DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157432 poruka u 6923 tema- 6682 članova - Poslednji član: Dejvid kroket

Октобар 22, 2017, 12:42:45
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: NIKON.. Vrede li tih para?  (Pročitano 44345 puta)
8x57JS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Март 14, 2010, 07:15:38 »

jako se dobro kotiraju u ovom tekstu koji je postavio swift.. Nesto ih nema po Srbiji.. Kakva su vasa iskustva? Rade ih na istoku,to znamo.. Ali...
Evo i linka..

http://www.nikonhunting.com/
Sačuvana

Mole se pametniji da vise ne popustaju.. Situacija postaje nepodnosljiva!
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Март 14, 2010, 07:40:38 »

Код Амера ти важи оно златно правило:"Колико пара толико и музике" и то дословно. Видио си да имаш Никон оптику у пар класа, од 2 од дна до 2 одозго.  read

Бушнела имаш за 15.000 динероса а имаш и за 70.000 истих динероса  wacko
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
8x57JS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 15, 2010, 08:38:28 »

Ma sve je to jasno.. Ja sam otvorio temu sa idejom da nam neko prenese svoja iskustva sa Nikonom. Zasto ga nema u Srbiji a Busnela ima? Cudi me da nijedan uvoznik ne uvozi Nikon.. Ako nista drugo obicnom laiku bi Nikon bio zvucnije i poznatije ime od nekih koje ovde imamo..  Ja nekako verujem da se jedna tako velika i poznata firma ne bi igrala imidzom i ulazila u sektor u kom bi se losim kvalitetom blamirala i dovodila u pitanje svoje ime.. Mada.. Ovo je potrosacko ustrojstvo,mozda su se vodili idejom da i iz ovog sektora uzmu neku kintu.. A obrt je ovde velik..
Dakle ljudi,ako nisanite kroz neki Nikon,prenesite svoja iskustva nama koji ga nemamo...
Sačuvana

darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Март 15, 2010, 10:14:08 »

Do sad sam o njemu čuo dosta lepih stvari i reči hvale. A kod nas nema Nikona, nema ni Burris-a i još mnogih na žalost...
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #4 poslato: Март 15, 2010, 10:28:24 »

Nema ni kod nas i ako ima sve je MADE IN CHINA   angry2 angry2 angry2

Još malo pa će i naše žene početi rađati kineze punish punish punish tommy
Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #5 poslato: Март 15, 2010, 10:34:06 »

lol

Ebiga, moja žena nije rasista, moram da obratim akcenat...  sorry

E, sad, Made in PRC - ništa strašno, ako ima deklaraciju, tj. podatke o uvozniq i sl.! Npr., Refot B uvozi Noink foto-opremu u SRB, i, naravno, mnogi jeftiniji objektivi, a bogami i aparatitji, su zdelani u PRC. I? Mislite da im fali nešto? Bože satčuvaj! Imate garanzziju, roba je kvalitetna, adekvatna brendu, i ne vidim razloga za brigu!
Druga je stvar što je Refot B totalno iz druge branše, a tržište je vrrrrlo malo, da bi se upuštali u tu pritču...
Sačuvana

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo
8x57JS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Март 15, 2010, 11:18:49 »

Ajd da ovako postavimo celu pricu oko istoka i kvaliteta... Sta na svojim puskama koristi kineska vojska? Ja nemam pojma iskreno. Ameri kace Night Force.. Ne verujem da kinezi kupuju optiku iz nemacke ili amerike..mozda i gresim  ali.. Ne verujem da kinezi ne umeju da naprave bilo koju stvar koju ume neko drugi i da to bude jednako kvalitetno.. Nikon je garant uradio sve provere pre nego se odlucio da rizikuje sa stavljanjem svog imena na neku igracku..
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Март 17, 2010, 09:41:28 »

Ameri ne kace Night force, nego Leupolda.. A u izboru je jos bio S&B. Privatni podugovaraci koriste i NF, i US optics, i IOR..

Sto se kineza tice, oni su za proslu olimpijadu napravili izbor za takticku optiku.. Pobedila kineska firma, sa modelom 5-25 puta.. Isporucili optike specijalnim jedinicama, koje su ih brze bolje bacile u kante, i kupile S&B..

Toliko o kineskoj vrhunskoj optici..

A opsti utisak zadnjih dana je da je trizste optika potpuno poludelo.. Leupold pravi optiku od 3500 dolara za americku vojsku, a IOR debelo sisa S&B.. Po svim parametrima.. Test tog Leupolda cete uskoro citati.. A i IOR-a Pit Bula.
Sačuvana
8x57JS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Март 18, 2010, 09:08:42 »

Ovo mi je interesantan podatak,najiskrenije. Mada mi je potpuno neverovatno da ti isti kinezi se spremaju i na let na mesec a da im neke stvari i dalje ostaju tajna. Ne sumnjam u ovo sto pises Br ali je ipak zapanjujuce.. Ispostavice se da je vojna industrija SFRJ ipak bila na nekom nivou koji "nerazvijeni" ni danas ne mogu dohvatiti,znate na sta mislim..
Da ne bi otisli potpuno van teme koju ssam i zapoceo evo da napisem da mi za dve nedelje od prijatelja kao poklon stize Nikon Fieldmaster pa cu ga sam istestirati i napisati moje utiske..
Sačuvana

twingi
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Март 18, 2010, 03:36:47 »

Vec tri godine pucam Zastavom .300 wm, optika Nikon Monarch 6,5-20 x 44. Mogu samo da kazem sve nabolje, ispucao sam oko 250 metaka ( u lovu i na mete ) bez problema podnosi trzaj i sto je najbitnije drzi nulu na turetima. Iskljucivo je koristim u lovu na srndaca i vuka na vecim daljinama (pucam i na manjim daljinama da se razumijemo, ne cekam da se odmakne sarcastic). Kvalitetan finis i konstrukcija, odlicno staklo. Mislim da je cijena u Evropi prevelika, licno sam je platio 600 eura, u Americi se moze naci za 350 dolara, mozda i manje, ali nisam mogao da cekam i istresao sam gotovo duplo (cijena nestrpljenja). Ovako izgleda na pusci:

Toplo preporucujem, ali ne po cijeni koju sam ja platio jer se preko bare moze naci za dosta manje. Pozzzz
Sačuvana
8x57JS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Март 18, 2010, 09:28:30 »

Zavisi koji Monarch ali nisi ga bas toliko preplatio,posebno takvog uvecanja. Cak i preko bare je vise od 650dolara. Sad dodaj transport,carine...
Znaci,Nikon radi radnju.. jedan kolega zadovoljan good
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Март 19, 2010, 07:05:16 »

Ovo mi je interesantan podatak,najiskrenije. Mada mi je potpuno neverovatno da ti isti kinezi se spremaju i na let na mesec a da im neke stvari i dalje ostaju tajna. Ne sumnjam u ovo sto pises Br ali je ipak zapanjujuce.. Ispostavice se da je vojna industrija SFRJ ipak bila na nekom nivou koji "nerazvijeni" ni danas ne mogu dohvatiti,znate na sta mislim..
Da ne bi otisli potpuno van teme koju ssam i zapoceo evo da napisem da mi za dve nedelje od prijatelja kao poklon stize Nikon Fieldmaster pa cu ga sam istestirati i napisati moje utiske..

Vojna industrija u8 SFRJ je bila na niyem nivou od sadasnje kineske, ali su se neke stvari drugacije radile.. Oybiljni opticki nisan za snajpersku pusku uopste nije jednostavna stvar, a kinezi su vise nego u stanju da naprave savremeni ekvivalent nasoj 4x24. Koja bi bila sasvim dobra. Ali to jednostavno nije dovoljno ovih dana.. Savremene optike, tipa PM II, SN3 SDSS, NXS, su daleko od onoga sto se generalno nudi lovcima.. Retke su firme koje mogu da dodju na taj nivo, bez ozbiljnog ulaganja. Jedini skorasnji primer firme iz istocnog bloka, koja je uspela da to uradi je IOR.. A i to samo uz ozbiljno nemacko ulaganje u kompaniju.. IOR nije pametovao, kako to neki drgi cine, nego je novi vlasnik ulozio debele pare na dalje usavrsavanje, kupovinu itekako skupog softvera, tehnologije za prevlacenje sociva iz japana i nemacke, schootovih stakala, i svih ostalih sitnica, koje tu itekako znace.. A da ne pominjemo da je Rumunija clanica NATO, i strateski partner.

Kineski problem je sto se sitne tajne zanata ne uce rasklapajuci tudje optike.. Svaka od njih je konstruisana uzevsi u obzir materijale od kojih se pravi, kao i njihove primese.. A sve mi se cini da Schoot koji dobiojaju kinezi nije isti kao i Schoot koji kupuju neki drugi.
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #12 poslato: Јун 08, 2011, 09:31:46 »

Kolege razmisljam se o kupovini optike Nikona model Prostaff pa recite mi svoje misljenje oni koji ga koriste kako se pokazao i dali vrijedi model 2-7x32 Prostaff 150 eura znaci rijec je o novoj optici koja ima garanciju 30 godina od ovlastenog distributera Nikona.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
Cober57
Početnik
*
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #13 poslato: Октобар 18, 2012, 08:47:45 »

Nisam ranije video post, o Nikonu Prostaff sve najbolje, imam na svom Tikka 300 WSM verziju 3-9X50, pre nekoliko dana sam odstrelio belorepog jelena ovde u Kanadi (lep trofej, postavicu sliku uskoro), interesantno je da sam optiku skinuo da bih upucao, odnosno doveo u nulu Aim Point, vratio optiku i imao rezultat u nulu ponovno, sto je sigurno zasluga i montaze a ne samo optike. Ukratko, jeftina i odlicna optika!
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #14 poslato: Октобар 19, 2012, 07:33:21 »

Nikon je stigao u Srbiju.
Na ovogodisnjem Sajmu Lova u Novom Sadu predstavila ga je firma RefotB iz Beograda.
Koliko sam upoznat, vec ga prodaju i traze distributere. Imau na lageru 7-8 modela. Prodaje se i preko Lorist online Shopa.

Monarh serija im je dokazana vec godinama/decenijama i tu nema promasaja.Koliko sam video i prelistao cenovnik, za 450-600 eura se moze pronaci vrlo korektna optika. Za mesec dva, Lorist ce vrsiti test par modela.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Stranice: [1] 2 3 ... 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: