DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161433 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 14, 2019, 02:39:11
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: LOV U SLOVENIJI  (Pročitano 24394 puta)
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Јануар 07, 2010, 07:46:03 »

Nebudi strog bane mi iz BG mozemo da lovimo po parkovima,normalno je da ne mozemo da budemo clanovi u mestima u kojima ne zivimo,ipak je to samo njihova divljac.
Janez kolko sam razumeo u cenu clanarine je uracunat i odstrel pojedinih primeraka krupne divljaci.
Sačuvana
JANEZ L
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Јануар 08, 2010, 11:51:05 »

Lp!

Kao sam već napisao. Nikakve pristopnine nije za novo došle ćlanove, sve to je zakonom prepovedano i kontrolirano. Ako se ugotovi kršitev je jako sankcionirana. Kod nas u SLO je problem jer se vrlo malo mladih želi postati Lovac i sad šta!? Bi še ona posamezna lica morala, da plate? 100 evra je godišnja ćlanarina i to je to. Za sve isto. Svi trofeji i odstreli su bezplatni, samo meso se plati po cjeniku koji je dolučen od firme koja kupuje meso. Lovac ima 10% sconto.

Učlaniš se lako gdje god u Sloveniji oćeš, nije bitno od kuda si. Recimo ja sam iz Gorenjske i ako bi htio postati lovac negdje na Štajerskom, morali bi me primiti.

Kakav variabilni sistem naplate odstrela? U udrugi imaš ljetni plan i što ti pripada možeš da odstreliš. No u našoj udrugi fazana nemam al imamo patke i zece i sve to je gratis.

Sankcije za prekršaje čemo iduči put obraditi, pa i isto kontrolu. drinks

Lovski zdravo
Janez L
Sačuvana

...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...
JANEZ L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јануар 22, 2010, 03:00:21 »

Lp!

drinks Da malo nastavimo... drinks pioneer

Kontrola u lovištu:

Po zakonu o lovu, lovačka udruga mora da organizira lovočuvarsku službu. Lovočuvar opravlja ispit koji sastoji iz znanja zakona i predpisa, pa i iz poznavanja divjači. Na svakih 2000 hektara mora da bude jedan lovočuvar koji mjesečnu oddaja poročila gospodaru udruge. A kako je sve lepo u zakonu zapisano u praksi je vrlo drugćije jer lovočuvar nema nikakvih pooblastila i nikomu ništa ne more, tako da je to samo nešto sa ćime zadovoljavamu državnu birokraciju... Al sreta je ta, vsaj kod nas na Gorenjskem, da smo ljudi tolko svesni, sa visokim pragom etike i ne poslužujemo se krivolova. Ne mislite, da je kod nas sve zlato, daleko od toga. I več kada pojedincu se dokaže krivolov ga u 99% primera sud oprosti krivde i udruga plati odškodninu za psihičke muke koje su bile pojedincu prizadete.
I za druge prekršaje u zvezi sa lovom, pa i za oćitne u končnoj fazi nikome niko ništa ne more... Al bože nedaj da se u gostioni lovac bije sa kojim i da to pride pred sud...tada si za tren oko usuđen na odvzem oružja jer si opasna persona. Da takve imamo kod nas na zapadu...divjem zapadu... this

Lovski zdravo
Janez L

Sačuvana

nesa
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јануар 23, 2010, 07:49:01 »

Janez,lepo sam na jednom mestu rekao da si hudic.Pa ako ovo sto si rekao u prethodna par teksta procitaju nasi zakonodavci,naredice da se obrisu.Kod nas ce uskoro naplacivati i setnju po lovistu.Ali zanemarimo crni humor,tema je lov u Sloveniji pa nastavi,ja bar uzivam u tvojim tekstovima.  Lovacki zdravo.
Sačuvana
lazar
Gost
« Odgovor #19 poslato: Јануар 24, 2010, 01:25:08 »

a ja vec pomislio odkako ste u eu da je sve bolje i da toga vise nema  focus
Sačuvana
JANEZ L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јул 13, 2010, 12:30:51 »

Lp!

Dobro veče Drugarice i Drugari Lovci! drinks drinks drinks

Prvo da se izvinim jer me vrlo dugo nije bilo na forumu, al je razlog simpal ko pasulj...

Ne možem svima da zorganizujem lov na Gamsa, uopšte ne bezplatno, jer ja imam pravo samo na jednog Gamsa godišnje pa i to ga možem da odstupim samo lovcu iz Slo...al možem da vas kontaktišem sa udrugama koje imaju lovni turizam, al tamo se plati...žao mi je, al tako je...ima udruga kdje su cene povoljne, pa tako da nema problema...

Druga riječ je o tome, da za sada ne možem da dođem kod vas. Imam posao kdje nemam godišnjeg odmora več nekoliku godina, tako da bi došao za jedan dan kod vas...ma to nije moguče...predaleko, no sada se kidam na drug posao, sve če biti u zvezi sa lovom, a onda čemo imati šanse da se vidimo...još jedan put bez uvrjede...

Ko ima interes do lova Gamsa nek me kontaktira pp, pa čemo se dogovoriti, al samo prva petorica...pozanimaču se u udrugama i dat ču vam direktan kontakt...

To je zasada sve i pisat čemo se uskoro...

Hvala Swift, da si me drmnu i da sam se opet conectao na ovaj odličan Lovački forum!!! drinks drinks drinks

Lovski zdravo
Janez L
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #21 poslato: Јул 13, 2010, 08:52:36 »

hi
Lepo je sto si opet sa nama
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
JANEZ L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јул 14, 2010, 12:32:46 »

Lp!

Pa i ja se radujem! hi hi hi drinks

Lovski zdravo
Janez L
Sačuvana

acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јул 14, 2010, 01:25:42 »

Lepo sto si opet sa nama! hi
Sačuvana
JANEZ L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јул 15, 2010, 12:12:30 »

Lp!

hi hi hi

Jao domalo ne stignem ni sam sebe...menjam posao, kidam se u lov i poklicno, tako, da je sad vreme više nego oganičeno... drinks drinks drinks

Lovski zdravo
Janez L
Sačuvana

Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #25 poslato: Октобар 12, 2012, 08:39:07 »

http://www.zgs.gov.si/slo/delovna-podrocja/lovisca-s-posebnim-namenom/splosno-o-lpn/index.html
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Октобар 17, 2012, 06:39:59 »

SVAKA IM CAST!
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: