DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:21:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: APEL PROTIV LOVOKRADJE  (Pročitano 23457 puta)
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Април 12, 2010, 09:53:21 »

Majer, ne znam odakle si ali ako prodes deonicu od Kalenic pijace, preko autokomande, banjice do Kanarevog brda...cirka oko 10 km.Pomislices da je okupacija od broja policajaca. nedavno sam izbrojao samo 8 od kalenica do bloka 45....mislim patrola. Prodjem celu evropu a ne vidim ih toliko!
Mito misam iznosio svoje misljenje nego podatak koji je cini mi se bio objavljen u jednom dnevnom listu prosle godine negde uoci univerzijade posto zivim na B.B u BG blizu policijske stanice meni deluje da ih ima i previse, posebno mi se njihov broj ne svidj kad napravim neki sobracajni prekrsaj Wink .

Navodno BG fali blizu 2000 policajaca, naravno najvise pozornika ali i drugih nivoa.
Grad Beograd trenutno ima nesto vise od 4500 policajaca.
Celoj srbiji mislim da je nedostatak negde izmedju 10 000 i 15 000.

Sto se tice koletovog predloga o "gradjanskom hapsenju" ono je moguce ukoliko se radi u zaticanju in flangranti(tokom izvrsenja samog K.D) i da se krivicno delo goni po sluzbenoj duznosti sto bi bilo moguce kod krivolova ,tacnije to je pravilo. Navno ov ne vazi kada se radi o prekrsajima.
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #16 poslato: Април 12, 2010, 11:02:31 »

a sto se ne zatekne u vrsenju krivicnog dela, lepo se pozove murija napravi se zapisnik i milina. sem toga ne vidim njihovu svrhu. epilog na sudu. barem kod nas tako funkcionise, sa uspehom mogu se pohvaliti. takodje to lepo funkcionise i kod Krauca, voleo bih da se javi i iznese svoja iskustva, vec je pisao o tome. naravno nije lako, ali bitno je da funkcionise u velikom broju slucaja. Znaci sistem je dobar i moze dati rezultate, kada se primenjuje, a kada se ne primenjuje veruj mi ni policija nece nista uraditi mozda ce cak i biti gore. uvek na***avamo od ljudi koji ne vole i ne razumeju lov, tako da im i ne vidim mesto u lovstvu, medju njima i muriji. naravno moglo bi i to da se napravi, ali da smo mi svajcarska a ne srbija, a da je tako ta murija nam ne bi ni trebala, nego ajde. imamo dosta ljudi po inostranstvu pa neka iznesu svoja iskustva kako je tamo to reseno. pozdrav dobar pogled.

na kraju lako ce se obezbediti i taj broj murijasa, a kako je krenulo sta mislite kome ce da nakace da placa te milicajce?
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #17 poslato: Април 12, 2010, 12:06:16 »

Apel protiv kradje

Tako treba da stoji naslov.Pokradose nas ljudi da se nezna sta je cije,Ako pocnu da plena imovinu ovim KONTRAVERZNIM BIZNISMENIMA (ko izmisli taj naziv),treba da pise OLOSU HOSTAPLERSKA,njih ljudi da se resimo,a ovo sa lovokradjom je p....n dim ,imamo jedno jutro da se probudimo u gradu koji je vlasnistvo Specijalnog suda.Samo se bojim da je kasno.Da su kola otisla mnogo nizbrdo i uhvatila veliku brzinu.
Sto se tice lovokradje,samo treba biti "PRAVI LOVAC" jer lovokradica nije moj kolega lovac,i stvar se brzo resava. pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Април 18, 2010, 03:57:32 »

Treba samo dobra volja i dobra saradnja lovocuvara,policije i sudstva.Najbolji primer je skorasnje hapsenje dvojice krivolovaca u Vojvodini gde je bila odlicna saradnja lovocuvara,policije i sto je najvaznije,sudstva.Kad bi u svakom lovistu bar jednom u dve tri godine bilo ovakvih akcija mislim da krivolova nebi bilo u ovom obimu kao sto je sad.
Sačuvana
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Април 18, 2010, 09:25:02 »

To je jedinstven slucaj.Kod nas milicija NESME  nista i sve je uzalud. Ni oni nisu krivi
SUDSTVO treba da sprovodi zakon.Sta da radimo mi i kako da poimognemo a znam da 90% zelimo neki red i disciplinu pre privatizacije.
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Април 18, 2010, 10:58:41 »

Nazalost mi mozemo da pricamo samo na temu sta bi bilo kad bi bilo. U sustini stvari lovacko drustvo sacinjavaju lovci i oni biraju clanove skupstine, upravnog odbora i slicno, a ti isti lovci se posle zale na situaciju u svom lovistu, lose rukovodjenje, lovokradja.Naravno ovim ne prozivam nikoga sa foruma, ali kakvi lovci takvao i lovacko drustvo i sto je najzanimljivije javljaju se neki novi ljudi koji bi hteli da nesto menjaju na bolje, da suzbijaju lovokradju...Ustvari videli da u lovstvu ima nekih para  pa bi hteli da zamene ove koji su do sad cutali i zgrtali pare, a nas obicne lovce ko sisa.Ljudi nazalost zivimo u takvoj zemlji, ovde je izvrsena smena vlasti i na vlast su dosli ljudi koji su tu smenu izvrsili.A ko je izvrsio smenu? Pametni ljudi sigurno nisu, nisu hteli da gutaju suzavac  i sl, promene su izvrsili nasilnici i dokopali se vlasti(cast izuzecima). Zbog toga se cela zemlja kao i lovista nalaze u sitaciji u kakvoj se nalaze  i verujte izgleda da nikom nije u interesu da se bilo gde zavede neki rad. Ovako mutno je svima najbolje, osim nama obicnim gradjanima. Po meni lovocuvarska sluzba bi trebalo da bude posebna sluzba koje radi recimo pod okriljem minustarva poljoprivrede i bavi se poslom kojim treba da se bavi. Sedista te sluzbe kao i kancelarije treba da postoje u svakom iole vecem mestu, pa kad ja vidim nekog da krade ja pozovem i prijavim i ljudi dodju i rese stvar. A ne zoves lovocuvara, on dodje juri tog lovokradicu, pise mu neke prijave itd...I na kraju nista. Covek plati neku sitnu donaciju lovackom ovi necu da mu puste prijavu,kao nije znao da se to ne lovi,nije hteo i nikom nista...Jos ako je u lovokradji neki ugledniji mestanin, policajac, inspektor...Nisu retki ni slucajevi da ljudi prijave lovokradju, loovocuvar dodje i navodno nikogh ne zatekne...

Malo sam vise napiso, zao mi je ne morate da citate ako Vam se ne svidja.Samo sam izneo svoje misljenje, a zao mi je cele situacije jer posle kad nista ne ulovimo nas zezaju kao smo losi lovci.A ja dodjem u lov u nedelju, a jos u subotu teren ociscen...
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Април 19, 2010, 08:53:12 »

Svako je od nas bar jedanput pogrešio i podigao pušku na nešto kad mu nije vreme, jer lovokradje i  krivolova je uvek bilo i biće, svidelo se to nama ili ne. Nisam protiv toga da neko odstreli divljač pred mladim ptičarem koji je privi put stao da markira ili goničem koji je tek počeo da goni, ako će mu to biti prekretnica da od njega postane dobar lovački pas, što naravno nebi trebalo da takvim lovcima predje u naviku.
Mnogo je opasniji noćni krivolov iz terenskih vozila što može da za samo nekiliko izlazaka desetkuje već ionako ojadjenu zečju ili srneću populaciju, što je vrlo čest slučaj u većini lovišta u našem okruženju, a da bude još žalosnije to rade ljudi koji uopšte nisu lovci ni članovi nekog lovačkog udruženja. Takve ili slične slučajeve treba suzbijati, što je neizvodljivo bez asistencije „organa vlasti“ .
Recimo ako postoji ribočuvarska služba koja je jedinstvena za čitav okrug, koji su dobro organizovani, sa terenskim vozilima, službenim radio vezama, oružjem, lepo uniformisani, koji savesno i profesionalno obavljaju svoj posao i koji su uspeli da za samo par godina zavedu neki red na vodama, zašto nebi mogla takva služba dobro funkcionisati u lovstvu, a ne samo jedan lovočuvar i eventualno jedan volonter pored njega, na 400-500 članova u udruženju gde su mu „lovci“ školski drugari, rodjaci ili prijatelji po bilo kom osnovu, koje kad sretne na terenu ume vrlo često da okrene glavu na drugu stranu. Videti lovokradicu na terenu i dojaviti čuvrskoj službi ili upravniku, koji kad izdadju navataju nedaj bože svog kuma ili pobratima, vi ste stekli doživotnog neprijatelja jer ste hteli da budete savestan lovac. Sve se svodi na to ćuti, lovi, ne diraj nikog i pusti neka radi taj poso onaj ko je za to plaćen. Ali na žalost taj ko je plaćen on bude angažovan od strane svojih predpostavljenih da navata ne prave lovokradice, već svoje neistomišljenike da bi ih sutradan imali „u šaci“ kad dodje izborna godina u udruženju i takvi ljudi se koriste da „prevagaju“ da bi se ostalo na vlasti. Složićete se, vrlo čest primer u većini udruženja.
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #22 poslato: Април 19, 2010, 09:21:56 »

Takve ili slične slučajeve treba suzbijati, što je neizvodljivo bez asistencije „organa vlasti“ .

Recimo ako postoji ribočuvarska služba koja je jedinstvena za čitav okrug, koji su dobro organizovani, sa terenskim vozilima, službenim radio vezama, oružjem, lepo uniformisani, koji savesno i profesionalno obavljaju svoj posao i koji su uspeli da za samo par godina zavedu neki red na vodama, zašto nebi mogla takva služba dobro funkcionisati u lovstvu, a ne samo jedan lovočuvar i eventualno jedan volonter pored njega, na 400-500 članova u udruženju

lovocuvar ima pravo da zaustavi vozilo i pogleda sta ima u gepeku, i u lov kada krenes ima pravo da ti izvrsi inspekciju municije koju nosis pa ako nosis pp u lov na zeza, udaljavas se iz lova. e problem je sto to ne funkcionise, lepo izgleda na papiru ali ne funkcionise, u vecini drustava. inace sto se tice lovocuvara kod mene postoje dva lovocuvara upravnik i svaki clan upravnog odbora ima legitimaciju kao i pojedini lovci koji takodje obavljaju ulogu pomocnog lovocuvara. i bez legitimacije i obican lovac ima pravo da zaustavi ako misli daje u pitanju lovokradja, plus naravno svako ima pravo da preda zahtev da mi se dozvoli da bude pomocni lovocuvar sa legitimacijom. tako da to pada u vodu da nema dovoljan broj lovocuvara, sve se moze kad se hoce. problem koji se tu javlja je drugi pisao sam vec o tome.

sto se tice ribolovaca, lepo je to reseno, stim sto ne retko lovocuvarska sluzba ide sa murijom, a inace kod mene dodju lovocuvari iz jagodine koja je nekih 50km od mene, ili dodju krusevljani koji su na 20km i naravno da ne zna nikoga i nema brat, kum skolski itd. da je tu glatko i nije, jer su nekoliko puta dobili batine u varvarinu, ali od tada i oni nose oruzje i bogami bile je i potezanja istog dok sve nije dovedeno u red. mada neki se zbog toga i pojavljuju sa murijom.

uglavnom sistem ej dobar funkcionise, problem je sto se ne primenjuje... rad treba da bude usmeren ka tome da pocne da se primenjuje zakon.
Sačuvana
denirk13
Global Moderator
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Април 19, 2010, 11:01:14 »

Postoje dobri ljudi i losi ljudi. Postoje postene duse i prevaranti. Postoje lovci i lovokradci. Ovi drugi su nista vise nego obicne lopuze koji uopste ne mare o prirodi, zivotinje, divljaci i ljudi. Njima, kao sto svim ostalim lopovima nije mesto  u sistemu neko u nekim drugim ustanovama, takodje nije mesto u lovstu i u lovu. Njih ima svuda, osobito na ovim Balkanskim prostorima, oduvjek ih je bilo i bice ih. E sada, nas zadatak je,( mislim na sve prave i ispravne lovce koji postuju eticke, moralne, kulturoloske i zakonske principe, nepisana pravila lovne tradicije i prirodne zakonitosti) reducirati taj broj i svesti ga na minimum uticaj po normalnog funkcionisanja lovnog gazdovanja. Postavlja se pitanje kako ? Kako svesti na minimum ili daj boze suzbiti jednu pojavu kao sto je lovokradja u jednom tranzicionom sistemu u kome vlada korupcija i zelja za cist profit, u sistemu u kome su, kao sto je neko prije rekao - vlast nasilnici koji ne biraju metode da ostvare svoje planove. Doslo je vreme kada je pogresno biti posten, a ako zelis da se pohvalis time i pokusas uticati na  druge - ljudi ce reci ovaj nije normalan. I sta sad uciniti ? Dali reci - j--i ga, ne isplati se nervirati se i ja cu postati takav ili cu biti i ostati onakav kakav jesam - pravi lovac u svakom smislu i probacu promeniti stvari. Ja sam za ono drugo - pa makar me kostalo nervoze, svadje, zdravlja i para, a vi ?
Sačuvana

Pogledaj duboko u prirodu i onda ces sve bolje razumeti
Albert Einstein
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Април 19, 2010, 12:17:00 »

Tačno da je to sve lepo uredjeno, ali na žalost samo na papiru. Svi mi znamo, ili bar većina nas, koja su ovlašćenja, prava i dužnosti  lovočuvarske službe, koja oni ne retko umeju i da prekorače, ali ako uzmemo u obzir kulturu i mentalitet ljudi iz sredine u kojoj živimo (svaka čast izuzecima), upravo su to razlozi zbog kojih  se to sa papira ne može preneti i primeniti u praksi, jer ako nešto nije zaživelo u proteklih 50 godina, neće ni u narednih 50.
Svakako da se lovcu može na njegov zahtev izdati legitimacija kako bi on obavljao ulogu pomoćnog lovočuvara, a da li nam neko garantuje da on tu legitimaciju neće iskoristiti u druge svrhe, da svo slobodno vreme provede na terenu i odstreliti šta poželi, a ta ista legitimacija mu bude izgovor, jer je već bilo takvih slučajeva.
 Moramo najpre sami promeniti lovačku kulturu i samo shvatanje lova, pa tek onda tražiti nešto više.
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #25 poslato: Април 19, 2010, 12:48:10 »

pa zna se kakvi smo, i kome se daje ta legitimacija, ne svakome, a i sa legitimacijom pomocnog lovocuvara kod nas ne mozes da radis sta ti hoces, vec se zna svaki pokret gde si sta si itd...
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Април 20, 2010, 04:39:47 »

Ljudi koje se nalaze na vlasti u lovackim udrzenjima pokusavaju da skupe politicke poene tako sto ce precutno podrzati lovokradju, a ako rezultat toga imace glasove clanova na svojoj strani i naklonost upravnih odbora(cast izuzecima). To ce im doneti nove mandate, nove mogucnosti za finasijske malverzacije, zarade i sl, a lovokradicama dalji haos i masovan odstrel divljaci. Lovce niko nista ne pita, a i da nesto pricaju njihovo se ne vazi.Ovde je bitna vlast,lovacka udruzenja(bar neka koje ja znam) vise se bavi politikom rekla-kazala nego lovstvom. Ljudi ajde iznesite podatke prosle godine koliko je bilo slucajeva u Vasem lovackom udruzenju da je doslo do hvatanja lovokradica,a nije doslo do podnosenja preksajene ili krivicne prijave istom? Znam za neke price u lovackim udruzenjima koja imaju za cilj hvatanje lovokradice, samo zato da bi se taj isti naplasio i od njega stvorio verni podanik vlasti.Jer ako nisi uz trenutnu vlast pusticemo ti prijavu za lovokradju.Znaci ovde lovocuvare kao i samo LU divljac uopste ne interesuje.Politika je na 1 mestu. Pogotovo u siromasnijim predelima ko sto je Jug Srbije.Pricao sam sa lovocuvarima, kazu sta mi da radimo treba da izgubim glavu zbog neke budale, uplasili se.A ne plase se kad podizu platu u banci. Jednostavno, ljudima u lovackim udruzenjima se ne isplati suzbijanje lovokradje, jer ako nema lovokradje nemoze se zavrteti kompletan krug i ostalih malverzacija koje vucu jedna drugu. Jedino resenje jeste odvajanje lovocuvarske sluzbe kao posebne institucije koje nece biti pod nadzorom LU vec neke druge institucije. Pa cete videti kad nahvataju jednog,dvojicu kako ce ostali teze da se odluce da krenu u lovokradju.

Neko rece da je lovokradja posledica ne funkcionisanja pravosudnih organa, nebi se slozio. Problem je sto slucajevi uopste ne dospevaju na sud, jer kad bi dospeli dosta ljudi koji su bili u lovokradji bili bi direktno izlozeni mogucnosti da im se zivot promeni iz korena. Jer bi zbog toga na sudu ostali mozda i bez posla.A kome je u interesu da stvara takve probleme i sebi neprijatelje, nikom. Ko sisa 5-6 zeca ili 2-3 svinje, bitno ce prvog u mesecu plata...

Sačuvana
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Април 21, 2010, 06:19:00 »

Bravo donet.Mnogi tako i odrzavaju vlast i reizbore zbog cutanja i prikrivanja. Ali dokle breee. Imali kraja? U velikoj smo manjini i sta da radimo . Cutimo i nista
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Април 21, 2010, 10:20:16 »

Pa sta da radimo, mi nemozemo nista da uradimo,zasto? Zato sto vecina lovaca gleda "da se uvuce" onima koji su na vlasti i ako moze iskoristi nesto.Oni koji ne uspeju u tome, javljaju se hoce da promene vlast, ali opet iz razloga da bi oni dosli i koristili prednosti koje nisu mogli i tako sve u krug.Pametni cute, vide u kakvoj se situaciji nalazi zemlja, pa gledaju svoja posla,jer ako ovde neko primeti na imas neku normalnu ideju,odma se na udaru "poremecenog" sistema drustvenih vrednosti-samog drustva.A dokle ce tako neznam.Problem je u nama u nasoj nesvesti, u mnogo godina nerealnog zivota u komunistickoj vlasti u trovanju mozga Srpskog naroda preko grand-showa i sta ti ja znam cega jos... Ljudi u svakoj sferi zivota mora da se izvrsi podela vlasti, da se odvoji upravljanje od kontrole...Znaci vise institucija mora da ucestvuje u procesu upravljanja lovistima kako bi se zaveo neki red. Za pocetak otrgnuti lovocuvarsku sluzbu od LU i stvoriti jedinstveni sistem lovocuvarske sluzba.Cak sta vise mislim da bi takva sluzba i same lovce kostala manje...

Sve ostale price su samo kupovanje vremena za opstanak na vlasti pojedinaca i laz. Meni nije jasno sta rade ovi u LSS za sta oni primaju platu godinama, sta obecavaju lovcima? A niko da krene u odlucnu borbu sa onim sto je kod nas najprobmlematicnije a to je krivolov koga u poslednje vreme(sa nastupom ove ekonomske krize) imamo u neverovatnom porastu i to svi znaju. Zasto se recimo "lovac" kao zvanicno glasilo nas lovaca ne pozabavi time, nego pise gde je bio predsednik LSS, koga je primio, sta je danas jeo... Ma ajde bre dojadili su i bogu i narodu.
Sačuvana
igorstamen
Početnik
*
Van mreže Van mreže

igorstamen@open.telekom.rs
« Odgovor #29 poslato: Мај 07, 2010, 10:39:56 »

Bravo Donet,nadam se da neko cita ovo ko ima vlast da promeni nesto.  Wink
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj