DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161360 poruka u 7274 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 09:22:05
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sačmena municija ''RC''  (Pročitano 107967 puta)
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #15 poslato: Јануар 24, 2010, 09:13:28 »

Da li se proizvodi RC krupna sačma 0, 00 i PP u Bgd nisam mogao da nađem krupnije od 4-ke pa me interesuje dal  to naši trgovci neuvoze ili se neproizvodi?
Pozz
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #16 poslato: Јануар 24, 2010, 10:09:04 »

Stel proizvodi se i dalje RC sa krupnom sacmom a njihov PP je cuven bio i ostace! U radnjama trazi municiju RC4, ona je uglavnom sa krupnijom sacmom tj. od 4 ili 4,5mm pa sve do PP-a!
Ja ovu koristim za lisice(4,5mm) i mogu ti reci da ima jako lep posip na vecim daljinama!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #17 poslato: Јануар 25, 2010, 07:38:20 »

Ok. hvala ti. kod mene je problem što mi treba za 16-cu a alabo je ima na tržištu kod nas. Dobio sam informaciju da naši trgovci trebuju municiju u martu pa ću tad da tražim valjda neće odmah da je razgrabe. Pozz Dule-Jagd
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 19, 2010, 02:14:50 »

"RC" je dobar metak !
Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 19, 2010, 09:03:29 »

Ове сезоне сам користио: , RC2 White paper - 34 g - 2,9mm, RC3 - dispersante 33 g - 2,5 mm RC4 Serie Oro 35 g - 3,5mm i 4,00 mm и нешто мало RC4 Serie Oro Fibre 35 g - 2,9mm.

RC2 White paper - 34 g - 2,9mm, његова ''пластична'' варијанта са 35 грама сачме RC4 Serie Oro Fibre су се мени одлично показали за лов зеца, фазана и јаребице, пошто и гранулацијом, посипом на мањим даљинама (уз одговарајуће чокове) и брзином сасвим прилагођене наведеним врстама дивљачи коју сам ловио и ситуацијама у којима сам на ту дивљач, углавном пуцао.
Мислим да ћу следеће сезоне RC2 White paper потпуно заменити ''Златном серијом'' са филцаним чепом у пластичној чаури, пошто иста омогућава да се нешто боље сачувају својства метка и у данима када се лови по киши - нема упијања влаге папирнате чауре, које је присутно, и поред премаза и солидне заштите картона чауре.

Право мало откриће за мене је представљао метак RC3 - dispersante - сачма је, мислим 2,5 mm који је на малим даљинама прави лек за брзо пуцање са мало нишањења, решава и зеца и фазана и јаребицу, без проблема.

Како сезона одмиче - RC4 Serie Oro 35 g - 3,5mm (има концентратор) у ''M'' чок, а у ''IC'' верзију са мало ситнијом сачмом и филцаним чепом RC4 Serie Oro Fibre.

Пловке  - RC4 Serie Oro 35 g - 3,5mm.

Турао сам ја у пушку ове сезоне и још свашта нешто, али на горе наведену дивљач ћу следеће само оне мечиће о којима сам овде пис'о.

Добар поглед.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Фебруар 19, 2010, 10:26:52 »

Буразер и друг са којим ловим патке пуцају RC4 Serie Oro и задовољни су. И сам сам узео једну кутију ове муниције крупноће 3.5мм у Рикошету где тврде да увозе из Италије. Видећемо како ће се код мене показати.

Има нешто што ме ту буни. Код произвођача на сајту пише "shot size: 4..8". Верујем да су то италијанске ознаке за муницију на коју додаш +6 и добијеш број наше муниције. По томе, ова врста муниције се производи у величини од наше 10ке па до 14ице.

Да ли је та муниције у гранулацији од 4мм стварно од овог произвођача муниције или је то неко паковање из Босне које долази на наше тржиште и има ширу лепезу крупноће сачме од правог произвођача?

http://www.rc-cartridges.com/
Sačuvana

Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Фебруар 20, 2010, 12:44:23 »

Интересантан детаљ и добро питање. Има лепо да их питам мејлом за те меткове, ове другове италијане, па ако хоће, нека одговоре.
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #22 poslato: Фебруар 20, 2010, 01:14:28 »

Буразер и друг са којим ловим патке пуцају RC4 Serie Oro и задовољни су. И сам сам узео једну кутију ове муниције крупноће 3.5мм у Рикошету где тврде да увозе из Италије. Видећемо како ће се код мене показати.

Има нешто што ме ту буни. Код произвођача на сајту пише "shot size: 4..8". Верујем да су то италијанске ознаке за муницију на коју додаш +6 и добијеш број наше муниције. По томе, ова врста муниције се производи у величини од наше 10ке па до 14ице.

Да ли је та муниције у гранулацији од 4мм стварно од овог произвођача муниције или је то неко паковање из Босне које долази на наше тржиште и има ширу лепезу крупноће сачме од правог произвођача?

http://www.rc-cartridges.com/

ima malo zabune elem nije bas +6 jest da se jedino nasa 8mica uklapa. inace njihova nula je 3.9 a nasa 6tica je 4 i onda npr ne retko odes da trazis 4ku i oni ti daju italijansku #3ku koja je ustvari 4.3 a ne 4.5 kako si ti prvobitno trazio. nego gledajte sta pise na municiji tj njihove oznake i to trazi u katalogu. tacne oznake bas imas i u RCovom katalogu na sajtu. pozzdrav i dobar pogled
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Фебруар 20, 2010, 07:39:26 »

Коле, хвала на одговору. Знам да није баш +6 него сам ставио као пример по ком би се водили.

Како то да код нас у понуди има муниције која се по њиховом каталогу и не производи?
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 20, 2010, 09:22:23 »

Poznato je da različite zemlje različito obilježavaju krupnoću sačme. Od stranih, kod nas su naprisutnije italijanske sačmene patrone, pa evo oznaka za pojedine:

mm / oznaka
------------------
1,50   12
1,75   11
2,00    9
2,25    8
2,50    7
2,75    6
3,00    4
3,25    3
3,50    2
3,75    1
4,00    0
4,50   4/0
5,00   5/0
5,50   6/0

Interesantno je da je Italijanima 4 mm ili 0 nešto kao središte. Sitnija sačma od te se proizvodi u mjerama različitim za četvrtinu milimetram, a krupnija za pola.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 20, 2010, 10:00:56 »

Лепо си написао крупноћа - ознака метка.

Оно што сам ја видео је мало другачије. Да не бих писао, ево из Баскијериевог каталога...

Отишли смо мало ван оног што сам питао.
Дакле, нисам питао која је ознака метка за одређену крупночу сачме, већ да ли RC производи и крупнију сачму муниције RC4 Serie Oro од оное која је наведена у њиховом каталогу, а то је по италијанским ознакама 4.
Sačuvana

kmkole86
Gost
« Odgovor #26 poslato: Фебруар 20, 2010, 11:26:51 »

nele to je njihova tabela. al si mislio na RC4 ili bas na RC4 Serie Oro? patron kao na slici gore postoji kod njih samo sto je RC4 special peletoni mislim. a serie oro ima fibre zuti i crni ali ni jedan sa krupnom sacmom u katalogu.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 20, 2010, 11:57:25 »

Да Коле, мислио сам баш на RC4 Serie Oro.

Да ли се производи и са крупнијом сачмом.
Искрен да будем мислио сам до 4.0мм. Видим у каталогу да је најкрупније 3.1мм.

Купио сам RC4 Serie Oro 3.5мм и ако је у каталогу произвођача нема. Зато ме занима је л' то неки наводни "RC" или стварно RC производи и крупније него што пише у каталогу.
Sačuvana

Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 20, 2010, 03:10:05 »

Другари, ја сам овим нашим италијанима што праве омиљену нам џебану, управо послао мејл следеће садржине:

Dear sirs,

I have bought a pack of RC4 Serie Oro, with the shot size 0.
While i was looking through your web - site,  I have noticed, that you produce and offer for sale this ammunition in sizes 4 - 8, but not in size 0. Is it possible that someone is making false RC ammunition without your knowleage, and selling it in the market?
I would be greatfull if you have answered my question. If it is needed, i can send photo of ammunition that I am suspicious about.

Best regards,

Ivan Stojanović, Niš, Serbia

Појма немам шта значи  biggrin, али ако ми одговоре било шта, ја ћу да вам пренесем, па ћемо да коментаришемо заједно.

Добар поглед!
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Март 02, 2010, 12:31:03 »

Иване,је л' ови још ништа не одговорише?
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: