DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 10:28:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 15   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kal 270 win  (Pročitano 91842 puta)
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« poslato: Јун 26, 2008, 09:45:12 »

ja sam par puta razmisljao da prodam sve puske koje imam i dodam jos dva puta toliko para za jednog dobrog kiplaufa sa mehanickim nisanima na koji ne bih stavio optiku.
Uvek stanem na pola razmisljanja jer obzirom da bih morao koristiti samo jedan kalibar za sve sto lovim, kako god okrenem morao bih ga uzeti u .270 win.Nije da imam lose misljenje o tom kalibru..dapace, nego necu da mi posle Rasho i Swift sole pamet Grin Cool

p.s. daj da malo zkuVamo...ljudi smo bre Wink
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јун 26, 2008, 10:09:51 »

Ma nije toliko Raso koliko Swift, a jos mi Raso kaze neki dan da ga je on naucio sve sto zna o tom kalibru.
Da ne poverujes.
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #2 poslato: Јун 26, 2008, 02:09:35 »

Ma nije toliko Raso koliko Swift, a jos mi Raso kaze neki dan da ga je on naucio sve sto zna o tom kalibru.
Da ne poverujes.

E moj delijo,Rajko..Prvi si poceo, da znas.
Ne bih te danas solio posto ti je rodjendan, pa ces posle reci da koristim emotivan trenutak... Grin ali  malo moram. Grin

Pazi ovako,kada odstrelis 726 lisicu idi do Rase da ti izda "befel" da mozes da pazaris .270 win. caliber.Po kupovini , odmah je predaj Rasi.Prvo zavrsi kratku obuku i saznaj sve o kultu .270-tice,onda plati jagnjetinu i vino za ulazak u drustvo "Velikana". Zatim zavrsi tromesecni kurs/ajde jednomesecni , za tebe/nosenja tog kalibra/ne pucanja/.Kad to zavrsis , posalji papire za Beograd da ti to overim. Ako Rasa kaze samo jednu sumnjivu rec o tvom ponasanju tokom kursa,bolje se sam ispisi iz skole.

Ajde se ti sad malo brani, imas rec...
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
HuntR
Gost
« Odgovor #3 poslato: Јун 26, 2008, 08:50:51 »

evo i moje misljenje,i lov sam usao sa ocevim drilingom,posto mu je kundak radjen po meri a ja na tatu savrseno mi je odgovarao.ni na prepelice ne predstavlja problem ako divljaci ima,nije tezak.posle sam lovio sa izh 26 ,savrsenstvo koje nazalost ne posedujem.sad lovim sa izh 12 .sa MK gadjam gde okom tu ...samo neka lovac ovlada puskom,da pogadja gde mu se hoce,uz pravi izbor zrna tj sacme ulovice ce sta hoce.a pusaka neka ima sto vise,jer puske su jedina umetnicka dela u kojima covek moze da uziva samo dok "trosi".
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јун 26, 2008, 09:42:16 »

HuntR, cekao sam vise od deset godina da kupim jos jednu izh 26, sad ih imam jednu bez cokova i drugu polu-pun cok. Po meni najbolja ruska polozara.
Sačuvana

gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јун 27, 2008, 04:29:08 »

e sad, pogodiste mi pitanje...
godinama dok nisam imao karabin, nosio sam samo bokericu, prilika za pucanje karabinom je bilo ihaaa (100-200metara), posle jednog lova gde sam se sa lisicom gledao u oci jedno pola sata na 70 metara, je prevagnula, po povratku kuci, odem do druga koji je imao nekih problema i bio primoran da proda oruzje, kupim 222 rem, nosim njega, a lisice sve pod nogama skacu, posle opet pocnem da nosim sacmaricu, i stara prica, sad sam resio da pazarim kombinaciju, cekam da stigne iz italije 20/76 i 7x57R naravno sa sacmenim parom cevi pride, i mislim da cu biti miran dok sam ziv....dakle ja glasam za kombinaciju...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 28, 2008, 08:41:37 »

E deco , znate kako cete prepoznati vlasnika .270!?
Uglavnom mu je preko ili veoma blizu 50 godina. Psiho-fizicka kondicija u opadanju, nostalgija u porastu kao i secer, pritisak i kolicina prepisanih pilula. Iza njih je nesumnjivo uspesna lovacka karijera ali su im price o uspesima posebno one sa pomenutim kalibrom prilicno konfuzne. Cesto se u njima saplicu o Crvenkapicu, baku...vuka..onda odu na Vuka ovog pa Vuka onog ..pa politika...
U principu solidno igraju shah.
Generalno, imaju sve sto im u zivotu treba..mozda jos unuche.
Period u kojem im finoca recimo jednog .243 vise nije u jagodicama , a zustrina recimo jednog 7mm.rem. mag izaziva nesanicu, nekontrolisano mokrenje, tikove...

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #7 poslato: Јун 28, 2008, 09:34:25 »

E deco , znate kako cete prepoznati vlasnika .270!?
Uglavnom mu je preko ili veoma blizu 50 godina. Psiho-fizicka kondicija u opadanju, nostalgija u porastu kao i secer, pritisak i kolicina prepisanih pilula. Iza njih je nesumnjivo uspesna lovacka karijera ali ...

Pa, mogao bi da se slozim sa ovim. Mi izmedju 43. i 50. slicno razmisljamo.Nesanicu izaziva kostobolja a ne 7-ca.Nekontrolisano mokrenje, prostata....hmmm je plod duge upotrebe .270-ice.Uvek se upiskimo od srece kad vidimo sta moze i koliko je dobra.

.270 win nije za ljude slabog srca i za one koji su lovci do besvesti.Zasto?. Pa brzo udje pod kozu, obuzme te, zaludi,opcini,osvoji.Pocnes da zboravljs posao, prijatelje, obaveze.Ljubav na prvi i poslednji korak i pogled..To je stanje duha,katarze rekao bih.

Naravno, tesko je ovo shvatiti ko se nije dotakao ovog kalibra.Ry je to shvatio, u pravo vreme i sada je u fazi istovremenog prihvatanja i odbijanja, mora raskrstiti sa prosloscu i predjasnjim ljubavima, prelomiti to u sebi i reci: 'Kad mogu Pedja i Rasa, mogu i ja"

Gospodo forumasi, podrzimo ga u odluci njegovoj.
Sačuvana

Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јун 28, 2008, 09:45:40 »

Pre nego sto krenete sa podrskom da rascistimo jednu stvar

Citat
'Kad mogu Pedja i Rasa, mogu i ja

ja mogu uvek Grin Grin Grin
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Raso
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јун 29, 2008, 09:52:59 »

Evo,nema me par dana i on opet udario po generaciji.Svile ti znas onu narodnu"Ko djecom spava, upisan se digne" ,to je sto se tice mokrenja.Pri kupovini puske naveo sam tri kalibra .270,30-06,i 7mm mag(min za lov Sambara je .27o).Kad je Rajko cuo da sam stavio ovaj drugi na spis ,spustio je slusalicu ha,ha.Pa dnevno je zvao 5-6 puta dok nije legla . 270 i to Sakova sekica Tikka.Pa, kad odem kod njega, po citav dan moli ,daj Raso malo da pronosam(pa zensko je to ,osjecaj je to)i dam mu ja. Ponekad ako sam raspolozem ,dam mu i da opali koji put,volim ga vidjeti sretnog poslije toga Grin ,opet kazem ,neka ga, nas je.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #10 poslato: Јун 29, 2008, 03:55:49 »

Evo,nema me par dana i on opet udario po generaciji.Svile ti znas onu narodnu"Ko djecom spava, upisan se digne" ,to je sto se tice mokrenja.Pri kupovini puske naveo sam tri kalibra .270,30-06,i 7mm mag(min za lov Sambara je .27o).Kad je Rajko cuo da sam stavio ovaj drugi na spis ,spustio je slusalicu ha,ha.Pa dnevno je zvao 5-6 puta dok nije legla . 270 i to Sakova sekica Tikka.Pa, kad odem kod njega, po citav dan moli ,daj Raso malo da pronosam(pa zensko je to ,osjecaj je to)i dam mu ja. Ponekad ako sam raspolozem ,dam mu i da opali koji put,volim ga vidjeti sretnog poslije toga Grin ,opet kazem ,neka ga, nas je.

Ma drago mi je zbog njega. Revidirace on stav, poceo je polako, iz daleka da shvata sustinu.Tvrdi pazar, ne moze da odmah 'legne na rudu', ispasce da nema svoje 'ja'.
Na kraju ce biti.... naterali me Raso i Pedja.Ako.
Polako...
Sačuvana

Makedonski lovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јул 07, 2008, 04:14:51 »

Uzmi dvokuglara bez sumnje Shocked
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јул 13, 2008, 10:17:18 »

nadjoh nekakve knjige...

pa rekoh mozda ce nekome zatrebati danas sutra Grin
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #13 poslato: Јул 13, 2008, 10:53:44 »

Bravo,
Eto tako se temeljni lovac sprema za nabavku novog calibra.
Uvek sam verovao u tebe Ry.  Cheesy
Ti znas da odaberes.

Takodje, uveren sam da u dubini duse gajis taj skriveni autoritet prema .270.Polako,
isplivace on, pusti potisnutu zelju da izadje iz tebe. Oslobodi pozudu. Hrabro.
Kupi to. Wink

Aj posalji tu knjigu da skeniram.
Sačuvana

Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јул 13, 2008, 10:56:40 »

Imam Nosler i Barnes koju hoces?
Sačuvana

Sound of the drums