DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 08:05:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: POGUŠIĆE NAS SMEĆE  (Pročitano 22905 puta)
oscar
Gost
« poslato: Август 29, 2008, 01:51:00 »

Svedoci smo da se u lovišta sve više baca smeće i raznorazni otpadni materijali. Svakog aprila većina lovačkih udruženja organizuje iznošenje istog iz lovišta. Ali samo posle par meseci ponovo imamo prljava i neuredna lovišta. Kako da se izborimo sa ovom nedaćom. Da li smo samo mi lovci zaduženi za sakupljanje otpada. Viđao sam lovce koji čak sakupljaju otpad pored reka posle odlaska ribolovaca.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #1 poslato: Август 29, 2008, 02:39:07 »

Svedoci smo da se u lovišta sve više baca smeće i raznorazni otpadni materijali. Svakog aprila većina lovačkih udruženja organizuje iznošenje istog iz lovišta. Ali samo posle par meseci ponovo imamo prljava i neuredna lovišta. Kako da se izborimo sa ovom nedaćom. Da li smo samo mi lovci zaduženi za sakupljanje otpada. Viđao sam lovce koji čak sakupljaju otpad pored reka posle odlaska ribolovaca.

Kako, pa po dzepu.
Neka drzava dozvoli 'komunalce volontere' za ekologiju.Ali sa pravom prijava, naplate mandatnih kazni, inspektorski posao.Kad ujure naplatu kazne, njima 20% i 'mirna backa'
Ko u nemackoj, svako je svakome savest i spijun.
Ko ne plati kaznu, zma se...kundak pendrek i resetka.
Jel' tako?
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
oscar
Gost
« Odgovor #2 poslato: Август 29, 2008, 02:45:53 »

Slažem se po džepu. Ali šta ćemo sa onim slučajevima kada se zna ko baca i postoji prijava  ali je u fioci. Bili smo zajedno u Čajetini. Za Sabor je bilo sve kao da si na Zapadu. Čisto do besprekornosti. Ali video si kako je izgledalo tamo pre dve nedelje. Sramota. A predesdnik LU nam reče da se zna ko je to uradio. Prijavica u fioci matori.
Najgore u svemu tome što će lovci opet morati da plate viljuškare i kamion da bi se sve to očistilo. Dokle bre više.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #3 poslato: Август 29, 2008, 02:51:12 »

Slažem se po džepu. Ali šta ćemo sa onim slučajevima kada se zna ko baca i postoji prijava  ali je u fioci. Bili smo zajedno u Čajetini. Za Sabor je bilo sve kao da si na Zapadu. Čisto do besprekornosti. Ali video si kako je izgledalo tamo pre dve nedelje. Sramota. A predesdnik LU nam reče da se zna ko je to uradio. Prijavica u fioci matori.
Najgore u svemu tome što će lovci opet morati da plate viljuškare i kamion da bi se sve to očistilo. Dokle bre više.

Da ali su prijeve prekrsajne a ne krivicne, da su krivicne nema fijoke.E onda milicija kaze to nije krivicno, vec prekrsajno i prosledi po sluzbenoj duznosti komunalcima i onda nema fijoke. Znaci, najbolje je odmah zvati miliciju jer se onda ulazi u proceduru...
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #4 poslato: Август 29, 2008, 04:20:16 »

slazem se sa tim da je metoda po dzepu najdelotvornija ali kad ce i da zazivi veliko je pitanje nazalost
inace mi smo ove godine u aprilu skupili dve traktorske prikolice smeca i to samo uz put koji prolazi kroz nase l.d.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #5 poslato: Август 29, 2008, 04:28:05 »

Ovo je jedna od nasih seoskih divljih deponija,nalazi se u lovistu.
Pogledajte na sta lici,plus nalazi se pored glavnog puta(ruglo jedno).
Pre kratkog vremena, neko je potpalio vatru koja je stigla do prvih seoskih kuca.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #6 poslato: Август 29, 2008, 04:30:08 »

zlo
drugi komentar nepostoji
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #7 poslato: Август 29, 2008, 04:36:04 »

Sramota. I mi hoćemo u EU.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #8 poslato: Август 29, 2008, 09:31:51 »

Tu ima dva Faktora
1 Drzava neradi nista po pitanju deponija,jer bez obzira dali se radi o gradu ili selu mora imati javna deponija gde gradjani mogu bacati svoj otpad.
2 Mentalitet i kultura nasih gradjana je takva da je porazavajuca, neodgovornost i bezobrasluk. U rekama se mogu pronaci raznorazne uginule domace zivotinje pa cak i olupine vozila.
Pozdrav
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Септембар 01, 2008, 11:01:37 »

Slazem se sa Gorano nas mentalitet je cudan ,stvarno gde god se okrenes smece nijedna reka il kanal nije vise cist nema sta nepluta ili stoji zakaceno pored obale.Ipak mislim da je bilo manje smeca dok su bile staklene flase,od ovih plasticnih se nemoze ziveti gde god da se okrenes one i kese,kazu da se plasticna kesa raspadne treba da prode preko 120god.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #10 poslato: Септембар 14, 2008, 08:08:04 »

Slazem se sa Vasim konstatacijama ali sam sada ovo citajuci doneo odluku da odsad u lov pored puske nosim i fotoaparat.
Naime moram Vam u dogledno vreme pokazati do kojih granica doseze ljudska nemarnost za druge i prirodu pre svega. Zamislite da je lokalna ambulanta ili neka od bolnica uspela da na obalu morave izbaci gomilu od 4-5 dzakova otpada u vidu zavoja, spriceva, boca, vate, pelena......
To sto ste nasli i nalazite je za ovaj izvor zaraze maciji kasalj
Dugo sam razmisljao kako je moguce da se takve gluposti desavaju i ko je clan tih "operativnih snaga", ko je taj i iz kojih pobuda moze tako nesto da uradi
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #11 poslato: Септембар 23, 2008, 02:27:29 »

Bezobraznika (def. lice bez obraza), nemozes udarati po oneme cega nema (nema obraza). Ostaje guza, na kojoj se nalaze puni dzepovi, pa udri po njoj - njima. NAravno, srbina kad malo zategnes po novcaniku, pa ako se oklizne i po rebrima, moze se nesto, a od obraza, pa tu leba nema!

Znaci samo po novcaniku i rebrima!
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #12 poslato: Септембар 23, 2008, 01:25:25 »

Mnogo je takvih sluchajeva... u mojoj sekciji, gde zivim, poslednjih godina je malo bolje stanje, ocishtjeno je i ne baca se toliko, ali je pre toga pao haos...pa onda par prijava i sad je OK...

Ali, u drugim zonama, kao shto reche Bogi uz Moravu... HAOS!

Postoje deponije u svakom gradu, ali sam proces deponovanja nije uopshte stimulativan. Naplacuje se i to podobro odlaganje smeca... nekome je chak jeftinije da rizikuje kaznu, nego da vozi na deponiju, koja je po pravilu daleko od grada, a smece se obrachunava po kubnom metru, bez obzira shta bacao..

Takodje, treba poraditi vishe na reciklazi. masa tog otpada se moze reciklirati, chime bi se smanjila kolichina istoga, a postoji i ekonomska opravdanost. Neko pomenu flashe, u Norvsehkoj recimo, za 6 praznih flasha od 2 lit. dobijete vrednost jedne pune Coca Cole... i niko ih ne baca.. Kod nas, osim shto se kazne ne sprovode, ne postoji nikakva stimulacija...

Medecinski otpad, koji Bogi spomenu, bi trebalo obavezno da se spaljuje u posebnim pecima. Neke ustanove ih nemaju, a opet, usluga spaljivanja im je izuzetno skupa. POsebno sad, sa pojavom mase privatnih klinika i ordinacija...

Prvenstveno bi svaka opshtina pojedinachno trebala da poradi na svemu ovome... recimo, u Vranju su, kako chujem, zabranili plastichne kese, samo papir... shto je bolje, ne i idealno, ali bolje..
Sačuvana

fred
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 07, 2009, 11:33:16 »

pozdrav evo kako se cuva priroda  Huh?

Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže