DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161371 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 20, 2019, 07:18:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: BELOM  (Pročitano 40276 puta)
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #15 poslato: Јануар 21, 2010, 10:59:23 »

Sto znaci kupujmo domace.Super municija.Pocetak sezone trapom lovio patke 5:5 pioneer
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 08, 2010, 02:34:34 »

u nedelju sam lovio lisice sa gonicima,izadje mi lija na 60ak metara a meni u gornjoj cevi BELOMOVA 5.00mm ili ti po naski dvojka....nanisanim.....povucem obarac,lija samo zavrte repom i ode,ali se zaj....a,naletela na mog matorog i on je pokosi Krusikovim Kingom...aj,ja se nsao u cudu reko promsih,ja posao da vidim kada cep nije odleteo ni 10ak metara a snopa nigde nema sve prosulo na 20ak metara.....jednom sam se zakleo da nikada vise Belom i djavo me je..o da ga stavljam u pusku,jer sam se zeznuo samo sam to imao kod sebe od krupnije sacme tada a stajao sam na mestu na kom moze na dalje da se puca.....nikada vise Belom.... angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 aggressive aggressive aggressive beee beee stop stop stop
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 08, 2010, 03:11:35 »

Daj, Deki, opusti se malo! Opali na papir na nekoj umerenoj daljini, i okači posip da vidimo.
A di je čep od cevi, verujem da nikoga ovde ne interesuje, tj. iz takve priče taj podatak niko ozbiljan ne uzima u razmatranje.  hi

Drugo, el znaš koliko qglica ima u toj JEDINICI(po naški)? Qpi jedan komad KOJEG HOĆEŠ proizvodjača, pa pukni na 60m(ne koraka, metara) u metu, pa nam reci impresije!  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 08, 2010, 03:13:22 »

znam ja da ima malo kuglica ali je samo jedna odletela i paal pre lisice,ostale na 30-40m a patron je opalio kao petarda,ali je zato cev kao sulundar crna...u moju pusku Belom vise ne ide
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 08, 2010, 03:15:25 »

sneg je bolji od papira,extra se video posip
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јун 28, 2010, 08:04:34 »

Nabavih danas Belomov trap.Imam iskustva sa tim metkom u lovu ali u gadjanju glinenih golubova ne.Njegova cena od 22 din. mi se ne dopada ali se uzevsi u obzir da odlazim kuci iz Bg-a u La za nedelju dana,a tamo ima samo Beloma,isplati mi se.Da li neko ima iskustva sa ovim metkom i kakvi su utisci?Po starom odicaju,otvorio sam ga,sacma je kao kod najkvalitetnije italijanske municije,za razliku od sacme kojom pune lovacke patrone.Lovacki metak je 34 dinara,e njega sigurno necu koristiti.Sram ih bilo za tu cenu!
Sačuvana
sakal
Senior
Van mreže Van mreže

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #21 poslato: Јун 28, 2010, 09:36:21 »

u nedelju sam lovio lisice sa gonicima,izadje mi lija na 60ak metara a meni u gornjoj cevi BELOMOVA 5.00mm ili ti po naski dvojka....nanisanim.....povucem obarac,lija samo zavrte repom i ode,ali se zaj....a,naletela na mog matorog i on je pokosi Krusikovim Kingom...aj,ja se nsao u cudu reko promsih,ja posao da vidim kada cep nije odleteo ni 10ak metara a snopa nigde nema sve prosulo na 20ak metara.....jednom sam se zakleo da nikada vise Belom i djavo me je..o da ga stavljam u pusku,jer sam se zeznuo samo sam to imao kod sebe od krupnije sacme tada a stajao sam na mestu na kom moze na dalje da se puca.....nikada vise Belom.... angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 aggressive aggressive aggressive beee beee stop stop stop

OVO je jedna od zescih gluposti koje sam procitao na ovom forumu!
STA VI MISLITE!!!
Dobar Pogled!
Sačuvana
hzoran
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јун 28, 2010, 09:42:21 »

slatko se nasmejah  biggrin
Sačuvana

nije bogat onaj koji puno ima nego onaj kome malo treba
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јун 28, 2010, 09:52:11 »

Ima jedan vic, slična tema..

Crnogorac piša, ruke mu iza leđa, a pogled mu uprt u nebo.
Prolazi čovjek pokraj njega i upita ga:
- Ej Milutine, pobogu čovječe, što to radiš?
A Milutin mu odgovori:
- ‘Ko me jednom iznevjeri, nit’ ga gledam, nit’ mu ruku pružam!
Sačuvana

mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јун 28, 2010, 10:12:59 »

Da je pucano sesticom ili cak osmicom i da patron nije najverovatnije ovlazio,mozda bi ga Deki i dalje drzao u rukama,cak i stavljao u rupe(cevi). Wink
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јун 29, 2010, 08:12:18 »

Мени се свиџа Баскиеријев трап. А и јефтинији је од белома. Баскиери око 470 динара кутија а Белом 550 па ви гледајте.

Sačuvana

8x57JS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јун 29, 2010, 08:19:16 »

Dobar je Belomov trap. Pozitivno sam bio iznenadjen..
Sačuvana

Mole se pametniji da vise ne popustaju.. Situacija postaje nepodnosljiva!
denirk13
Global Moderator
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јун 29, 2010, 09:04:10 »

Jedno i potvrdjeno pravilo u lovu t.e. u uspehu odstrela i potencijalnih pogodaka u metu, je koristiti jednu municiju  - municiju koje najvise poznajete, koja vama najvise lezi, municiju kojoj su balisticka svojstva komplementarna pre svega za vrste divljaci koje lovite, a onda i za vas samih, uzeci u predvid vas korpus, muskulaturu, reflekse i td.
Uzeo sam za pravo napisati nesto na ovoj temi, zato sto sam jedan od mozda, najlojalnijih korisnika( ovde kod mene )  Belomove municije vec 7-8 godina. Pridrzavajuci se onome sto sam prethodno napisao o koriscenju samo jedne municije ( ne kazem da je loso uraditi promenu - ali i onda treba imati jednu konstantu), za Belomovu municiju mogu reci samo reci pohvale.  good Zasto ?
Odmah cu reci da ekonomski aspekt nije presudan za moju pohvalu, ili bar nije bio na pocetku.Kad sam poceo aktivno da lovim pre jedno desetak godina, najvise sam koristio RIO, MIRAGE, pa staru zalihu KRUSIKA, TREPCE, pa CESKOG BELOTA, CORONA, PELLAGRI, DIJANA ....sve dok nisam naleteo na BELOM-a,  koji je bio nesto skuplji od RIO ve municije, ali kako nisam neki skeptik koji pljuje na sve sto je domace ili komsisko, rekao sam - aj da probam. I pravo da vam kazem, probao sam dobro, jedno dva - tri pakovanja 14 ili 2 mm na golubove i grlice  - i ostao apsolutno zadovoljan rezultatom.
Sta je to sto je meni vise odgovaralo ili se svidelo na Belomovoj municiji a nisam mogao da ga pronadzem na nekoj drugoj ( da ne ispadne da kritikujem, ali iskreno i nisam se potrudio pronaci, jer i one municije koje sam naveo su jako dobre )?
Pre svega, odusevio me zvucni efekt metka, kao i povratni trzaj t.e. udarac u rame koji su ostavili utisak da se radi o mocnom barutnom punjenju ili o mocnom metku.Megutim, ustanovio sam , da je u sporedjenju sa municijom koje sam prije koristio - recimo NIKE, BELOM-ov sacmeni snop daleko, daleko sporiji - dakle, nisam neki ekspert balisticar, ali verovatno je konstrukcija sacmi, njena masa, cepovi sa korpicama i vrsta baruta tako izbalansovani da vi prosto dobijete utisak da vidite sacmu dok leti. Ili da pojednostavim - pucate, pa imate vreme da malu zadignete glavu i vidite kako divljac ( ptica ) pada, sto nije slucaj sa NIKE ovom municijom (opalite i ciljate na metu na rastojanju od 30 tak metara sa sasvim malo preticanja i ptica u trenutku pada).
Znaci, moje misljenje je da je BELOM jedna soft, malo sporija, ali energetski dosta nabildana municija koja i na velikim rastojanjima nosi zavidne rezultate - iskreno i ja , pa i moj drug(koji je koristi fanaticnije od mene odkad sam  mu je preporucio), imali smo pogodke na 50 - 60 metara  i to sacmom precnika 3.00 mm (10). Evo, recimo,(ostavimo na stranu to sto ja uvek nastojim ne trositi previse energije  i uvek koristim manju sacmu sa vecom mogucnoscu pogodka) BELOM -ovu 12 - 2,5 mm koristim  - i apsolutno je efikasna i za lov fazana sve do kraja lovne sezone i u zimskim uslovima, i pored toga sto skolska bukvica kaze da je za fazana idealna 10 ili 8. Tako da, BELOM, njegove osobine i mogucnosti, potpuno odgovaraju lovcu koji voli malo vise drzati divljac na nisanu, voli dati malo vece preticanje - a znajte - BELOMOV snop sacmi ce uvek stici svoj cilj  :swoon:samo mu dajte malo vremena  locomotive
Zato, moj odgovor za ovu municiju, bar za sada, je  buba
Dobar pogled!
Sačuvana

Pogledaj duboko u prirodu i onda ces sve bolje razumeti
Albert Einstein
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #28 poslato: Јун 29, 2010, 11:16:59 »

Nele, gde si nasao Bascieri trap po toj ceni?
Sačuvana

vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јун 29, 2010, 11:29:06 »

Ne koristim Belomovu municuju već duže vreme, koristio sam je prvih par godina u početku njihove proizvodnje, uglavno 3mm i 3,5mm i mogu reći da sam bio baš zadovoljan, kako pravilnim i ravnomernim posipom, tako i učinkom na divljači. Jedinačno zrno punjeno Gualadni kuglom, takodje iz tog perioda je bilo izuzetne preciznosti i probojnosti, držalo je odličnu grupu na meti na 50m pa i na 70m, verujem da bi se odlično pokazalo i na DS ali na žalost nisam tad imao prilike pucati na nju, a onda se posle par godina čini mi se nešto promenilo, nekako su počeli zečevi da beže, da ustaju posle pogotka, tako da već duže vreme ne koristim tu municiju.
 hi
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: