DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161410 poruka u 7284 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 12, 2019, 01:28:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: GOSTINSKI LOVOVI  (Pročitano 31844 puta)
oscar
Gost
« poslato: Август 29, 2008, 02:27:16 »

Jedna od retkih boljševičkih ostavština su gostinski lovovi. Naročito po Vojvodini. Pozove predsednik LU ili LD gomilu takozvani prijatelja u lov na zeca, ređe fazana. Ljudi se siti ispucaju, onda se dobro sve to zalije povećim količinama pića uz bogatu trpezu i za kraj svako ponese kući bar po jednog zeca. I sve to naravno za đžaba, Gde to platiti, pa zec je državna imovina. I ako još idete sa gostinskog na gostinski lov kao novinar u najvećem broju sliučajeva vidite da se radi o istim ljudima, guzonjama koji su svuda prijatelji. A svaki od njih imao bi da plati ne samo taj lov već da kupi celo udruženje. Dokle tako.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Август 29, 2008, 08:31:05 »

sticajem okolnosti bejah u kontaktu s ljudima koji mi kazu da u maticnom drustvu love samo par puta godisnje, sve ostalo su gostovanja i grebanja....treba imati stomak za takve stvari....
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Август 30, 2008, 08:21:15 »

Dokle tako???
Sve dok u LU i LD bude predsednika i lovnika koji imaju zajedničke ˝prijatelje˝ biće i ove pojave.
Nisam protiv gostovanja, i sam gostujem nekoliko lovnih dana godišnje, smatram da su idealna prilika za širenje poznanstva u okviru naše lovačke populacije, ali mi je obaveza da iste ljude ugostim u svom matičnom LU, što i činim.
Ovim boljševičkim naslednicima nek je na čast   Undecided
Sačuvana
Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Август 30, 2008, 09:58:02 »

Jedna od retkih boljševičkih ostavština su gostinski lovovi. Naročito po Vojvodini. Pozove predsednik LU ili LD gomilu takozvani prijatelja u lov na zeca, ređe fazana. Ljudi se siti ispucaju, onda se dobro sve to zalije povećim količinama pića uz bogatu trpezu i za kraj svako ponese kući bar po jednog zeca. I sve to naravno za đžaba, Gde to platiti, pa zec je državna imovina. I ako još idete sa gostinskog na gostinski lov kao novinar u najvećem broju sliučajeva vidite da se radi o istim ljudima, guzonjama koji su svuda prijatelji. A svaki od njih imao bi da plati ne samo taj lov već da kupi celo udruženje. Dokle tako.
Osar po tvom pricanju ja nikad nebi trebao da koracim u moju Srbiju ni da lovim za tebe bi bio bogati guzonja.
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #4 poslato: Август 30, 2008, 10:09:44 »

Nisi ga razumeo Sloga. tebe u lov u Srbiju zovu ljudi koji zele da te vide i upoznaju i to je jednom godisnje. Na koncu, ti vise doneses nego sto odneses.
Ovo o cemu Oscar govori je druga vrsta.
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #5 poslato: Август 30, 2008, 10:29:04 »

Sloga,
Rajko je u pravu. To nema veze sa tobom i tvojim posetama.
Ti si u kategoriji za koju su i predvidjeni gostinski lovovi, da ne kazem izmisljeni.
Oskar je apostrofirao one poznate lovce u Srbiji koji zahvaljujuci vezicama  godinama love u najbogatijim lovistima Srbije.
Sloga, ti si Gospodin lovac iz dijaspore koji je svuda rado vidjen gost Cheesy
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #6 poslato: Август 30, 2008, 10:45:32 »

Ovo se strogo odnosi na grupaciju ljudi u Srbiji.
Postoje ljudi koji koriste uticaj,funkcije i ostalo,sad ih vidimo ovde posle tamo i svake godine sve isto u Krug.A ti isti nisu organizovali nijedan uzvratan lov za svoje domacine.Majk daleko bilo da se to odnosi na tebe.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Август 30, 2008, 11:03:39 »

Nazalost tacno je da se uvek vrti jedna te ista grupacija ljudi ali to je od pamtiveka.
Mi obicni smrtnici to posmatramo iz drugog aspekta i vidim da nam smeta da smo ljubomorni i ljuti, zbog cega? pa zato sto i mi to isto nemozemo (moje licno misljenje).
Ja verujem da sam i ja od nekih uticajnih i uglednih/poznatih ljudi da bi tako isto radio a verujem da i veliki broj svih nas.
Sve sto se danas radi i sto se nekad zadilo ima neki svoj imidz i ljudi se po tome upravljaju, je..ga to je nasa stvarnost Cry
Sačuvana

Dobar pogled
oscar
Gost
« Odgovor #8 poslato: Август 30, 2008, 11:05:37 »

Naravno. Sloga me nija razumeo. Radi se o kojekakvim guzonjama  ili poguzijama kako bi rekli moji Semberci. Da bi bolje razumeli evo primera. Jedna lovno turistička organizacija koja ima svoje fazansko lovište i sopstvenu proizvodnju organizuje turističke lovove na fazana. Sve do 15 decembra nemaju gostiju. Tek od tog datuma kada prestane lov zeca počinje navala. Nema čak dovljno termina iako se lovi svaki dan uz produženu sezonu i na februar. Podrazumeva se da love i plaćaju samo oni koji imaju deblji džep odnosno oni koji su do tog 15 decembra išli za džaba na zeca po takozvanim gostnskim lovovima. Zamislite još jedan detalj. Samo Vojvodina ima skoro 400 lovačkih društava. 80% ih pravi po jedan gostnski lov. Šta mislite koliko zečeva ode  a da se ne plati ni jedan dinar. Potražite od jednog predsednika iz nekog LD da vam da besplatno prase iz svoje avlije. Pa nećete ga dobiti. A zeca iz lovišta koji je skuplji od tog praseta,  e to može. ***iga državno je. Ili svačije po malo.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #9 poslato: Август 30, 2008, 11:10:50 »

Sto rece jedan iz Banata:

Gostu sleduje Zec, pa mu posaljemo jos dva nasa= 3 zeca.
Pa jedna nedelja pa druga i tako u nedogled, pa plus jos zamoli domace lovce da mu sredu(oderu)kao neda mu zena da prlja stan.A o grabezljivosti i alavosti da ne pricamo.Jos ako makne nekog zeku,a drugi nisu videli?
7-8 gostovanja po Vojvodini, pa izadje po gostu 20-30 odnesenih zeceva.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
oscar
Gost
« Odgovor #10 poslato: Август 30, 2008, 11:15:33 »

Zaboravio si da ti "GOSTI" imaju i svastike koije baš volu zečeve, a i električar pa i mehaničar voleli bi po nekog zeku za trpezom. Doduše viđao sam neke (  a i vodio u lov) koji su imali i predivan komšiluk.
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Август 30, 2008, 11:32:12 »

Oskare jedno direkno pitanje bez uvrede!
Pa sto si ih koji vrag vodio da bih sad pljuvao po njima?
mozda ih nisi poznava ali ako si se trebao pozvati na iskustvo nisi ih trbao voditi kad vec znas kakvi su!
Jeste da je ta pojava diskutabilna ali mi ih znamo mi idemo sa njima u lov i mi diskutujemo o njima.
Hajde da napisemo jedno protesno pismo LSS i da trazimo da se gostinjski lovovi ukinu zakonskom regulativom.
Ja sam prvi koji cu podpisati!
Sačuvana

Dobar pogled
oscar
Gost
« Odgovor #12 poslato: Август 30, 2008, 11:50:45 »

Mlađo, kada si profesionalac onda nema izbora. Radiš ono što ti se naredi. I ne pljujem ni po kome. U lov sam vodio mnoge državnike i državne funkcionere iz perioda bivše Juge. Radio sam to sa ekipom lovočuvara koji su bili majstori zanata i visoki profesionalci. Bilo je to drugo vreme, drugačiji odnosi i danas to posmatram kao nešto što je bilo normalno. Oni su nam obezbeđivali plate, kupovinu divljači, unošenje divljači i druge potrepštine za lovište. Sada samo pokušavam ukazati na jednu pojavu koja je ostavštvina te prošlosti i komunističke prakse a koje jednostavno nije ni slična onim vremenima. Danas se lovišta uglavnom finasiraju iz članarine (koju svi plaćamo) i mislim da nema ni jednog pametnog razloga da se kroz gostinske lovove odliva toliko sredstava. I još nešto dragi prijatelju. Nemoj misliti da sam ljubomoran. Svaki vikend imam po bar jedan  a nekada i po nekoliko poziva u takve lovove. Na neke odem ali bez puške. Nosim samo fotoaparat i sada kao novinar posmatram i gledim. Priznajem  i meni spakuju zeca.
Sačuvana
Sloga_1
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Август 30, 2008, 12:02:16 »

Citajuci sad sve ovo izvinjavam se Oscaru za moj nerazum.
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #14 poslato: Август 30, 2008, 12:26:45 »

Evo recimo pozovem Rasu u goste i on za tri dana ulovi tri lopatara

ne stignem ni pusku da dignem

nego Dundee da se vidimo i potrazimo nesta rogato pre nego sto uzhezhe?

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: