DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 02:22:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KAKO HRANITI PSA  (Pročitano 143304 puta)
jovan
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Септембар 11, 2009, 01:18:14 »

Kratkodlake nemce sam do pre par meseci hranio s pilećim leđima i starim hlebom izmešano i svi su mi zamerali da su debeli.
Onda sam počeo da im dajem neke granule, mislim da ih radi Subotica, po pola kilograma pa su smršali i to dosta.
Sad kombinujem par dana jedno pa par dana drugo. Rezultate ću znati za mesec dana, inače pošto ne žive sa mnom hranim ih jednom i to između 18 i 20h.
Sačuvana
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Септембар 11, 2009, 01:33:39 »

Ja moje(2.5 i 4.5 meseci) 3 puta na dan u 9,17 i 24,s tim da je ovaj kasni obilniji da vare preko noci,samo granule za sada uz kalcijum jednom na dan,i ad3 kapi,u trecem mesecu dajem i oligovit dok ne prodje tabla,jednom nedeljno piletina sa pirincem,i sveza voda svakih sat vremena i eno ih kao pracke su good
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 28, 2010, 09:29:49 »

Kod mene štene jorkširskog terijera slabo jede ovu kupovnu hranu,,više voli kuhanu piletinu i hranu koju mi konzumiramo.

Zanima me dali i koliko je dobro hraniti ovakvu vrstu kerova sa domaćom kuhinjom?
Sačuvana

marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #18 poslato: Јун 01, 2010, 08:30:18 »

Ova hrana što se iz priloženoga vidi slabo hoće da jedu   not_i  ali zato obožavaju suho meso,, gdje nema nimalo masnoće angry2,,,,,,,,
Sačuvana

Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јун 03, 2010, 11:04:46 »

E ljudi jedno malo smesno pitanje,jel lose ako pas jede visnje,ovaj moj tamani kao lud,i sve voce  a bogami i nesto i povrca krastavce i paradajz?
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #20 poslato: Јун 03, 2010, 11:21:27 »

Ja sam imao poentera koji je mlatio kiseli kupus samo tako.  :spiteful:Glavicu kupusa pojede u visu, kad mu je baciš nestigne ni da padne na zemlju a on je već smlatio. Lično mislim da je to manjak nekih vitamina. Možda i grešim blush2
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јун 04, 2010, 06:39:43 »

I moji poenteri su tamanili kiseo kupus, jeli skoro svo voće i povrće, orahe, a omiljena poslastica im je bilo groždje, tu je bilo i problema, upadne u vinograd, ljudi beru sa jedne a oni sa druge strane  sarcastic
Sačuvana
gizmo
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јун 04, 2010, 01:13:18 »

Dali se goje kerovi od voća i povrća , za kis.kupus znam da neće ali ako naprave sarmu to je već nešto drugo . yahoo drinks
Sačuvana

Što misliš ne govori,što govoriš ne piši , što pišeš ne potpisuj, kad potpišeš ZA**** SI SE  buba
dr ivanm
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 14, 2013, 05:07:45 »

Није само битно како се пас храни, већ и чиме. ПОгрешно мишљење је да пас као месојед не треба да једе ништа или скоро ништа сем меса и костију. Погрешно. О томе како би требало размишљати о исхрани пса нека вам послужи пример вука, као претка пса.
Вук одмах по убијању плена најпре отвара трбух и једе јетру јер је она богата гликогеном, слатка је и лако сварљива, али и лако кварљива. Одмах затим не једе месо, већ део црева, али и садржај црева!!! На овај начин обогаћује садржај свог дигестивног тракта корисним микроорганизмима из црева биљоједа, али и уноси целулозу и остале несварене делове хране које му помажу да сам лакше вари... Тек после свега тога крка месо и кости...
Кад имате све ово на уму онда разумете зашто и ваш пас воли да глоцне који траву или грозд или кисео купус... То није изопачен апетит, већ потреба за обогаћивањем оброка.

Вашем псу је потребан оброк који ће задовољити његове потребе, оне су индивидуалне и зависе и од расе, старости и активности. Број оброка код одраслих је 1 или 2, зависи од тога како сте га навикли или како њима одговара у зависности од коришћења. Нпр, пси чувари се хране ујутру, како би ноћу били гладни и тиме активнији. Ловачки пси су сваки прича за себе, али уобичајено је да птичарима мало боље "ради нос" ако тог јутра не једу, мада , као што рекох, свако је прича за себе и нема генерализације.
Sačuvana
dr ivanm
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Март 28, 2013, 06:23:47 »

"Idem van teme ali moram da pitam dr Ivana, znam zašto se ne daju šuplje živinske kosti ali moram da pitam za ovo što se spomenuli za grašak i pasulj jer zbog nadimanja (gasova) ili nečeg drugog se ne daje. I primetio sam , pošto idem u lov 130 km od kuće a pas je kod mene (kratkodlaki nemac), da kada mu dajem domaću hranu bilo koju (ne sećam se da li su bili pasulj ili grašak) obavezno ima gasove, pošto ga vozim u kolima, u korpi u gepeku, veoma dobro osetim  . Pa mu uglavnom dan pred put dajem granule, koja mu čini 90% obroka, da ja ne bih imao problema."

Исхрана (животиња и људи) је права мала филозофија, тешко се улази у штос, али када је једном укапирају основни постулати, онда се мање-више лако плива у овој материји.

Укратно - грахорице (пасуљ, грашак) се не дају псима управо због надимања.

Мало шире то изгледа овако - пасуљ пре свега, али и грашак, имају нешто више целулозе од осталих хранива, а за њено варење је потребно присуство микроорганизама и њихових ензима. Код преживара они се налазе у преджелуцима па је зато најбоље искоришћевају, а код људи и коња и свиња се ови микроорганизми налазе у дебелим цревима. (зато после антибиотске терапије пијемо јогурте да повратимо нормалну цревну микрофлору). Птице имају кратак дигестивни тракт и готово да не поседују микрофлору. Пси, као еволутивну предност, имају јаку желудачну киселину која има улогу да свари кости, али и да побије што више бакетерија које се налазе у храни (или у стрвинама којима се хране вукови као еволутивни преци паса). Тако јака киселина која убија готово све бактерије које се унесу храном, као и мањак неких ензима који су карактеристични за биљоједе доводе до тога да се грахорице не сваре у потпуности у дигестивном тракту паса, већ се само натопе цревним соковима. Овако "начета" зрна по подложна бубрењу и ослобађању гасова.
Мој предлог о разноврсноти исхране паса и даље стоји, као и употреба "домаће кухиње", али да се допуним да се избегава употреба пасуља и грашка. Моја је грешка што то нисам одмах напоменуо. "парднонирам" hi
Sačuvana
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Март 28, 2013, 08:58:49 »

Kolega hvala na iscrpnim informacijama. Vrlo poučno.
Sačuvana
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Март 28, 2013, 11:26:54 »

Hvala  good
Sačuvana
tulipano
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јануар 11, 2014, 02:43:42 »

Meso,hleb,povrce i naravno ...

Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Април 10, 2014, 10:19:48 »

Ja svog psa hranim isključivo kuvanim mesom i pirinčem, ostacima hrane, hlebom (ne jer štedim  nego jer ga voli - prvo pojede hleb pa sve ostalo Smiley ).
Meso kupujem u klanici (mlevene nusprodukte, iznutrice) i čuvam u zamrzivaču, pa kasnije kuvam sa pirinčom. Davi se time.
Uz to često mu dajem i jogurt, sir, surutku, jaje, malo slaninice da podmaže gušu  Wink
Hranim ga jednom dnevnom i posle posla ga puštam u dvorište ili šetam.
Taman je debeo koliko treba...i ima snage za ceo lovni dan.

Ništa gore ne mrzim nego kad vidim lovačkog psa kome se vide rebra i kičma. Pored vojne uniforme i zarđale puške, to je nešto poput "lovačke nehigijene"!
Ili ga hrani ili ga nemoj držati... Wink
Sačuvana
davor.79
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Април 21, 2015, 11:19:55 »

Još ste nešto zaboravili da napišete a to je psu nikako nedavati čokoladu je neke supstance koje ona sadrži znatno skraćuju život psima...pored toga nedavati mu ni krompir(ni kuvani ni pire,nikakav) je psi nemaju enzime za njegovo varenje.A kosti su posebna priča,mada zvuči glupo,ali kosti nisu hrana koju treba davati psu evo zašto; pileće kostii kosti svinjske podkolenice, pas grize i one se lome tako da su im ivice oštre kao igle i time nemalo puta oštete creva,teško ih vare i imaju problema sa stolicom a sem toga nemaju preko potrebne proteine zato se umesto kostiju daje ili kafortan ili vetafortan ili se samelje ljuska od jajeta zbog potreba za kalcijumom...Lovački psi su i radni psi koji se troše na terenu zato pre zime moraju biti malo ugojeni i davati im masniju hranu u vidu barenih kožica(svinjske,pileće ili goveđi grkljani) kao i tokom zime ....posle sezone može se preći na ,,laganiju,, hranu. može povrće (koje ostane posle ručka) uz OBAVEZNO hleb jer je jako hranjiv...tada mešajte ostatke ručka sa hlebom,malo granula ili nekih drugih mesnih obroka....odmerite količinu i to je to....kosti,krompir,čokolada,mleko,pasulj i grašak izbegavajte maksimalno...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: