DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 08:39:41
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sačmena municija ''RC''  (Pročitano 108080 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Јануар 20, 2010, 10:38:14 »

Kako sam skoro pa potrošio skromne zalihe municije za patku Rio (100 i Royal), kojom baš i nisam bio zadovoljan, i kad sam bio pri kraju sa njom posle više misterioznih promašaja, uradio sam ono što sam trebao na početku, ili čak i prije glavne lovne sezone (na patku). Pucao sam u metu i dobio slike pogodaka sa jako neravnomjernim posipom.
   Sad, kad je trebalo da obnovim zalihu municije, jedan kolega iz udruženja (i sa ovog foruma) predložio mi je municiju ''RC'' kojom duže lovi i jako je zadovoljan. Nabavio sam nešto te municije (naravno bez prethodne probe u metu), pa me interesuju vaša eventualna iskustva sa njom. Radi se o metku ''RC''4 CACCIA Seria Oro, krupnoće sačme 2 (po italijanski) ili 3,5 mm.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јануар 21, 2010, 07:42:37 »

Nije samo municija kriva za neravnomerne posipe, nego i kombinacija municije i coka koji je u pusci.. Ovo iz licnog iskustva, desavalo mi se da sa polucokom dobijem totalno neravnomeran posip, a sa istom patronom, samo sa cetvrtcokom posip bude odlican.. Uz to taj poluicok radi sa drugom vrstom municije kako treba.

Svaka municija mora da se proba na papiru pre lova, sve sa razlicitim cokovima. Na zalost, kod nas nema trzista izmenjivih cokova, dok bilo gde u svetu, za skotro svaki model puske moze da se uzme na desetine cokova razlicitih proizvodjaca koji znatno popravljaju stvar.
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #2 poslato: Јануар 21, 2010, 10:54:05 »

Za sve posipe i desavanja oko oruzija(lovacka puska) 99%kriva municija.Pitajte pravog majstora
za oruzije a ne samozvane koji su vicni da naprave i tenk samo da imaju malo slobodnog vremena.Municija ljudi glavni faktor,pravi ko stigne i stavljaju etikete kutije kao orginali.Ne budimo slepi kod ociju.Sad ko ide vani neka kupi tamo municiju RC pa neka uporedi.Kupuj domace
zato sto znas gde se puni i ko puni. angry2 pioneer Pitajte starog majstora iz NS gospodina Paroskog za misljenje pa cete da cujete mnogo raznih stvari u vezi pomenutog. pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јануар 21, 2010, 11:13:02 »

Nisam spomenuo da sam pucao sa pola čoka i punim čokom. Inače puška mi ima izmjenjive čokoce, pa ću da probam i sa različitim čokovima.
   Do zaključka da je loš posip zbog metka, došao sam tako što sam uporedo probao spomenuti Rio i Chedite, sa istim čokovima, gdje posip od Rija bio loš (u sredini nepokriven krug prečnika 20-ak cm), dok je kod Chedita bio ravnomjeran.
   RC još nisam probao ni u metu ni u praktičnom lovu.
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #4 poslato: Јануар 21, 2010, 11:39:34 »

Nisam mislio na RC,njega sam prvo pomenuo.Mislim na svu "UVOZNU" municiju.Mozda bi neko nadlezniji proverio koliko se uvozi lovacka municija a koliko x vise se proda.Znaci raste negde u dubini sume gde se igraju strumfovi.Jos mi treba da smo veverice . pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
STANA
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јануар 22, 2010, 10:48:38 »

mislim da to nije bas tako,al ajd...
da bi prikupio papirologiju za uvoz municije i istu smestio u odgovarajuci objekat treba ti dosta vremena i para.sa druge strane kazne za tako nesto su rigorozne (ako mislis na trgovinu na crno pa jos preko radnji koje prodaju municiju)i mislim da se ljudi ne bi (i ne treba) zezali sa tako necim...mozda ti znas nesto vise,ali ovo je vidjenje jednog laika  unsure
mozda se radi samo o slabijem kvalitetu municije namanjene za istocno trziste,kao i kod svih ostalih proizvoda. spiteful
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јануар 22, 2010, 01:48:46 »

РЦ је најбоља муниција са којом сам ловио, изванредан патрон.  victory
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
jovan
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 22, 2010, 02:25:13 »

Po meni RC I Baschieri, par mesta prazno pa onda svi ostali.
A za tu varijantu municija za istočno tržište baš i ne pije vodu jer, na finalu svetskog kupa u Kovilovu strelci su pazarili municiju u radnji na strelištu i nisam čuo da se neko bunio, a to su strelci koji poznaju metak koji pucaju veoma dobro i ne verujem da ne bi primetili da je lošijeg kvaliteta.
Jedina zamerka im je bila da je nešto skuplje nego napolju ali to je već do države koja te za carinu i porez odere a nemaš nikakav popust jer se radi o sportskom rekvizitu.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 22, 2010, 03:17:29 »

Мислим да си заборавио и чувени Rottwail.

И ја сам чуо да се муниција прави у Босни, пакује у паковања(кутије) верне оригиналу и тако продаје нама ловцима.
Sačuvana

STANA
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 22, 2010, 04:36:55 »

ma ja nisam nikakav strucnjak za municiju! samo sam eto potegao teoriju zavere ,meni odgovara i "prosecan" metak!znam samo da sam licno carinio Bornaghi municiju koju je Capriolo prodavao i jos prodaje...
A da li je to sto kazete za municiju iz Bosne nesto kao zakupljena proizvodnja,ovlasteni diler,klasicni sverc ili sta?
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #10 poslato: Јануар 22, 2010, 06:05:27 »

Po meni Rotweill,Winchester,Legia,Baschieri,RC, Mirage,Nobel sport su vrh kvaliteta municije na nasem trzistu! Ne osporavam ni one druge ali ove su u velikim kolicinama isprobane sa moje strane tako da mogu komotno i sa potpisom to potvrditi! Zasto nisam ovde stavio i Fiocchi,nisam iz razloga jer sam naleteo na njihovu municiju u jednoj radnji i na zalost pazarim par kutija jer je bila povoljna cena!Stignem kuci i kao po obicaju odmah na internet kad na sajtu Fiocchia ima taj tip metka ali on se u tom modelu ne pravi sa tom velicinom sacme koju sam ja uzeo rtfm rtfm rtfm rtfm Nakon par dana probam taj metak i sta se moze reci,ni blizu od onoga sto zapravo taj pravi metak moze!Cev posle opaljenja kao da si ugalj gurao kroz nju!Sledeci put u istoj radnji objasnim ja prodavcu sta se izdesavalo i sta sam ustanovio kad on ce mi na to pa znate ta municija je i zato jeftinija jer se pravi u Madjarskoj,rekao sam sad i nikada vise dok sa gore navedenom municijom nisam imao takvo iskustvo!E sad sta mi je malo krivo,nasi prodavci ne znam zasto ali ni kod jednog koji uvozi patrone ne videh onaj sam vrh ITALIJANSKIH PATRONA koje i u ITALIJI VAZE ZA SAM VRH PO KVALITETU!!!! Npr.www.pegorarosport.com  www.muninord.it i jos mnogi drugi!
No da ne skrecemo sa teme o RC metku! Crni moj savet bi ti bio da probas RC semi magnum sa sacmom 3mm ili njihova broj 4 ili 5! Ispucao sam je na tone i izvanredan metak bas za lov na patke i malo vece distance pucanja! Ni druge nisu lose ali imaju te njihove oznake koje moras pazljivo iscitati na internetu da bi znao koji je metak za sta! Recimo desavalo mi se da sam uzeo ne znajuci neku njihovu municiju sa nekim krsticem unutra ili pak nekim plasticnim delom kao levak a efekti su prica za sebe,svaka je bila dobra ali svaka za posebnu vrstu lova!
Sta bi jos dodao je da bi se sa velikom verovatnoocom mogao sloziti i sa BR,jer sam imao isti slucaj sa polu cokom,okolo sva sacma a sredina prazno!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
spiderredips
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 22, 2010, 07:28:46 »

Dule taj metak sa krstićem ili levkom su dispersante, odličan za prepelice!!!
Ja lično koristim RC 2 za patke sačma broj 5 ili 2.9mm i zadovoljan, brz patron
a snop iz polu čoka odličan!!!
Sačuvana

Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #12 poslato: Јануар 22, 2010, 11:28:53 »

Ukapirah i ja posle da ti dosta sire sa tim cudima u njima ali tek kada sam poceo aktivno po internetu da tumaram! Ima jos tu dosta zackoljica sto se tice tih stranih patrona! Recimo nisam imao pojma da se jacina metka kod MIRAGE patrona gleda u zvezdicama koje svaki patron ima na sebi,sa 4 ili 5 zvezdica su najjaci i imaju ogromnu brzinu! Kod drugih Italijanskih recimo oznake T4,T5 i dr. su takodje oznake za jacinu i brzinu tj. sto veci broj to jaci i brzi patron!
Od tih RC u rangu srednje klase po jacini obozavao sam RC zeleni papirni zvezdasto upertlovan,mekan a brz extra!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #13 poslato: Јануар 22, 2010, 11:55:43 »

Da se nadovezem malo jos ali ako sefovi smatraju da ovome ovde nije mesto neka premeste na drugu stranu ali opet je sacmena municija!
Nedavno nabavih pusku sa magnum lezistem!Zagrejan magnum municijom i njenim dometom nakupovah gomilu patrona sa velikom gramazom a pritisci na svokom pise max 1050! Mucilo me jer je to pisalo i na obicnim patronama od 70 duzine! Dodje se zona a ja isprasih vise od pola dobavljenog,rezultati mrsavi! Sta se zapravo izdesavalo,magnum pattrone koje sam kupio i koje su imale veliku gramazu a na njima stojalo  max 1050bar nisu imali nikakvu brzinu,morao sam da preticem nenormalno mnogo! Patrone koje sam imao sa natpisom max 1370bar su radile posao samo tako! Nabasah na kraju na Nobel sport OCA SELVATICA sa kojima se isto odusevih,radi se magnum patroni sa 76 lezistem ali opet 1050bar,malo manja gramaza ali extra brz! Zanima me jel ga iko jos od vas koristio i kakva iskustva ima sa njim???
Evo slicice,

Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јануар 24, 2010, 06:24:38 »

Dule, ove oznake T4 i T5, mislim da se odnose na obilježavanje čaure, odnosno veličine njenog metalnog dijala, a koji opet zbog jačine barutnog punjenja mogu biti u vezi.
   U svakom slučaju, što se tiče RC, probao sam ga praktično i zadovoljan sam.
   Zaključak je da mijenjam svoj raniji zaključak blush2, a taj je bio da za visoku divljač i karabin je vrlo bitno koja se municija koristi, a za sačmu da to nije od značaja. Međutim, istina je kao u onoj reklami za sok: ''nije svejedno''.
   Mislim da prije početka lovne sezone treba probati u metu svu dostupnu municiju kupujući po par komada, i kad se nađe odgovarajuća, onda za lov nabaviti veću količinu te. Ja ću ubuduće raditi tako, a preporučio bih i drugima.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 12   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: