DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:26:08
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: APEL PROTIV LOVOKRADJE  (Pročitano 23458 puta)
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Април 10, 2010, 11:31:37 »

Kolege lovci i ljudi dobre namere, trebalo bi da krenemo skupa u borbu protov ,sve ucestalije ,lovokradje i nemara u lovistu.Stampa je krenula sa objavljivanjem clanaka o lovackoj mafiji pa je stala jer dalje nije...... Kako mi lovci da se borimo protiv toga.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #1 poslato: Април 10, 2010, 12:24:35 »

Tesko samo iz jednog razloga. St na kraju moze i da na***e onaj koji nije kriv tj. onaj ko se bori protiv takvih ... sorry Ali svakako treba kako ja neznam...
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Април 10, 2010, 02:28:42 »

Pozdrav. Ljudi meni pada luda ideja,verovatno tesko izvodljiva,htedoh ja jos pre da predocim ali evo sada cu. Zamislite(ovo je samo primer) da se u svakoj policijskoj upravi oformi odeljenje lovne policije,koju bi sacinjavali pripadnici policije koji i sada rade,samo bi imali recimo drugacije uniforme,i dalje bi imali status sluzbenog lica i radili bi u sprezi sa lovocuvarskom sluzbom. Znaci ne bi se uzimali novi ljudi (zbog sveopste finansijske situacije u drzavi  sorry ), vec bi isti koji sada rade,radili samo drugi posao.
Kakva su vasa misljenja za ovo?  hi
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
kmkole86
Gost
« Odgovor #3 poslato: Април 10, 2010, 02:43:31 »

Pozdrav. Ljudi meni pada luda ideja,verovatno tesko izvodljiva,htedoh ja jos pre da predocim ali evo sada cu. Zamislite(ovo je samo primer) da se u svakoj policijskoj upravi oformi odeljenje lovne policije,koju bi sacinjavali pripadnici policije koji i sada rade,samo bi imali recimo drugacije uniforme,i dalje bi imali status sluzbenog lica i radili bi u sprezi sa lovocuvarskom sluzbom. Znaci ne bi se uzimali novi ljudi (zbog sveopste finansijske situacije u drzavi  sorry ), vec bi isti koji sada rade,radili samo drugi posao.
Kakva su vasa misljenja za ovo?  hi

aha treba, pa bi im se onda obogatila malo ishrana sa mesom divljaci, a to uopste nije dobro jer su vec sada podosta pustili stomake, msm nije dobri zbog njih, zbog holesterola itd. stoka korumpirana...  svaka cast vasima, ali murija u mom mestu je poslednje sto bih ja zeleo da vidim u lovistu.
Sačuvana
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Април 10, 2010, 03:11:10 »

Pa generalno sto se tice korupcije,stanje je alarmantno u svim segmentima drustva,i svi znamo kako sta funkcionise kod nas ,na zalost.Ne bih da ulazim u to kakvi su koji,da ne bi odvukli temu skroz na desetu stranu  hi . Ja sam ovo napisao kao neku ideju,i naravno svestan sam svega,ali negde bi zaista trebalo poceti. hi
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
kmkole86
Gost
« Odgovor #5 poslato: Април 10, 2010, 03:22:46 »

negde da, ali razmisljaj ovako zasto bi on cuvao tvoje loviste, kada ga lov ne interesuje, briga ga i kao i vecina gleda samo da iskoristi nesto. ne kazem da medju lovocuvarima nema tih stvari ali opet... u principu protiv lovokradje mozemo i sami da se borimo samo nam treba organizacija, i sistem koji funkcionise. eto covek bio u polju i video lovokradice, i sta sada, ako prijavi prvo ce biti prozvan navucice sebi probleme na vrat a em sto u vecini slucajeva lovokradice i ne budu kaznjene ili veoma malom kaznom. i sada mi kazi zasto bi neko prijavljivao. a drugo informacije uvek procure, tako da ni to nije problem. dovoljni smo mi sami da resimo taj problem ali treba debela organizacija. pricam uopsteno.
Sačuvana
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Април 10, 2010, 03:28:13 »

Naravno,podrzavam good
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Април 11, 2010, 11:46:54 »

Zarko ideja je dobra ali sprovodjenje?Huh?. Bez milicije i sami znamo da lovocuvar nesme i nemoze nista da uradi jer je dokazivanje lovokradje malte ne nemoguc . Te broj oruzija te balistika pa cak i zrno kao dokaz. STRASNO.  Jedino postena milicija moze da nam pomogne
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Април 11, 2010, 11:59:50 »

U trenutnim uslovima mislim da je gotovo ne moguce, policajaca (ja nisam verovao dugo u taj podatak) ima premalo da bi se jos bavili i cuvanjem lovista , to sto se mi zanosimo i onacavamo kao neki mnogo bitan problem lovokradju ne treba se zanositi to ljude ne zanima posebno one koji odlucuju.
Sira javnost ne pravi nikakvu razliku izmedju lovokradje ilova izmedju lovaca i krivolovaca, sve je to njimaisto.Posebno sto u mnogim lovistima clanovi koji su iz redova organa reda se ponasaju nazalost potpuno ne primereno kako lovackim pravilima,a posebno pravilima njihove profesije.

Pre nekoliko dana postavljena je tema sa serijom "Selo gori...." Rados nije tu predstavio u losem svetlu lovce on je nazalost predstavio realnost u jednom velikom delu Srbije,kako se lovi,kakva je lovacka kultura.

Osnovno je podizanjem svesti , postavljanjem jasnih uslova za lov ciscenjem sopstvenih redova vako udruzenje zna ko od njihovih clanova ide povremeno u krivolov, kolko upravnici love njihovi prijatelji i ostala ekipa mimo bilo kakvih dozvola.

Naravno jaka kaznena politika koja ce se srovoditi je isto tako vazna (licno sam pre za novcane kazne nego zatvorske mislim da u ovom slucaju mogu da imaju vise efekta).
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #9 poslato: Април 11, 2010, 01:26:45 »

U trenutnim uslovima mislim da je gotovo ne moguce, policajaca (ja nisam verovao dugo u taj podatak) ima premalo da bi se jos bavili i cuvanjem lovista
Majer, ne znam odakle si ali ako prodes deonicu od Kalenic pijace, preko autokomande, banjice do Kanarevog brda...cirka oko 10 km.Pomislices da je okupacija od broja policajaca. nedavno sam izbrojao samo 8 od kalenica do bloka 45....mislim patrola. Prodjem celu evropu a ne vidim ih toliko!
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Април 11, 2010, 02:41:01 »

Pa verovatno ih ima malo ako uzmemo u obzir povrsinu lovista u Srbiji,da bi se pokrilo.U sustini mozda fali za pocetak taj status sluzbenog lica,ili u prevodu ovlastenje za sprovodjenje da bi se mozda rasteretio taj deo,lovocuvar-policija-sudstvo. Narvno opet dolazimo na taj deo kako bi se iskoristavao taj "status" sluzbenog lica.  hi
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
kmkole86
Gost
« Odgovor #11 poslato: Април 11, 2010, 03:28:53 »

jes da pustimo muriju u loviste, da se napate pa da cekaju na svakoj raskrsnici  haha a kada napravis prekrsaj ti vidi gde ces da im kupis pljeskavice da te puste kada nema u lovistu brze hrane. ubrzo ljudi ce primetiti da se isplati, pa ce otvarati kioske brze hrane i pecenjare u lovistu, bas pored tih raskrsnica i ode sve u pm. zezam se malo, naravno... ma funkcionise to i ovako, msm barem kod nas i milicija je tu samo da napravi zapisnik kada je to potrebno msm na poziv lu, a posle lu podnese prijavu na sudu plus sto murija goni krivicno, uglavnom lepo to funkcionise i sada, kada ima zelje za to. tako da ne vidim razlog zasto muriju u loviste, ako njih dovedemo cemu onda lovocuvari, pomnocni lovcuvari i na kraju lovci, pa ako se ne varam i lovac moze da privede pocinioca prekrsaja, a mozda se i varam, znam da ima nesto nesto... ako je lu odlucno da goni pocinioca ne moze da se sakrije pa da je... problem je sto svastika pasenoga pa njena sestra od tetke je u komsiluku sa jednim likom koji eto radi u ili zna tamo...itd... msm samo to moze biti problem i nista vise. sve to lepo funkcionise problem je kao i obicno da se to sprovede.
Sačuvana
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Април 11, 2010, 05:11:32 »

jes da pustimo muriju u loviste, da se napate pa da cekaju na svakoj raskrsnici  haha a kada napravis prekrsaj ti vidi gde ces da im kupis pljeskavice da te puste kada nema u lovistu brze hrane. ubrzo ljudi ce primetiti da se isplati, pa ce otvarati kioske brze hrane i pecenjare u lovistu, bas pored tih raskrsnica i ode sve u pm.

suicide suicide suicide
Sačuvana
vukasinn
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 11, 2010, 08:50:17 »

Kolega kmkole86 ,mislim da ti je tema skroz uredu ali ne mogu da shvatim zasto omalovazavas policiju,kada se tacno zna ko je prevashodno zaduzen za krivolov  i ko je za to placen a takodje i sam znas da je najveci broj lovocuara tih koji su u sprezi sa krivolovom jer meni je poznato iz mog kraja da jos za ovo vrijeme dok ja lovim a to je negdje oko desetak godina ,ni jedan lovocuar nije prijavio niti jedno dijelo krivolova ,odnosno nisam cuo za tako nesto. Dalje mogu da kazem da nasi lovocuari imaju daleko veci stomak od policajaca i da ih cesce nalazim u kafani nego u sumi i izricitog sam misljenja da bi oni sami trebali napraviti cistku u svom dvoristu a onda primjenjivati svoja ovlascenja koja im daju za pravo i da oduzmu oruzje i lovinu i sve ostalo sto se nadje na licu mjesta gdje se djelo dogodilo pa ako ne ide tako moze uz asistenciju policije.Zatim mogu da kazem da mi licno ne smeta da sto policajaca stoji kraj puta na bilo kojoj lokaciji ,naprotiv to mi odgovara ,a znam licno kome ne odgovara da je policija prisutna u svakom trenutku na svakom mjestu .Slazem se sa tvojim stavom da se i mi lovci moramo boriti protiv krivolova jer mi smo priv koji znamo ko lovi a ko krivolovi . Dobar pogled  hi
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #14 poslato: Април 11, 2010, 09:26:53 »

Kolega kmkole86 ,mislim da ti je tema skroz uredu ali ne mogu da shvatim zasto omalovazavas policiju,kada se tacno zna ko je prevashodno zaduzen za krivolov  i ko je za to placen a takodje i sam znas da je najveci broj lovocuara tih koji su u sprezi sa krivolovom jer meni je poznato iz mog kraja da jos za ovo vrijeme dok ja lovim a to je negdje oko desetak godina ,ni jedan lovocuar nije prijavio niti jedno dijelo krivolova ,odnosno nisam cuo za tako nesto. Dalje mogu da kazem da nasi lovocuari imaju daleko veci stomak od policajaca i da ih cesce nalazim u kafani nego u sumi i izricitog sam misljenja da bi oni sami trebali napraviti cistku u svom dvoristu a onda primjenjivati svoja ovlascenja koja im daju za pravo i da oduzmu oruzje i lovinu i sve ostalo sto se nadje na licu mjesta gdje se djelo dogodilo pa ako ne ide tako moze uz asistenciju policije.Zatim mogu da kazem da mi licno ne smeta da sto policajaca stoji kraj puta na bilo kojoj lokaciji ,naprotiv to mi odgovara ,a znam licno kome ne odgovara da je policija prisutna u svakom trenutku na svakom mjestu .Slazem se sa tvojim stavom da se i mi lovci moramo boriti protiv krivolova jer mi smo priv koji znamo ko lovi a ko krivolovi . Dobar pogled  hi

ajd ovako

aha treba, pa bi im se onda obogatila malo ishrana sa mesom divljaci, a to uopste nije dobro jer su vec sada podosta pustili stomake, msm nije dobri zbog njih, zbog holesterola itd.  svaka cast vasima, ali murija u mom mestu je poslednje sto bih ja zeleo da vidim u lovistu.

ne svi rekao samo iz mog mesta, stoji opet ne svi nego pojedini milicajci... nastavicemo preko pp, da ne odem sa temom suvise u ot.

negde da, ali razmisljaj ovako zasto bi on cuvao tvoje loviste, kada ga lov ne interesuje, briga ga i kao i vecina gleda samo da iskoristi nesto. ne kazem da medju lovocuvarima nema tih stvari ali opet...

takodje ne kazem da nema ni medju redovima lovocuvara. a sta ce tebi policajac u lovistu da uradi vise nego sto moze lovocuvar ili lovac. nista, ot cak i nije njegov posao msm posao policije, i na kraju zasto bi to milicajac savestno radio, ja polazim da svi mi pazimo zato sto nam je stalo do lovista volimo prirodu divljac itd, a onaj koga nije briga zna se kako se ponasa. sistem koji sada postoji je dobar, samo treba da se sprovodi, a ne da komplikujemo jos vise, ko ce da placa tu muriju, na ciji ce teret to da ide? na teret drzave, hmmm...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: