DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 02:16:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaGoniči i Tragači po krvi (Urednik: #)Psi gonici za lov divlje svinje
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Psi gonici za lov divlje svinje  (Pročitano 90895 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #105 poslato: Март 05, 2018, 02:57:57 »

GPS tracker moze da posluzi gde ima mreze,ali je problem sto gde vecina nas ide nema signala.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #106 poslato: Март 05, 2018, 07:08:30 »

Imam GPS traker, ali upravo mreža je problem... Opet bolje išta nego ništa, ali...
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #107 poslato: Март 05, 2018, 10:59:20 »

Nemam džipove, optike, kamere, produžene okvire, čeke, primame, kvadove... Ali bih GPS ogrlicu za psa vrlo rado posedovao, samo kada bih imao finansijskih mogućnosti za tako nešto.. Koga je jela ta guja, zna o čemu pričam... Koga nije, neće ni razumeti...

Ako imas prave,pametne, obucene pse koji gone ,a ne razgone divljac ne treba ti GPS. Pravi gonic pogotovo ako poznaje teren Mora da se vrati na mesto gde si ga pustio. Nebrojano puta sam bio svedok kad tudji ker, umisljeni gonic dodje do mene i tu se vrzma okolo i ja cujem njegovog gazdu koji ga doziva, trubi, puca u vazduh, a ker ga ne ferma ni 1%. Zovnem gazdu da dodje po kera, a on samouvereno- doci ce on. Medjutim ker obicno ode na drugu stranu. Ko samo hoce da kaze i prizna istinu. A cini mi se imao si dobro leglo, prodas stence i kupis ogrlicu sa gps-om.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #108 poslato: Март 06, 2018, 12:31:23 »

To su iskusni psi a i oni koji ne poznaju teren trebali bi se vratiti odakle su i krenuli.Samo je pitanje nakon koliko dugo..
Kolega nabavio kopova sve uredno,papiri,dobra krv ali odeee..Nema ga po 2 dana,cim sa povodca nadje srnu i lov je i za njega i za gazdu zavrsen.I nema tu spasa kad prestari ne vrijedi ni nova tehnika i uredjaji.
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #109 poslato: Март 06, 2018, 07:26:58 »

Pucana srna pred njim,da nije nakon nekog vremena sam skraćuje gonjenje i napušta pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: Март 06, 2018, 08:14:27 »

Kera moras da ispostujes,da ga sacekas odakle si ga pustio,uvek ga pustas od vozila sa istog mesta makar morao da pesacis sa njim na povodniku i vise kilometara.
KADA ker ostane duze obicno se svi nadju u nekom poslu i po obicaju moraju kuci,onda ga ne zoves sledeci put cisto da mu das do znanja.
Ko zavodi kerove mora se ispostovati do kraja,jer kerovi se najlakse pohvataju kada se divljac odstreli,a onda imas kerove za sledeci pogon.
Kod nas po selima je obicaj da se kerovi puste od kuce kada se krene i onda uz rakiju prica kako probi,znao sam ja gde ce da udari,tu se do podne uz rakiju i zavrsi prica,pa onda idemo kuci vratice se oni,a sutradan price-tera dva dana jos se nije vratio,a ker spava negde pod senjakom.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #111 poslato: Март 06, 2018, 03:16:41 »

Ako imas prave,pametne, obucene pse koji gone ,a ne razgone divljac ne treba ti GPS. Pravi gonic pogotovo ako poznaje teren Mora da se vrati na mesto gde si ga pustio. Ko samo hoce da kaze i prizna istinu. A cini mi se imao si dobro leglo, prodas stence i kupis ogrlicu sa gps-om.
Dobar pogled
Kos

Zbog ovakvih izjava dođe mi da za***em i pušku i lov i goniče i sve... Ebt, pa sa ovakvim mišljenjem da dodješ kod mene u lov, smejali bi ti se tri dana...
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #112 poslato: Март 06, 2018, 03:24:02 »

Iskusan i naučen ker svinjar koga možeš da pustiš u slobodnu pretragu jednostavno padne sa neba, ima 8 godina, ne goni ništa drugo osim svinje, vraća se nepogrešivo na mesto puštanja, čak i ako ga vukovi pojedu tokom gona, ili ga vepar raspori negde u nekoj dolini, Bogu iza nogu, čak i ako ga neko ukrade i istog dana prebaci preko granice tri zemlje, on bre MORA da dođe jer to je pametan ker.

Ups, taj isti četvoronožni supermen, ne sme da prilazi ljudima, mora da bude nepoverljiv a ako ga uhvate mora da ujeda sve, pa i decu u dvorištu svog vlasnika, ma sve osim vlasnika. To tako treba...

Ups 2, kereći robokap mora da se vrati čak i ako ga lovočuvar iz Srbija Šume ubije službenim karabinom, jer nije znao kako su ucrtane granice lovišta, pa oterao krdo u državne šume.

wacko scare
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Март 06, 2018, 03:34:42 »

Zbog ovakvih izjava dođe mi da za***em i pušku i lov i goniče i sve... Ebt, pa sa ovakvim mišljenjem da dodješ kod mene u lov, smejali bi ti se tri dana...

Pa ko vam je kriv. Covek se uci dok je ziv. Nije za svakoga da bude lovac. Malo uzmi citaj, stare brojeve Zova, knjige o kinologiji, gledaj malo po internetu, idi na neku utakmicu gonica, izlozbu malo porazgovaraj sa sudijama,sa pravim odgajivacima. Mlad si i nije sramota pitati. Probaj da promenis rasu, kad misljenje ne mozes. Idi malo kod drugih goniclija u lov pa da vidis prave gonice i kako oni rade.
Goranv ti je sve lepo opisao i u 90% slucajeva je tako. Pitanje je samo ko hoce da prizna. To ti je kod nas kad pitas coveka koliko mu trose kola,a on se kune da ne prelazi 5 litara po gradu dok ga ne proda, a posle samo kad se oslobodih bede, nisam mogao da navasem goriva.
Koliko kerova to je is onog legla sto si izbacio slike pocelo da lovi?
Al, posteno.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #114 poslato: Март 06, 2018, 03:52:37 »

Iskusan i naučen ker svinjar koga možeš da pustiš u slobodnu pretragu jednostavno padne sa neba, ima 8 godina, ne goni ništa drugo osim svinje, vraća se nepogrešivo na mesto puštanja, čak i ako ga vukovi pojedu tokom gona, ili ga vepar raspori negde u nekoj dolini, Bogu iza nogu, čak i ako ga neko ukrade i istog dana prebaci preko granice tri zemlje, on bre MORA da dođe jer to je pametan ker.

Ups, taj isti četvoronožni supermen, ne sme da prilazi ljudima, mora da bude nepoverljiv a ako ga uhvate mora da ujeda sve, pa i decu u dvorištu svog vlasnika, ma sve osim vlasnika. To tako treba...

Ups 2, kereći robokap mora da se vrati čak i ako ga lovočuvar iz Srbija Šume ubije službenim karabinom, jer nije znao kako su ucrtane granice lovišta, pa oterao krdo u državne šume.

wacko scare

Posteno, jesam cuo da kradu kerove, a za balkance nisam cuo da je nekom ukraden, osim kad se ne vrati posle nekoliko dana onda gazda raztrubi ukrali mu najboljeg ili kad vlasnik oce da ga se otarasi jer ne vredi k..cu i ostavi ga u planini ili u petom selu kad podje na igranku. Skoro je bio slucaj u jednom sumadijskom kraju nestalo osam gonica, bilo u novinama. Posle se tri kao vratila, nasla kao policija, kad ono covek ih zatvorio jer mu napadali ovce i prijavio Lovackom i inspekciji. Odu vlasnici sa lovocuvarem i kad su dosli do domacina po kerove kazu nisu to njihovi, posto su jednu ovcu zaklali, a druga pod terapijom i trba da plate stetu.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #115 poslato: Март 06, 2018, 05:05:20 »

Svinjar se pusta samo na svez svinjski trag,desavalo se mnogo puta da idemo da se kerovi i ne puste.Imao sam kerove koji hteli da teraju svinje ali kad potera neki drugi ker a oni samo "basiraju"uz njega ili pustim ih na svinjski trag oni nadju zeca i teraju njega-to nisu svinjri.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: Март 06, 2018, 05:44:13 »

Svetos, shvataš li da ovim svojim upisima, kao i na onoj temi o goniču i ravnici pokazuješ da  u stvari POJMA NEMAŠ o lovu sa goničima, a još manje o goničima. Da si stao da mi držiš predavanja o ptičarima, piršu, čeki, balistici, pa da mogu da poverujem, ali brale, ostavi se predavanja o goničima, jer si očigledno goniča video samo na slici, u Zovu i na izložbi. Od 365 dana, sa goničima u šumi provedem 300 u lovu, krivolovu, obučavajući ih ili na drugi način. Drugačije NE LOVIM, samo sa goničima.

Ostavi se molim te priče rekla kazala i ''čuo sam ovo'', ''čuo sam ono'', ''bilo je primera onamo'', itd. Da te pustim u planinu, zagubio bi se u prvom potoku, a kamo li da umeš da ispratiš kera za svinjom, proceniš šta goni i gde da staneš i presečeš. Ako to uspeš bez moje pomoći kod mene u planini, ja ti dajem i pušku i kerove i kupujem štapove za pecanje.

A moje leglo celo lovi, ove sezone sam lovio sa oba moja šteneta koja sam ostavio sebi. Meni ti da kažeš da si imao jednog samo psa goniča, ja neću da ti verujem jer ovakve nebuloze može samo neko ko je ceo život sa rukama u džepovima tumarao putevima po šumi, nadajući se da mu tuđi ker dotera nešto.

Kao što je Goran rekao, dešava se da ceo dan vučem pse na povodac. Svoje pse, pogotovu mlade puštam samo i samo na trag, ne puštam iz dvorišta, od vozila ili u pretragu. To su psi koji rade divlju svinju, svinjare nemam. O svinjaru kad se priča mora da se ustane, iz poštovanja.  hi

Nema svrhe da ti objašnjavam šta je gonič, to mogu sa goničlijama i ljudima koji su imali prilike da love lov u ekipi gde svih 10 lovaca u vlasništvu ima 30 pasa goniča, a srne mirno šetaju pored nas u svakom lovu na divlju svinju.

Ovo je moje suvo zlato iz poslednjeg legla, koje je pametnije od takvih poput tebe.

A ovaj klinja sam ja, sa mojim Maksom. Predugo sam se sa goničima ja družio brale da bi mi ti držao predavanja. Sedi 1.

Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #117 poslato: Март 06, 2018, 05:54:42 »

Ja svakako i dalje čekam da mi neko kaže da je u pitanju skrivena kamera... Goran je pokrenuo izuzetno lepu i zaboravljenu temu oko koje se imalo šta napisati, ali dotična persona je izgleda baš kivna na goniče. Svako ko koristi reč ''razgoni'' nema šta da traži u temama o goničima...
Sačuvana

snoopy7
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #118 poslato: Март 06, 2018, 06:44:25 »

Nidzo moje duboko  hi
Sačuvana

dabome
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #119 poslato: Март 06, 2018, 10:08:26 »

Kod mene su lovci na DS presli iskljucivo na Brakove i vidim da im dobro ide,pojedini cak i na ostrodlake jazavicare,neki sparuju Biglove i Trobojce sve u svemu pometnja.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: