DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 09:46:11
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Moderan saranski ribolov...  (Pročitano 17186 puta)
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« poslato: Децембар 26, 2009, 07:31:16 »

Vidim da ovakve teme nema, pa sam pomislio da ne bi bilo lose otvoriti polemiku o toj vrsti ribolova! Licno, ribolovom se bavim nekih 15-ak godina, modernim saranskim ribolovom tri godine. Imam dovoljno iskustva, bio sam na dosta "komercijalnih" voda, kako to neko voli da kaze. Moje iskustvo mi kaze da, iako vecina nas peca na "komercijalnim" vodama, veliku ulogu igra sama primama, a sto se sarana tice, nikad nije mnogo. Ne bi bilo lose cuti jos neke stavove pa da "ukrstimo" koplja!
Sačuvana

sasa-dubica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Децембар 26, 2009, 09:12:06 »

Ja sam se ribolovom bavio aktivno od svoje 5-6 godine pa do unazad 4 godine. Saranski ribolov mi je na prvom mjestu, inace pecam na rijeci Uni i Savi, imam i jezera koja su puna saranske ribe tj sarana i amura i pecao sam i tu sa uspijehom ali meni najveci izazov i najvece zadovoljstvo je divlja voda - rijeka, i prirodni mamac tj kuhani kukuruz i najdrazi mi je kada se pocne kiseliti. Jezerska riba i riba sa rijeke se ne mogu porediti ni po jacini ribe ni po kvalitetu , a po strategiji ribolova i daleko je teze uhvatiti i izvuci sarana npr od 7-8 kg iz rijeke nego onog od 20 iz jezera. Moja iskustva su takva i opet mu se vracam cim malo budem imao vise vremena! Camac , rijeka, svitanje i magla nad rijecnim koritom , to ne moze da se plati Wink Pozdrav svim sarandzijama!
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #2 poslato: Јануар 23, 2010, 05:01:36 »

gresis sto se tice same ribe koja se nalazi u revirima, ja gde pecam, 80% ribe je iz samog Dunava, jeste "malo" jezero ali za primer desetokilasa vadis nekih 10-15 min sto nije bas malo, plus jako su zilavi i puni snage iako su u mirnim vodama!
Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #3 poslato: Јун 06, 2010, 10:29:29 »

Da se tema malo osvezi, prvi pravi ribolov ove sezone a da nisam iskisao:

Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: Јул 05, 2010, 07:06:02 »

evo nesto od ovog vikenda:

pitanje za admine, jel mogu moji postovi i slike da se prebace u temu "moderan saranski ribolov" posto mislim da je primerenije mesto za takve slike i vrstu ribolova!
Sačuvana

sasa-dubica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 07, 2010, 07:08:47 »

Cestitam, jel opet sa jezera ?
Sačuvana
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #6 poslato: Јул 08, 2010, 02:40:25 »

vec duze vremena idem na stalno isto mesto, u Kac! Dobri ljudi, mnogo lepa priroda, pristupacne cene.... Imam ja jos dosta slika, moracu da ih okacim
Sačuvana

Džigi
Senior
Van mreže Van mreže

Lovac-sokolar

« Odgovor #7 poslato: Јул 09, 2010, 11:40:26 »

Ovo je moj ribnjak za mrest sarana i odmor duse.Iza njega se nalazi jezerce koje uredjujem zadnjih 8 godina i jos uvek nema krajnju formu.Puno je razne ribe,a zasad su hvatane samo kapitalne stuke(12kg).Jos uvek nije otvoreno za ribolovce.
Ovo je mladj pred poribljavanje jezera.A sto se tice MODERNOG SARANSKOG RIBOLOVA,mnogo mi je to SNOBIZAM sa svom tom opremom...Ja vise volim klasiku:dvodelna GERMINA,zvonca i prirodni mamci.Poslednjeg sarana sam upecao pre dve nedelje na fiksirac od 3m,struna 0,16,udica 14. dok sam pecao beovice(kauglere).Osecaj je bio do jaja.A lovio sam ih sa ostvama iz camca,e to je tek feeling...
Sačuvana

NE LOVIMO ZBOG ULOVA,VEĆ ZBOG LEPOTE LOVA.
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јул 09, 2010, 01:36:56 »

Pozrav kolega, gde ti se nalazi ovaj ribnjak u kom mestu...
Ako ti treba ti posaljem koji komad koji nsarana ( crvenih, belih, sarenih) da imas i to u svom ribnjaku?Huh??
Jer se ja resio svih sarana otisli su u bari..... Samo su mi zauzimali ogromno mesto u ribnjaku...

Pozdrav  beach
Sačuvana
Džigi
Senior
Van mreže Van mreže

Lovac-sokolar

« Odgovor #9 poslato: Јул 09, 2010, 03:43:29 »

Imam druze nekoliko koi sarana,ali necu u jezero da ih pustim zbog shtuka.I ovaj ribnjak ima funkciju mrestilista radi poribljavanja jezera.Koi sarane drzim odvojeno u vecem kavezu,dok ih ne poklonim.Inace nalazi se kraj V.Morave u selu Chepure(Paracin),na 9km od autoputa Bg-Ni. Ako si u prolazu svrati.
Sačuvana

NE LOVIMO ZBOG ULOVA,VEĆ ZBOG LEPOTE LOVA.
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 09, 2010, 05:12:06 »

Ok, ja reko da oplemenis malo ribnjak, jer na zapadu cuvaju i ove sarane sa normalima , jer neki vole i njih da vide u jezerima.... Hvala na pozivu, imacu u vidu kad am na tom terenu...........

Pozdrav  beach
Sačuvana
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #11 poslato: Јул 09, 2010, 06:38:48 »

Ne pustajte japance nekontrolisano bilo gde pogotovu u prirodu slobodno jer gde se oni prenamnoze tu vise mesta za druge ribe nema  isto kao i amerikanci posle kuku i lele!!!!! read rtfm nono drinks
Sačuvana

Srbijalov
Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #12 poslato: Јул 10, 2010, 12:23:40 »

Dzigi ti si stvarno lozana i to zesca vidim. Nemoj mi trovati temu, molim te, kojekavim sturim i ofucanim komentarima!
Drzi se teme ako mozes, ako ne nemoj ubacivati nesto sto nema veze s fabulom!

Mozemo nastaviti i dalje lepo da se druzimo samo ako ti to hoces!
Sačuvana

slobo
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 19, 2011, 09:13:33 »

cao
ja sam vec duzi niz godina
sarandzija,naravno,
uhvati-slikaj-pusti victory
Sačuvana
Nforce