DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

139661 poruka u 5958 tema- 5868 članova - Poslednji član: coolerns

Децембар 19, 2014, 01:30:04
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Obuka pasa za lov  (Pročitano 23921 puta)
MikaHunter
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac

LU,,Varovnice,,

sgrstruja@live.com zivanovicmiodrag@rocketmail.com
WWW E-mail
« poslato: Новембар 27, 2009, 07:10:33 »

Dali je neko vodio svog psa na dresuru u Alfa dog centar za obuku pasa.Ja sam dobio ponudu da svog NOD-a dresiram kod njih,kompletnu disciplinsku obuku i kompletnu obuku za lov.Posto ja nemam iskustva za obuku,a dreseri koje ja znam (lokalne dzudze)su fazonu da prvo izubijaju pse ili im odmah stave teletakt pa onda obuka koja mozda traje 2 nedelje.Ja licno necu da maltretiram svog psa i hocu da bude u lov pravi lovacki pas pa zbog toga bi ga poslao u Alfa dog centar.Interesuju me misljenja clanova.

Sačuvana

Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Новембар 27, 2009, 07:37:14 »

Ako te interesuje mišljenje drugih, ko ne može sam da obuči psa onoliko koliko mu treba u praktičnom lovu, bolje da batali radnju. Meni lično pas ne treba da donosi novine i javlja se na telefon.   hi
Sačuvana

NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Новембар 27, 2009, 07:49:36 »

Ako te interesuje mišljenje drugih, ko ne može sam da obuči psa onoliko koliko mu treba u praktičnom lovu, bolje da batali radnju. Meni lično pas ne treba da donosi novine i javlja se na telefon.   hi
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

LU,,Varovnice,,

WWW E-mail
« Odgovor #3 poslato: Новембар 27, 2009, 08:00:47 »

A gde sam ja napisao da mi pas donosi novine i da se javlja na telefon.Radi se o disciplinskoj obuci tj. sedi,lezi,pored noge,da udje u kola,itd i lovne obuke tj.aport na suvom,u vodi,blokiranje divljaci kada je u marci,.....
Kolega nagledao sam se u lov raznih gluposti i tragedija.,a to su glupost koje covek pravi sam,misli da pas moze u teren i kada nije obucen lov.
Licno sam prisustvovao lovu kada pas oseti trag i ode,vlasnika ga stigne ubije od batina i kaze da tako treba jer  drugacije nece da nauci.Ovde se neradi o tim dresurama donosenje novina,da pas seni,prica,broji do deset i ostalo,ovde se radi o sigurnosti psa kako u dvoristu i na ulici tako i u lovu.
Ja licno mislim da psi nisu igracke i masine ali da se vode u lov uz komentare kako ima urodjene osobine to je meni glupo.Pas ima urodjene osobine npr.moj nemac je sa mesec dana marikirao prepelicu ali to neko treba da probudi u njemu da bi zna sta da radi terenu.
Sačuvana

NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Новембар 27, 2009, 08:19:45 »

По мени за лов ти је потребно да пас зна да се врати када га зовеш, да маркира, апортира и седне. Што се тиче уласка у кола, то ће научити после пар пута када га будеш возио колима, веруј ми, тако је мој.

Све поред овог што сам навео је по мени само за параду (лепо за око) али не и толико потребно за лов.

То је само моје лично мишљење.

За све то што си ти набројао требаће ти доста муке и труда да га научиш.
Sačuvana

MikaHunter
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

LU,,Varovnice,,

WWW E-mail
« Odgovor #5 poslato: Новембар 27, 2009, 08:30:59 »

Cenim svacije misljenje umeo bi i ja sam mozda ali necu da rizikujem da upropastim psa opet on meni pomaze u lovu a ne je njemu jer bez obucenog psa u lov ...bes lov.Nele postujem tvoje misljenje
Sačuvana

Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #6 poslato: Новембар 27, 2009, 10:58:33 »

Moji psi (sva 3) sam po 2x vozio autom u lov...od tada, čim otvorim gepek da nešti ubacim ili izbacim, a oni su u blizini, odmah uskaču i neće napolje!

Inače, ptičari imaju sve potrebne osobine za lov već urodjene i nema potrebe za nekom posebnom obukom... a ko želi, OK...Sve se to kod njih probudi uz malo šetnje, a posle par lovnih dana, sa ulovom, stvar je rešena...a ono "lezi", "sedi", "čekaj", ne vidim baš kao neophodno za lov...
Sačuvana

Nele
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Новембар 27, 2009, 11:02:48 »

Mikahunter,druze niko se nije naucen rodio,moj savet ti je da nabavis neku knjigu o dresuri lovackih pasa,dobro je prostudiras i krenes polako na posao,pticari su globalno inteligentni psi i brzo kontaju,za lov ti je dovljno par osnovni komandi,ustedeces pare a i bice ti drago kada vidis rezultate rada na terenu,a i u buducnosti ako budes ima jos nekog psa bice ti lakse.
Dobar pogled ti zelim...
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Новембар 27, 2009, 12:33:20 »

Znao sam da ćeš se naljutiti na moj komentar, ali tražio si mišljenje, a to ne mora da se odnosi na tebe. Po meni onaj koji daje psa na obuku, drugom daje da mu upucava karabin, itd i ne treba da ima psa i puca karabinom. Kada tražiš mišljenje i komentar, neće ti svaki biti po volji. Živeo drinks
A vidim i da si mlad lovac, tek ćeš se svega nagledati u lovu  hi
Sačuvana

shaga
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Wild Boar

WWW E-mail
« Odgovor #9 poslato: Новембар 27, 2009, 12:46:39 »

Znao sam da ćeš se naljutiti na moj komentar, ali tražio si mišljenje, a to ne mora da se odnosi na tebe. Po meni onaj koji daje psa na obuku, drugom daje da mu upucava karabin, itd i ne treba da ima psa i puca karabinom. Kada tražiš mišljenje i komentar, neće ti svaki biti po volji. Živeo drinks
A vidim i da si mlad lovac, tek ćeš se svega nagledati u lovu  hi
A i ne treba biti bukvalista.........nije sto se poznajemo nego ja sam Saleta odlicno razumio sta je htio da kaze............
Potpuno je bio brzoplet tvoj odgovor MikaHunter - u
Sačuvana

A u ruke Mandusica Vuka bice svaka puska ubojita
http://www.youtube.com/watch?v=Qpi-3qM6rj4
huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #10 poslato: Новембар 27, 2009, 01:13:05 »

Dali je neko vodio svog psa na dresuru u Alfa dog centar za obuku pasa.Ja sam dobio ponudu da svog NOD-a dresiram kod njih,kompletnu disciplinsku obuku i kompletnu obuku za lov.Posto ja nemam iskustva za obuku,a dreseri koje ja znam (lokalne dzudze)su fazonu da prvo izubijaju pse ili im odmah stave teletakt pa onda obuka koja mozda traje 2 nedelje.Ja licno necu da maltretiram svog psa i hocu da bude u lov pravi lovacki pas pa zbog toga bi ga poslao u Alfa dog centar.Interesuju me misljenja clanova.

Mika, da li si siguran da dreseri u dog centar neće koristiti slične metode obuke?  tommy
Ja lično nisam protiv korišćenja teletakta, ali umereno i pametno, i jako lepe rezultate može snjim dostići.
Ja sam mišljenja, da tvoj pas će imati najbolje uslove kod tebe, i najpažljiviju obuku ćeš ti sam da mu pružaš.  hi
Sačuvana
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Новембар 27, 2009, 02:36:19 »

Pozdrav svima,evo ja bi da iznesem moje iskustvo,ja imam nkd koji je sada 7 meseci yahoo
Zna sve osnovne komande sedi,lezi,fuj,cak i na pokret ruke bez komande (s tim da imam izuzetno malo iskustva u dresuri) nedeljom idemo na periferiju i radim sa njim istrcavanje i ucim ga da dodje na zvuk zvizdaljke i lepo radi,po meni licno je prelep osecaj raditi sa psom i videti rezultate svog rada,s tim da imam izuzetno malo vremena radim do 00 i sve sam to naucio psa kroz igru ne vise od 10 min dnevno,moj drugarski predlog: procitaj neke osnove dresure i upoznaj svog psa,ako ga naucis sam veruj mi nece biti vece srece ni za tebe ni za njega.
veliki pozdrav i dobar pogled!  drinks
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
IgyBoy
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Новембар 27, 2009, 03:05:13 »

Ne treba biti neki strucnjak za urediti psa za lov..preporucam vam da uzmete nekoliko filmova i koju knjigu o dresuri, gdje vam prikazuje psa odmalena i kako s njim raditi..em psa sredite kako vi zelite, em je gust poslje kad on radi kako vi zelite..problem zna biti kad psa iz dresure vratite doma, i on vase zapovjedi ignorira jer trazi covjeka s kojim je vjezbe radio, isto kod aporta zna biti problem jer pas trazi tog covjeka s kojim je radio..nikad neznate sto su s vasim psom radili i postupali..uzmete psa dok je mali i radite s njim od pocetka, najprije markiranje, poslusnost, a neki privikavanje na pucanj rade na kraju..puno srece i nadam se da se bude trud isplatio..ipak je drugi osjecaj raditi s psom kojeg ste sami poducili.. good  drinks
Sačuvana

Zagorje moje nigdar ne bi menjal..Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti..
MikaHunter
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

LU,,Varovnice,,

WWW E-mail
« Odgovor #13 poslato: Новембар 27, 2009, 05:07:53 »

Ipak ste mi otvorili malo oci ,zahvalan sam vam svim na komentarima i misljenjima ali jer moze neko meni da objasni kako da ga naucim aport i da ne ide daleko i dali da ga radim na teletakt.Ponavljam da sam vam svima zahvalan na savetima i ipak nisam dzabe otovrio temu mislio sam da ce biti samo kritike

Hvala svima Dobar pogled
Sačuvana

Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #14 poslato: Новембар 27, 2009, 05:24:42 »

Aport cesh teshko nauchiti, ako vec nema urodjeno... dodushe, nije nemoguce.. ja sam nauchio gonicha da aportira, samo nije skapirao da se to iskljuchivo odnosilo na divljach..  biggrin

U principu, sve je u obuci logika. Ti najbolje poznajesh svog psa. Pokushaj da sve shto zelish da uradi mu predstavish tako da moze da razume shta se od njega ochekuje. Na shto jednostavniji nachin... kada krene, sve se posle svodi na svakodnevno ponavljanje i nagradjivanje za svako dobro izvedenu operaciju. Posle nekog vremena, pas ce to umemorisati i nastaviti da radi i bez nagrade. Povremeno treba odrzavati stechena znanja, posebno dok je pas mlad, a ne samo od sezone do sezone...
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: