DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161397 poruka u 7278 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 09, 2019, 10:43:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOprema za lovODEĆA I OBUĆA''Бело одело'' - зимска камуфлажа
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ''Бело одело'' - зимска камуфлажа  (Pročitano 17975 puta)
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« poslato: Фебруар 06, 2010, 12:51:06 »

Знам да се колеге сналазе на разне начине да би дошли до солидних камуфлажних зимских одела и делова опреме. Сретох скоро школског друга који ми је некада давно сашио први риболовачки прслук, питах га за шивење белог камуфлажног дводелног комплета по мом нацрту и он пристаде, мада, каже сада ради само тапетарију за намештај.

Купио сам бели кепер, као за лекарске униформе, мало цртао и дечко је направио:

Уз одело је и бела памучна капа са бувљака и радне заштитне кожне рукавице, танке, топле, а удобне и згодне за пуцање, цео комлет са слике кошта мање од 30 евра, укључујући и рад мајстора и материјал.

Горњи део се закопчава рајсфешлусом и чичак - траком, рукави су са рамфлама, доњи крајеви панталона се стежу траком са чичком, док саме панталоне у струку немају ластиш који би беспотребно стезао, већ се, по потреби, стежу каишем. И горњи и доњи део имају по два велика џепа са стране, за муницију, телефон итд...

Одело је доста широко, баш доста и може се навући преко дебеле зимске јакне, дебелих панталона, комбинезона, а да не стеже и да може лепо да се хода, а Бога ми - и да се пуца.

Како се ви сналазите за овај, понекад врло користан део опреме?
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 06, 2010, 12:57:42 »

Mozda se i ovako nesto moze uklopiti u zimski ambijent?
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 06, 2010, 01:06:11 »

Супер је!

Одлична идеја! Боја за текстил - браон, црна и зелена, четкица и направим комбинацију снега и растиња каква ми одговара!  Wink

Не мора баш за све у Cabella's...  Wink
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 06, 2010, 01:52:20 »

Iz iskustva, na belom odelu nema potrebe crytati bilo kave grancice, ako je sneg, radi kao sat.. Jedini problem je ako su ostale samo krpice snega, ali opet, tu nicrtanje granja nece pomoci.. Od samog odela , mnogo vaznije je ponasanje na terenu. Greske u pozicioniranju ni jedno odelo nece moci da popravi.

Inace, po meni je najbolji izbor za odelo ona farbarska varijanta u velikim prodavnicama boja.. Za 200 din, kompletno odelo, a posle lova se samo baci Wink
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #4 poslato: Фебруар 06, 2010, 02:18:33 »

Pridruzujem se kolegi BR u vezi belog odela kupljenog u prodavnici boja.Koristim ga vise godina.I sto ima u svim velicinama i za smesne pare. U prilog tome i slika.Kvari je malo naocare za sneg.

Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 06, 2010, 02:32:12 »

Moje misljenje o kamuflaznim stvarim je pozitivno i mislim da igra ne glavnu ulogu ali dosta pomogne.BR je upravu dzabe kamulfaza ako je kretanje u terenu pogresno.Ja sam narucio kod prijatelja kamulazni set iz sweedteam-a sve to dzumle ce da me izadje oko 60-70E.Ove stvari su kao trenerka nisu neki specijlni matreijal,oblace se preko odece.

Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 06, 2010, 03:14:53 »

Наравно, као и сваки део опреме, и камуфлажа је само део успеха, али врло често без ње га нема скоро никаквог - поготово у лову на дивље патке и гуске у зимски условима када је мало заклона, а подлога бела...

Ово са јефтиним оделима из фарбара је супер фора, нисам ни знао до сада да тога има. Треба бити рационалан и ако неки ефекат може да се постигне са 2 уместо 25 евра - зашто да не?!  good

Добро, можда дводелно одело има својих предности, али то треба препустити избору и укусу ловца. Посетићу пар фарбара преко недеље, ако нађем оне комбинезоне, да опремим другаре са којима заједно излазим још ових пар излазака на патке.

Добар поглед!
Sačuvana
Djosa
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Zeno pusti sad to ........... pricam o lovu!!!!!!

« Odgovor #7 poslato: Децембар 03, 2010, 05:16:55 »

E pa drage kolege  sto se tice belog odela, ja posedujem vec 3 godine belo kamuflazno odelo koje koriste specijalci.
Jako sam zadovoljan i imao sam jako dobar ulov tokom zimskih dana i imam jos par komada pa ako nekog interesije nek se javi.
slike kasnije
Sačuvana
Djosa
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Децембар 04, 2010, 02:18:48 »

[/img][/img][/img][/img][/img][/img]
Sačuvana
Djosa
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Децембар 04, 2010, 02:50:40 »

Odelo ima u dve  velicine i navlaci se preko gardarobe jako je kvalitetno ,ima dzepove sa strana sa rupama za provlacenje ruku do dzepa prsluka ili tome slicno ista stvar je i sa pantalonama.
Cena je 35 eura
Sačuvana
Fisherman
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Децембар 04, 2010, 10:11:40 »

Ivan Stojanović: "Одело је доста широко, баш доста и може се навући преко дебеле зимске јакне, дебелих панталона, комбинезона, а да не стеже и да може лепо да се хода, а Бога ми - и да се пуца".
Meni bi ovo tvoje široko odelo došlo ko hiton  dance
Sačuvana
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Децембар 30, 2011, 08:47:34 »

ovo sam skoro kupio u capriolu u zrenjaninu,'hilman" odelo cena 2500din.jos samo da padne sneg pa da ga testiram.

Uploaded with ImageShack.us
Sačuvana
IVANN
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Децембар 30, 2011, 09:51:37 »

Nisi ga mnogo platio kolega dregeru.
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #13 poslato: Јануар 31, 2013, 02:24:42 »

http://www.youtube.com/watch?v=vDuHo2nzf1g
одело за кречење (има у свакој продавници боја)и један фломастер и то је то.Пушку завијте у обичан завој и решена зимска камуфлажа. pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #14 poslato: Јануар 31, 2013, 03:08:10 »

Svaka cast Ciro  drinks
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: