DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161734 poruka u 7316 tema- 7036 članova - Poslednji član: Deni 99

Мај 27, 2020, 04:46:43
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLovački recepti (Urednik: swift)ПЕЧУРКЕ ИЗ МОГ ЛОВИШТА
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ПЕЧУРКЕ ИЗ МОГ ЛОВИШТА  (Pročitano 182392 puta)
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #45 poslato: Децембар 16, 2009, 10:04:07 »

Malo u sali, a vise u zbilji ja bi preporucio da postove u ovoj temi sve pisete u crvenoj boji,da ne bi neko lakoumno pomislio ovu sam video na slici jestiva je, a ona samo slicna jestivoj.

U dobroj nameri i zelim vam DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
draganpe
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #46 poslato: Децембар 16, 2009, 11:19:35 »

Ne mislim da sve treba biti crveno jer sve nije ni opasno. crvenim treba naglasiti samo opasne vrste.

Drugo - ne mislim uopste da ovo treba da bude primarno mesto na koje buduci ili sadasnji beraci treba da se uzdaju.
Mislim da literatura na prvom mestu kao i prenosenje iskustva dobrih poznavaoca su osnov za ovu vrstu aktivnosti.

Ovde pojedinci treba da prosire svoje dosadasnje znanje a neki donekle se upoznaju sa carstvom gljiva kroz razmenu iskustava i komentara.

Oni kojima se ova oblast svidi sigurno ce morati da prosire svoje znanje do 100%-tne sigurnosti pa makar to bilo i pet vrsta ali ce bar tih pet moci pouzdano da bere.

Prema tome ponavljam po meni ovo nije mesto za ucenje vec za upoznavanje i dopunu svog znanja. Kao i za otklanjane nekih nedoumica.

Pozdrav Dragan!

p.s razlike izmedju biserke i pupavke detaljno ce biti iznate nakon sutrasnjeg lova. do tada poz.

Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Децембар 16, 2009, 11:25:39 »

Ја написах при отварању теме:

ФОТОГРАФИЈЕ НЕ СМЕЈУ БИТИ ЈЕДИНИ ИЗВОР ЗНАЊА О ПЕЧУРКАМА, ВЕЋ ПОЧЕТАК УЧЕЊА О ЊИМА, БРАЊЕ ПЕЧУРАКА ИСКЉУЧИВО УЗ ПРОВЕРУ И ИНСТРУКЦИЈЕ ИСКУСНОГ БЕРАЧА И КОНСУЛТАЦИЈУ СТРУЧНЕ ЛИТЕРАТУРЕ!!!!!

Не замерам Краучу на сугестији и можда би уз сваки пост требало истаћи неко упозорење, за случај било какве екстремне непажње. Мада, ово би била упозорења типа ''не пуцај док лепо не видиш дивљач'', ''не пуцај док ниси сигуран да је хитац безбедан'', итд. - све оне ствари које би сваки ловац требало да зна, али добро знамо да има доста неодговорних и неопрезних по било ком питању, па и по овом. Зато ћу ја свој сваки, па и најкраћи пост на овој теби убудуће да ''украшавам'' горе цитираном реченицом, па да било какву забуну и неопрезност сведемо на вероватноћу - 0!!!

Драган полази од тога да постове читају и гледају људи који су довољно свесни свега горе наведеног, што би било лепо. Али да неби ни тај један несвесни у милион свесних погрешио, ја ћу да увек упозоравам.

Поздрав Краучу и посебан поздрав професору Драгану!

Добар поглед!!!
Sačuvana
draganpe
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Децембар 16, 2009, 11:41:17 »

Bilo kakvo upozorenje naravno nece sigurno skoditi, vec doprineti.

nisam  profesor vec sam gljive proucavao iz ljubavi. To je trajalo 4 godine teoriski i mnogo godina prakticno.

Kada naucite svaku vrstu pojedinacno tek tada ce te biti u stanju da ih uporedjujete i pouzdano razlikujete.

Pocetnicima savetujem nabavku dobre literature, kao i upoznavanje sa rodovima gde nema otrovnih vrsta (krasnice), kao i ucenje vrsta koje su izdasne i prvoklasne.
Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Децембар 16, 2009, 11:55:16 »

Драгане, молим те да се не љутиш због ''титуле'' јер у мом ловачком, а некада и риболовачком друштву овако ословљавамо колеге од којих имамо шта да научимо! Из текстова које пишеш се јасно види да иза њих стоји велико искуство и интересовање за све детаље, а то је оно што је и најдрагоценије. Не замери.

Добар поглед!!!
Sačuvana
draganpe
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Децембар 17, 2009, 09:32:18 »

Ne naravno  hi
Sačuvana
nesa
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Децембар 17, 2009, 10:08:23 »

Nepreterujmo ljudi,Ivan je dao dobro poredjenje.Ko nije dovoljno svestan,nikad nece ni biti.Ja berem pecurke 20tak godina,pri tom opet 20tak dobro poznajem,berem i uzivam u njima.Taj broj zadovoljava moje potrebe,ali svakako da cu pojedine preporucene upoznati(sem u literaturi)i ovde,pa proveriti po knjigama,pa onda resiti sta dalje.Dovoljno oprezno.
Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Март 14, 2010, 11:22:41 »

Скоро ће топли дани, а са њима и прве печурке. Требало би да се међу првима појави, ако се не варам, Смрчак.
Позив добрим познаваоцима гљива да нешто напишу на ову тему!

И наравно, као што сам и обећао, уз сваки пост на ову тему:

ФОТОГРАФИЈЕ НЕ СМЕЈУ БИТИ ЈЕДИНИ ИЗВОР ЗНАЊА О ПЕЧУРКАМА, ВЕЋ ПОЧЕТАК УЧЕЊА О ЊИМА, БРАЊЕ ПЕЧУРАКА ИСКЉУЧИВО УЗ ПРОВЕРУ И ИНСТРУКЦИЈЕ ИСКУСНОГ БЕРАЧА И КОНСУЛТАЦИЈУ СТРУЧНЕ ЛИТЕРАТУРЕ!!!!!

Добар поглед
Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Мај 30, 2010, 03:36:06 »

Данас сам убрао прве овогодишње лисичаре:

УПОЗОРЕЊЕ:
ФОТОГРАФИЈЕ НЕ СМЕЈУ БИТИ ЈЕДИНИ ИЗВОР ЗНАЊА О ПЕЧУРКАМА, ВЕЋ ПОЧЕТАК УЧЕЊА О ЊИМА, БРАЊЕ ПЕЧУРАКА НА СОПСТВЕНУ ОДГОВОРНОСТ И ИСКЉУЧИВО УЗ ПРОВЕРУ И ИНСТРУКЦИЈЕ ИСКУСНОГ БЕРАЧА И КОНСУЛТАЦИЈУ СТРУЧНЕ ЛИТЕРАТУРЕ!!!!!

Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Мај 30, 2010, 03:45:55 »

Стигле су и прве ''љутаче'' или, како их негде зову ''папрењаче'' :

УПОЗОРЕЊЕ:
ФОТОГРАФИЈЕ НЕ СМЕЈУ БИТИ ЈЕДИНИ ИЗВОР ЗНАЊА О ПЕЧУРКАМА, ВЕЋ ПОЧЕТАК УЧЕЊА О ЊИМА, БРАЊЕ ПЕЧУРАКА НА СОПСТВЕНУ ОДГОВОРНОСТ И ИСКЉУЧИВО УЗ ПРОВЕРУ И ИНСТРУКЦИЈЕ ИСКУСНОГ БЕРАЧА И КОНСУЛТАЦИЈУ СТРУЧНЕ ЛИТЕРАТУРЕ!!!!!

Sačuvana
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Мај 30, 2010, 03:53:21 »

Лагани пролећни обилазак ловишта и берба првих печурака, па после лагано предјело од свежих дарова природе.

Љутаче, лисичаре и једна зрела, али употребљива ''црвенка''. Сасвим довољно.

УПОЗОРЕЊЕ:

ДОБАР ПОГЛЕД!
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #56 poslato: Мај 31, 2010, 06:16:00 »

I kod mene (jug Srbija) su pocele jos pre tri nedelje,ali slabo,presece ih ladnoca. Bice ih sve vise,sad ih nema dovoljno ni za salatu. sorry pozdrav Ivane , Vidim ti si ubrao za jednu salaticu sa sircetom,zejtinom i belim lukom.  good
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
Ivan Stojanović
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Мај 31, 2010, 07:48:31 »

Искрено, друже, пресне их не једем, љутаче су бланширане кратко у кључалој води, па поховане, а лисичаре пропржене на уљу са младим луком, па заливене јајима.
Убаво.

Поздрав, Раде! hi
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #58 poslato: Јун 01, 2010, 11:49:57 »

Искрено, друже, пресне их не једем, љутаче су бланширане кратко у кључалој води, па поховане, а лисичаре пропржене на уљу са младим луком, па заливене јајима.
Убаво.

Поздрав, Раде! hi
Bas su bile ukusne!  beee
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
draganpe
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Јун 01, 2010, 03:33:13 »

Przite ih na margarinu (dobro jutro)npr. vecina gljiva ume da upije dosta ulja  sto moze biti tesko za stomak kao da ste pojeli ciglu, sto opet nema veze sa kvalitetom pecuraka  hi
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: