DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 05:23:05
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: GOSTINSKI LOVOVI  (Pročitano 31729 puta)
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #45 poslato: Октобар 23, 2008, 01:05:25 »

E to mozda dolazi u obzir.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #46 poslato: Октобар 23, 2008, 01:59:49 »

U našem društvu članovi mogu pozvati po dve osobe godišnje u goste, jedino ja sam izuzetak, meni su dopustila da mogu zvati gosta kada hoću. Naravno, trudim se da ne preterujem Wink
Sačuvana
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #47 poslato: Октобар 23, 2008, 02:03:14 »

A tebe sramota pa nikoga ne zoves?! Wink
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
Ivan
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Октобар 31, 2008, 10:22:55 »

Licno se ne slazem da treba da se ukinu "gostinski" lovovi iz sledeceg razloga: Kao sto je poznato nemaju svi lovci priliku da love sve vrste divljaci u svom lovistu, kao drugo lov je druzenje koje spaja ljude sa razlicitih strana, razlicitih zanimanja, razlicito imucnih i uticajnih  gde i najsiromasniji idu rame uz rame sa bogatima i sklapaju medjusobna prijateljstva, kao trece kad bi neki lovac iz Vojvodine odstrelio vuka naprimer ako nebi dosao negde u goste, kao cetvrto smatram da ko je posao u lov radi mesa nije lovac, i.t.d. ima ljudi koji se bave lovom jer vole prirodu, druzenje, .....a ne 1 kg mesa
Sačuvana

U rukama Mandusica Vuka...
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Октобар 31, 2008, 08:45:14 »

E Ivane mnogi su zaboravili da je sustina lova prvo druzenje i upoznavanje ljudi kroz lov i upoznavanje drugih terena mene prvog meso neinteresuje,ali nazalost vecina su postali mesari.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Ivan
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Новембар 01, 2008, 06:43:21 »

Izgleda da je nazalost tako.
Sačuvana

U rukama Mandusica Vuka...
Krilas911
Gost
« Odgovor #51 poslato: Новембар 18, 2013, 08:45:03 »

Ko zna zna i za njega ima divljaci

I naredna Nedelja jedna lisica jedan fazanski petao i na osnovu mog NkD pticata je moj gost pucao cetiri puta i moj komsija dva puta e sad to sto su od sest fazanskih petla njih dvojica odstrelili dva to je njihova vestina,ja sam zeleo da udovoljim gostu da on prvi osttreli i da ispostujem svog komsiju i rodjaka koji u 70-toj godini zivota moze da bude za primer vecini novokomponovanih lovaca koji su bahati i halaplivi a ne mogu da izdrze jedan celodnevni lov.

I fazan

I gost koji je bio tog dana kod mene u gostima pucao je na cetri Fazana tri je promasio cetrvrog je pogodio

Sačuvana
gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Новембар 18, 2013, 08:51:07 »

Dali se neko od vas zapita koliko je Vaš domaćin moćan da nešto promeni u svom lovnom reviru

ovo su neki od mojih dragih domaćina a koje i ja neretko ugostim i nikada nikom nisam nešto zamerio jer znam da moji domaćini se trude i da su dobri ljudi.

Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #53 poslato: Новембар 22, 2013, 11:00:33 »

Uvek se krene na neku drugu priču naspram naslova teme.
Čitam i razmišljam da i ja stavim koje slovo.

Evo kako je prošao jedan dan u Gostovanju.
Bilo je to prošle godine negde krajem Decembra meseca.Moje Lovačko udruženje je skratilo sezonu i ostadoh uskraćen za par izlaska.
Elem. Zove me burazer da gostujem kod njih na fazana u lovačkom udruženju Osipaonica.
Dolazimo to jutro na zborno mesto,odnosno u lovački dom i od tada kreće što bi se reklo gostoprimstvo domaćina.Dok su se upisivali brojevi naših lovačkih karti,stiže jutarnja kafica sa ratlukom i kisela voda.Prijatna atmosfera od ranog jutra.Pre polaska u teren obavezna jedna mala kratka rakijica,što bi rekli da proradi krv,jer je zaista to jutro bilo jako hladno i sa dobrim vetrom.Krenuli smo u pretragu na fazanskog petla,po meni nepoznatom terenu kraj reke Morave.Pored mene je uvek bio neko iz domaće ekipe koji naravno poznaje teren i svaki slobodni trenutak je iskorišćen u objašnjavanju i pokazivanju terena,priči o reci Moravi i njenom starom koritu po kojem smo i jedno vreme šetali i tražili divljač,a i u kom je odstreljen jedan šakal.Onda o vrsti divljači koje su nastanjene na tom terenu,koliko ima zečeva,fazana itd.
Potom smo pravili pauzu za lovački ručak.Jedan od domaćih lovaca ima staro imanje i stare kuće ali je sve bilo u funkciji da se napravi vatra i da se baci koja slanina i kobaja na rešetku roštilja.Naravno od pića sve.Mada to i nije toliko bitno,koliko je bilo prijatno uopšte druženje pored vatrice i pričanje dogodovština iz lova.Na kraju kažem nisam bio te sreće da odstrelim fazana ali su se domaćini potrudili ipak da ne odem kući praznih ruku,već su pored sveg svog ugodnog gostoprimstva ponudili da ponesem fazana.
Tako da mi je taj prošlogodišnji lov ostao u sećanju na druženje,nov teren,dobre ljude i svakako dobre domaćine.
U njihovo ime Uzdravlje  drinks  

Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Новембар 22, 2013, 09:35:06 »

Gostovao sam na jako puno mesta i mogao bi se cak potpisati da je pravilo da ona lovista gde nema puno divljaci,domacini se trude da sto bolje ugoste  friends i nadomeste to sa druzenjem na neki drugi nacin, drinks cak takvi lovci vise zovu u gostovanje od onih drugih cija su lovista bogata.Sta vi mislite o tome  spiteful
Sačuvana
vlada spring
Senior
Van mreže Van mreže

Tata,eno zeca!!!!

« Odgovor #55 poslato: Новембар 22, 2013, 09:46:05 »

Zato si ti Aco redovan kod nas na svinje! lol Kazi bre ljudima ko su domacini! nema svinja al rakije ima! lol lol lol
Sačuvana

Ne brinite,puska je zakocena...
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #56 poslato: Децембар 10, 2013, 09:48:14 »

Bili smo u gostima u lovu kao forumaši a i kao lovci.Prije svega sve pohvale za trud i organizaciju domaćinima,gdje je bilo prelijepo druženje.Igrom slučaja kolega koji je doputovao iz Njemačke radi toga lova i druženja,odlučio je da sebi kupi i novu pušku.Pa smo krenili dan ranije petak jutro 5h.Stigli smo u Jablanicu oko 19h po završetku kupovine u  Hercegovini.Tu nas je dočekao domaćin i vlasnik portala BiH Lov,gdje nas je ugostio u vikendici lovačkoj a vlasnik je iste,pa evo koja sličica ...

Vrijeme lova i svi smo na zbornom mjestu,zajednička fotografija...

Posle lova otišli smo i do muzeja a i do mosta koji je poznat iz NOR-a

Sačuvana

goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #57 poslato: Децембар 10, 2013, 12:33:06 »

E tako se to radi.Ostaće lepa uspomena na druženje.Svaka čast.  hi
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Децембар 10, 2013, 02:10:26 »

svaka čast na opisu, evo primjer kako se piše o gostovanju i prijemu domaćina

bravo još jednom
Sačuvana
Krilas911
Gost
« Odgovor #59 poslato: Децембар 10, 2013, 09:57:30 »

Lov u gostima Juni 2006god.loviste Jovan Serbanovic Zagubica.Otvaranje sezone lova na Srndaca i Divljeg Vepra. Skum na vrelu mlave zatim dzipovima jos jedno 2 sata planinskim putem do mesta ge se stacijoniramo pravi se raspored i krecemo u popodnevni izlazak za to vreme jedna grupa domacina uveliko priprema veceru pece se pease kuva se kacamak i poznati homoljski sir se vadi iz cabrice

Naj stariji medju nama je dedica nosilac partizanske spomenice prvoborac pri vrhonom stabu.
Uz veceru prepricavaju se raznorazne price od doba Hajduka Babeica do neposrednih dogadjaja.Odlazimo na konaciste u Kolibu koja je starija od jednog veka spavamo na slamaricama  i na tezinjavim zastirkama zartrete po podu ujutru nas budi zaduzeni domacin i to dva sata pre svitanja da bi se blagovreneno postavili pre svitanja svako na svoje mesto.
Nakon jutarnjeg lova nas je cekalo peceno Homoljsko gagnje tanan dignuto sa vatre doruckuje se mlada homoljska jagnjetina i pije se hladno pivo ohladjeno u planinskom potocicu.

U oba izlaska na sasvim dva razlicita mesta nisam imao prilike za ostrelom ne da nema divljaci ispred mene u oba izlaska su izasle nekoliko srna ali nije se pojavio ni jedan rogonje,ali nisam ni onolikog smeca video ni pokraj puta dok sam se dzipom priblizavao krajnjem odredistu kroz planinske puteljke a ni u lovistu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: