DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159210 poruka u 7011 tema- 6813 članova - Poslednji član: lovac veljkovo

Јун 20, 2018, 02:59:44
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kal 243 Win..  (Pročitano 33690 puta)
8x57JS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Март 17, 2010, 10:33:24 »

Ako postoji tema o 243win molim administratore da ovu obrisu.. Ne vidim da ima nesto o ovom kalibru.
Blizi se sezona srndaca da pa prodiskutujemo malo i o ovom kalibru koji slovi za verovatno najbolji za lov srnece divljaci..
Da vidimo slike vasih 243win i slike trofeja odstreljenih cuvenim amerikancem..
Sačuvana

Mole se pametniji da vise ne popustaju.. Situacija postaje nepodnosljiva!
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #1 poslato: Март 17, 2010, 11:21:35 »

Ako postoji tema o 243win molim administratore da ovu obrisu.. Ne vidim da ima nesto o ovom kalibru.
Blizi se sezona srndaca da pa prodiskutujemo malo i o ovom kalibru koji slovi za verovatno najbolji za lov srnece divljaci..
Da vidimo slike vasih 243win i slike trofeja odstreljenih cuvenim amerikancem..

Ne postoji direktno otvorena tema o .243.
Sada je imamo, i dobro je da se neko setio. victory

Jedino,
bilo bi dobro da u ovoj temi nekacimo slike odsterela jer zato postoji tema"lov srndaca" jer otvoricemo vise tema sa istim sadrzajem i postace zbunjujuce i nepregledno.
Dakle, sve ostale diskusije..da, ali bez slika lova, trofeja, odstrela...srndaca, za to vec postoji tema.
Jedino moze nesto sto je u direktnoj konotaciji diskusije, naravno.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 17, 2010, 11:29:25 »

^ a ko baš hoće, može da postavi ovde link ka stranici u temi "Lov srndaća", gde je već okačio slidžu sa konjkretnim odstreljenim primerkom. El bi to bilo OK?  hi
Sačuvana

Ne postoji UNIVERSALNA Puska kao ni Karabin niti postoji UNIVERSALNI kalibar!  (GPK)

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo
IgyBoy
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Март 17, 2010, 11:36:57 »

A nije cilj teme vidjeti kakav srndac pada od .243 vec da se naglase ispkustva, odabir zrna, razantna putanja zrna, da je osjetljiv na prepreke, travu, grancice, bocni vjetar..sve u svemu odlican srneci kalibar po nekima i najbolji za srnecu divljac..
Sačuvana

Zagorje moje nigdar ne bi menjal..Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti..
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Март 17, 2010, 12:48:06 »

243 good
Sačuvana

kome nazdravim tome z...ziveli.
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #5 poslato: Март 17, 2010, 08:53:50 »

... sta reci... pucao sam 90, 95, i 100 graina i svi su bli bez mane na lovackim daljinama...
Pucao sam 55 graina balistictip...zlo!! ako je vreme ok, i preko 250m nisanis u meso...al ako duva vetar, bogami gusto bude..
Prezadovoljan sa Hornadyevim SST od 95 graina
Izuzetno zadovoljan barnesom od 85graina, malo ostecenje mesa, idealan za lov srna zimi (za meso), al ga izbegavati za lov srndaca u zitu...ume da odnese malo zbog samog tipa zrna, al pada u krugu od 50tak m.
Pedja kaze da mu je 70graina prirodna tezina, al ja nisam probao...mada mu verujem. Zbog mladosti i neiskustva give_heart
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #6 poslato: Март 17, 2010, 11:09:51 »

... sta reci... pucao sam 90, 95, i 100 graina i svi su bli bez mane na lovackim daljinama...
Pucao sam 55 graina balistictip...zlo!! ako je vreme ok, i preko 250m nisanis u meso...al ako duva vetar, bogami gusto bude..
Prezadovoljan sa Hornadyevim SST od 95 graina
Izuzetno zadovoljan barnesom od 85graina, malo ostecenje mesa, idealan za lov srna zimi (za meso), al ga izbegavati za lov srndaca u zitu...ume da odnese malo zbog samog tipa zrna, al pada u krugu od 50tak m.
Pedja kaze da mu je 70graina prirodna tezina, al ja nisam probao...mada mu verujem. Zbog mladosti i neiskustva give_heart
70-85 zapravo.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #7 poslato: Март 18, 2010, 06:37:02 »

Vecina pusaka u cal. 243 win imace najbolje rezultate sa zrnom od 70gr.
Razlog za to je sto vecina proizvodjaca pravi korak zleba svakih deset inchi.
Za zrna vece tezine rezultati su bolji (posebno za match zrna) ako se twist malo vise "tvistuje"..9,5-9. i koriste sporije goruci baruti.
Kada vam jednog jutra dopuste punjenje municije videcete koliko je .243 zahtevan kalibar za tu rabotu.
Recimo korak od 1;10 ce sasvim dobro da ispuca i zrno od 95 gr ali treba mnogo da se eksperimentise dok se ne dobije top load.
Ko je spreman na zrtvovanje i frustracije na kraju price ce imati metak koji sa lakocom obara 100-120 kg zive vage ako se koriste zrna od 85-95 grejna.
Podrazumeva se da ovako lagana zrna zahtevaju malo kvalitetniji plasman ali .243 i nije kalibar za napucavanje.
Sa zrnima koja imaju polimerske vrhove {vecina poznatih(stara garda ovde ta zrna nazivaju "udovice" jer na isti nacin mame kupce na koji su u njihovo vreme udovice sa perom u sheshiru mamile.." op.a.)} treba biti umeren u ocekivanjima. Sve do 80 gr je prilicno mekano i pravi znatna ostecenja, cak i Noslerov Ballistic tip od 95gr zna da napravi rusvaj ali obara bez greske dok je 70 gr na trvdjoj divljaci bolje izbegavati zbog lose penteracije usled prerane i velike deformacije zrna.
mogu ja jos al' ce Chuck Hawks da se jedi
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #8 poslato: Март 19, 2010, 04:50:30 »

sta je bre?
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Март 19, 2010, 09:29:50 »

Municiju Prvi Partizan sa zrnom SP od 5,8 grama nikako ne koristiti prilikom lova na srnecu divljac ,  samo SP 6,5 gr sa kojom sve pada u vatri !
Ne znam zasto je tako losa ta municija od 5,8 grama (mozda se radi samo o losoj seriji) , da li je pretvrda (izlazne rane su tek duplo vece od ulazne) ,prespora ( nema termo-dinamickog efekta ni na malim radstojanjima),uglavnom sa njom nista ne pada u vatri ,nego tek posle 200-500 metara prilikom pogodaka u plecku ,a jos sto je najgore i najzalosnije divljac ni tada ne ugine ,pa i kad padne mora se odstreliti samilosnim hicem !
Samo da prenesem svoja iskustva sto se tice ovog kalibra koji je jako zastupljen u mom drustvu i inace idealan je za srnecu divljac .
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #10 poslato: Март 20, 2010, 08:11:56 »

Kizo, uz duzno postovanje, to su zapazanja o zrnu i municiji PPU a ne o cal 243 win.
a i efekat je hidrodinamicki...
Za njega su potrebne velike brzine, a kod vas se puca na velikim daljinama gde brzine vise nisu toliko velike, pogotovu sa PPU. Na rastojanjima na kojima se puca u lovistima kao sto je vase(200-300)zrno znatno usporava i tu dolazi do izrazaja Pedjina dijanoza a i tvoja jer 100graina udara i masom a i lakse zadrzava brzinu. A posebna je prica da zrno i municija od 100graina PPU je bila jedna divna serija od pre , mislim 3 godine, koja je bila fenomenalna. Danas je strasno tesko naci PPUod 100graina vec samo od 90
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
xlr 5
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 17, 2011, 04:09:27 »

Planiram da kupim karabin ovog kalibra a na zalost nisam cuo nikakva misljenja, iskustva molim kolege da malo vise kazu o njemu za srne OK lisice...?
Sačuvana
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 17, 2011, 05:30:16 »

Svakako kalibar koji želim imati i čim mi to finansije dozvole biće najverovatnije prvi kalibar kojim ću proširiti asortiman....
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 17, 2011, 05:56:59 »

imam ga od 1989.zastava sa zrakom 6x42.ugodan za pucanje nema jak trzaj.kod pogotka zavisi gde ostecuje ko svaki drugi.koristim zrno ppu 6,50 grama.bice oni koji ce pametovati  i reci kupi stranu municiju,i ona zna da osteti puno.napomena strani kostajo od 120 do 1000din.za metak sto je za prosecnog lovca kojih je ovda naj vise MNOGO skupo.nemoj da te zavaraju price svako jaki poznavalaca lova,nema zrna i karabina koji ne ostecuje.vodim lovce turiste i donace u lov na visoku divljac u svon lov.drustvu preko 20 godina i svasta sam video. sve u svemu ni losiji ni bolji od ostali kalibara
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 17, 2011, 07:28:06 »

Svaka ti je na mestu  good.
Narocito si u pravu za municiju, necemo je menjati!!!
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: