DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161376 poruka u 7276 tema- 6984 članova - Poslednji član: VLADA 86

Новембар 22, 2019, 10:35:56
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOprema za lovOSTALA OPREMASajtovi za lov,opremu i ostale lovacke stvari
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sajtovi za lov,opremu i ostale lovacke stvari  (Pročitano 19946 puta)
kmkole86
Gost
« poslato: Фебруар 25, 2010, 07:10:45 »

Nadjoh skoro neki sajt sa dosta optimisticnim cenama ili barem meni tako deluju, a jos i pise da salju kod nas postom a i asortiman nije los. http://www.tacticalleds.com/ pise da salju u Yugoslaviju i upise se provincija, blago nama kada smo to postali  biggrin zez. e sada mene interesuje da li moze da pretstavlja problem Yugoslavija, da li je neko mozda vec narucivao sa ovog sajta, i kakve su dazbine drzavi, carina porezi itd kada bi se porucila takticka lampa sa neta. takodje voleo bih da neko iznese svoja iskustva sa kupovinom taktickih lampi sa neta, i da to objedinimo kao jednu temu, kao i da okace jos neki sajt ako imaju, naravno prva dva ce biti opticplanet i bh  biggrin dobar pogled  drinks
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 25, 2010, 09:37:10 »

Ja sam naručivao ali ne  sa te stranice i u Hrvatsku pa neznam vaše propise do koje  vrijednosti se ne carini,oporezuje ,ima li  još kakvih  troškova u zemlji primaoca.
Ali mogu ti ukratko objasniti kako to funkcionira .Moraš se na tu stranicu prijaviti kao kupac,dati svoje podatke od imena i prezimena ,tačne adrese,dati valjan mail i odrediti svoju lozinku koju želiš kao kupac.Na mail će ti stići potvrda ,nekakav aktivaciski link,kod  ili  slično.
Tada si registriran pa se možeš logirati kao registrirani kupac.Možeš  vidjeti način plaćanja ,karticama  ili što je uobičajno preko PayPala koji ide također preko kartice.Za Pay pal se također moraš registrirati i tamo ćeš dobiti svoj račun i lozinku ali moraš proći proces provjere kartice.Oni ti uzmu 1,5 USD  i nakon par dana vrate 1,5 USD.To je proba dali je kartica  valjana.Tom transakcijom dobiješ  na izvještaju od banke   broj od 4 znamke koje ti treba  ,meni samo pri prvoj kupovini.Uglavnom kada na stranici odaberš proizvod ,pogledaš dali šalju i gdje,provjeriš poštarinu za taj proizvod  tako da odabereš zemlju primaoca  i ako se odlučiš ideš na opciju kupi-Bay.Tada ćeš uz cijenu proizvoda imati dodanu i cijenu poštarine .
To ćeš sve platiti odmah i unaprijed jednom transakcijom preko Pay pala.
Slijediš upute korak po korak i Paypal plati trgovcu isti dan a tebi kasnije tereti karticu za taj iznos.Trgovac primi uplatu i javi ti na mail i potvrdi da su pare legle isti dan ili sledeći zavisno od vremenske razlike i kaže ti kada će pošiljka biti spakirana i otpremljena.To prođe također dan ,dva i on te obavjesti da je pošiljka upućena i da ti link pomoću koga pratiš na internetu sve što se događa sa pošiljkom i gdje se trenutno nalazi.
Kada dođe u zemlju primaoca šta se događa treba znati propise i sve zavisi od  cijene robe pa i od carinika.
Neke manje  vrijedne pošiljke se  ne carine .Ako se pak carini,carinske stope nisu velike  a često su i slobodne ali zato  obračunaju porez a ponekad i neke usluge  špeditera ,skladištenja i sl.Kada prođe potrebnu proceduru ,platiš što i ako treba,oni te obavjeste pismeno ili mailom i daju podatke,ako treba platiti .Tada platiš,pošalješ im kopiju uplatnicu i oni ti oslobode i pošalju robu na kućnu adresu.
Evo kako sam ja prošao sa tri kamere približno iste cijene,jednu nisam imao nikakvih troškova osim onih trgovcu i dodatnih plaćanja nisam imao.
Drugi put sam platio dodatno samo 22 % poreza od vrijednosti robe ( roba +poštarina)a onda je došao treći put kada su me oderali na živo. wacko
Onoliko koliko je bila cijena robe u USA ,tu su mi u Hrvatskoj tada   obračunali porez,skladišninu,špediterske usluge,neke garancije , tako da sam dodatno platio još  jednu  cijenu robe.
To su moja iskustva samo kao informacija i  u biti nikada neznaš kako će  se ponašati neki carinik  koji je to  jutro ustao na krivu nogu .Naročito neznam kakve su volje vaši carinici.Pitaj ako te šta još zanima a ja ću odgovoriti ako znam.Poz od ise
Sačuvana

kmkole86
Gost
« Odgovor #2 poslato: Фебруар 25, 2010, 02:19:16 »

hvala ti iso na odgovoru. inace srbija koliko znam tek ove godine treba da udje u paypal, pa verovatno ce moci da se ide preko drugih kartica, bar se nadam da moze. inace gledao sam npr dzetbim reptor rr1 msm da je nisam siguran koja tamo kosta 120 dolara sa prekidacem sa kablicem i postom izlazi oko 160 dolara, e sada ne znam kako to funkcionise, sa tim oslobadjanjem ili kako vec mada kako vidim po tvom primeru nema pravila. a interesuje me npr gde se sve carini kod nas? msm na koju carinu to dolazi BG, Nis itd ako bi neko mogao da mi pojasni to, posto nikada nisam narucivao preko neta nesto. dobar pogled
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 25, 2010, 02:53:00 »

Odgovor ćeš nadam se dobiti od  nekoga tko je proceduru kupovine preko neta prošao iz Srbije  a ima volje da pomogne.Za neku orjetaciju napisati ću ti moja iksustvo a nešto slično možeš očekivati  i kod sebe.Kada sam robu naručio i kada je poštarina i transport išli preko  poštanske firme Fidex ekspres koja ima prestavništvo u Zabrebu i skladište ,onda su mi  carinili robu,stavili usluge špeditera,skladištenja,garancije  i izišla me dodatno još jedna cijena robe koju sam morao platiti da mi oslobode i pošalju pošiljku.
Druga pošiljka mi je  transportirana preko USPS pošte i ja nisam utjecao niti znao  tada  kako i gdje će doći ali došla je u Dubrovnik na poštansku carisku ispostavu.Dobio sam pismenu obavijest da na mail da im ili fax ili mailom  dostavim  račun od prodavača jer nije bio  u pakiranju sa robom i  kada sam to napravio stiglo mi je na mail  obračun  po skraćenom postupku carine  0 % i porez 22 %  na vrijenost robe .Platio,faksirao uplatnicu i za par  dobio pošiljku na kućnu adresu.
Treći put išla mi je pošiljka također  preko USPS ,isto na  Dubrovnik,isti carinski poštanski ured ali je cijena robe sa poštarinom bila 98 USD   i nisam  nikome plati  ništa dodatno.Vjerovarno bi da je prešlo 100 eura.To su moja iskustava  samo kao informacija  a prave informacije ti može dati samo netko tko je iz Srbije kupovao i plaćao preko neta.
Kako vidiš iz mog primjera igra ulogu tko je poštar,ima li svoje prstavništvo u Srbiji i kakve je volje carinik. laugh
Poz od ise.
Sačuvana

coaking
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Март 16, 2010, 10:46:37 »

hvala ti iso na odgovoru. inace srbija koliko znam tek ove godine treba da udje u paypal, pa verovatno ce moci da se ide preko drugih kartica, bar se nadam da moze. inace gledao sam npr dzetbim reptor rr1 msm da je nisam siguran koja tamo kosta 120 dolara sa prekidacem sa kablicem i postom izlazi oko 160 dolara, e sada ne znam kako to funkcionise, sa tim oslobadjanjem ili kako vec mada kako vidim po tvom primeru nema pravila. a interesuje me npr gde se sve carini kod nas? msm na koju carinu to dolazi BG, Nis itd ako bi neko mogao da mi pojasni to, posto nikada nisam narucivao preko neta nesto. dobar pogled
   postovanje kmkole
iz licnog iskustva znam da je naplata carine ''odokativna'' metoda jer ovi nasi carinici nemaju mere u lopovluku. tako da lampa moze da te izadje dosta skuplje nego sto si ocekivao.
za 158 (lampa 128eura + takticki taster RM01 30eura) eura imas JETBEAM RRT1 sa taktickim tasterom i na WWW.NOCNILOV.COM, a uskoro i na WWW.JETBEAM.RS
180eura kosta sa montazom, baterijom i punjacem. mislim da ti se vise isplati kupiti u srbiji jer nemas carine i slicne gluposti, a i imas garanciju na kupljenu robu.
think about it! Smiley)))))
pozdrav
Sačuvana

:-)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Март 18, 2010, 03:43:54 »

A ako je narucis, imas je za 100 dolara.. Uz nesto drugo, nece preci 110 eura sve sa postarinom..

Ako ikako mogu nesto da kupim napolju, tako cu ga ui kupiti, izbegavajuci sto vise domace prodavce..
Sačuvana
carsuperstar
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Март 28, 2010, 02:29:18 »

postovanje kmkole
iz licnog iskustva znam da je naplata carine ''odokativna'' metoda jer ovi nasi carinici nemaju mere u lopovluku. tako da lampa moze da te izadje dosta skuplje nego sto si ocekivao.
za 158 (lampa 128eura + takticki taster RM01 30eura) eura imas JETBEAM RRT1 sa taktickim tasterom i na WWW.NOCNILOV.COM, a uskoro i na WWW.JETBEAM.RS
180eura kosta sa montazom, baterijom i punjacem. mislim da ti se vise isplati kupiti u srbiji jer nemas carine i slicne gluposti, a i imas garanciju na kupljenu robu.
think about it! Smiley)))))
pozdrav
Vidim da se razumes u cene, kvalitet i procedure ...... dali si raspolozen da mi pomognes oko izbora lampe? interesuje me gde mogu da kupim lampe bez previse mlacenja po carinama radnjama i ostalo i kako je resena garancija i servis proizvoda iz inostranstva ovde kod nas..... hvala u napred......

Kolega carsuperstar, potrebno je predstavljanje...Pravilo Foruma
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јул 30, 2010, 02:36:02 »

Postovana gos lovci trenutni zakon je da na svu robu koja se salje postom iz inostranstva ako prelazi cenu 20$ placa se carina +pdv i spediterski troskovi. Tako da vas roba izadje znatno skuplje nego sto ste je platili.
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #8 poslato: Јул 30, 2010, 03:18:05 »

Evo ja porucujem stalno robu iz amerike pa da vam kazem kako ide !
Kada vidite cenu proizvoda to nije vasa konacna cena na to dodaj te cenu pakovanja transporta evo ovako ja sam porucio ovaj kais za pusku

stigao pre dva dana cena je na snizenju 35USD isporuka 7.95 znaci 22 .
Kada vam stigne ovde u carinu procedura je sledeca da bih ste podigli robu.
Na cenu robe dodaj te 18 % carina + 20% pdv + troskovi carine i ponovno pakovanje robe 350 din
Odete u postu kada stigne paket platite i uzivate.
Ovo treba da mi stigne sledece nedelje
Sačuvana
like
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Децембар 03, 2011, 09:26:44 »

Ja sam narucivao preko www.viaddress.com iz Amerike. Malo su povoljniji od drugih posrednika i sve stize na vreme. Jeftinije je mnogo u usa nego kod nas.
Sačuvana
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

corovicd88@gmail.com dacovuk dacovuk
« Odgovor #10 poslato: Март 17, 2012, 01:08:56 »

bugarski sajt za lov http://www.bglov.com/
Sačuvana

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #11 poslato: Март 17, 2012, 01:15:50 »

Otvaram ovu temu za one koji traze opremu,video klipove i ostalo da nam svima bude lakse ako nas nesto zanima.
  Molim one koji znaju neki dobar sajt da ,,zakace`` linkove u ovu temu. buba
Sačuvana

dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #12 poslato: Март 17, 2012, 01:19:43 »

Jedan od najboljih sajtova za lovacku odjecu.Prodavnice se nalaze u Canadi i Americi mozete da narucujete online da vam stize na kucnu adresu sve sto narucite.Sajt je siguran a mozete odmah da napravite nalog i da zatrazite besplatan katalog.   http://www.cabelas.com/
Sačuvana

dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #13 poslato: Март 18, 2012, 10:34:05 »

http://mylla.no/ekspedisjoner/ beach
Sačuvana

dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

« Odgovor #14 poslato: Март 18, 2012, 11:47:47 »

Ako koga zanima online kupovina vrhunske lovacke gardarobe nek ide na cabelas sajt.
    Roba vam stize za 30 dana brodom a naplacuje se 20 posto od cijene ili avionom 40posto.
  mozete da narucite najmanju cijenu 25dolara.
Napominjem da je cijena robe veoma pristupacna I za svaciji dzep.
 Ako nekoga zanima moze odmah da napravi nalog i zatrazi besplatan katalog stize za mesec dana postom besplatno. hi
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: