DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161376 poruka u 7276 tema- 6984 članova - Poslednji član: VLADA 86

Новембар 22, 2019, 10:37:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: GOSTINSKI LOVOVI  (Pročitano 31758 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #30 poslato: Октобар 09, 2008, 08:22:03 »

Kod mene u LU procedura je sledeca:
Svaki clan ima pravo da pozove dva gosta u lov, u toku sezone.
Sa tim sto po meni malo G---- interna stvar, nemogu se pozivati gosti prve nedelje lova (otvaranje) i prve nedelje lova na Zeca.
Za prvog gosta se ne placa za drugog se placa ulaz u loviste(gostovanje).
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Октобар 13, 2008, 08:23:43 »

Dal se ista procedura primenjuje nezavisno lovili zeca, fazana, prepelicu?
kod mene nema gratis lova za goste, sve se placa!! lovio prepelicu ili zeca isto je
Sačuvana

Dobar pogled!
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #32 poslato: Октобар 13, 2008, 09:00:30 »

Kod mene da.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #33 poslato: Октобар 13, 2008, 11:27:11 »

kod mene nema gratis lova za goste, sve se placa!! lovio prepelicu ili zeca isto je
Ovakvi načini dovode do zatvaranja u sopstvenu čauru,ja mislim da je to rđavo i nisam za to da se dolazak gosta u neko lovište naplačuje.Tako ze zaustavljaju druženja upoznavanja novih terena običaja itd.Ja lično idem u goste bez obzira dali se u tim društvu naplačuje gostinjski dolazak ili ne,ja to sebi mogu da priuštim,ali dali je to tako sa svim lovcima.
Mlogo glupih zakona je kod nas validno i aktuelno,a oni zakoni koji bi nešto omogučili i olakšali i proceduru i sve ostalo čame u nekim FASCIKLAMA.
U Srbiji se gleda smo kako ovom jadnom narodu da se izvuče i zadnja crkavica a da mu se pritom aman baš ništa neomoguši da istu zaradi.
Pa pogledaj te koliko vas košta samo molba i registracija Lovačkog karabina pa če vam sve biti možda jasno.
Samo vi glasajte za koncervaciju i debelu izolaciju izmešu Lovackih udruženj pa če mo svi lovci lepo proči kao i država u ostalom,pojedinci VILE JAHTE,a večina naroda nema para ni za cele gaže.
Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #34 poslato: Октобар 13, 2008, 12:20:17 »

U svakom udruzenju ima pojedinaca ili grupe pojedinaca kojima uvek nesto smeta.
Zasto ovaj dolazi, zasto ti ides i teko te izreke...
Jos da nema ove naplate lovci koji bi hteli nekoga da ugoste ne bi ostali zivi od ovih gnjavatora.
Meni licno naplate ne smeta, tako stitim sebe, a vecinu gostovanja ljudi koje dovedem kod sebe sam platim.
Vazno je da prijateljstvo postoji, novac ne sme da bude prekretnica dobrog drugarstva!
Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Октобар 13, 2008, 12:36:04 »

Ovakvi načini dovode do zatvaranja u sopstvenu čauru,ja mislim da je to rđavo i nisam za to da se dolazak gosta u neko lovište naplačuje.Tako ze zaustavljaju druženja upoznavanja novih terena običaja itd.Ja lično idem u goste bez obzira dali se u tim društvu naplačuje gostinjski dolazak ili ne,ja to sebi mogu da priuštim,ali dali je to tako sa svim lovcima.
Mlogo glupih zakona je kod nas validno i aktuelno,a oni zakoni koji bi nešto omogučili i olakšali i proceduru i sve ostalo čame u nekim FASCIKLAMA.
U Srbiji se gleda smo kako ovom jadnom narodu da se izvuče i zadnja crkavica a da mu se pritom aman baš ništa neomoguši da istu zaradi.
Pa pogledaj te koliko vas košta samo molba i registracija Lovačkog karabina pa če vam sve biti možda jasno.
Samo vi glasajte za koncervaciju i debelu izolaciju izmešu Lovackih udruženj pa če mo svi lovci lepo proči kao i država u ostalom,pojedinci VILE JAHTE,a večina naroda nema para ni za cele gaže.
Pozdrav
Dobar Pogled
slazem se u vecini stvari, ali na zalost to je surova realnost.
jos uvek su interesipojedinaca ispred svih. pojedini odlucuju konkretno o lovu na prepelice a siguran sam da nebi ni prepoznali istu, gospoda nema psa a i stce mu-treba to hraniti. krene na njivu pusku u traktor mazne zeca za kotlic i to je to. mu lov se ide samo kada se lovi zec(mesozderi) na stajanju za dorucak su nervozni....
Sačuvana

Dobar pogled!
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Октобар 13, 2008, 05:42:15 »

Kod mene je što se tiče gostiinskih lovova ovakva stvar:
Lovačko društvo svake godine organizuje lov sa gostima koje poziva Lovačko Društvo i to iz 6 LD-a i LU-a prijateljskih i tradicionalnih, koje pošalju po 4 lovca otprilike, doručak, ručak i lov obično na zeca, to je lov sa gostima koji se ne naplaćuje ništa i tradicionalno se održava svake godine a isto ta lovačka društva zovu naše LD i to se već godinama održava.
Drugi vid je da svaki redovan član koji je ispunio sve obaveze može dovesti gosta u lov i plaća sve obaveze, ulaz u lovište i divljač koja se lovi, stim što se može odreći svoje lovine u korist gosta, a najaktivniji lovci kao znak pažnje LD-a mogu prema odluci Izvršnog odbora odvesti gosta ili više njih u zavisnosti od broja viška poena i radova u lovištu a troškove svega snosi LD. Tako se zaslužni i aktivni članovi na neki način motivišu i jedino na taj način im se LD oduži za svoj rad i zalaganje.
Treći vid je obično kada je najezda divljih svinja jedan lov se odredi u decembru kada svaki lovac koji učestvuje u lovu može dovesti gosta u lov na divlje svinje pogonom, bez plaćanja ulaska u lovište, organizuje se lov i posle lova ručak, gost samo ako odstreli svinju i ako želi trofej mora ga platiti.
Članovi uprave i predsednik mogu u toku lovne sezone imati po jednog gosta i to je to.
E sad lepo je zvati u goste ali je lepo kada se i uzvrati sa druge strane pa budete pozvani u goste. Međutim ruku na srce mnogi vole da dođu a kada treba pozvati prave se englezi... bar je takvo moje iskustvo...
Uglavnom i Zakonom o lovstvu je regulisano i Pravilnicima o gazdovanju lovištem LU-a kako se lovi kada je u lovu lovac gost, i ostale za***ancije u globalu a svako LU ili LD ima neke svoje specifičnosti oko ovog pitanja...
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Октобар 13, 2008, 07:36:25 »

Jedna zemlja ,jedan zakon :Smiley a svud razlicito  :Smiley pa kod mene je ovako svaki lovac ima pravo na jednog gosta i placa za njega 2oo din,ali sledecu nedelju mora da oslobodi Shocked prosle godine imao sam neke goste e sledece nedelje nisam isao u lov ali sam prisustovao ,pekao sam prasice :Smiley Wink
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #38 poslato: Октобар 13, 2008, 08:41:42 »

Neznam ali za mene su sve izmislili oni što nikada nisu izašli iz svog sela pa ma koliko ono bilo makar imalo i 2000000 stanovnika.U lovu su druženja u lovu se upoznaju novi ljudi ostvaruju nova možda doživotna prijateljstva.Ko je otisao u neki gostinjski lov da bi odstrelio,kome to može da bude motiv.Kao prvo nepoznaje teren,nepoznaje kretanje divljači u tom terenu i još dosta fektora u stranom lovištu a bez tih faktora nema ulova.Ja odlazim u gostinjske lovove zbog upoznavanja terena neke druge prirodne sredine,da se vidim sa nekim svojim starim prijateljima da se upoznam sa novima, ulov mi je na zadnjem mestu.
Meni kada je ulov prioritet ja neidem iz mog mesta i iz mog dobro poznatog terena,pa ja usvom mestu tačno znam gde koju vrstu divljači mogu sresti i gde koja stanuje.

Pozdrav
Dobar pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Октобар 14, 2008, 10:13:06 »

Neznam ali za mene su sve izmislili oni što nikada nisu izašli iz svog sela pa ma koliko ono bilo makar imalo i 2000000 stanovnika.U lovu su druženja u lovu se upoznaju novi ljudi ostvaruju nova možda doživotna prijateljstva.Ko je otisao u neki gostinjski lov da bi odstrelio,kome to može da bude motiv.Kao prvo nepoznaje teren,nepoznaje kretanje divljači u tom terenu i još dosta fektora u stranom lovištu a bez tih faktora nema ulova.Ja odlazim u gostinjske lovove zbog upoznavanja terena neke druge prirodne sredine,da se vidim sa nekim svojim starim prijateljima da se upoznam sa novima, ulov mi je na zadnjem mestu.
Meni kada je ulov prioritet ja neidem iz mog mesta i iz mog dobro poznatog terena,pa ja usvom mestu tačno znam gde koju vrstu divljači mogu sresti i gde koja stanuje.

Pozdrav
Dobar pogled
ista prica, slazem se sa konstatacijom za siguran ulov!
ali nisu svi isti, meni se vise puta desilo da se u gostinjskom lovu setalo i zezalo pa i ostajalo u lovackoj kuci,a ne lovilo. prijateljstvo, drugarstvo. Ali nisu svi isti.
Sačuvana

Dobar pogled!
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Октобар 21, 2008, 11:17:03 »

Posto sam clan u dva drustva nemogu sve da stignem a volim i da upoznajem nove terene i nove ljude tojest lovce,ali mogu kazem da nisu svi druzeljubljivi prvo ja kod nikog nisam otiso praznih ruku i da nisam ispostovo red sto se tice placanja svojih obaveza sto se tice lova i posle druzenja u kafani.Slazem se da ima grebatora kao i u zivotu narod se mnogo pokvario ali nije to od skoro ima tome vec podosta otprilike kad smo ratovali sta nam je to kvrcnulo u glavi,zasto smo takvi.Ja u moje drustvo u vojvodini mogu da dovedem jednog lovca godisnje i to na pogon svinja kad radimo organizovano u trsci i ribnjaku sto nije ni malo lako,a u drugo drustvo na fazana i u lov na svinje u brdo,a idem i kad ima jeftinijih lovova na divlje svinje.Tako da se zna uvek sam za druzenje i treba da se druzimo a ne da krijemo samo za sebe.Pozdrav .
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #41 poslato: Октобар 22, 2008, 07:55:19 »

Nekoliko puta sam imao goste i nikada nisu otisli praznih ruku kucama!Ako smo se podmirili ok ako nismo oni ,naravno,dobijaju divljac da je ponesu kuci!Mislim da je to neko nepisano pravilo bar u mojoj grupi u kojoj lovim za druge neznam!Naravno toga dana ako vec imamo goste neizbezno je napraviti lep lovacki rucak....
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Октобар 22, 2008, 08:07:21 »

Posto sam clan u dva drustva nemogu sve da stignem a volim i da upoznajem nove terene i nove ljude tojest lovce,ali mogu kazem da nisu svi druzeljubljivi prvo ja kod nikog nisam otiso praznih ruku i da nisam ispostovo red sto se tice placanja svojih obaveza sto se tice lova i posle druzenja u kafani.Slazem se da ima grebatora kao i u zivotu narod se mnogo pokvario ali nije to od skoro ima tome vec podosta otprilike kad smo ratovali sta nam je to kvrcnulo u glavi,zasto smo takvi.Ja u moje drustvo u vojvodini mogu da dovedem jednog lovca godisnje i to na pogon svinja kad radimo organizovano u trsci i ribnjaku sto nije ni malo lako,a u drugo drustvo na fazana i u lov na svinje u brdo,a idem i kad ima jeftinijih lovova na divlje svinje.Tako da se zna uvek sam za druzenje i treba da se druzimo a ne da krijemo samo za sebe.Pozdrav .
ja sam isto clan u dva drustva, do duse od skora u ovom drugom(mlad clan) i slicna situacija. al kod mene je druga situacija u oba se moze dovoditi samo plati(kapitalizam) sto i nije lose u neku ruku-nego mene muci drugi problem:
dva drustva u Srbiji , jedno u Bosni, a lovim i sa nekom ekipom i komercijalu - dokle! u najavi jos jedno kazu samo par god pa ce me prime u pocasne!!
umesto da se uclanim u jedno - ostale pare na gomilu i jelen godisnje!!
Sačuvana

Dobar pogled!
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Октобар 23, 2008, 12:12:50 »

Kolko kosta ta tvoj jelen po mojom matematici nesto malo.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Октобар 23, 2008, 11:31:47 »

nisi racunao sve akcije na koje ne mozes da stignes,
mozda spizer neki
Sačuvana

Dobar pogled!
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: