DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 05:49:28
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLovni reviri (Urednik: swift)ŠTETE OD DIVLJAČI I NA DIVLJAČI
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ŠTETE OD DIVLJAČI I NA DIVLJAČI  (Pročitano 33915 puta)
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #15 poslato: Септембар 22, 2008, 09:02:41 »

DR.TOZO nema sta da se izvinjavas,tu smo da se pomazemo a kako vidim tj. citam ti pokusavas pomoci (kao i ja) nasem drugu VolvuBM!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Септембар 23, 2008, 07:08:16 »

Tozo hvala i tebi i Duletu na svesrdnoj pomoći i voleo bi što pre da vas upoznam i lično.
Advokat je službeni iz ZR-a, ima neki ugovor sa LU i pravo da ti kažem posle svega rešili smo da ćemo sami angažovati advokata. Ima u mom selu dvoje što se bave advokaturom sa istim prezimenom Đurčok, ako si na njih mislio, oba su dobri i žao mi je što ih nisam angažovao pa makar i izgubili kao što jesmo, manje boli a i u selu je svaki dan pa mogu da ga makar ''pod***avam'' da olakšam muke.
Evo da kucnem u drvo (kuckam po stolu kompa)  Smiley nismo imali ove godine tužbe, jedan srndać je skoro zgažen ali postojao je znak i mi nismo tužili počinioca, bojeći se posledica jer ko se jednom opeče....
Ako ne pre vidimo se ili na Sajmu u NS ili na Osnivačkoj Skupštini u Kozarcima, a posle lepše je uz neki lov razglabati ovu tematiku.
Pozdrav i Hvala momci na svim ovim informacijama i svaki savet je dobro došao.
Mnogo mi je jasnija sada situacija u glavi kada se ovak nešto desi zahvaljujući vama.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #17 poslato: Септембар 23, 2008, 07:55:49 »

Ja ne znam kako to kod vas ali kod nas ko pregazi srndaca ili drugu visoku divljac vise mu se isplati da se sudari sa nekim drugim vozacem koliko ga oderu na sudu! Nisam imao prakse po magistralnim putevima da vrsim uvidjaje ali sam zato po lokalnim vrsio dosta puta,pogotovo na reg.putu R115 koji ide od Kovina ka B.Crkvi a prolazi kraj Del.pescare! Ne znam kakvog ste advokata imali na sudu ali znam da ovaj sto zastupa ove iz Vojvodina suma odere ljude na sudu,tako da sam cuo za X slucajeva da su ljudi krili divljac u sumu i sa tako razbijenim autom bezali da ih neko ne vidi da su udarili divljac! VolvoBM probaj u svom mestu da odes u direkciju za odrzavanje puteva kod nas se zove VOJVODINAPUT i trazi stacionazu i kilometrazu svakog postavljenog znaka na putu! Moraju voditi tu evidenciju sigurno,jer sam im ja to nekoliko puta proveravao,pise tacno na koliko metara je koji znak postavljen od fiksne tacke! Ukoliko nema znaka u njihovoj evidenciji na tom delu puta gde su se dogodili udesi sa divljaci kao predsednik ispisi dopis Policijskoj stanici i VOJVODINAPUTU(tako se u mom mestu zove) i trazi da se postave tu znakovi i uvedu u njihovu evidenciju! Automatski sa tim si skinuo odgovornost sa svog lovackog drustva o nastaloj steti prilikom udesa sa divljaci! Svakog vozaca posle kaci clan NE PRILAGODJENA BRZINA USLOVIMA I STANJU PUTA ma koliko on isao,bilo da je 40km/h opet ga kaci jer nije prilagodio brzinu! E sad sto se para tice probaj da placate advokatsku komoru mesecno i da kad god dodje do ovako necega imate advokata frei tj. besplatno!
Pozdrav! Dusan
U potpunosti se slazem sa Duletom, inace sam saobracajni inzenjer, posao mi je tehnicka regulacija saobracaja, tj. ovo o cemu pricate... advokat je "odradio" svoj poso na "najbolji" moguci nacin!  Grin nije mi jasno kako je neko uspeo da dokaze mesto na kome je oborio srndaca kad sa njim dodje u LD? svako normalan bi na mestu nesrece zvao policiju i na osnovu zapisnika tuzio!!! ovako mi stvarno nije jasno nacin na koji je dokazao sve sto je trebalo?! na osnovu zapisnika, sudski vestak (saobracajni inzenjer) dolazi do cinjenica (brzina kretanja vozila, nacin na koji je doslo do nesrece...) to je ono sto bi trebalo da se radi u takvim situacijama...
U svemu ovome nema ni malo logike!  Huh?
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Септембар 23, 2008, 08:09:10 »

Uz dva svedoka jedna starija gospođa i jedan tip koji su navodno bili u kolima, još je gospođa pretrpela strah, poplašila se kada su čak 3 srne pretrčavale put a oni kasnili na posao i buuum.
Ja reko ***ote još će ova da traži odštetu za pretrpljeni strah.
Nelogično potpuno.
Raspravljano i na Skupštini i u Udruženju pa inicijativa o osiguranju lovačkih udruženja od saobraćajnih udesa i šteta koje pričini divljač je potekla upravo na insistiranje našeg Udruženja u LSV a kasnije i LSS pa ste mogli pročitati u ''Novinama'' da je Beuković kao ismejan od strane nekog tipa u otvorenom pismu, kao požurilo se sa osiguranjem, te to nam ne treba, te ovo te ono. Ista potpuna iskustva imaju i sva druga društva u mom okruženju i svaki sudski spor smo izgubili. Možda je i Sud kriv a ne samo advokati ili i jedni i drugi. Ja jesam za pravdu pa i da snosimo deo odgovornosti i mi kao korisnici lovišta ali da se utvrde sve činjenice pa shodno tome neka svako plati deo krivice, ovako sve se svaljuje na pleća lovačkih društava.
LSV ima jedinstven stav da se trebaju osigurati Društva od svih šteta i lovci od mogućih povreda u toku lova i vršenja i obavljanja dužnosti vezanih za lov i lovstvo (radne akcije, radovi u lovištu itd), ali koči se ova ideja iz LSS-a koliko sam ja upoznat. Poenta je ko ima problema neka se osigura, međutim jako je skupo osiguranje kada su u pitanju pojedinačni slučajevi. Kada već plaćamo savezniu članarinu neka ide pola za osiguranje i mirna bačka, ne trebaju mi lovačke novine, kupiću na kiosku šta mi treba ili ću se pretplatiti ako hoću da čitam izveštaje lovnih oblasti, sednica, sastanaka i mlaćenja prazne slame.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #19 poslato: Септембар 23, 2008, 08:14:22 »

Po toj logici, oboris pesaka na trotoaru, nabavis dva svedoka, ubacis les u auto, odvezes ga u policiju i onda na sudu te oslobode zato sto je pesak skocio na auto?!  :Smiley A gde je tu brzina kretanja vozila? Gde je tu jos sto sitnica koje su vazne za detaljno vestacenje?! Skroz sam zbunjen?  Huh?
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #20 poslato: Септембар 23, 2008, 08:33:13 »

A shta ako neka "sirotinja" svojim ficom iz 78. god udari jelena od par hiljada evra, pa nagrdi i ficu i sebe i trofej... pa ga josh rebnu na sudu za kazne i takse.. shta on da radi posle? Da proda kuću? I to mi malo ne deluje pravedno..  :Smiley

Treba naci neki balans...
Sačuvana

bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #21 poslato: Септембар 23, 2008, 09:16:40 »

Nema balansa moj Jastrebe u srbiji si kriv kako god okrenes, postoji cuvena recenica nisi prilagodio brzinu uslovima puta a nasi putevi i nisu uslovljeni za vecu brzinu od 40km/h pa ti vidi gde si! A na cetrdeset ako iskoci jelen ubi ga ti ko zeca pa vidi sta ces posle, po ovoj prici bolje se i ne voziti kolima uopste! Al da ne skrecem sa teme...
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Септембар 28, 2008, 08:52:22 »

danas videh na potezu od auto puta -lok-titel-perlez
na 4 zgazena zeca jednu lisicu  i jednu kunu(cinimi se da je ona) Sad
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #23 poslato: Септембар 28, 2008, 09:14:15 »

I ko je tu kriv? Hoce li drzava mozda da postavi ograde pored puta da zastiti i ljude i zivotinje? Hoce evo pobise se ko ce prvi!
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 03, 2010, 05:38:49 »

Fotografisano izmedju Backog Brega i Backog Monostora.
Proslogodisnje Lane platilo glavom neopreznost.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
milave
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Новембар 10, 2012, 06:57:02 »

U mom lovackom udruyenju dogodio se nesvakidasnji slucaj.Iako negazdujemo sa divljim svinjama one su se proletos naprasno pojavile u nasem lovistu.Iako smo se mi kao lovci obradovali ovoj pojavi ispostavilo se da od svinja imamo samo probleme.Napravile su ogromne stete na parcelama sa kukuruzom,ali nam je vlasnik za sada progledao kroz prste.Medjutim tu nije kraj nasim mukama.Prilikom pretrcavanja puta tri vozila su ostecena u opstem karambolu koji je nastao na putu.Srecom glavom je platila samo krmaca od 100 kg.Tri vozila su ostecena a jedno lice je proslo sa povredama.A sada slag na tortu.Nemamo pravo da lovimo svinje ali smo duzni da platimo svu stetu nastalu od divljaci koja u ovom slucaju nije nimalo niska.Ukoliko je neko od kolega imao slican problem u svom LU. molio bih ga za saver.Znam da je ovo totalno paradoksalno ali u ovoj drzavi je sve moguce.Unapred hvala za savete.   DOBAR POGLED
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Новембар 10, 2012, 09:29:09 »

U mom lovackom udruyenju dogodio se nesvakidasnji slucaj.Iako negazdujemo sa divljim svinjama one su se proletos naprasno pojavile u nasem lovistu.Iako smo se mi kao lovci obradovali ovoj pojavi ispostavilo se da od svinja imamo samo probleme.Napravile su ogromne stete na parcelama sa kukuruzom,ali nam je vlasnik za sada progledao kroz prste.Medjutim tu nije kraj nasim mukama.Prilikom pretrcavanja puta tri vozila su ostecena u opstem karambolu koji je nastao na putu.Srecom glavom je platila samo krmaca od 100 kg.Tri vozila su ostecena a jedno lice je proslo sa povredama.A sada slag na tortu.Nemamo pravo da lovimo svinje ali smo duzni da platimo svu stetu nastalu od divljaci koja u ovom slucaju nije nimalo niska.Ukoliko je neko od kolega imao slican problem u svom LU. molio bih ga za saver.Znam da je ovo totalno paradoksalno ali u ovoj drzavi je sve moguce.Unapred hvala za savete.   DOBAR POGLED
Ako se divlja svinja stalno nastanila i nije divljač u prolazu, treba da je obuhvatite lovnoprivrednom osnovom, te planom lova i odstrela, pa ćete onda moći i da je lovite.
Sačuvana
milave
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Новембар 10, 2012, 10:19:04 »

To mi je jasno.A sta ako nije obuhvacena lovnoprivrednom osnovom i nemozemo da je lovimo ,a duzni smo da platimo svu stetu nastalu od te vrste divljaci.Za taj problem mi je potrebna pomoc. DOBAR POGLED
Sačuvana
lovacpd
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Новембар 11, 2012, 05:42:45 »

To mi je jasno.A sta ako nije obuhvacena lovnoprivrednom osnovom i nemozemo da je lovimo ,a duzni smo da platimo svu stetu nastalu od te vrste divljaci.Za taj problem mi je potrebna pomoc. DOBAR POGLED
s druge strane, mozda je mozete i loviti i ne morate je prijavljivati u drustvo.... a za stetu ukoliko ima saobracajni znak divljac na putu...niste duzni nadoknaditi stetu na vozilu

Sačuvana
tomo vrbas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Новембар 11, 2012, 08:41:48 »

Posto smo Milave i ja iz istog LD samo da dodam i pored postojecih znakova mi smo se naplacali steta da je to bruka,nekoliko smo puta odbili van sudsko poravnanje bas iz tog razloga sto je divljac gazena na putu koji su obezbedjeni sa znakovima pa smo na sudu placali i petostruke iznose stete tako da sada ovaj problem sa DS nam je rak rana jer smo u muci do bola a stete u dinarima astronomske!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: