DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 09:55:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ko ima IZH 18 kip-lauf u 30-06???  (Pročitano 17259 puta)
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Март 09, 2010, 12:00:43 »

Ljudi, hajte ko ima ovaj kip u ovom kalibru nek mi se javi na PM imao bih par pitanja da ne davim na forumu, mog drugara zanima nešto... Dakle samo ko ga ima i isključivo u 30-06...
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
mison
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Март 09, 2010, 08:51:24 »

Imam ja, kazi sta ga zanima?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 09, 2010, 10:21:25 »

Slobodno pitaj
Sačuvana
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Март 10, 2010, 10:51:11 »

Ne bih da davim jer je ta tema već diskutovana, ali hejd... Zanima me sledeće: Naime, moj najbolji prijatelj sa kojim lovim i uz koga sam i počeo da lovim je zagrejan da kupi IŽ sa belom glavom što se nudi u Snajperu. Ja sam gledao taj karabin i jako mi se dopada završna obrada koja se znatno razlikuje od onog običnog, ali ne sviđa mi se što je u 30-06, odnosno što nije recimo neki lep srednji kalibar u "R" verziji... Elem, on neće da me posluša i uzme 7,62x54r, jer kuka kako nema GROMA i uopšte tvrdih zrna u tom kalibru i zapeo za taj zbog završne obrade. Ja ga neću ubeđivati, ali voleo bih da znam koliko zaista u praksi imaju problema i zastoja ti kipovi u kalibrima bez oboda, odnosno u 30-06 konkretno što se izvlakača I glavljenja čaure tiče? Jedno bih da napomenem, on je skroman lovac i ne spada u one kao ja što svaku priliku koristim da odem na strelište i pucam, on je od onih koji godišnje ispale dvadesetak metaka u najboljem slučaju.... Pa me zanima da li će on uz tako skromnu eksploataciju zaista imati zastoje sa izvlakačem, ili ne... Jer, 30-06 je ipak dostupan u mnogim izvedbama, pogotovu kad počne punjenje municije... Bio bih ti zahvalan na odgovoru i konkretnim iskustvima
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Март 10, 2010, 02:03:34 »

Еее стварно су направили баук од тога што се по некад заглави чаура (на мојој ИЖ 27 се по некад избацивач не избаци чауру ја га мало повучем ноктом и чаура је напољу, никад нисам имао проблема са функционисањем пушке).
Ипак је то пушка нижег цјеновног разреда, а тај дио се може и замјенити...
Радује ме што су проширили избор калибара, сада је има и у 243 Win., i 270 Win., 223 Rem., 308 Win., и наравно у 30 - 06. scare
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
mison
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Март 10, 2010, 09:07:49 »

Ovako;  ja je imam vec tri godine,i ispucao sam sa njom oko trista metaka,(imam jos jedan kar)abin u tom kalibru)  i nijednom se nije desilo da ne izvuce cauru.  Mada ,ja kad bi kupovao taj karabin sada, nebi ga uzeo u tom kalibru,nego recimo 243.   
Sačuvana
223 rem
Junior
**
Van mreže Van mreže

3006

¨3006 3006
« Odgovor #6 poslato: Новембар 22, 2010, 10:04:38 »

druze imam taj kiplauf u kalibru 30-06 jos mi se nikad nije desilo da zaglavi, extra puskica.....ako imas jos neko pitanje pitaj . . .
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Новембар 22, 2010, 10:16:40 »

Od toga da ne zaglavljuje nema bas nista.. Pocece i to vrlo brzo.. Na kraju zavrsis noseci sipku za ciscenje, za izbijanje caura, osim ako u lovu ne planiras da opalis samo jedan metak.. Wink

Jeftine relamace sa tom konstrukcijom izvlakaca, nisu za koriscenje metka bez oboda. No to se zna srediti ocas posla. 
Sačuvana
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Новембар 22, 2010, 10:32:32 »

Dakle BR čak i da zeza moguće ga srediti da više ne zeza...? Pitam čisto informativno...
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
AcaNik
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #9 poslato: Новембар 22, 2010, 11:09:58 »

зезао или не али некако уз тај тип оружја лепше иде са Р чауром. барем мени
Sačuvana

Нема живота пре кафе
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Новембар 23, 2010, 12:13:12 »

Dakle BR čak i da zeza moguće ga srediti da više ne zeza...? Pitam čisto informativno...

Jedino moguce sredjivanje je promena kalibra.. Jedini problem je st je kod nas t papiroloski takva zezancija da to nije normalno. Sve ostalo je relativno jednostavno.

Za to oruzje bas lepo pase 30 R Blaser, koji je i napravljen za prepravku prelamajuceg ruzja u kalibru 30-06.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #11 poslato: Новембар 23, 2010, 10:47:54 »

druze imam taj kiplauf u kalibru 30-06 jos mi se nikad nije desilo da zaglavi, extra puskica.....ako imas jos neko pitanje pitaj . . .
Takodje planiram da ga uzmem u ovom kalibru i nakon prve greske da uradim ovo sto BR pise.  hi

Kolega, zanima me trzaj?!  scratch_ones_head
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Новембар 23, 2010, 11:48:01 »

Takodje planiram da ga uzmem u ovom kalibru i nakon prve greske da uradim ovo sto BR pise.  hi

scare

Džoni, be, bate, el si ti neki mazohista pun para i slobodnog vremeta???
Što ga ne uzNeš oma u 7,62x54r i dingospo? I mečića imaš povoljno di oćeš, a metak je vrhunski po preciznosti, malko je slabiji od pomenutih(al toliko slabije i trza), i tako to...  hi
Mlogi strelci se qnu u taj kalibEr!  good
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Новембар 23, 2010, 10:59:56 »

http://www.youtube.com/watch?v=8NpYL5tMtlE&feature=related
Sačuvana
223 rem
Junior
**
Van mreže Van mreže

3006

¨3006 3006
« Odgovor #14 poslato: Новембар 24, 2010, 01:02:33 »

neznam kod mene nikad nije zaglavio,opalio sam oko 100 metka i radi normalno. . . . koliko kosta dobro da i radi  taunt
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: