DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161773 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 12, 2020, 05:53:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kal 8X57 JS  (Pročitano 231181 puta)
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #390 poslato: Август 13, 2012, 05:45:41 »

Probao da koristim municiju grom 12 gr, ali i nakon što sam upucao optiku na navedenu municiju nisam imao grupu pogodaka kao sa ppu 12,7 sp, mislim da je do onoga što sam čuo od par kolega:,,grom ti je municija kao pravi grom, nikada ne znaš gde će da udari,, mada neki ga nasuprot hvale i kažu da su zadovoljni. Ja nisam i više ne bih uzimao grom. Upucavao sam ga kao i prethodnu municiju bez ikakve razlike. Nakon jednog opaljenog metka u metu, goriguješ končanicu na pogodak i posle sledećeg ili narednog metka trebalo bi da je ok. Ako upucavanje vršiš sam i nisi vičan u tome, bolje je da uradi onaj ko to zna. Nadam se da sam bar malo pomogao.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #391 poslato: Август 14, 2012, 08:57:45 »

Nemoguce da je toliko izsetao. Za nijansu je neprecizniji od SP 12 gr. zanemarljivo za lov.Inace grupa se trazi posle minimum 3 do 5 metaka,pa zatim korigovanje koncanice. Sa jednim metkom ovde na forumu mogu da upucaju jedino 3-4 coveka(ne ja i ti)  hi pusku pre korekcije pogotka i to iz perfektne kombinacije cevi ,nosaca i optike. Ostale price su cista NF...
Zanima me cisto koja je kombinacija u pitanju(optika ,puska,nosaci)
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #392 poslato: Август 14, 2012, 01:51:12 »

Ajde da ti odgovorim. Ne znam zašto bi mi bio problem da upucam sa tri do četiri metka kada sam to inače radio više puta, a i raniji posao mi je bio posao snp. Toliko. Tako sam ja radio, jer sam učio od najboljih. Nakon što postaviš pušku u stalak, fiksiraš je, u cev ubacuješ laser za upucavanje optičkih nišana i dovodiš na centar ili okom gledaš kroz cev i stalkom nameštaš na centar, nakon čega koriguješ i končanicu na centar i vršiš prvo opaljenje metka. Trebalo bi da je u krugu od 10 cm, ako ima odstupanja levo, desno ili gore, dole, koriguješ končanicu na pogodak, ponoviš pucanj jednom - dvaput i trebalo bi da su i jedan i drugi u krugu od 3 cm, a ako ti treba ideala za pogodak u oko na daljinu koju upucavaš, nastavljaš sa korekcijama. Ne znam zašto je filozofija. Za te ljude što tvrdiš da upucavaju sa 3 - 4 metka da li si bio prisutan da vidiš ili samo čitao o tome? Postupak upucavanja optičkog nišana, bio on swarovski, zeiss, kahles helia, shmidt bender, ili bishnell, hakko, tasco, je isti. Bitno je da se koristi ista municija, gramaža, proizvođač, godina i serija proizvodnje, što sve ima uticaj na idealan pogodak. Da ne pričamn dalje o korekcijama končanice usled jačeg vetra i sl.
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #393 poslato: Август 14, 2012, 02:47:47 »

A ima i ona priča da pojedine cijevi neke metke "vole" više neke manje. U to sam se lično uvjerio.
Sačuvana
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #394 poslato: Август 14, 2012, 04:39:47 »

Baš tako, nije isto pucati različitom municijom i tražiti iste performanse.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #395 poslato: Август 15, 2012, 07:15:53 »

Probao da koristim municiju grom 12 gr, ali i nakon što sam upucao optiku na navedenu municiju nisam imao grupu pogodaka kao sa ppu 12,7 sp, mislim da je do onoga što sam čuo od par kolega:,,grom ti je municija kao pravi grom, nikada ne znaš gde će da udari,, mada neki ga nasuprot hvale i kažu da su zadovoljni. Ja nisam i više ne bih uzimao grom. Upucavao sam ga kao i prethodnu municiju bez ikakve razlike. Nakon jednog opaljenog metka u metu, goriguješ končanicu na pogodak i posle sledećeg ili narednog metka trebalo bi da je ok. Ako upucavanje vršiš sam i nisi vičan u tome, bolje je da uradi onaj ko to zna. Nadam se da sam bar malo pomogao.
Inace sto bi ovde neko reko ,uz duboki naklon, gosn snajperista,napisao si da se korekcija vrsi nakon jednog opaljenog metka u prvom postu,to mi je zasmetalo...inace ostalo je manje vise tako, osim sto se puska ne fiksira i jos nekih sitnih detalja no nebitno ne bih da ulazim dublje u raspravu jer nema smisla scratch_ones_head Uz to, tvoj 857 sa tom marinijumskom  montazom i tom optikom nakaronijom sto menja 11 svetla i izgleda kao diskoteka neces moci da sastavis ni deset 12 gr. SP u grupu od 20 cm. pre nego sto koncanica pocne da da se kotrlja po unutrasnjosti optike.
Inace o kakvim performansama ovde govorimo.
Sačuvana

А и последња три!
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #396 poslato: Август 15, 2012, 01:41:31 »

Samo da kažem da svako ima svoj način rada, možda je moj pogrešan, ali se pokazao odličnim. Tako sam naučio. Po tebi je trebala končanica da mi se otkotrlja nakon 20-ak metaka, ako sam dobro razumeo. Da te pitam onda zašto moja nije posle dve kutije metaka, 40, i da li znači da hoće ubrzo? Pucao sam na različitim daljinama do 150 m i rezultati skroz ok, doduše pucao serije po pet metaka i rezultati su bili u krugu do 7 cm. Posle mene pucao i kolega i skoro isti rezultati. Inače tu optiku sam kupio u Austriji. Imam dosta lepih odstrela i nadam se da ću ih imati još. Uopšte mi nije namera da se sa bilo kim raspravljam. Pozz
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #397 poslato: Август 16, 2012, 07:08:30 »

:hi:Drago mi je da si ispucao toliko puno municije i da ti optika i dalje drzi. Sto se tice mene ,mogu jedino da ti pozelim da traje jos toliko. Preko toga ce sve biti dzekpot. Drugarski pozdrav i zelim ti i dalje puno lepih odstrela ko i do sad...Pozz.
Sačuvana

А и последња три!
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #398 poslato: Август 16, 2012, 08:54:15 »

Nije toliko problem sama koncanica kod Norconije i drugih optickih nisana nize klase.Problem je sto tubus na kome je koncanica osigurava jedna jedina lisnata opruga .Ona stoji izmedju tubusa sa koncanicom i tela optickog nisana  sa suprotne strane od dobosa za stelovanje .E posto se radi o jednoj opruzi obavezno  kada stelujemo po na primer   visini za malo mrdne i po pravcu i obrnuto.
Na jednom karabinu sam mehanickim nisanom redovno dobijao pogodke na 100 metara dva metka u petnaest do dvadeset milimetra. a nisaneci preko Norconije bilo je ostrih razdvajanja pogodaka   i to jedva u metu.Za dva dana sam promenio ukupno tri optike na karabinu 8x57is.Kod svih isto. Sve vreme je vlasnik karabina bio samnom na strelistu i pratio  pogodke  i sa mehanickim i preko optickog nisana.
Nemojte da zalite pare kod kupovine optickih nisana.Mozete imati vrhunsku preciznu pusku i pucati kvalitetnom municijom  pritom biti precizan strelac ali ako vam optika nevalja dzaba vam sve drugo.Igubicete i vreme i novac i nerve.A o izubljenoj i ranjenoj divljaci ako sa nestabilnom   optikom lovite   da i ne govorimo!

Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #399 poslato: Август 16, 2012, 09:16:59 »

Mpeca, možda je to sve tako kao što ti pričaš, ali - KOJI SI TI AUTORITET???  unsure Ja verujem snajperisti, valjda on zna!   give_heart

beach
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Nikola_lovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Lov nije hobi,to je nacin zivota ;-)

« Odgovor #400 poslato: Јануар 07, 2013, 02:17:34 »

Imam neku municiju ppu 12.7 grama od caleta iz 1983 godine ,sve ok sto se tiche pucanja rade ali bih zeleo komentar sto se tice brzine i energije na divljach koja je napisana na kutiji,dal je to mnogo ,dal nije ( ipak je iz 1983 godine da se nije nesto promenilo do danas  snooks :-D ) sto se tiche brzine metka to je 792metra u sekundi ali mi sledeca nije bash najjasnija energija Eo=406 (kpm) ,izvinjavam sam ako sam nesto lupio ali malo sam laik sto se tiche karabinske municija tako da unapred hvala :-)))
Sačuvana

Ili lovis ,ili te neko lovi.. . .
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #401 poslato: Август 29, 2013, 08:56:56 »

http://www.lorist.co.rs/forum/index.php?topic=6139.15

O ovoj temi nije pisano više od 120 dana ALI da ne otvaram novu ...
a vidim u navedenom oglasu da neki ne znaju a neki znaju malo više o ovom kalibru, pa me zanima razlika između kalibra 8x57IS i kalibra 7,9mm (što se spominje u datom oglasu)?!?
Profesore306 i ostali izvol'te  drinks
Sačuvana
nikolavuks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #402 poslato: Децембар 22, 2014, 07:37:08 »

Braco, moze li neko da mi preporuci koju municiju da kupim iz neke srednje klase, da ne kosta previse a da je dopbra za moj Mauser-Werke oberndorf, karabin nikad nije ispalio metak, optiku jos nemam, za lov na divlje svinje i srne...kupio bih municiju da isprobam karabin i da lovim s njom...imam neke siljate metkove 7,9 iz 1953-54. godine, bojim se da to stavljam u pusku, stara je i kazu los barut, da je najbolje da uzmem ipak novu municiju 8x57JS
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #403 poslato: Децембар 22, 2014, 07:53:08 »

Ebiga, ovde malo ko ima taki qrabeen, pa je teshko dati pravi savet... Da je Zastava, lahko bismo...
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #404 poslato: Децембар 22, 2014, 10:22:05 »

E ako si mu rako,Zikina Dara kaze malo ali glupo,,,pocetniku tako da odgovoris bas je pametno  drinks
Sačuvana
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: