DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 11:06:47
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOprema za lovDVOGLEDI I DALJINOMETRIDaljinomer - koji, da nije astronomska cena, da je trajan, itd. -> BEST BUY?
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Daljinomer - koji, da nije astronomska cena, da je trajan, itd. -> BEST BUY?  (Pročitano 18100 puta)
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #30 poslato: Децембар 23, 2015, 05:19:04 »

zna  li ko kakvi su ovi kineski daljinometri, vidim da  ih ima  na ebay od 100do 150e valja li to cemu, ima  li ih ko
Sačuvana
Gilovac89
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Април 23, 2016, 04:23:23 »

Prvo, koleza mladi, nije LEOPOLD, nego LEUPOLD.

Drugo, nemachka medecina je najbolja na svetu, tako da - dzaba ti balistichke rachunjice, ako je daljinomer npr. neprecizniji, sporije meri i sl., od shvapskog uzora...  not_i

Pre nekolikih godina sa pobratimom qpih lapo-lapo Leicu 1000, uporedjivah je sa uredjajima slichne snage i cene, i zakljuchih da se definitivno nismo zaebali! Qj hotje da ushtedi, moze, a da li tje se pokajati, to tje vremenom videti...  hi
OOOOO Koleza (kolega) stari, hvala na opomeni. Ne sumnjam u Njemce ni malo čak Leica je proglašen za najbrži daljinimjer ali racunanje kosog hitca i ugla pucanja prvi je poceo da radi Leupold  biggrin i što se tiče brzine i preciznosti radi sve u najboljem redu sasvim dovoljno da posaljem super hitac.  drinks
Sačuvana

Dobar pogled
Gilovac89
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Април 23, 2016, 04:30:02 »

Kako kome.. Meni itekako ima logike, ali ajde, sta ja znem Wink

Nego, koliko puta si u lovu pucao iz lezeceg stava?? Ja nijednom, a i ne znam nikoga ko je skoro pucao iz klasicnog lezeceg  lovu.. Sedeci, klececi, sa stapom, uz stablo je nesto drugo.

Sto se tice umora, pirsa, isto uzbuidjenje kao na tactical takmicenjima, i na bijatlonu. Probano i to vise puta.. Jedini problem je sto kod nas ne moze da se organizuje lepo takmicenje, recimo 3 km setnje, sa 5-6 metnih situacija uz put, i vremenskim ogranicenjem od recimo 90 minuta sve sa pucanjem na mete, koje su na daljinama 300-800 m.

Moje iskustvo je da mi je grupa od uzbudjenja veca za oko 30%.. Znaci ne pucam slucajno 15 cm kao granicu, to u uzbudjenju bude recimo 20-21.. Savim dovoljnio. Mada znam one koji se i dupliraju.

E sada, sto se tice 60 mecica, koj ti kriv sto ne slusas, pa uze taj sprzoprz.. No ima i tome leka.. Na strelistu se municija prodaje bez ogranicenja, kada je tu i trosis.. Ispali grupu sa svojima, 3 kom, i ne trosi ih vise. Ispalis grupu i sa onime sto je dostupno na strelistu, pa nastavis da vezbas, a racunas samo ralziku.. Em stedis ono sto ti treba, em je jeftinije, em vezbas..

A i red je da malo ogulis cev, bice preciznija posle 100 metaka. Wink
Msm da najvise zavisi od terena u kome se lovi i koja se divljač lovi ja sam samo pucao iz ležećeg stava dva puta sjedećeg i jednom uz stablo.
Sto se tice veće daljine samo sam pristalica pucanja ležeći sa dobrog naslona .Precizniji hitac samo uz dobar trening , naravno prije treninga dobra cev, optika i metak.  drinks
Sačuvana

Dobar pogled
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: