DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159834 poruka u 7072 tema- 6836 članova - Poslednji član: dzoni 88

Септембар 25, 2018, 02:59:56
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Blokada diferencijala  (Pročitano 80873 puta)
kole
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #90 poslato: Фебруар 20, 2012, 04:24:33 »

2H-pogon samo na zadnje
4H-na sva cetiri
4HLC-sva cetiri tocka sa blokadom srednjeg diferencijala
LLC-sva četiri točka sporohodne brzine sa blokadom srednjeg diferencijala

Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #91 poslato: Фебруар 20, 2012, 04:27:45 »

4llc-закључава централног диференцијала и држећи пренос у ниском степену преноса za vožnju po stenovitom terenu
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Rista
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Фебруар 20, 2012, 06:30:58 »

hvala...
Sačuvana
Nenad000
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

JA SAM PONOSAN COVEK!

bi-dj@hotmail.com
« Odgovor #93 poslato: Фебруар 20, 2012, 11:34:39 »

e sad cu ja probati malo da vam pojasnim sa strucne strane:svaki diferencijal ima planetare(trkace )koji sluze da bi tocak okretali sporije ili brze u trenutku,to jest da prilikom okretanja uspori ili ubrza tocak,ako toga ne bi bilo nemoguce je skretanje ni na jednu stranu.Blokada diferencijala znaci da se snaga prenosi direkno sa reduktora -menjaca na tockove i tockovi se okrecu potpuno istom brzinom i u datom trnutku je zabranjena nagla promena pravca,da ne bi doslo do loma u samom diferencijalu ovo vazi za sve auta i ostalo znaci ukljucivanje blokade samo po potrebi a kasnije obavezno iskluciti.Reduktor sluzi da bi se redukovala brzina ,to jest da se brizina okretanja tockova smanji pri velikom broju obrtaja motora.U velikoj vecini slucajeva vozilo sa dva diferencijala daje 60% i vise snage na zadnje tockove a prednja osovina sluzi kao pomocna opet za nedaj boze i u velikoj vecini zadji kardan se ne moze iskljuciti,dok se prednji moze ,znaci ko mi ne veruje neka proba  music
Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #94 poslato: Фебруар 21, 2012, 10:07:03 »

svaki diferencijal ima planetare (trkace ) koji sluze da bi tocak okretali sporije ili brze u trenutku,to jest da prilikom okretanja uspori ili ubrza tocak.

Mislim da planetarni reduktor ima sasvim drugu ulogu. Njihovo "okretanje" je promenljivo onoliko koliko je izlazni broj obrtaja na vratilu menjaca. Drugo, sam planetarni reduktor sluzi kao "mehanicki uredjaj" koji ce raspodeliti silu koja treba da se prenese sa pogonske osovine na tocak - glavcinu a samim tim smanji napone u sklopu istog. Naravno u svakom postoji redukcija (sam naziv kaze), brzina okretanja centralne osovine (pogonske) se usporava ali se dobija veci obrtni moment  samim tim vise snage se prenosi na podlogu.

Evo link:
http://www.youtube.com/watch?v=dNGcQDYnbqI&feature=related

A evo i slike reduktora koji treba da napravim, tj. sta je ostalo od njega

Sačuvana

kole
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Фебруар 21, 2012, 10:47:16 »

Nemojte da mešate planetarni reduktor sa diferencijalom, to su dve različite stvari ...
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #96 poslato: Фебруар 21, 2012, 11:01:28 »

Naravno da su dve razlicite stvari, prica je krenula na stranu planetarnog reduktora pa cisto da se razjasne pojmovi
Sačuvana

kole
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Фебруар 21, 2012, 11:07:10 »

Ma Nenad je pomenuo planetarne zupčanike u diferencijalu ...
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #98 poslato: Фебруар 21, 2012, 11:10:55 »

Ma Nenad je pomenuo planetarne zupčanike u diferencijalu ...

Neško  lol
Sačuvana

iceman
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #99 poslato: Април 27, 2012, 12:35:02 »

Diferencijalni prenosnik, jeste vrsta planetarnog prenosnika... Kao sto vec znate, da postoje cilindricni zupcani parovi, da tako postoje i konicni zupcani parovi... Hocu reci da je diferencijal, planetarni prenosnik sa diferencijalnom raspodelom snage i obrtnog momenta... Mozda je nekome to ne shvatljivo, ali je tako... Uloga diferencijalne raspodele, je ta, na primeru: da ako autom skrecemo u levu stranu, da ce predjeni put obima levog tocka biti manji od predjenog puta obima desnog tocka...tj. da je samim tim broj obrtaja levog poluvratila manji od desnog. Onemogucenjem rotacije trkaca (satelita) u diferencijalu, se vrsi blokada prenosnika... Tj. prenosi se isti obrtni moment na levo i desno poluvratilo... Skretanjem vozilom, na tvrdoj podlozi, sa blokiranim diferencijalom, verujte, nije pametno... I naravno, u reduktoru se moze izvrsiti smanjenje broja obrtaja izlaznog vratila, povecanje obrtnog momenta izlaznog vratila, a nikako "povecanje snage"... Snaga se u bilo kom prenosniku samo smanjuje, za 2-4%, po zupcanom paru... Masina koja povecava snagu je ravna "Perpetuum mobile"... Nadam se da sam vam pomogao... Pozdrav svima...
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #100 poslato: Фебруар 15, 2018, 01:49:13 »

Sa uzivanjem citao sam komplet temu(koja u davna vremena ne bese uflekana,jer su svi pisali u smislu teme) od slova do slova,iako po nesto i znam.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: