DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160282 poruka u 7127 tema- 6868 članova - Poslednji član: stevan.tr

Децембар 19, 2018, 05:49:04
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: BELOM  (Pročitano 36793 puta)
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Јануар 02, 2010, 09:51:54 »

Sačmena municija BELOM iz Beograda. Još jedan domaći ''brend''. Iskustva, mišljenja, kritike...
Sačuvana
djule78
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

L.U."Bukulja"

« Odgovor #1 poslato: Јануар 02, 2010, 09:55:07 »

Zadovoljavajuca municija za nase uslive,koristim je ne bas puno,najvise u letnjem lovu na Prepelice,nemam kritika u vezi nje! Pozdrav
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 02, 2010, 01:08:55 »

Писао сам у другој теми да сам се мало разочарао јер ми Беломова 4 није ни добацила до лиса који је био 55-60 метара од мене. Подбацила је 15 метара иначе немам друге замерке. Већ пар година ловим са њиховом муницијом и задовољан сам.
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #3 poslato: Јануар 02, 2010, 08:40:14 »

Belom je mnogo 'mekan'.No to im je zastitni znak.
Trap municija je razumno dobra.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: Јануар 02, 2010, 08:45:48 »

koliko se krece njihova trap municija (din/kutija)?
Sačuvana

NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јануар 02, 2010, 09:46:32 »

500 дин./кутија

Сложио бих се са Пеђом. И то не мислим само ја, већ и други људи које познајем а пуцају ову муницију.
Sačuvana

drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јануар 03, 2010, 02:24:43 »

Sa ovom municijom pucam vise godina u lovu na patke najvise odnos cena-kvalitet vise nego dobar nekako sam navikao na nju! U odnosu na neke domace proizvodjace mislim da su Krusik i Belom najozbiljnije firme e sad cena je uvek bitna ali ovo je slicna municija po kvalitetu pa sta je jeftinije kupuj!
Sačuvana
najlovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 03, 2010, 06:49:16 »

Pa gospodo lovci i sportski strelci BELOM nije los metak samo ima jednu veliku manu a to je njegova cena za koju mislim da je isuvise visoka.Mislim tako iz razloga sto nema carine dodatnih taksi , transporta i raznoraznih uvoznih i transportnih dozvola.Ja licno ga vise ne koristim jer za iste novce a nekad i za manje mogu kupiti uvozni metak malo boljih osobina.

Idemo na predstavljanje...
Sačuvana
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јануар 05, 2010, 03:08:26 »

Nisam lovio sa njim ali imam kolege lovce koji se kunu u njega, i to onaj bez korpice. Jednom kolegi sam u nedostatku krušika kupio belom i od tada me stalno moli da mu ga kupim (uglavnom pred početak lova), a inače je iz Valjevskog okruga i uglavnom je lovio sa krušikom.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 11, 2010, 07:47:30 »

koristili smo ga, pre par godina, i bio je sasvim prosecan metak, odradjivao je posao...
mada mislim da cenom nije bio konkurentan ostalima..
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 11, 2010, 10:58:46 »

Licno smatram da je daleko iza Krusika,najveca mana koju sam ja video i osetio :Smiley :Smiley je sto prlja cev,i ostaje dosta nesagorelog baruta...spor je patron,a sto se ideala,tj jedinicnih spiralnih zrna tice mogu da pariraju i najboljim svetskim proizvodjacima
Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 17, 2010, 06:33:34 »

Да се разумемо:
Прво: не рекламирам ''Белом'', не пуцам њиме.
Друго: нисам могао, а да не испричам ово своје искуство.
Треће: нико не мора да верује.
Крајем новембра месеца 2005. године, у току претраживања терена пронашао сам свеже трагове дивље свиње у јутарњем снегу. Пси који су нам били расположиви су већ били на трагу. У међувремену, друга група ловаца у релативној близини подиже шакала о чему брзо добијамо информацију. Колега креће ка месту које је требало да ''покрије'' као изгледан прелаз за свињу коју пси већ гоне, али у горњу, чокирану цев уместо поткалибарног ''gold hawk'' зрна ставља ''двојку'' - 5mm, ако шакал удари на њега, да га лакше погоди, тешко је ток ''духа'' кроз густи граб погодити једним зрном. У доњој цеви бокерице остаје кугла за свињу. Лепо. У тренутку док смо завршавали разговор мобилним телефоном, на колегу, из неочекиваног правца долази крупна дивља свиња, касом, лагано, колега користи први слободан простор, пуца у плећку, за други хитац и нема времена. Мисли да је пуцао куглом, прелама пушку да препуни, кад оно - кугла неопаљена, пуцао је Беломовом ''двојком''! На радио станици слушам како тај колега псује самог себе као црног ђавола. Смирујем га и молим да крене за свињом, снег је, траг се лепо види и евентуално и крв, ако је случајно неко зрно пробило кожу. У ствари, скоро сам сигуран да је поготка било, јер колега о коме говорим важи за доказано доброг стрелца, али ипак, двојка.... Не надам се ничему. Колега Иван ми после пар минута јавља да проналази капи крви на трагу. После још неког минута јавља да је пронашао угрушке ''ко шака''. Наде су се нагло подгрејале, јасно ми је било по Ивановом опису да свиња искашљава крупне угрушке и да неће моћи далеко. У томе се проламају два пуцња и чује се Иванов глас на радио - станици: ''Готова је !'' Његова прва дивља свиња. Питам, јел је дотукао, а он каже да су та два метка била пуцана у ваздух, шенлучио човек. Елем, да не давим: дивља свиња, крупна стара женка у пуној кондицији, са тежином од 147 килограма, одстрељена је метком ''Белом'', сачма 5mm - ''двојка''. Пуцана је на двадесетак метара.Од места настрела је ''однела'' једно 300 метара. Одстрељену дивљач сам лично сређивао почев од драња до пангловања и имао прилике да видим ефекте погодка, као и то да осим те сачме у телу ове дивље свиње није било других зрна нити погодака. Грудни кош је био прострељен са двадесетек зрна сачме која су поцепала плућа, срце је добило једно  или два зрна.

Ово је дивља свиња о којој говорим, лов се одиграо новембра 2005. године.

На овој фотографији се јасно види погодак у леву страну грудног коша и чиме је свиња пуцана:

Колега о коме говорим је, наравно грешком на свињу опалио двојком коју је припремио за шакала, а не куглом коју је такође имао у пушци. Ловачка срећа је одлучила да погодак да такве ефекте на дивљачи да она падне и од метка који није био намењен њој.

Ово, наравно, не значи да дивље свиње треба ловити оваквом муницијом. Ја само испричах оно што сам искусио и својим очима видео.

Добар поглед!
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #12 poslato: Јануар 17, 2010, 11:05:12 »

Sreća u nesreći!  hi
a krmaca je kao trogodisnji vepar!!!  bb
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 17, 2010, 11:24:06 »

Тако је, зуби (да не кажем кљове) су јој били као код вепра двогодца! Препарат је остао и сада може да се види... Било ми је на неки начин и жао што је ова женка имала лошу срећу да налети на мог имењака, била је права матица и могла је да остави још неку генерацију лепих потомака. Нажалост, у брдско - планинском лову, у шуми, то Ниџа одлично зна, тешко да се има више од пар секунди, а често и мање да се дивља свиња уочи и пуца, за разазнавање полова остаје и премало времена... О овоме у оквиру друге теме...

Добар поглед!!!
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јануар 18, 2010, 04:07:19 »

300m je dosta velika razdaljina i da nije bilo snega to bi bilo jako, jako teško naći.
Ali svakako govori o tome koliko je sačma hteli mi to priznati ili ne ubitačna ali isto tako i loša za pucanje na krupnu divljač.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: