DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161785 poruka u 7327 tema- 7056 članova - Poslednji član: Shomitheking

Август 03, 2020, 09:08:16
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOčuvajmo prirodu (Urednik: swift)Поплаве у ловиштима
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Поплаве у ловиштима  (Pročitano 3855 puta)
spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« poslato: Децембар 27, 2009, 07:23:00 »

Управо сам се вратио са терена где је стање алармантно, отопљавање снега и киша која је падала у задња 24 сата потопила је добар део Тимочке Крајне, најтежа ситуација је у долинама Црног и Белог Тимока као и од ушћа оба Тимока низводно према Дунаву. Због изливања Црног Тимока затворен је регионални пут Зајечар-Параћин, Грлишко језеро као и све реке и јаруге у граду Зајечару и околини су препуне воде као и поља и ливаде, мало је боље стање у брдском делу терена где се вода не задржава али су све реке и потоци препуни. Приликом обиласка терена виђено је доста срнеће дивљачи која бесциљно лута пољима пуним воде, блато им је нахватано на папцима тако да и не могу да трче а и приметан је умор код истих, што користе пси луталице да их лакше сустигну. Доста је јаребица, зечева и фазана који су потражиле заклон у острвцима која нису потопљена. Проглашено су ванредне мере на одбранама од поплава у општини Зајечар, приоритет је дат на спашавању људства, кућа а о дивљачи брину само ловци, па се сад питам где су зелени да притекну у помоћ, нису били ту ни када је пре 2 недеље пао снег да изнесу храну за дивљач. Каква је ситуација код вас на терену. кад будем имао времена убацићу слике са терена.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #1 poslato: Децембар 27, 2009, 08:37:59 »

Au malo pre sam gledao na TV-u,jezivo.Mora da uzivo izgleda jos jezivije.Druze kod mene nema reka ima jedno jezero (Mladenovac-Markovacko jezero)ali nije ovako strasno,polavilo par livada gde smo videli par grla srnece divljaci i to je to.
Prioritet su ljudi i objekti,a divljac njima nije bitna njima ce bog da pomogne ili lovci koliko mogu.Veoma mi je zao da mogu ja bih pomogao. sorry
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 10, 2010, 10:56:18 »

Od juče...ZR lovište

Sačuvana

Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #3 poslato: Јануар 10, 2010, 03:14:54 »

Ovako je bilo u slivu Mlave ovih dana.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Фебруар 23, 2010, 11:57:43 »

Juče sam krenuo na posao prema Kozarskoj Dubici.Sava je izašla iz korita i...

...nije joj bilo spasa...steta...i tužno...
Sačuvana
vukasinn
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 23, 2010, 04:56:54 »

jel to srna granicaru
Sačuvana
vukasinn
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 23, 2010, 05:05:26 »

bas steta,veliki broj nemocne i zatecene divljaci ne uspije pronaci spas tokom poplava a koje su ove godine bas ucestale,narocito na nasem podrucje gdje imamo dvije rijeke Vrbas i Savu.
Sačuvana
vidan
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 23, 2010, 08:14:58 »

Postovane kolege,
situacija u mojoj tazbini Zajecaru je alarmantna !
Iako se voda na vestima povlaci,problem predstavlja  i brana borskog jezera koja je prilicno oslabila i sinoc se gradonacelnik Zajecara obratio da ce morati da ispustaju vodu kako brana ne bi popustila?!?!?

Srna-zalostan i tuzan prizor,ko zna odakle je voda donela.
A kolega Jeger- izvinite,zar se ovih dana love fazani,jos dok su poplave?Huh???
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #8 poslato: Фебруар 23, 2010, 08:29:59 »

Žalosno šta se dešava.Sve nas iznenadi sneg usred zime.Niko spreman za bilo šta.Pa šta su očekivali?Da će sneg da nestane onim putem kojim je došao.  angry2
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 23, 2010, 11:01:44 »

Au koja tuga sorry bas mi je zao,ko zna koliko ih je jos.

Danas kada sam se vracao iz Beograda i od naplatne rampe bubanj potok do ELP pumpe prema Mladenovcu je sve pod vodom.
Ja i par kolega sa posla pre ELP pumpe smo videli grlo od 10 komada kako pokusava da predje preko te vode na neki bedem,voda nije duboka mozda 30-40cm ali jedva su hodali zbog blata ispod vode...tuga... sorry
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 24, 2010, 11:04:10 »

Da srna je,vukasinne,

a baterija na fotoaparatu izdala posle prvog "škljoca",pa je ostala samo na jednoj slici.
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 24, 2010, 12:26:24 »

Postovane kolege,
situacija u mojoj tazbini Zajecaru je alarmantna !
Iako se voda na vestima povlaci,problem predstavlja  i brana borskog jezera koja je prilicno oslabila i sinoc se gradonacelnik Zajecara obratio da ce morati da ispustaju vodu kako brana ne bi popustila?!?!?

Srna-zalostan i tuzan prizor,ko zna odakle je voda donela.
A kolega Jeger- izvinite,zar se ovih dana love fazani,jos dok su poplave?Huh???
Vidane pogledaj datum poruke...
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: