji kosta od 200-250e ,a nije namenjen prodaji na nasem trzistu.
Inace u toj varijanti oni i idu za Remington pa oni odradjuju kundake.
Inace karabin je sasvim solidan ,a ako se doradi moze postati i izvrstan.
Sačuvana
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #18 poslato: Септембар 01, 2008, 04:25:58 »

majer kakav je to ocevljeni mehanizam?
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Септембар 01, 2008, 05:19:26 »

Mislim da je izraz bio pravilan tj tako oni to oznacavaju
Cev i mehanizam bez kundaka postoje dve varijante sa mehanickim nisanima i bez
Znaci ti kupujes mehanizam i cev(u kalibru koji ti odgovara ,a od toga i zavisi cena koja se krece negde od 200 pa do 250e)
,a tvoje je da odradis kundak 
Sačuvana
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Септембар 01, 2008, 05:32:18 »

Hmmm, to je interesantna ponuda jer sam lovac može uraditi kundak po želji i po meri. Nije da će cena kompletnog karabina biti manja ali ugodnost koje pruža kundak izrađen po želji je ne merljiva.

thunder11
Sačuvana
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #21 poslato: Септембар 01, 2008, 08:22:59 »

neizvodljivo ja zvao zastavu hteo sam da napravim kundak nemoze kazu oni samo komplet puska
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Септембар 01, 2008, 10:57:59 »

Meni su dali mnogo iskreniji odgovor i to menadzer prodaje je rekao moze ako imas vezu
Sačuvana
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Септембар 01, 2008, 11:14:14 »

Ako imas vezu sve se moze.Kako ide sa onim kundacima sto su reklamirali preko magnuma iz novog sad ,sa plutajucom cevi,tojes neki aluminiski ulozak.Dali neko zna.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #24 poslato: Септембар 02, 2008, 12:21:27 »

Ako imas vezu sve se moze.Kako ide sa onim kundacima sto su reklamirali preko magnuma iz novog sad ,sa plutajucom cevi,tojes neki aluminiski ulozak.Dali neko zna.
Kako ja za to neznam! Huh?
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Септембар 02, 2008, 12:39:41 »

Reklamirali su neki aluminiski ulozak i imali su neke sinteticke kundake mislim da je cena bila negde oko130evrova.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #26 poslato: Септембар 04, 2008, 09:16:11 »

Crvena zastava karabini bi se mogli okarakterisati kao solidno i čak dobro oružje.Uzimajući u obzir šta se očekuje od jednog lovačkog karabina zastavini karabini vrlo dobro obavljaju svoj posao.Neke od najvažnijih osobina oružja zastavini karabini poseduju,a to je da su maksimalno sigurni i funkcionalni.Navedeno oružje u potpunosti zadovoljava zahteve preciznosti i to u mnogome više nego što je to slučaj sa onima koji ga koriste odnosno lovcima.Kvalitetna cev,siguran sistem bravljenja,dobar mehanizam za opaljivanje u rukama veštog lovca šta se tiče efikasnosti neće se postideti daleko renomiranijih proizvođača. Slažem se sa konstatacijom da je polufrabikat i sa još dosta primedbi koje bi trebalo ispraviti,ali ipak on uspešno ispunjava svoj glavni zadatak.Mnogo puta sam bio u prilici da lepi i skupi blaseri , saueri , mauzeri i ostali vrhunski karabini na mene ostave utisak kao da lovac drži neku letvu u ruci, naravno posle njihovog pucanja.Lovac koji veruje u svoj zastavin karabin ima dobro i pouzdano oružje!DOBAR POGLED
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #27 poslato: Септембар 04, 2008, 09:45:36 »

Poštovani KRAUC!Slažem se sa vama da se zastavini karabini mogu okarakterisati kao solidni!A šta se očekuje od jednog karabina?Za prosečnog lovca a da nepričamo o početniku,da pruži siguran i bezbedan odstrel sa tolerantnom preciznošću.Pogledajte temu KIPLAUF.Volvo BM je potrefio sam problem.Naveo je primer kal.7x64 ja ću dodati kal 308,i neke serije 243.Imate problem ili nemožete da ubacite metak u ležište ili nemožete da ga izbacite.Koja je to rigorozna kontrola?Za početnika to je gubitak volje i pouzdanosti u oružje.Zamislite upucavanje optike posle kog Vam je dlan plav od "lupanja" po zatvaraču.Ili još bolji primer!Nišani .Uvek postavljeni u jednu stranu.Rupe za nosače,predposlednja stoji kao po pravilu u desnoj strani.O šnelerima da ne govorim.Može te li da štelujete silu okidanja.NE!Slažem se da se sve to može doterati.Postavlja se pitanje zašto nešto što je novo nositi na doradu.Zašto se izlagati dodatnim troškovima?Nekritikujem ono što je naše!Ponosan sam na to!Ali izgleda da im fali naj važnija stvar u poslu a to je povratna informacija sa terena!Ako je ignorišu neznam šta dalje reći.
                                                      S poštovanjem TOZA
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Септембар 05, 2008, 09:26:02 »

Imam divan karabin Z M70 i sto ga vise odrzavam Balistolom,sve vise izgleda kao da p...m po njemu. Nije sala,zaista je tako.Ponovo sam ga brunirao,ali isto,a iznutra,sa istim uljem ogledalo. Kundak,orahovina,mislim da je bila spoljna strana  kore,ali kostao je 2001-2002-ge oko 200 ojrova i super pogadja.Malo li je? Eeee,a kalibar No2 u svijetu cik,cik,cik pogodi... Sve to za sitne pare.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Септембар 05, 2008, 11:05:40 »

Mislim da kod zastavinih karabina je najveca sreca to sto ih ima puno pa po oglasima za neke male pare mozes da ih nadjes, a kao sto smo se slozili super je polazna osnova , verujem da ovo moze da potvrdi i TOZA koji verovatno ro najbolje zna nedavno sam video  M48 za 100e kao nov nikad metak nije video nov kundak ,bolje okidanje, kocnica ko ne voli leptir  ne verujem da to kosta vise od nekoliko stotina eura i za relativno male pare se dobija odlican karabin.
Ovo sto je cini mi se vlado pominjao aluminijumski blok ja mislim da su to sinteticki kundaci Hogue samo mislim da je nesto veca cena .
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 80   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: