DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 06:16:54
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Besnilo  (Pročitano 12873 puta)
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Септембар 10, 2008, 08:17:50 »

Zakonom o lovu Dozvoljen je i predviđen pojedinačni lov kako krupne divljači uz stručnog pratioca tako i štetočine uz dozvolu za lov. Tako da Odluka koja zabranjuje pojedinačni lov nije zakonska i kada bi se čačkala mečka neko bi morao snositi posledice ili dati valjan i argumentovan razlog takve odluke.
Obavezna Dozvola za lov koju izdaje obično Lovnik u LD-ima a Zakonom je predviđeno predsednik LD-a i Lovnik LD-a ili lice koje se ovlasti, gde se upisuje mesto lova (potez lovišta) vreme lova itd.
Lovac na štetočine može sam izaći, nije problem i ako ide više lovaca, ja volim sa drugarima 3-4 ili čak nekada i više njih se skupi, raspodelimo se po čekama ili pogodnim mestima, dogovorimo se dokle čekamo i posle lova kod nekoga na kafu i pićence raspredamo ko je šta video, gde su se čule da laju lisice naprimer, neko je odstrelio pa gledamo kako se dere lisica, gde je pogodio, pa po 5 puta slušamo priču kako se sve odigralo. To su sve čari lova.
Lopov je onaj koga uhvate u toj raboti i tu treba biti jasan i kraj.
Lovočuvarska služba postoji, kako profesionalna tako i volonterska i treba da vrši kontrolu i nadzor.
Zabranama se ništa ne postiže, samo nezadovoljstvo i još veći javašluk.
Fer i korektan odnos, kako prema lovu tako i prema divljači i ljudima koji upravljaju lovištem tako i prema kolegama lovcima je osnova svega, Dobri međuljudski odnosi, poštovanje lovca-divljači-lovišta-propisa, i ne sme biti problema.
Za one koji prave probleme postoje takođe propisi samo neka se primenjuju i to je to. Zbog nekog pojedinca koji voli maknuti a zatvarati oči pred tim i ne reagovati već zabraniti drugima da idu u lov je najgluplje i najgore rešenje. Budite uvereni u to, to kaže iskustvo i praksa.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #16 poslato: Септембар 10, 2008, 11:28:07 »

Mi lovci,obicni smtrnici, a tkvih nas je večina u Srbiji,Trebali bi da se organizujemo i da barem jednom u godini odemo na grob TITU i da mu položimo zenac na grob,u znak zahvalnosti. JER  DA NjEGA  NIJE  BILO mi obični smrtnici nikad nebi ni upoznali te čpari lova.
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #17 poslato: Септембар 10, 2008, 01:14:49 »

Mi lovci,obicni smtrnici, a tkvih nas je večina u Srbiji,Trebali bi da se organizujemo i da barem jednom u godini odemo na grob TITU i da mu položimo zenac na grob,u znak zahvalnosti. JER  DA NjEGA  NIJE  BILO mi obični smrtnici nikad nebi ni upoznali te čpari lova.
E pa neka mu je vecna slava ako je tako Gorane ali zar ne mislis da neke stvari treba da se menjaju???  Wink
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #18 poslato: Септембар 10, 2008, 08:48:32 »

E pa neka mu je vecna slava ako je tako Gorane ali zar ne mislis da neke stvari treba da se menjaju???  Wink
[/quot
Prijatelju šta god smo promenili bilo je samo na gore,neka hvala kreatori nediraj te više ništa.Ka boga vas molim, jer ko zna sta će sad da bude i šta će od kreacija da ispadne? Dobro i bole sigurno ne.Barem se do sada za većinu građana pokazalo gore i lošije nego što je bilo pre kreacije.U narodu našem postoji jedna poslovica "TRAŽIŠ  HLEBA  PREKO  POGAČE" ili "KO  TRAŽI  VEĆE  IZGUBI  I  IZVREĆE"
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Септембар 11, 2008, 01:13:46 »

pustite titu nek pociva davno je to bilo.

nego posto je tema besnilo sta kazete na one jucerasnje napade besnih lisica po kragujevcu i
i okolini.
a lovackim udruzenjima vezane ruke opet zbog onih ...
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #20 poslato: Септембар 11, 2008, 01:15:05 »

Ma to mediji dizu prashinu...nije to toliko uzelo maha, nego nemaju jachih vesti..
Sačuvana

kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Септембар 11, 2008, 01:17:41 »

pa poenta je bas u tome sto u prvi plan stavljaju one i njihove akcije i predloge
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #22 poslato: Септембар 11, 2008, 07:41:03 »

Da bas hajde malo komentarisite nedavne napade Lisica na ljude.
Skoro u svakoj temi odemo u of topic Wink.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #23 poslato: Септембар 11, 2008, 08:06:50 »

Ma znam ja da povremeno delujemo neozbiljno, ali ovo nije nikakva nauchna rasprava, nego komuniciramo onako...ljudski.. lovachki...uz poshalice i zezanje..shto doprinosi opshtoj atmosferi...

Ako cemo samo ozbiljno, onda bi mogli da imamo samo odredjene teme, pa kad neko pripremi chlanak, da ga samo objavi i to je to..

Ja, kao i mnogi mladji ovde, ne smatram sebe dovoljno kompetentnim da pishem nauchne studije za odredjene teme, ali mogu da budem prisutan pitanjima, komentarima, logichkim upadicama...pa i shalama... smatram da to puno pomaze jednom forumu i da ohrabruje i druge da kazu po neshto. Jer da je sve preozbiljno, onda bi se javljali samo struchna lica, a ostali bi samo chitali...

Mozda i greshim, ali vreme ce pokazati..
Sačuvana

Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #24 poslato: Септембар 11, 2008, 11:30:25 »

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Септембар 11, 2008, 11:48:43 »

Jedne godine, podizali su se odbrambeni nasipi na Tisi i pored šume ostali su preko noći parkirani bageri i buldožeri. Ujutro rano, vozač jednog buldožera se penjao na mašinu i sa vrata kabine skoči divlja mačka i izujeda ga i izgrebe svog po grudima, stomaku i vratu. Pao je zajedno sa mačkom sa visine sigurno 1,5m i mačka ga je i dalje ujedala.
Tu su se našli zapanjeni radnici i jedan je pribrano skinuo lopatu sa jednog bagera i opaučio i mačku i nesrećnog čoveka, čim se mačka odvojila od čoveka udarao ju je lopatom dok nije uginula.
Izašlo se na licu mesta, radilo se o prelepom, kapitalnom divljem mačku za kojeg je u Novom Sadu u Pasterovom zavodu utvrđeno da je bila besna.
Radnik je hitno prebačen u bolnicu i dugo se lečio.
Živ je i dan danas na svu sreću.
To se zbilo 91-92 godine u mom lovnom reviru i jedini je slučaj registrovanog besnila.
Sačuvana
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #26 poslato: Септембар 11, 2008, 01:17:07 »

Dok se moj otac jednog dana vracao iz vinograda naisao je na bolesnu lisicu koja je lezala na sred puta! Za svaki slucaj je dokusurio motkom, e sad da li je bila besna ili nesto drugo ne znam??? Ovo se dogodilo na prolece ove godine
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #27 poslato: Септембар 11, 2008, 04:09:29 »

besnilo nije za***ancija nikako, koliko ja znam posle ujeda je maltene kasno da ne bude nikakvih posledica!
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Септембар 12, 2008, 11:16:58 »

Nije loše znati i sledeće činjenice o Besnilu (Lyssa).
Naime Besnilo je virusno oboljenje, stalni domaćini virusa besnila nađeni su kod životinja koje pripadaju mustelidama i viveridama. Od mustelida (Kuna) u evropi živi 6 rodova a od viverida 2 roda (mungosi i cibetke).
Epidemija besnila u domaćih pasa, lisica, šakala, vukova rezultat je razvoja velikih populacija ovih životinja u predelima gde je besnilo prisutno kao skrivena zaraza u drugih životinja. Znači, mustelide i viveride i njihova prenaselejnost u prirodi dovodi do toga da postaju plen zveri, koje dalje prenose virus besnila. Sposobnost virusa da zahvati pljuvačne žlezde, pluća, bubrege, pankreas i mlečne žlezde i da se u navedenim organima razmnožava, omogućuje virusu da održava ciklus zaraze, koji nije vezan za nervne ćelije i zbog toga ne izaziva zapaljenje mozga.
Kao što sam i ranije napisao zapaženo je u istraživanjima Besnila, da se besnilo među lisicama ne širi ako se njihov broj svede na 4 ili manje lisica na 1000Ha.
Zaraza najčešće nastaje ugrizom, zatim udisanjem, u nekih životinja preko placente i digestivnim putem. Inkubacija u Lisica traje u proseku 14-30 dana, a sama bolest traje 6 dana pri čemu se u poslednja dva dana pojavljuju znaci paralize. Obolela Lisica se obično ne plaši čoveka i psa, pa se zbog toga može sresti u naseljima, luta ulicama, ulazi u dvorišta pa čak i u stanove. >U drugim, ređim slučajevima lisica napadne pse, grize se sa njima. Međutim ima i takvih primera da je ona ''prijateljski'' raspoložena prema psu, tako da čak i legne pored njega.
Inače u principu Lisice redovno lutaju daleko od svog revira, jazbine i grize sve što joj stoji na putu: psa, mačku, jazavca, srnu, jelena pa i čoveka, ispoljava nastran apetit i grize i guta zemlju, kamenje, drvo, najlon pa čak i svoj izmet. Često se vrti u krug, zgrbljena je a rep joj je ukrućen. Znaci paralize počinju kao i kod psa, to jest počinju od donje vilice, šireći se prema ždrelu, glavi i zadnjem delu tela.
Eto to su neki znaci ponašanja Lisice i opisa ove bolesti.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #29 poslato: Септембар 13, 2008, 06:15:48 »

Dodao bih josh jednu karakteristiku, panicni strah od vode...
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: