DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161376 poruka u 7276 tema- 6984 članova - Poslednji član: VLADA 86

Новембар 22, 2019, 11:24:38
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOprema za lovOSTALA OPREMA Slike sa kamera za autonomno snimanje divljači-Trail kamere
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Slike sa kamera za autonomno snimanje divljači-Trail kamere  (Pročitano 147238 puta)
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #465 poslato: Јул 25, 2017, 08:46:25 »

evo i ja sam narucio jednu sa ebay-a, za  pocetak sam uzeo obicnu placena  oko 80e, bez  slanja  slika preko imejla i mms, vec  je postavio na  mjeto gdje se krmad  valjaju , jutros vec  snimila manjeg vepra kako se  valja, zanima me gdje je  vi postavljate, meni je  ovo skroz nesigurno od kradje, jer je ne  mozes toliko  sakriti  a da se ne  vidi, moze li mi ko pomoci oko kamuflaze ili sta  vec  uraditi i gdje staviti kameru kako bi manji rizik bio od  kradje.. ko nece  javno da  odaje tajne,neka  salje  u pp, hvala  u naprijed  drinks
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #466 poslato: Јул 25, 2017, 08:58:36 »

postavis dve,jednu naspram druge i dobro ih zamaskiras.valjda nece obe nestati a onda samo nabavi dobru motku drinks
Sačuvana
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #467 poslato: Јул 25, 2017, 09:22:30 »

za  tu foru vec znam, al dok ne kupim drugu,ova moze  vrlo lako da  dobije  noge:)
Sačuvana
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1

« Odgovor #468 poslato: Јул 26, 2017, 08:37:03 »

taj aspekt ne možeš nikad da ispratiš do kraja, jer ako je zamaskiraš nećeš posle imati kvalitetanu IC svetlost, kamera treba da bude slobodna od prepreka da bi se ta svetlost ne bi vraćala i pravila smetnje slikama koje snima....
Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #469 poslato: Јул 26, 2017, 02:19:57 »

naravno da  se nikad  ne  moze to toliko sakriti,vec sam vidio da  kad se  previse  kamufli i stavi nesto blizu kamere  onda  ne radi dobro , slike  su mnogo blijede 
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #470 poslato: Јул 26, 2017, 03:30:20 »

Cim je izneses u loviste moras biti spreman da je izgubis.
Vecinom ljudi kad se krecu sumom gledaju kuda staju ili traze gljive itd.Pa postavljaj kameru malo povislje.
Problem nije kad ju postavis na prilaznu stazu tu ti je 90% sigurnija nego direkt na hranilistu jer malo ko se provlaci kroz gusto dok na hranilistu se redovno neko krece ili cak kod nas je tip krao so i nosio kuci stoci takvi pukupe i kameru.
Sačuvana
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #471 poslato: Јул 26, 2017, 07:18:10 »

e kakav li je nas  narod  majko mila, ja sam mogu stavljao dosta nisko ,tj na  zemlju al sam je dobro kamuflirao, jednom sam i mislio da je stavim dosta  visoko na drvo, al tu je  takav teren da bi se i tu lako vidjela, jer  teren nije  ravan, nego oko strm a  u sredini ima jedan proplank koji je ravan i onda  mi ni to nije  rijesen problem, onda sam isto mislio da  napravim nekako metalno kuciste i da je stavim u to i privezem za drvo da je ne  mogu ukrati dok se dobro ne namuce, ne znam ni sam tommy
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #472 poslato: Јул 26, 2017, 07:31:19 »

I da napravis kuciste opet moras ostaviti skoro cijelu prednju stranu slobodnu..A ako vide da ne mogu skinuti onda ce ju polupati.Nije lose ostaviti ceduljicu unutra sa porukom da je uslikan drugom kamerom,na blef,pa neka zivi u dilemi dal ga trazis da mu na rebrima sviras klavir.Moja sugestija je gdje god je veca opasnost da nestane postavi jeftiniju kameru,tako ja radim,istini na volju nije mi jos nijedna nestala a imam 3.
Sačuvana
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #473 poslato: Јул 27, 2017, 12:51:04 »

pa i ja sam mislio da ostavim ceduljicu tipa,da kameru ne  kradu jer  ima sifru i da se kamera  prati, pa sto ti kazes  neka  se  cima  posle  ako je  ukrade
Sačuvana
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #474 poslato: Јул 28, 2017, 01:35:00 »

sam vec neko vrijeme trazio odgovor ovdje na  forumu a i na nekim stranim forumima, kako zastiti kamru od kradje, tj. smanjiti mogucnost  kradje jer se to nikad ne  moze rijesiti 100%, nadjoh negdje  da su neki pravili metalni oklop i lancima vezali kameru za drvo al ni to nije  resenje ,jer  nas  covjek ako ne moze da je ukrade onda ce je slomit  ako nista  drugo, pa sam odustao od  te  opcije i pokusao nesto sam improvizovati tj. napraviti malo kamuflazno kuciste  za  kameru koje se  lako skida  i veoma  je prakticno, evo postavicu i par slika  mozda bude  nekom i od  koristi beach

Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #475 poslato: Јул 28, 2017, 03:04:26 »

Odlicno.
Imao sam i ja ovakvu kameru.Poklonio prijatelju.Nije bila toliko losa ali ipak nisam bio zadovoljan kvalitetom.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #476 poslato: Јул 28, 2017, 03:06:55 »

Skloni mrezicu smetat ce senzorima a kore polijepi po kameri.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #477 poslato: Јул 28, 2017, 11:41:28 »

U kameru koja ne salje poruke na telefon i mejl, odnosno koja ne koristi sim karticu ubacite ako ima mesta uredjaj TrackR koji je malo veci od pet dinara, instalirate aplikaciju na telefon i ako neko ukrade kameru lako je locirati. Za kamere koje koriste sim karticu ako se jednom aktivira postupak je isti kao i kod pronalazenja mobilnih telefona.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #478 poslato: Јул 29, 2017, 11:08:16 »

probao sam kameru i nista  ne smeta ni senzorima  ni diodama, jedino je smetalo senzoru za svjetlos  i za  nju sam probio rupu sve  ostalo odlicno radi,a sto se  tice  tih tracker  uredjaja, ti koji su tako mali tesko da  mogu na  vecim daljinama da rade, to uglavnom bude  do pola  kilometra, a  svi ostali su mnogo veci i rade  na  princip sim kartice
Sačuvana
Dzoni Vojinovic
Junior
**
Van mreže Van mreže

nikolavojinovic87@hotmail.com
« Odgovor #479 poslato: Фебруар 02, 2018, 10:38:22 »

Lisac i danju i noću  yahoo

Sa devojkom na večeru  give_rose

Leteći razbojnici

Debeli jazo