DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 09:06:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 80   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > karabini  (Pročitano 523367 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Август 30, 2008, 12:52:27 »

Kroz dugogodisnje druzenje sa ovom domacom markom,stekli ste mnogo iskustva.
Doziveli mnoga razocarenja i jos vise zadovoljstva(srece),koje su dobre osobine a koje mane(nedostaci)ovih pusaka?
Pohvale i Kritike na racun mehanizma,zatvaraca,feder magacina,cevi,kocnice,drvenih delova itd.
Sta biste vi predlozili na unapredjenju kvaliteta, ove Svetski poznate marke?

Pojedini novi vlasnici, zale se na izgled drvenih delova,losa obrada kundaka i lakiranje.Neki drugi na kocnicu s strane,previse tvrda i pripijena za drveni deo,tesko se odkoci!
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #1 poslato: Август 30, 2008, 02:38:33 »

Dobar polu fabrikat!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #2 poslato: Август 30, 2008, 03:20:21 »

Dobri su zastavini karabini ali im je zavrčnica očajna.U vise slucajeva ovo drugo je presudno kod kupovine lovačkog oružija,a Crvena zastava po tom pitanju nikad nista nije uradila na seriskom nivou proizvoda.
Mislim da je Toza na to mislio "POLUFABRIKAT"
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Август 30, 2008, 03:33:04 »

Pazi sad ovako dosta zastavinog oruzja mije proslo kroz ruke,dosta vojnih i naravno lovackih,moje misljenje DOBRO ORUZJE kad je za strano trziste,da vidite kako onda zastava zna da ga odradi.A kad kupis kod nas STANDARDNO ,hocu da kazem da imamo  i jesu dobri (koliko dobri)karabini ,samo da se malo potrude da zadovolje kupca,pa bar vide druge kopiraj ko kinezi,gledaj da pratis trend ::)Imamo mi pametnih ljudi u zastavi pa nek se potrude da dobro bude jos bolje Undecided
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Август 30, 2008, 03:33:12 »

Pojedini novi vlasnici, zale se na izgled drvenih delova,losa obrada kundaka i lakiranje.Neki drugi na kocnicu s strane,previse tvrda i pripijena za drveni deo,tesko se odkoci!

[/quote]

Kad krečim , krečim.Kad čitam čitam.Da je reč o karabinima proizvedenim kada i tvoj,ja bih rekao da netreba bolji.Ovako, ima tu još "dečijih"bolesti! Wink Cheesy
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Август 30, 2008, 04:57:17 »

Toza je pogodio u centar kada je rekao plufabrikat. Upravo tako igledaju naši Mauzer karabini. Jel im nešto fali. Pa sad, ne fali ništa automobilu koji nije ofarban, okreće mu se volan, koči, itd. Našoj zastavici fali završna obrada. Sa malo više pažnje mogla bi da izgleda mnogo bolje. Kvalitet materijala koji se koristi ne bih dovodio u pitanje.
Ono što se meni kod zastave ne sviđa, pored loše završne obrade, jeste kočnica sa strane. Toliko je loše urađena da se raspala pa svaki put kad opalim hitac karabin se zakoči. Što i nije loše samo je pravi triper kad naciljate metu a onda iznenađenje kada povlačite okidač.  :Smiley
Dobre strane su kao što sam pomenuo, kvalitetan materijal a koji se da dodatno obraditi.

thunder11
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Август 30, 2008, 06:25:38 »

Polufabrikat-pluautomatska kocnica.Kao kod sacmarica kad je prelomis,samo ovdje treba da opalis da se zakoci.Bas te briga,stedi ti municiju.
Sačuvana
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Август 30, 2008, 07:29:56 »

Da, ja sam ponosni vlasnik karabina sa poluautomatskom kočnicom. Mogu to i da patentiram. Kod zastave bi to radilo bez greške

thunder11
Sačuvana
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #8 poslato: Август 30, 2008, 07:33:51 »

moze li ko da mi kaze kakvi su karabini koje je pre pravio Kranj jesu mozda malo bolji itd.
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Август 30, 2008, 08:43:51 »

moze li ko da mi kaze kakvi su karabini koje je pre pravio Kranj jesu mozda malo bolji itd.
Jesu "bolji" su.Ako to mže tako da se nazove.Mislim da nebi tako trebali gledati.Cena im je bila nekoliko puta veća.Imaju bolji završni rad .Za te pare možeš kupiti i bolji karabin od Kranja. Wink
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #10 poslato: Август 31, 2008, 12:56:36 »

Video sam jedan KRANj karabin u kalibru 7mm Rem. Mag.I to fabricki uradjen za levaka to jes strelca koji puca sa levog ramena.Vlasnik tog karabina mi je dao objasnjenje da su cevi tih karabina pravljene u Crvenij Zastavi u Kragujevcu a da je glava i zatvarac radjeni po STEINER nacrtima i da se u KRANjU samo sklapao.Sam izgled i zavrsna obrada KRANj karabina je daleko ispred Zastavinog a sigurno i sam hvalitet materijala je puno bolji.
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Август 31, 2008, 01:07:04 »

E vidi Gorane!Kranj je uzzimao sanduk ,magacin ,zatvarač i u nekim slučajevima cevi od Zastave.Na nekim modelima su bile Ferlahove cevi.Lično sam se uverio u to.U osnovi je sve ZASTAVA!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #12 poslato: Август 31, 2008, 01:26:22 »

E vidi Gorane!Kranj je uzzimao sanduk ,magacin ,zatvarač i u nekim slučajevima cevi od Zastave.Na nekim modelima su bile Ferlahove cevi.Lično sam se uverio u to.U osnovi je sve ZASTAVA!
U sustini Slovenija je skoro sve uzimala iz Srbije ili ostalih republika bivse SFRJ dordjivala ih udarala finis i glanc upakovala u lepse pakovanje i triputa skuplje prodavala pa cak i svima nama.
Sačuvana

thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Август 31, 2008, 08:22:50 »

Pa nije baš tako bilo. Činjenica je da su uvek bili sposobniji i pedantniji od ostalih Republika. Ovako kako si ispričao ispade kako su oni živeli na naštoj grbači a to uopšte nije istina. Naravno, možda sam pogrešio.
Citat: krilašgoran
Sam izgled i zavrsna obrada KRANj karabina je daleko ispred Zastavinog a sigurno i sam hvalitet materijala je puno bolji.
Mislim da retko koja fabrika oružja može da se pohvali time da joj je kvalitet materijala puno bolji od Zastavinog. Završna obrada da, ali to i nije tako teško.
Drugo, verujem da su i cevi dosta dobre. Mislim da mi ipak zaboravljamo da Zastava ima reputaciju da koristi kvalitetne stvari u svojim proizvodima. Sticajem okolnosti prolaze neke stvari koje ne bi trebalo. Na neke stvari se vodi računa pa kad se pogleda cela slika dobije se generalno loš proizvod.

1. Zastava action-trued
2. Lawton barrel 18 inch in 308 10 twist
3. Bell and Carlson aluminum bedded stock- custom barrel channel
4. Steel two piece bases
5. Adjustable trigger
6. Hinged steel trigger guard-engraved/duracoat to match upon sale
7. Karsten Cheek Piece
8. Turner 1907 NM sling
9. Harris prone bipod 6-9 inch
10. 1/2 MOA on factory match ammo guarantee

Ovo je za ljubitelje Mauzer karabina. 1/2MOA garancije .

Da Zastava koristi loš materijal puškari bi koristili Zbrojevku ili FN.

thunder11
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Август 31, 2008, 08:56:22 »

Pa grome jesi u pravu da zastava radi dobre cevi  i da je struktura materijala zadovoljavajuca ,pa nebi REMIGTON otkupljivao nase puske ,jel neko od vas pogledao te puske svaki deo je obradjen,to hocu da kazem ,da se potrude malo vise oko dizajna ,kundaka pa nek prate inovacije  :Smiley AL da ponude to i nama na nasem trzistu Grin
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
Stranice: [1] 2 3 ... 80   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: