DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161599 poruka u 7297 tema- 7015 članova - Poslednji član: Dare85

Фебруар 23, 2020, 09:48:39
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 78 79 [80]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > karabini  (Pročitano 533716 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1185 poslato: Јул 03, 2018, 08:25:42 »

Kombinacija je odlična. U PPU imaš SP 9,0g koji fantastično nosi i na papiru i ima odličan efekat za srneću divljač i predatore. Odradiće verovatno i DS a ako namenski loviš DS imaš PPU GROM 10,2g. Meni se loše pokazao PPU SP 11,2g. Odlično radi S&B SP i od 9,0g i od 11,2g. Pored njih imaš skuplje varijante GECO, RWS, BRRNEKE... Verovatno dobro rade, njih nisam probao.
Na normalnim lovačkim daljinama ispod 200m ne oseća se neka velika razlika od 7x64.
Moja preporuka, i ako uzimaš sa kraćom cevi, kundak neka bude klasičan Monte Karlo a ne Manlicher koji se proteže do kraja cevi.
Pozz...
Sačuvana
Slob
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1186 poslato: Јул 03, 2018, 11:02:44 »

Mislio sam da uzmem sa Manlichher kundakom zato sto je u tom "pakovanju" najkraca cev pa bih onda skratio potkundak na standardnu velicinu i tako oslobodio cev. Naravno izdignut deo kundaka gde naslanjam lice, Monte Carlo, ili samo ravan kundak, svinjska ledja nikako.
A inace ne bih pucao preko cca 150m.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #1187 poslato: Новембар 21, 2018, 03:22:18 »

Naša Zastava dobila je novog direktora. Moj Milojko ode a došao je čovek koji je bio direktor Krušika. Ostaje da vidimo kojim smerom će krenuti novo rukovodstvo u fušeraj kao do sada ili možda u normalne vode.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=11&dd=20&nav_id=1471944
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1188 poslato: Новембар 21, 2018, 07:27:29 »

Ništa bitno se neće promeniti niti popraviti na žalost. Zastava oružje je zastareo, velik i glomazan sistem a samim tim i inertan, nesposoban da prati razvoj i promene tržišta.
Neke bitne promene mogu da nastanu jedino pripajanjem nekom većem koncernu.
Kao što je FN preuzeo Winchester i Miroku; Beretta preuzela Sakko, Tikka, Franchi; Turski Sarsilmaz preuzeo Bernardelli; Ruski Kalašnjikov preuzeo Izhevski...tako i Zastava mora da postane deo nekog većeg koncerna.
Veći kapital više ulože u razvoj novih tržišno interesantnih, kvalitetom zadovoljavajućih, cenovno isplativih proizvoda i može da obezbedi adekvatan marketing i prodajnu mrežu za plasman novog proizvoda.
Medjutim to se ne radi iz razloga što bi podrazumevalo upošljavanje samo do potrebnih proizvodnih kapaciteta odnosno racionalizaciju opreme i broja zaposlenih pogotovo onih van proizvodnje.
Dok se to ne dogodi biće samo "Sjaši Kurta da zajaše Murta"...
Pozz...

Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #1189 poslato: Новембар 21, 2018, 08:57:25 »

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/i-brze-i-jace-i-bolje-trgovanje-oruzjem/     Poŝto je uvaženi kolega Buhag pomenuo udruživanje...
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
nmn
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1190 poslato: Фебруар 08, 2020, 11:45:09 »

https://youtu.be/JMdnC2Milak
Sačuvana

Vim vi repellere licet
nmn
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1191 poslato: Фебруар 08, 2020, 11:48:42 »

https://youtu.be/Dmq17f89OYw
Sačuvana

Vim vi repellere licet
ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1192 poslato: Фебруар 09, 2020, 11:00:35 »

vrlo lepo! cenu prikazanog oruzja formiraju plasticni delovi, novi metal je kupljen na kilo! to je nas obicaj! a ovu mladu gospodu bi trebalo dovesti ovde, da stave fabriku na noge! pa oni napravise nove proizvode, novi logo, novu firmu tamo! dovesti ih ovde, da izaberu najlepse zene ili muskarce, koga sta interesuje i da nas sve tuto-kompletno izvedu iz krize!
Sačuvana

ηθική
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1193 poslato: Фебруар 15, 2020, 08:08:41 »

Zanimalo bi me dali kod vas u Srbiji prolaze prilikom pregleda oružja odnosno produženja važnosti oružanog lista karabini koji imaju napasovanu cjev od M53 ili neku drugu . Dali uopće morate teglit oružje na pregled i dali se to pregledava pošto cjev nema tormentacione žigove . Dali je moguće takvu cjev odnest tormentirat pa da bude sve legalno.
Sačuvana
nmn
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1194 poslato: Фебруар 16, 2020, 01:02:30 »

Moje iskustvo je da sve može i sve nemože u praksi. Neograničena je jedino glupost rešenja nadležnih.
Potrebno je odneti oružje na uvid rrferentu u policiju, i gledaju tom prilikom žigove.
A odluka za isti komad oružja može da bude različita od jedne policijske stanice do druge i raznih "faktora".
Problem cevi m53 je što " ne postoje" niko neće reći da je ugradio takvu cev, jer povlači pitanja odakle cev i nelegalno oružje u posedu gradjana.
Uglavnom sve što neznaju pišu "zastava" u oružni list i izbegavaju svoj posao ili odluče da  je oružje prepravljano i pokupe ti svo oružje pa onda nema potrebe vršiti tormentaciju.
Sačuvana

Vim vi repellere licet
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1195 poslato: Фебруар 16, 2020, 01:22:56 »

Da nekako sam i kontao tako, sve je to u nekoj sivoj zoni. Sve zavisi šta će napisati referent prilikom pregleda pa ako prošlo prošlo a ako ne ne.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 78 79 [80]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: