DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 01:40:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: POGUŠIĆE NAS SMEĆE  (Pročitano 22907 puta)
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #30 poslato: Мај 17, 2009, 08:16:40 »

Moram priznati da sam jako smirena i tolerantna osoba u velikoj većini situacija ,ipak to ne vrijedi kada vidim kako  netko  namjerno baca smeće u prirodu i zagađuje okoliš.Sva moja strpljivost i tolerancija tada ne vrijede.Uvijek će biti pojedinaca koji će zagađivati prirodu i okoliš ali ono što me jako  ljuti  je kada to radimo kolektivno pa čak i regularno na mjestima potut legalnih gradskih odlagališta smeća kao  kod mene. Smetlište se u mom kraju nalazi niti 150 metara zračne linije od  prekrasnih Baćinskih jezera , bisera prirode, iznimne ljepote a to je mjesto  gdje  ja živim.More se nalazi  niti 500 metara dalje.Tlo je  naravno kraško i propusno i možete zamisliti gdje kiše i oborinske vode ispiru to smeće u kojem ima i otrovnih tvari.Izvor pitke vode za grad Ploče nalazi se  manje od 5 kilometara  od smetlišta .Imali smo donedavno u Pločama  jednu od rijetkih tvornica koja je radila proizvodre od azbesta i osim u zraku ,dobar dio otpada je završavao  na smetlištu.Ne moram vam ni govoriti koliko je  azbest opasan ali jedno smo od mjesta sa najvećim postotkom oboljelih od raka a one oboljele od azbestoze koji su umrli ili su bolesni i umrijeti će od toga , broje se na blizu 500,to je brojka  samo za azbestozu.Za vašu informaciju grad Ploče ima sa  širom okolinom   malo više od 10.000 stanovnika.
Šta da vam kažem,zalaganje  velike većine normalnih ljudi među koje se ubrajam čak i ja,prosvjedi i nekoliko uspješnih  blokada dovoza smeća   a i sve jača ekološka svijest o očuvanju prirode  ,pokrenulo je   prošle godine   sanaciu  postojećeg i odlaganjem novog  smeća po posebnim uvjetima.Ali  time smo dobili jednu bitku ali se smeće i dalje  odvozi tamo i tek kada se izmjesti na drugu lokaciju i  kada se zbrine onako kako najmanje može naškoditi ,biti ćemo zadovoljni i smatrati ćemo da smo  pobjedili.Prosto je nevjerovatno da se ljudi trebaju boriti za takve stvari koje su očite,štetne ,opasne za ljude i okoliš i tek na kraju ružne za vidjeti,to je čak  i najmanji problem.
Da bi znali o čemu pričam i gdje ja živim evo vam avionska  kratka snimka  mog kraja.Kada bi avio letio malo niže  i slika bila   detaljnija  tu na snimku mogla bi se vidjeti  moja i ostale kuće  ali i smetlište.Iako mi je kuća udaljena  4 kilometra ,ranijih godina  naročito ljeti, često nas je gušio i smrad i dim ali   bar je  to rješeno.
Kakav je samo bolesni um odlučio  prije  50 godina  odlagati smeće na ovoj lokaciji nije mi poznato ,ono što nemogu razumjeti  kako smo mogli  nakon toga još 50 godina raditi to isto a nastavljamo i dalje .Ja sam tu rođen, preživio sam već pola vijeka i često ne vidim te ljepote koje su mi pred nosom ,ipak znam da smetlištu tu nije mjesto niti je ikada bilo.Ljutim se samo što je trebalo proći toliko dugo godina da se nešto pokrene  a za mene  to nije dovoljno brzo jer želim da se taj problem napokon  trajno rješi.Pogledajte  snimku i vidjeti ćete iz zraka  raj na zemlji ,mi dolje na zemlji ne mislimo tako sve dok se tu nalazi to legalno odlagalište .
Usput, to se smetlište nalazi na terenu jednog od dva lovačka društva  ačlan sam oba a sva ta brda i planine , što se vidi na snimki je baš onaj  dio lovišta u kojem ja  pretežno lovim DS.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I3o7JY5YU1s&feature=channel_page[/youtube]
Sačuvana

Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Новембар 26, 2009, 07:09:39 »

Разумем Ису у потпуности. Сведок сам потпуног немара за очување нашег најближег природног окружења. Таман се очисти једна дивља депонија, ниче друга. Живим на периферији Ниша и ловиште ми је на буквално десет минута хода од куће, али, на жалост и дивље депоније. На срећу, колеге ловци су први и највећи противници оних безумника што не бирају мести где ће и џакове са смећем да проспу, али где год их видимо, улазимо у сваки вид вербалног дуела са њима, од ''молим те'', до оних других речи. То увек да резултат, али нема нас увек на месту где идиот истовара смеће.
А свој пример смо јасно дали, изградњом ловачког дома уређењем његове околине, на преко 5 километара удаљености од најближег асфалтног пута, где смо се побринули да има свих услова да смеће не буде разбацивано свуда. Поставили смо метално буре, означили му намену, а када се напуни смећем, исто или натрпамо у џакове, па натраг, у контејнер, или оно што је папирнато и разградиво сагоримо. Можда и то није најбоље решење, али је боље од призора разбацане амбалаже, кеса и којекаквих папира. О нашем ловачком дому ћу писати посебно, са пуно слика, а за сада ово:

''контејнер''

наш ловачки дом:

Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #32 poslato: Јануар 10, 2010, 02:27:00 »

Cesto vidjena slika u vodotokovima nasih reka. Sta reci?

A sta tek reci za ovo not_i?
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Јануар 10, 2010, 04:07:26 »

U blizini nije bilo wc šolje, a ovo je ipak visilo na drvetu...

Sačuvana

hzoran
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Јануар 11, 2010, 08:40:24 »

pre koji dan sam isao u posetu rodbini u Banatu okolina Novog Knezevca prolazili smo pored deponije gde je nekad bila suma danas je smece .okolina oko deponije ukrasena najlon kesama ma ,divota jedna .nisam slikao ali ici cu opet uskoro pa cu slikati.
Sačuvana

nije bogat onaj koji puno ima nego onaj kome malo treba
Eko Nadzor - Fazan -Srbob
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Јануар 20, 2010, 07:52:46 »

Eko Nadzor
Zagađenje životne sredine je na žalost svakodnevna pojava i lovci su ti koji se sa tom pojavom susreću na i na mestima gde bi se to najmanje očekivalo .Sama konstatacija stanja nije dovoljna vec je neophodno da se Lovačka Udruženja tj Lovočuvarske Službe više anagažuju kako na prevenciji zagađenja tako i na planu direktne saradnje sa resornim inspekcijama lokalne samouprave i Minsistarstva zaštite životne sredine tj Ministarstva Poljopriverede 'generalnog inspektorata .U većini slučajeva ova saradnja izostaje što vrlo loše utiče na opšte stanje u lovištima pošto se ne koriste raspoloživi resursi i ne sprovodi na stručan koordiniran način jedna od osnovnih statutarnih odredbi Lovačkog Saveza Srbije a to je očuvanje životne sredine .
U cilju davanja doprinosa i stručnog pristupa oblasti zaštite životne sredine,očuvanja staništa a time i divljači LU Fazan Srbobran je u Junu 99 formiralo stručnu Komisiju za ekološki nadzor i održivi razvoj lovstva .Komisija je donela plan rada i odmah je pokrenuta aktivnost pripreme materijala i podnošenja prijava protiv zagađivača,svinjarskih farmi Matijević na reci Krivaji i vodoprivrednog preduzeća Krivaja iz Bačke Topole .
Na tom planu je postignuta izuzetna saradnja sa Ministarstvom Poljoprivrede i Generalnim inspektoratom na čelu sa gospodinom Dušanom Pajkićem ,inače uglednim lovcem, čiji je tim nakon rada na terenu u saradnji sa Lovočuvarskom službom i Komisijom doneo niz rešenja i mera za sprečavanje daljnjeg ugrožavanja sliva reke i priobalja gde su bila ugrožena staništa ptica i divljih životinja pošto nam se rezervati nalaze na ugoženom području .
Pored pomenute aktivnosti koja je još u toku pojačan je nadzor na terenu u cilju prepoznavanja zagađenja voda i zemljišta i podneseno nekoliko prijava .
Pozivamo i ostala Lovačka udruženja da nam se pridruže
na planu zaštite prirodnih resursa i da svoje kapacitete iskoriste za identifikaciju i onemogučavanje zagađivača na svom području a u saradnji sa resornim inspekcijama i ministarstvima .

EKO NADZOR

Momir Žestić dipl ecc
LU FAZAN SRBOBRAN

Video prilozi
http://www.youtube.com/watch?v=5MDASjvIBC8
http://www.youtube.com/watch?v=unCZ998Z4h4&feature=related
--------------------------------------------------------------------------------
Komisija za Ekološki Nadzor i Održivi razvoj lovstva - LUFazan Srbobran
Momir Žestić
kontakt
email LOVSTVO.BIODIVERZITET@GMAIL.COM

tel 0645100780
Sačuvana

Eko Nadzor
Momir Žestić dipl ecc
Komisija za Ekonadzor i Održivi Razvoj Lovstva
LU Fazan Srbobran
E mail lovstvo.biodiverzitet@gmail.com
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #36 poslato: Април 22, 2010, 12:30:14 »

Ekologija ?

Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
RadisicG
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

Bolje malo lud nego malo pametan!!!

« Odgovor #37 poslato: Април 22, 2010, 07:34:54 »

Ћиро! Јел' ово савски кеј у сред Београда? wacko Поред шеталишта...
Sačuvana

Kod nas u selu kad neko nekog ne voli, samo ga pozove u lov i...DRM!!!
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #38 poslato: Април 23, 2010, 05:36:39 »

Погодак.Важно да чисте тамо где пролазе"уважени гости",а где шета сиротиња раја кога брига.
 Не виде од брзине којом прођу. pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Džigi
Senior
Van mreže Van mreže

Lovac-sokolar

« Odgovor #39 poslato: Април 23, 2010, 09:17:17 »

Погодак.Важно да чисте тамо где пролазе"уважени гости",а где шета сиротина раја кога брига.
 Не виде од брзине којом прођу. pioneer
Umesto da pospešuju ljude(finansijski)da recikliramo to i imamo višestruku korist...Ali to čeka nekog stranog investitora koji će to da nam naplati,DEBELO focus
Sačuvana

NE LOVIMO ZBOG ULOVA,VEĆ ZBOG LEPOTE LOVA.
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Мај 24, 2010, 09:16:15 »

Nacrt prostornog plana Srbije
Zrenjanin bez luke, aerodroma i Banatske magistrale, a dobija skladište za opasni otpad?!?! angry2

Sačuvana

neleo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Мај 24, 2010, 09:43:43 »

Umesto u neku planincinu gde je i bog rekao laku noc oni u Zrenjanin?Huh??? Mora da je neki od eksperata pravio plan. hi
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Мај 24, 2010, 09:58:42 »

Taj neki expert ne jede hleba...
Negde mora da se napravi, razumem to, ali u sred žitnice?
Sačuvana

virus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Јул 14, 2010, 07:12:22 »

Pa sad vidite  scenic
Sačuvana

lovac - prirodnjak
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #44 poslato: Октобар 12, 2010, 09:03:44 »

Setao sam danas lovistem i napravio par fotografija,

sta reci nego tuga velika... Pitam se samo da li ce ikad nesto da se promeni??! angry2
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: