DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 01:41:34
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOprema za lovOSTALA OPREMASajtovi za lov,opremu i ostale lovacke stvari
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sajtovi za lov,opremu i ostale lovacke stvari  (Pročitano 19893 puta)
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Фебруар 04, 2016, 08:30:37 »

Evo upravo sam prelistao sajt optika ima i te kako povoljnih,na primer Leupold optike imas da biras do 150 evra. Ja mislim da su to kvalitetne optike bar po komentarima koje sam citao i temama ovde na forumu,a takve optike su kod nas od 300 evra pa na gore...
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #31 poslato: Фебруар 04, 2016, 08:36:54 »

Наручио, платио, бесплатна достава. Стигло на кућну адресу без царине и све ок. Јевтину неку сам узео за МК. Кинеска опетика иста као она што је продају за 50+ јура.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Фебруар 04, 2016, 09:04:40 »

Black, pojma nemam da li su to originalne optike, ali moraš imati na umu da ti za sve preko 50-60e mogu naplatiti carinu i PDV... Neko negdi reče da su znali naplatiti i za jeftinije stvari...  bad
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Фебруар 04, 2016, 09:15:30 »

Оригиналне су, оригинално кинеске Smiley
Око наплате царине, из досадашњег искуства преко наручивања преко интеренета, је да нема правила! Како ти се заломи!
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Фебруар 04, 2016, 10:18:54 »

Mislim da na sve preko 50 jura naplaćuju carinu. A čujem na više mesta da su od skoro počeli da prave neke probleme oko uvoza i naručivanja optika. Verujem da bi se to naručivanje koliko - toliko isplatilo ako bi prošlo bez nekih komplikacija. Pročitaj u nekom od poslednja 2-3 broja Kalibra u rubrici Pisma čitalaca, baš je bilo jedno pismo posvećeno tome. smile Aco jel smem da pitam šta si naručio i koje su cene bile?
drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
dzudzubajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Фебруар 04, 2016, 12:45:59 »

naplaćuju carinu i na manje iznose - npr naručio sam neki lovački nož od 12$ i platio sam carinu još 400

isti slučaj kada sam naručiovao plastične kutije za municiju

znači sve zavisi da li je cariniku žena dala prethodno veče, da li ga je neko isekao kolima dok je išao na posao, da li mu je bila dovoljno zaslađena kafa...

to što je pisalo u kalibru je isto zanimljivo; sve što se računa kao deo oružja ne može da se uveze ako nema odobrenje ministarstva (odobrenje je 11-12000 din), znači ne može da se naruči kundak, obarač ali u tu kategoriju bi po mišljenju carine mogao da upadne i remnik Smiley
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Фебруар 04, 2016, 12:54:56 »

Наручио сам и добио оригинални Банер 3-9х40 Smiley Разлика је у односу на стварно оригинални Банер који имам на .243 али сам знао да је то кинез. За МК је одличан. Био је 15-20$ и нису ми наплатили царину.
Низашта што сам наручивао за оружје ми никакав проблем нису правили.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Фебруар 04, 2016, 01:39:52 »

drinks
Odlično Aco, dobro si prošao. smile
Baš tako dzudzubajac, sve zavisi od njihove dobre volje, a jasno je navedeno u zakonu šta se smatra delovima oružja. Sada su mislim uveli neko ograničenje na uveličanje optike preko 10x, za šta treba neka posebna dozvola ministarstva. To je jako glupo jer to može i predškolac da kupi ako hoće, ali treba se raspitati kod trgovaca oko toga. To nema veze sa oružjem jer ne doprinosi preciznosti niti išta drugo radi osim što uveličava i poboljšava sliku...
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Фебруар 04, 2016, 02:15:33 »

Ма то дошла нека тамо доле и хтела да уведе своја нека правила шта је шта Sad Жалили се неки па су је мало спустили на земљу ваљда. Боље да су је послали у школу да научи језик који се говори у овој земљи.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Фебруар 04, 2016, 03:04:29 »

Bre neznam,ja sam gledao leupold optike po bas pristupacnim cenama a bas izgledaju da su oke. Sad neznam...da li da rizikujem da izgubim 100-150 evra ili da rizikujem i narucim :-) vidrcu sad jos malo pa kad se resim da porucim,napisacu u svakom slucaju kako sam prosao (nadam se dobro) :-)
Sačuvana
Bigman86
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Фебруар 04, 2016, 03:09:03 »

naplaćuju carinu i na manje iznose - npr naručio sam neki lovački nož od 12$ i platio sam carinu još 400

Čega 400? Dinara ili Dolara?
Sačuvana

Dobar pogled
dzudzubajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Фебруар 04, 2016, 03:10:51 »

dinara naravno

Optike sa aliexpress sigurno nisu originalne a bushnel i leupold su najcesce falsifikovani, pa vi sad vidite...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: