DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161773 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 12, 2020, 06:08:54
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 28   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kal 8X57 JS  (Pročitano 231182 puta)
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Јун 30, 2008, 08:30:06 »

pre svega poz svima  sto toliko buke oko 8x57 to je stari kalibar  pa je bio dostupan skoro svakom ,treba ispostovati svacije misljenje a sad da ima boljih kalibara  drugom prilikom.Ja licno imam m76 8x57,pa naslo se  sta da radim .Poz  :Smiley
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јун 30, 2008, 09:09:47 »

Ja bih u ovoj guzvi samo postavio jedno pitanje,
Dali neko zna u % da kaze koliko lovaca u Srbiji zna sta je
pocetna brzina,
udarna energija,
putanja zrna i da je definise,
koliko gramaza ima u kalibru koji poseduje i jos mnogo drugih pitanja.
Pa ja znam da covek podje sa deset metaka u lov pet jedna gramaza, a pet druga i kaze ma nema to veze ovo ima da ga razdvoji na pola kad ga pogodi.
Ja sam ovog trenutka izdrukao sa RWS sajta tabele za sve kalibre i okacicu ih u mom LD, mozda ce ljudi promeniti svoje stavove i saznati da u jednom kalibru ima vise gramaza i sve sto sleduje.
Nemojte se smejati ovome nije samo kod mene garantujem da vise od polovine vlasnika karabina nezjaju te osnovne stvari a kazu da je karabin opasan i na 5km. 
Nazalost to je nasa stvarnost!
I o cemu sad raspeavljati?
Sačuvana

Dobar pogled
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јун 30, 2008, 09:26:47 »

odlicno ste kazali pola ma kakvi pola premlogo nezna ni brzinu ,balisticke osibine a za gramazu da ne pricam ,pokusavam da objasnim kad upucate karabin na jednu vrstu municije na svako drugu imacete razlicite pogoce al dzabe .Posto sam obucavan za snajperistu znam sta znaci uticaj vetra ,balistike vremenskih uslova ,mnogo je potrebno doci do savrsenog pogotka .Poz poslacu vam tabelu ovih dana pa razmislite  Shocked
Sačuvana

SDHunter
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јул 01, 2008, 08:11:09 »

odlicno ste kazali pola ma kakvi pola premlogo nezna ni brzinu ,balisticke osibine a za gramazu da ne pricam ,pokusavam da objasnim kad upucate karabin na jednu vrstu municije na svako drugu imacete razlicite pogoce al dzabe .Posto sam obucavan za snajperistu znam sta znaci uticaj vetra ,balistike vremenskih uslova ,mnogo je potrebno doci do savrsenog pogotka .Poz poslacu vam tabelu ovih dana pa razmislite  Shocked

Pozdrav svima,
Ja lovim u LU SD i TVRDIM da samo 5-10 ljudi zna nesto ozbiljnije o balistici, gramazi zrna i kalibrima.Ostali idu u lov sa cime imaju.Uglavnom sa vojnom municijom ili nekom prastarom.Video sam lika koji na cal.8x57 sece vrh!!Cak i to odoka!!Sto kaze kojega : ima da ga razdvoji na pola!!
Neko je malopre pomenuo sajt sa koga je skinuo balisticke podatke.Trebao bi mi, moze na PP.Imao sam krusikov katalog ali sam ga zagubio.
Pozdrav,
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јул 01, 2008, 01:31:36 »

sta kazes secu vrhove vojnog metka ,e el taj normalan zna li taj kakav rikoset pravi vojni metak,zezaju se ljudi dok neko nedaj boze nestrada.A sto se tice metka takav metak nema NIKAKVE balisticke osobine  Huh?,i da pogodi divljac 7,9 vojni je tvrdje konstrukcije pa kako ga prepravljao,prostrelice divljac i sta cista steta i za loviste  i za njega .Ps zabranjeno je koriscenje vojne municije u lovu.  Shocked
Sačuvana

Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јул 01, 2008, 03:43:15 »

SDHunter evo ti sajt od RWS
http://www.rws-munition.de/de/jagd_patronen/anwendungsberater.htm?navid=10
Neznam koliko baratas Nemacki ali mislim da ima i na Engleskom!
Sačuvana

Dobar pogled
SDHunter
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јул 03, 2008, 10:40:40 »

Zahvaljujem za RWS!
Prijatelju, LUDAKA je uvek bilo i bice.Nisam imao priliku da vidim nijedan pogodak satakvom "municijom", ali verujem da je tako kao sto kazes.
Pozdrav,
Sačuvana
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #22 poslato: Август 21, 2008, 12:29:41 »

Pozdrav svima, kad smo vec kod 8x57 imam jedno pitanje za sve!
Posedujem zastavin karabin u ovom kalibru, koju optiku bi mi preporucili a da nije u najvisem cenovnom razredu?! Grin
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #23 poslato: Август 21, 2008, 05:36:04 »

Pozdrav svima, kad smo vec kod 8x57 imam jedno pitanje za sve!
Posedujem zastavin karabin u ovom kalibru, koju optiku bi mi preporucili a da nije u najvisem cenovnom razredu?! Grin

sigurno ne jacu od 1.5-6x  a objektiv 40.42.44.50 po izboru.
Do koliko para zelis preporuku i sta ces pretezno loviti sa njime.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #24 poslato: Август 25, 2008, 03:03:02 »

D. Svinje, eventualno srndaca... Planiram kupovinu optike do 200 evra :Smiley
Sačuvana
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #25 poslato: Август 31, 2008, 01:58:39 »

Vrlo interesantna tema.Kako nekog ko već 15-20-25 godina lovi sa 8x57 i nikada nije imao gubitak divljači ubediti da je neki drugi kalibar bolji.Uzaludno je i pokušavati.Ovaj "starac"koji je nastao pre više od sto godina i dan danas čini posao.I to veoma uspešno.Zahvaljujući velikoj količini zarobljenog pešadijskog oružja od drugog svetskog ,kao i činjenica da je dugo bio zvaničan kalibar bivše JNA,otuda i njegova upotrebna rasprostranjenost među lovcima!
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #26 poslato: Август 31, 2008, 02:07:36 »

Vrlo interesantna tema.Kako nekog ko već 15-20-25 godina lovi sa 8x57 i nikada nije imao gubitak divljači ubediti da je neki drugi kalibar bolji.Uzaludno je i pokušavati.Ovaj "starac"koji je nastao pre više od sto godina i dan danas čini posao.I to veoma uspešno.Zahvaljujući velikoj količini zarobljenog pešadijskog oružja od drugog svetskog ,kao i činjenica da je dugo bio zvaničan kalibar bivše JNA,otuda i njegova upotrebna rasprostranjenost među lovcima!

Tozo,
Taj kalibar nikad nebi bio to sto jeste/popularan/ da nije imao M98 da se turi u njega...
Zar ne. Grin
Ali postujem konstataciju da 'Prva ljubav zaborava nema' posto je vecini srednjovecnih ljudi bio prva ljubav. I jedina.Nisu imali drugu, a se ne razocaraju u ljubav. Cheesy
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Август 31, 2008, 02:48:44 »

Tozo,
Taj kalibar nikad nebi bio to sto jeste/popularan/ da nije imao M98 da se turi u njega...
Zar ne. Grin
Ali postujem konstataciju da 'Prva ljubav zaborava nema' posto je vecini srednjovecnih ljudi bio prva ljubav. I jedina.Nisu imali drugu, a se ne razocaraju u ljubav. Cheesy
[/quote]

Upravu si Đape!Lično sam se uverio u to.Zato sam tako i napisao.Objašnjavao sam lovcima koji ga poseduju o prednostima drugih kalibara.Veruj mi da me nisu ni slušali.!Prerađene devedesetosmice su i dan danas ZAKON!Ako im uradiš na njima ono što su zamislili nemožeš da shvatiš te "zaljubljene"poglede.Činjenica je da se svi oni zakljinju u taj kalibar.
Slika koju sam prikazao,predstavlja jednu takvu pušku.Donetu radi montaže optike.Koliko joj je godina a cev kao nova.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Август 31, 2008, 02:55:01 »

TOZO  sta znaci oznaka 8x57 IS MISIM DA SAM VIDEO U NEKOM CASOPISU  Undecided
Pa zna li neko  :Smiley
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Август 31, 2008, 03:10:24 »

TOZO  sta znaci oznaka 8x57 IS MISIM DA SAM VIDEO U NEKOM CASOPISU  Undecided
He evo nekog ko pažljivo čita!Savaka čast!Obično slovne oznake neke neinteresuju.
To je oznaka nemačkog kalibra konstruisanog za vojnu upotrebu."I" se odnosi na reč"infanteri" što znači pešadija."S" označava "Spitz" ili špic.Treba napomenuti da je postojao 8x57 I kao i novija varijanta sa oznakom IS.Razlka je u prečniku zrna.Metak sa oznakom I imao je prečnik kugle 7,8mm ,dok IS je rađen sa prečniko 7,9 mm,a po nekim izvorima 7,92 mm.

Pozdrav! Wink Cheesy
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 28   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: