DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161371 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 20, 2019, 09:19:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: JAZAVAC  (Pročitano 12528 puta)
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Март 27, 2010, 01:17:03 »

Ako neko zna recepte za spremanje jazavca ili za dimljenje bilo bi mi drago da to podelimo friends
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Март 27, 2010, 05:45:12 »

Kucajac prvo ga pregledaj od TRIHINELE, a mozes da ga spremas isto kao i svako svinjce,evo jedan moj drug kasapin mi dao recept za dimljenje .
Skuvas  10l vode i kad prokljuca stavis SO 1kg ,e onda stavis meso da se prokuva u toj vodi nekih 30 min,meso ce da se razmeksa i primi  SO,onda u pusnicu i susi malo vetar ,malo dim,kad zavrsis slikaj da vidimo kako izgleda a mozes i da pozoves da probamo uz picence drinks
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 28, 2010, 11:15:07 »

HVALA za recept za dimljenje ,a neki za gulas nebi bilo lose pa da dodjes da  gustiramo uz vino  beach
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Март 28, 2010, 12:08:17 »

He moze ali iako sam do sad odstrelio par jazavca ni jednog nisam probao,a zadnji put sam topio mast od jazavca a lepi cvarci bili ,a ja ni da probam ali je terijer bio odusevljen cvarcima dance
Salim se malo ali nisam neko ko probira hranu,sta sam sve pojeo dok sam bio na prezivljavanju u vojsci bad ali tako je to ,sredi ti jazavca za klopanje ,a rakija i vino ce biti dezinfekcija. good
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
kucajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Мај 07, 2010, 08:03:45 »

pa da ga dimimo na starinski nacin ako nema nijedan drugi recept
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #5 poslato: Децембар 22, 2010, 11:06:07 »

Nema toga što nisam   jeo ili bar probao jesti,lažem nisam  jeo zmije ioko sam imao priliku.
Radi toga mi nije nimalo žao a naročito što se radilo o otrovnmici ,bez otrovne glave ali ipak ostatak tijela , otrovnica .
Moram priznati da mi je nešto najgore što sam probao jesti bio baš jazavac.Lijepo je spremljen  na lovački kao kada se sprema i divlja svinjetina.Ali to mi je toliko smrdilo da i samo podizanje kašike prema ustima ,prijetilo je da mi želudac pobjegne preko grla , vani.
Ne nisam osjetljiv ali ni drugi nisu bili oduševljeni okusom.
Naknadno sam doznao da lovac koji ga je  obrađivao nije skinuo neke žljizde a ni mast sa njega tako da odatle potječe taj odvratni " miris".Ovo miris je  ajmo reći uvjetno miris i na taj miris bi trebalo staviti 20 navodnika ,najmanje.
Imao sam više prilika poslije  da jedem ali dugo nisam probao i nije mi padalo na pamet ,bar 15 godina.Moj kolega ,lovac Ante ,odlučio je spremiti na svoj način.Pomješao je meso od jazavca i meso od svinje a meni nije rekao.
Bilo je odlično da nisam perimjetio razliku.Tada mi je priznao i kaže  da se treba dignuti sva mast sa jazavca jer ona ima neugodan miris a i neke žljizde .
Znači jeo sam ga dva puta ,jednom  je bio užasan a drugi put izvaredan.Sprema se na isti način kao i druga divljač samo obrada mesa mora biti dobro obavljena da se pazi na te dvije stvari.
Sačuvana

Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #6 poslato: Децембар 03, 2013, 09:21:09 »

У народној и званичној медицини , стоји веома ефикасан природни лек - Јазавац масти третман који је коришћен за више од две стотине година .
Тселебен овај производ да је дивље животиње пре хибернације акумулирају масти у својим хранљивих материја за период хибернације и гладан после зимског времена .

Јазавац масти првенствено побољшава имунитет и убрзава метаболизам протеина . Испијање јазавац масти такође побољшава црева активност , повећава хемоглобин и сексуалну потенцију .

Примена јазавац третман масти може бити веома ефикасно носе болести као што су :

бронхитис ;

запаљење плућа ;

туберкулоза ;

атеросклероза и васкуларна болест ;

прехладе ;

Неки астма и алергијске болести ;

желуца и дванаестопалачног црева ;

исцрпљивање људског тела

Шта је толико користан део јазавац масти ?
Пре свега , то линоленовииа и линолеинске масне киселине , који побољшава исхрану ткива . Људско тело се не врши синтезу ових киселина , они долазе само у њега заједно са храном . Због недостатка ових киселина повећава садржај холестерола , који је депонован у крвним судовима .

Такође, јазавац масти садржи витамин А , који игра важну улогу у превенцији рака , и суспендује погоршање плућа и урогениталног система . Витамин А такође подржава нормално стање косе , ноктију и коже човека .
Витамин садржане у овом леку јеизвор енергије потребан за метаболизам .

Контраиндикације : индивидуална нетолеранција овог алата , јетре , панкреаса и жучних путева . Деца до 6 година може да јазавац масти , након консултација са педијатром .

Верује се датело се користи за лечење треба да буде производи који се користе у људско тело , јер су усмерене ензиме који су укључени у разградњи хране . Непознати нови производи , на пример , масти јазавац , не апсорбује у телу и то изазива различитих поремећаја . Али ово мишљење је побијена од стране многих примера добре лечење јазавац масти .

Примена јазавац масти :

Препоручена употреба значи три пута дневно за око две недеље , једном кашиком , један сат пре оброка . Након овог периода , можете да одете на рецепцији масти само ујутро и увече .

Јазавац масти се користи не само унутра . Они успешно лечи кожу за спољни прострелних рана , уједа животиња , опекотина , уганућа лигамената и тетива . За лечење помоћу облоге или намазати захваћене делове директно од масти .
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: