DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161433 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 14, 2019, 01:59:20
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaGoniči i Tragači po krvi (Urednik: #)Psi gonici za lov divlje svinje
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Psi gonici za lov divlje svinje  (Pročitano 91006 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #120 poslato: Март 06, 2018, 10:41:23 »

Ma da ti ja kupim jednog ostrodlakog nemca , pa da se slatko nalovis.
Pokazi mi jos rodovnik od ovog sargina sa ocenom sa izlozbe i polozen ispit urodjenih osobina koje mora imati da bi bio lovno upotrebljiv pas  ja ti saljem nemackog ostrodlakog pticara.
Dobar podled
Kos
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #121 poslato: Март 07, 2018, 08:11:39 »

Posteno, jesam cuo da kradu kerove, a za balkance nisam cuo da je nekom ukraden, osim kad se ne vrati posle nekoliko dana onda gazda raztrubi ukrali mu najboljeg ili kad vlasnik oce da ga se otarasi jer ne vredi k..cu i ostavi ga u planini ili u petom selu kad podje na igranku. Skoro je bio slucaj u jednom sumadijskom kraju nestalo osam gonica, bilo u novinama. Posle se tri kao vratila, nasla kao policija, kad ono covek ih zatvorio jer mu napadali ovce i prijavio Lovackom i inspekciji. Odu vlasnici sa lovocuvarem i kad su dosli do domacina po kerove kazu nisu to njihovi, posto su jednu ovcu zaklali, a druga pod terapijom i trba da plate stetu.
Dobar pogled
Kos

Kod mene u lovistu sam vidjao samo krivolovce da koriste ostrodlake nemce, rade sve od prepelice do medveda, pa sta izadje oni love...

moj zakljucak je da samo krivolovci cuvaju ostrodlake nemce  Wink

Kolega Kos,ako ti je ponestalo partnera za duel ili provociranje, imas druge teme na ovom forumu, daj da ne kvarimo temu na kojoj se moze cuti nesto pametno, ukoliko volite lov ds sa psima gonicima  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #122 poslato: Март 07, 2018, 08:14:07 »

Mislim da je greska sto se prestalo sa izdavanjem uslovnih rodovnika.
Lovno upotrebljiv pas???
Ko bi drzao lovno NEupotrebljivog psa?Veliki su nameti za papirologiju.Rodovnik,izlozba,utakmica,vakcine,revakcine cipovanje,ciscenje od parazita,a da ne govorimo o trosku izvodjenja na pomenute manifestacije dodjosmo do cifre od oko 100 evra x 5 kerova kao sto imam i to je manje od pola posla,da li ce da krene,da nece domace zivotinje da ti se vraca,da ne prilazi drugome,SAMO SVINJE DA TERA,i to za psa kada ga pustis VISE NIJE TVOJ.
Zatvoris pricu prodje 3-4 godine imas dobru stvar i onda moras da lazes(,jer medju lovcima se brzo procuje dobar gonic),pa kada te pitaju kakav je ti pricas da ne valja da lazu ljudi koji ga hvale,dolaze kuci da ga gledaju,a ti sumnjas na svakoga-sto li je dosao cim nocu zalaje ti ustajes...
I zaboravih trackeri,Garmini, i onda te zivkaju oni sa puskom i rukama u dzepovima i pitaju :kad idemo?
Napravis im mesta u terencu,svratis na pumpu sipas 3-4000,oni razgovaraju pozadi,kao sve cemo to na kraju.
MUKA MI JE SAD KAD SVE REZIMIRAM-Dobar pogled.
Yebo mu ja majku i ko me navuce na ovo.
Sačuvana

Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #123 poslato: Март 07, 2018, 12:46:26 »

Pisah ja o tome Gorane.Ima i dodatak,odstreljen vepar nakon dva,tri sata gonjenja po trsci moro je van i tu pade.Veselje dobar trofej,pokupi kerove pravac veterinar da to zakrpi koliko se može plati i ćuti i tako iz sezone u sezonu zato što to volim. pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Март 07, 2018, 01:23:24 »

Nema sta odem do penzionerskog kluba nadjem dvojicu dokonih,bacim jedan preferans od 150 bula,stignem kuci do vecere i niko mi nije kriv nizasta.Hiljadu puta sam rekao da ne idem,prodje dva dana oni navale,a ja bez karaktera vec trazim carape cizme,ukucani podyebavaju:sta ono ti rece,odgovorim da oni ne razumeju to,a ja karakter razumem i tako vec 35 godina-ma kakvi sad cvrsto resavam. pioneer
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #125 poslato: Март 07, 2018, 05:32:49 »

Nidzo moje duboko  hi

hi hi hi

Svetos, a šta ti glumiš ovde po forumu, lovočuvara? Koji si ti ovde faktor da tebi bilo šta pokazuje oko dokumentacije? Istražitelj iz Majamija? Pošto si pao sa Marsa, mi nismo. Nije ni Nidža, ni Goran, ni Peđa ni još mnogi, mnogi ljudi ovde koji gaje goniče, ili znaju kako izgleda lov sa goničima. Pas gonič nije robot! Ne gone ni papiri, ni slike, ni boja, ni uši, ni rep. Goni anatomija, mozak i nos.

Gorane, surovo, ali istinito  hi

Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #126 poslato: Март 07, 2018, 09:04:18 »

Pedja,Nidzo hi hi

Imam dve posavke i balkanku.Pred jednom posavkom 4 godine starom odstreljeno je izmedju 7o i 8o lisica,sitnije je gradje luda za lisicom u stanju je da je tera dok ne pogine.Tu i pocinju muke u okviru lovista postoji vojni krug velicine oko 200 ha gde se nalaze minska eks. sredstva.Krug je pun rupa,betonskih elemenata ostalih od bombardovanja.K
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #127 poslato: Март 07, 2018, 09:12:54 »

Pedja,Nidzo hi hi

Imam dve posavke i balkanku.Pred jednom posavkom 4 godine starom odstreljeno je izmedju 7o i 8o lisica,sitnije je gradje luda za lisicom u stanju je da je tera dok ne pogine.Tu i pocinju muke u okviru lovista postoji vojni krug velicine oko 200 ha gde se nalaze minska eks. sredstva.Krug je pun rupa,betonskih elemenata ostalih od bombardovanja.Kada otera lisicu u taj vojni krug i lisica udje u rupu ona ide za njom i tu zna da ostane i po dva dana.E tada je svaki put otpisem a cesto i po celu noc provedem cekajuci je.
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #128 poslato: Март 07, 2018, 09:22:44 »

Ostavi se molim te priče rekla kazala i ''čuo sam ovo'', ''čuo sam ono'', ''bilo je primera onamo'', itd. Da te pustim u planinu, zagubio bi se u prvom potoku, a kamo li da umeš da ispratiš kera za svinjom, proceniš šta goni i gde da staneš i presečeš. Ako to uspeš bez moje pomoći kod mene u planini, ja ti dajem i pušku i kerove i kupujem štapove za pecanje.

Ovo treba da ide u " Sale,vicevi i ostale..."
Pa tebi onda GPS ne treba kad sve tako znas gde ce razgonic da udari na koji prelaz i ono najsmesnije da znas sta goni. E takvih  sam se
nagledao i naslusao. Poznaje po zvuku gona sta goni , jes kur moj.
Sad tera srnu, eto cujes, sad srndaca za pola tona povisio stektanje, za vepra ide iz g-mola, krmacu ide iz c-dura, a zeca iz k-kura. Zecica ide iz de moga a kad predje u Drzavno i Srbijasume onda prebaci na vibraciju. A on legao za prvo seno i sve cetiri uvis, ladi sape pre nego nastavi.
Odavno se lepse nisam nasmejao, bas si mi ulepsao vece.
Nidzo pozdrav.

Dobar pogled
Kos

[/quote]
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #129 poslato: Март 07, 2018, 10:45:33 »

Lov uz pomoc pasa gonica donosi lovcu vrhunsko uzivanje u nadmetanju sa divljac i lovu!
Imao sam zadovoljstvo da duzi period uzgajam svoje gonice i da uzivam u lovu sa njima.
Bilo je jos kolega i prijatelja lovaca sa kojim sam lovio kao i sa njhovim psima.
Odgovorno mogu reci da svaki dobar lovac sa dobrim gonicom uvek zna koja se divljac nalazi ispred njegova psa pa cak i otprilike na kojoj razdaljini.
Ako lovac ne moze po tonu i boji glasa stektanja njegova psa znati sta goni ispred sebe, tu neko nije dobar ili lovac ili pas.
DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #130 poslato: Март 07, 2018, 11:22:33 »

Najbolje pse imaju oni koji se ne hvale nego cute love i uzivaju   drinks Dosta ljudi pucaju corke a vec u pola sezone psi u OGLASIMA...
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #131 poslato: Март 07, 2018, 11:29:18 »

Delim mišljenje Krauc uz još neke stvari po kojima možemo odrediti šta nam goni pas (brzina gona, kretanje divljači, gustina šteketa...) ali objasni ti to nekome ko je goniča video samo na slici, nema svrhe. Svako od nas ima svoj maksimum, mi na jugu to zovemo domet. Neko svoje lovačko znanje i umeće gradi tokom celog života, teži da postane bolji, o stvarima koje ne poznaje ćuti i uči od ljudi koji poznaju materiju, a neko svoj zenit dodirne vrlo rano i tu i ostane. Takav onda misli da je popio svu pamet sveta i da sve zna, pa gura nos u svaku temu i koristi ovakve forume i ovako lepe i korisne teme da leči svoje komplekse i lične frustracije. I da imamo po dva života, ne možemo da sipamo dva litra u rakijsku čašu.

Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #132 poslato: Март 07, 2018, 11:32:56 »

KOBI, delim i sa tobom mišljenje potpuno, ali nismo druže mi ovde iz te priče. Ovde smo da pišemo o našim psima i da delimo nesebično iskustva i da se međusobno pomažemo, a ne u svrhu reklame. Goniči su u mom dvorištu decenijama. Ni moj deda nije prodao odraslog psa, nije ćale, nisam ni ja. Nikada se ne zna šta će u životu da se dogodi, sila Boga ne moli i nekada je čovek prinuđen da se rastane sa kerom koji vredi mnogo više od pišljivih para... Ali onaj ko misli da će od pasa goniča da zaradi, promašio je sport.  hi
Sačuvana

KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #133 poslato: Март 07, 2018, 11:52:48 »

Nisam nizda nikoga ovdje prozivao i nikoga ne kontriram,dobra je diskusija..   hi
Ja licno nikada nebih ni kupio ni na poklon prihvatio odraslog psa,samo stene.Doduse ja zivim vani pa ne mogu imati svoje pse,dok ocevi i bratovi gone lijepo ono sta nama treba.Srnu sigurno nece i bas smo nedavno imali debatu nas par kolega.Kaze brat evo srne tamo leze i evo i metak i puska ako i pogleda srnu odmah mu presudi a kamoli da goni. X puta sam odstrelio pred tim psima a svaki put kad sam promasio izvinem se i psu i vlasniku.Bude mi krivo ***es meso i trofej zao mi pasa jer njima je najveca nagrada i najbolji trening odstrel.Inace pas o kome pricam laje tek kad mu je divljac blizu znaci ako laje znaj da je zivotinja pred njim najvise 20 metara i slobodno otkoci pusku. I tacno je ,brat tacno zna sta goni, ne u detalje nego koju vrstu divljaci. To je sinhronizacija izmedju vlasnika koja traje godinama a i nemamo mi 100 vrsta divljaci zna se kako bjezi sakal kako lisica a kad goni ili drzi svinje to i malo dijete zna...
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #134 poslato: Март 08, 2018, 12:12:06 »

Tačno tako. Mnoge goničlije su iz priče, lovac bez kera nije lovac. Ne razmišljajući o tome da li svi lovci imaju uslove za držanje istih. Tako da ja visoko poštujem onoga ko poštuje goniča. Lično meni smeta ker koji nema pojma zbog čega je u šumi i lovac koji ne zna svrhu kera. Mi ih nazivamo ''smetala''. Ali ne mogu ja nikom da uskratim želju, volju i merak da vodi psa u lov, iako pas ne zna ništa.
Moja grupa od desetak lovaca ima tridesetak pasa goniča u vlasništvu, svaki pas ima svoju svrhu, neki je tek stiču, nema svaki lovac iz grupe psa, ali gonič je u našoj grupi svetinja i to mora da se poštuje.  hi

Što se tiče gona srne, imao sam samo dva psa koja nisu htela da je gone i tako su se rodila, jedan je bio prosečan pas zečar, drugi je bio svinjar u pravom smislu te reči. Ostali psi su gonili, neki vrlo kratko, neki duže. Sa Nidžom smo odavno komentarisali na tu temu i još tada mi je rekao, DA imaćeš psa koji neće srnu, ali taj pas će da ima minimum 5 godina i pred njim neće biti pucano ništa osim predmetne divljači na koju se pas specijalizuje. Problem u našim lovištima je što na drugom brdu sedi lovac putar koji je zauzeo čeku još u 4 izjutra i čeka da mu tuđi psi doteraju bilo šta. Mladi pas koji nema pojma šta je srna već ga vuče instinkt podigne srnu i onaj gore pomenuti puca pred njim i upropasti psa bez mogućnosti da mi kao vlasnik utičemo na tu situaciju. Džaba smo krečili...
Sačuvana

Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: