DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157040 poruka u 6897 tema- 6652 članova - Poslednji član: Luka88

Август 18, 2017, 09:01:10
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKinologijaJazavičari (Urednik: #)Alpski brak jazavicar
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Alpski brak jazavicar  (Pročitano 61928 puta)
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Април 21, 2010, 03:24:12 »

Vidim da niko ne pise o ovoj veoma lepoj i zahvalnoj za cuvanje rasi pasa. Ja sam nedavno nabavio jedno stene  yahoo rodovnik cu postaviti ovih dana.Kakva je perspektive ova rase u Srbiji, ima li dobrih odgajivaca kao i dobrih pasa ove rase kod nas, kakva su Vasa iskustva sa njima...?

Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #1 poslato: Април 21, 2010, 03:56:55 »

Ubaci  neku sličku
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Април 22, 2010, 07:45:55 »

Ajde donet daj neku sličku, znam da imaš, da vidimo kako izgladaju ti "zmajevi", neka se upoznaju ljudi sa rasom da ti ne govore sutra kao meni dok sam vodio oštrodlakog: "gde si poveo tog malog baraka, nema više od tri meseca, izgubićeš ga", naravno taj mali barak nikako da odraste, čak ni posle 8 godina. Wink
Sačuvana
velimir lovac djukic
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јануар 11, 2011, 05:42:31 »

ja sam mlad lovac posedujem kod sebe dva lovacka psa balkanca  od 2 godine  goni sve i sitno i krupno i posavca starog 4 mj,volim brakove ali ovde kod nas ih niko  ne uzgaja ja sam rad da nabavi jednog ako ima neko stenadi ali od dobrih i radnih roditelja yahoo thank_you
Sačuvana
Ervacanin Predrag
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 17, 2011, 08:03:36 »

Batalite Brakove ja ih drzim zivim u vojvodini pa nemogu gonici
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #5 poslato: Јануар 17, 2011, 08:31:50 »

Batalite Brakove ja ih drzim zivim u vojvodini pa nemogu gonici

wacko pojasni kolega ako nije problem
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Džigi
Senior
Van mreže Van mreže

Lovac-sokolar

« Odgovor #6 poslato: Јануар 17, 2011, 09:47:20 »

Ima dobrih brak jazavicara,ali u poredjenju sa nasim gonicima.... bad.Nemojte da mi zamerite,ali to je moje misljenje...Velika je steta sto je zabranjena upotreba (Srpskih i Trobojnih)gonica u ravnici,oni i nisu "dugonogi" vec gonici srednjeg rasta kao i Alpski brak jazavicar.
Sačuvana

NE LOVIMO ZBOG ULOVA,VEĆ ZBOG LEPOTE LOVA.
miroslav79
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 17, 2011, 11:14:09 »

Evo da se malo i ja ubacim u diskusiju lovim oko 13 godina i lovio sam i sa jednom i drugom rasom ali zbog politike lovackog udruzenja gde trenutno lovim ostao sam na pticarima ali sam do skoro drzao srpske trobojne gonice.Pre par godina sam pokusao nesto sa brakjazavicarima ali u terenu kakav je u mom LU brdski ne vredi nista nekazem da to nije dobra rasa ali ako pred njim ne padne divljac u prvih sto metara kad je podigne male su sanse da ce uspeti da je vrati kao dobar gonic.Mi smo cak sa gonicima imali jednog brakirca izuzetnog ali se skoro svaki lov gubio jer nije mogao da postigne tempo sa gonicima,tako da se i ja slazem sa kolegom sto se tice bilo koje dlakave divljaci bez naseg gonica nema nista,Veliki pozdrav za sve lovce i goniclije drinks
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 18, 2011, 11:44:25 »

...Pre par godina sam pokusao nesto sa brakjazavicarima ali u terenu kakav je u mom LU brdski ne vredi nista nekazem da to nije dobra rasa ali ako pred njim ne padne divljac u prvih sto metara kad je podigne male su sanse da ce uspeti da je vrati kao dobar gonic.Mi smo cak sa gonicima imali jednog brakirca izuzetnog ali se skoro svaki lov gubio jer nije mogao da postigne tempo sa gonicima,tako da se i ja slazem sa kolegom sto se tice bilo koje dlakave divljaci bez naseg gonica nema nista,Veliki pozdrav za sve lovce i goniclije drinks
Pa ne bih se baš složio sa tim da su neupotrebljivi na brdskom terenu, ja sam do pre godinu dana lovio sa oštrodlakim jazavičarem, koji je još manji od braka, pa i sporiji, nikad mu nije smetalo to što su drugi goniči brži od njega jer on ne juri njih već ide svojim putem i za tragom divljači i nikad se nije desilo da se izgubi, dok su se dosta goniča koje sam vidjao gubili i zavijali u planini tražeći gazdu, a neki od njih se nikad nisu ni vratili.
Imao sam i imam prilike loviti sa brak jazavičarima, koji imaju sličan način rada i radijus kretanja i mišljenja sam da su i jedna i druga rasa kvalitetne i upotrebljive na skoro svim terenima, a uz to i zahvalne za čuvanje. Verovatno vi niste naišli na kvalitetan primerak, a na osnovu njega nebi trebalo donositi zaključak o pomenutoj pasmini.
Sačuvana
sasa-dubica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 18, 2011, 12:10:47 »

nebi se ni ja slozio sa misljnjem da je brak los pas.
Malo je dobrih pasa bilo brakova bilo gonica. Trenutno imam psa u trecoj godini i stenca oko 5 mjeseci. Zvaisi samo od lovista u kome lovac lovi i nacin lova. tesko je mloviti sa brakoim i gonicima i tu brak ne dolazi do izrazaja u koliko su podjednake kvalitete i brak i gonic, ali loviti sa dobrim brakom je gospodski lov. Ja imam problem sto moj pas nece da goni sa ni jednim drugim psom, jer ih 99% gonica i cim mu se pas prikljuci on ostavlja i vraca se nazad i ponovo trazi sam za sebe. Koliki je ne dostatak sto sto nece sa psima da goni , tolika je i prednost jer nije gotovan.
Ljudi se samo zamajavaju glupostima i kazu brak je los, nema lose rase, nego losa linija pasa u odredjenoj rasi, a brak je sporiji od gonica i lakse je odstrijeliti divljac pred njim gledjauci generalno, jer uvijek se lakse odstrjeljivalo pred sporijim nego pred brzim psima.
Imao sam braka prije nekih 8 godina i jos nisam sreo psa za sitnu divljac koji je radio kao on, zeca je dizao i u 3 popodne, sve je gonio do sat vremena maksimalno i vracao se bez greske, trazio kao gonic i dizao i po kilometar daleko od mene, javljao stari trag , stektac izuzetan, jedino sto nije smijo drzati svinje zbog batina koje je pretrpio mlad par puta u ljetnim lovovima, a nije bio dovoljno nastrvljen na svinju i svee ostalo se pucalo pred njim pa je pas bio pametniji i gonio ono od cega ne dobija batine, a sto se puca pred njim. I ovaj sad sot je u trecoj godini je kao pas bolji i upotrebljiviji od 90% pasa u sekciji, ali kazem ima problem jer nece sa ni jednim drugim psom da goni i sta god da podigne u sekcijskom lovu gdje je 40 pasa to psi preuzmu od njega, ali kada je grupni lov i lov sitne divljaci u pitanju nebih ga mjenjao za ni jednog gonica nit pozelio boljeg.
Trenutnoo trazim nesto sto cu obucavati samo na svinju i nista drugo jer mi oaj pas ne odgovara upravo radi toga sto nece da goni sa psima.
Ko voli braka neka sebi trazi samo liniju dobrih i gnetski dokazanih pasa  ali samo puska i teren od njega prave psa.
Ja u sekciji imam sigunro stotinjak gonica i od njih toliko samo dva psa da vrijede za svinje tj svinjara, "mozda" jednog zecara, a sve ostalo obicni srnarosi tako da te teorije brak ne valja, a gonic valja sve padaju u vodu u mojim ocima. On kad valja on valja, ma koje rase bio i ma ciji bio!
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #10 poslato: Јануар 18, 2011, 06:40:58 »

Vlada.lovac  hi sasa-dubica hi delim isto misljenje sa vama kolege
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
miroslav79
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 18, 2011, 09:21:41 »

Drage kolege nisam ja rekao da rasa nije dobra nego jedinke koje smo mi u grupi imali tada ali smo imali ekstra gonice,retko ko moze da se pohvali da je imao gonica da gleda u srne kao u domace zivotinje i da cak i ne potrci za njima a lisicu i zeca ubija a nasi su bili takvi zato je moje kuje i kupio kinoloski sudija za gonice a sto se tice gonjenja srnece divljaci toga sam ostar protivnik jer ako je pas dug gonic jos ako potera srne ti si lov za taj dan zavrsio toliko od mene veliki pozdrav drinks
Sačuvana
Ervacanin Predrag
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јануар 20, 2011, 10:59:25 »

Salio sam se za brakove imam odlicnu liniju prodao sam  u Italiju 6 pasa za svinje ni sa jednim nije bilo problema da prodju probe a isto tako treba da stitimo svoje rase nemojmo da je uvek tudje bolje Dobar pogled

Devet postova i pored upozorenja nema predstavljanje...          
Sačuvana
Migovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јул 07, 2011, 11:39:17 »

Ja se malo zaneo oko okota moje špringerke, pa zaboravio da se ovako javno zahvalim kolegi Pedji 1965, za štene brak jazavičara koje mi je poklonio. Štenac je prelep. Nadam se da će i on imati prilike da puca pred njim, neke naredne sezone, dok se mi malo uvežbamo.
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јул 11, 2011, 11:20:58 »

Pozdrav za sve ljubitelje brakova, nebi se slozio da su brakovi manje upotreblivi od nasih "domacih" gonica. Iako su niski rastom, siguran sam da imaju bar za nijansu bolji nos od domacih rasa gonica, i postoji mnogo primera koji potvrdjuju ovu moju tvrdnju u koju sam se i sam par puta uverio. To sto mnogi navode kao njihovu manu(sporo gone, ne gone vremenski dugo, ne udaljavaju se mnogo od gazde priliom pretrazivanja...) ja upravo to smatram njihovim vrlinama... cak i problem sledoglasnosti nije uopste problem, imao sam priliku X puta da gledam domace gonice kako gone "u prazno" od jutra do mraka javljaju se na neki trag svakog izlaska u lov...A nikad nista pred njima nije odstreljeno, jer se javljaju na tragu psa koji je tu proso, na tragu gazde... Kod brakova akav problem ne postoji(barem ne kod mene). Kerusu vodim na povodniku(kad je u pitanju planinski lov), tek kad registruje trag pustam je sa povodnika, trag raspravlja jako brzo i ne kruzi oko traga kao pojedini gonici, vec ide samo pravo po tragu. Ako je trag star, nece zalajati niposto, medjutim ako se ispred nje divljac izvlaci pocinje da stekce, lagano...A ako podigne divljac ili je vidi, krece da je ostro goni vidoglasno i sledoglasno... Naravno ovo je moje misljenje sa kojim se neki nece sloziti i koje sam steko zqa ovo kratko vreme odgoja brak jazavicara. Evo malo videa o obuci u gateru...

http://www.youtube.com/watch?v=wd-pPKYdhZw

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: