DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161376 poruka u 7276 tema- 6984 članova - Poslednji član: VLADA 86

Новембар 22, 2019, 12:10:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLovni reviri (Urednik: swift)Juzno Kucajsko carstvo
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Juzno Kucajsko carstvo  (Pročitano 17908 puta)
Resavac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Новембар 25, 2009, 04:57:07 »

Tereni su prelepi samo je velika steta sto se lovi po sistemu:pusti gonice i udri sve sto mrdne.
Često sam lovio gore i te terene solidno poznajem. Na teritoriji šumske uprave Despotovac je lov dugonogim goničima zabranjen, a na otprilike trećini teritorije lovi se isključivo sa čeke. To je teren gde ima dosta jelenske divljači. Takođe je ove godine došlo do nekih kadrovskih promena i siguran sam da će, makar na teritoriji ove šumske uprave, se raditi još više na uzgoju i pravilnom odstrelu. Inače na tom terenu obitava veliki broj vukova, ali je cenovnik papren (60 000-70 000 dinara). Pored vuka ima srna, jelena i svinja u solidnom broju. Takođe se beleži i prisustvo risa.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #31 poslato: Новембар 25, 2009, 05:21:07 »

Никола, свака част на сликама! hi good friends
Sačuvana

spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« Odgovor #32 poslato: Новембар 25, 2009, 05:23:27 »

Nije problem nesto sacuvati ,ako postoji dobra i jaka organizacija,kao sto je i vase drustvo,samo se akcenat baci na odredjeno podrucje i njemu se da veci znacaj u radu i sluzbi .Tako je kod nes stvoreno jelensko loviste Djalu al mare,jeleni su se pojavili narod se raseljavao,populacija mnozila i stvorio se prostor od oko8-10000ha sa jelenskom divljaci kojoj je prpomogla zastita lovocuvarseke sluzbe ,uredjenje lov-tehnickim objektima ,krmnim njivama i populacija je dostigla pun kapacitet i lovno-ekonomsko koriscenje,sa divokozom je jos lakse ,potrebna je samo so i zastita hrane ima u izobilju,.Treba krenuti u programe...
Па нормално Мицко, кад је тамо и бог реко лаку ноћ, и сам назив каже Djalu al mare (Велики Ђаво), а како заштитити популацију дивљачи поред магистралних путева, а још веће је питање како дивљач заштитити од "ловачке господе" која не преза ниодчега. Иста је ситуација и на рулалним деловима Старе планине где се гасе села и једино ловци посећују те делове и то већином у зимским месецима. Срећом бројност дивљачи у суседној Бугарској је на граници капацитета ловишта, па прелазе на нашу страну тако да је то један непресушан извор, да нам није браће Бугара како ЛУ и Србија Шуме газдују ловиштима на Старој планини не би имали дивљачи ни за лека. angry2
Sačuvana
Resavac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Новембар 25, 2009, 05:35:47 »

Predivni tereni, predivna priroda, jedina primedba na ovo je ono što su rekli naši stari da tamo gde vodu piješ iz potoka i vazduh dišeš punim plućima tu života nema ili je jako težak i to je život samo za gorštake. Iz tople sobe sa daljinskim grejanjem, pogotovo zimi možemo da maštamo o ovim lepotama. Uspeh je tamo živeti.
Na Južnom Kučaju možeš uglavnom sresti ljude koji čuvaju ovce od maja do oktobra, a ima pojedinaca koji su gore cele godine. Beše neki deda Bora, laka mu zemlja, i baba Živka, za koju nisam siguran da je još u životu, čiji ovčiji sir i kačamk nikad neću zaboraviti. A da je neko samo video crnilo živkinog cedila, rekao bi mi da sam lud što to jedem. Inače taj bračni par sa svojim ovcama je godine, zime i leta, provodio u Bigru iznad Kločanice, jedino što je Bora povremeno silazio pešice na pijacu u Despotovac... Takođe i ispod Beljaničke kapute živeo je, sada pokojni, stari lovac Milen u daleko savremenijem domaćinstvu. Imao je struju od svoje vetrenjače, koja se često kvarila. Čiču, visokog rastom, je teško bilo stići po šumama iako je imao tada preko sedamdeset...
Sačuvana
mareknjaz
Senior
Van mreže Van mreže

stara planina

« Odgovor #34 poslato: Новембар 26, 2009, 08:51:10 »

Срећом бројност дивљачи у суседној Бугарској је на граници капацитета ловишта, па прелазе на нашу страну тако да је то један непресушан извор, да нам није браће Бугара како ЛУ и Србија Шуме газдују ловиштима на Старој планини не би имали дивљачи ни за лека. angry2
[/quote]

Druze mislim da gresis sto se tice LU, a za javno preduzece necu da kazem nista, samo dok je bio gore onaj sto ga ne simpatises i kako god radio i kakav god bio ( a nije bio sjajan)  ipak je hrana iznosena, pravljene ceke u to budi siguran. Coveka necu da pominjem iz drugih razloga, nemam nista protiv njega. Ali tek ce se obistiniti tvoje reci ako se ovako nastavi po njegovom odlasku.
Pozdrav,
Marko
Sačuvana

WEIDMANNSHEIL!!!
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Новембар 26, 2009, 01:17:26 »

Срећом бројност дивљачи у суседној Бугарској је на граници капацитета ловишта, па прелазе на нашу страну тако да је то један непресушан извор, да нам није браће Бугара како ЛУ и Србија Шуме газдују ловиштима на Старој планини не би имали дивљачи ни за лека. angry2

Druze mislim da gresis sto se tice LU, a za javno preduzece necu da kazem nista, samo dok je bio gore onaj sto ga ne simpatises i kako god radio i kakav god bio ( a nije bio sjajan)  ipak je hrana iznosena, pravljene ceke u to budi siguran. Coveka necu da pominjem iz drugih razloga, nemam nista protiv njega. Ali tek ce se obistiniti tvoje reci ako se ovako nastavi po njegovom odlasku.
Pozdrav,
Marko

Боље да су прављене хранилице за ту храну што је изношена него чеке. :buba:Prvo uzmi geografsku kartu ,pa obidji zemlju Srbiju ,a na putesestvije ponesi ifoto aparat i izadji malo iz barskih terena....
Sačuvana

mareknjaz
Senior
Van mreže Van mreže

stara planina

« Odgovor #36 poslato: Новембар 26, 2009, 01:24:20 »

Nele001, druze, morao bi prvo da vidis hranilice i teren o kome pricam, pa da diskutujes da li ih ima ili ne.
Nesto nisam zapazio da kod tebe ima toliko uradjenih hranilica i solista da bi konstatovao ovu tvoju izjavu.
U svakom slucaju hvala ti na dobrom savetu! hi buba
Pozdrav,
Marko
Sačuvana

WEIDMANNSHEIL!!!
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Новембар 26, 2009, 01:50:26 »

Из претходног поста би се рекло да се само праве чеке како би се ловила дивљач а да се храна баца како се стигне. Требао си споменути и хранилице.

А што се код мене у ловишту тиче, немој ништа да те чуди пошто ни ја нисам запазио, а ловом се бавим 8 година.
Тужно, али истинито.

Sačuvana

mareknjaz
Senior
Van mreže Van mreže

stara planina

« Odgovor #38 poslato: Новембар 26, 2009, 02:21:06 »

Hteo sm da ti kazem da sam ja bio i lovio u Tovarniku i Brestacu, a ti na Staru planinu nisi kolko sam ja upucen.Malo se raspitaj o odstrelima divljaci i iznosenju hrane kod mene u lovistu pa da duiskutujemo o struci i slicnim stvarima.Evo ti nekoliko podataka sto se tice odstrela( zvanicnog) godisnje za krupnu divljac: DS oko 320 kom clapping, srndaca oko 100 kom, jelena 1 do 2 kom.
Mnogi ce reci lako je vama kad Vam Bugarska blizu, ali nije bas tako, da se ne iznosi hrana nebi bilo ni toliko divljaci.A maticni fond je nesto drugo, miru lovistu itd. Moras priznati da su ovo kvalitetne brojke, a?
PS Ovo je dobronamerno, nemoj me pogresno shvatiti!
Pozdrav,
Marko
Sačuvana

WEIDMANNSHEIL!!!
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Новембар 26, 2009, 02:31:42 »

Hteo sm da ti kazem da sam ja bio i lovio u Tovarniku i Brestacu, a ti na Staru planinu nisi kolko sam ja upucen.Malo se raspitaj o odstrelima divljaci i iznosenju hrane kod mene u lovistu pa da duiskutujemo o struci i slicnim stvarima.Evo ti nekoliko podataka sto se tice odstrela( zvanicnog) godisnje za krupnu divljac: DS oko 320 kom clapping, srndaca oko 100 kom, jelena 1 do 2 kom.
Mnogi ce reci lako je vama kad Vam Bugarska blizu, ali nije bas tako, da se ne iznosi hrana nebi bilo ni toliko divljaci.A maticni fond je nesto drugo, miru lovistu itd. Moras priznati da su ovo kvalitetne brojke, a?
PS Ovo je dobronamerno, nemoj me pogresno shvatiti!
Pozdrav,
Marko

Ни нисам те погрешно схватио.
Бројке су фантастичне.

И код мене се храни, али тако што се покупи храна од ловаца и баца са тракторске приколице на земљу док је трактор у покрету. swoon 

Citat
Saranu barski izadji iz bare i popni se na najvisi vrh Midzor....i udahni duboko da ne bi mlatio na prazno...

Овај текст је нека будала написала са мог налога. Вероватно си приметио да ја све пишем ћирилицом, а овај ментол није био у стању да промени то у посту већ писао латиницом.
Бар да је ставио нов одговор већ само придодао... taunt taunt taunt
Sačuvana

Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #40 poslato: Децембар 01, 2009, 06:42:25 »

Sačuvana
nesa
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Децембар 01, 2009, 08:45:16 »

Dali znaju koliko divokoza imaju,na tom terenu,i od kada.
Sačuvana
pahaska
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Децембар 02, 2009, 10:25:43 »

Svaka cast na slikama slobodno mogu u razglednice,gde je ovo TACNO slikano?

Sačuvana
pahaska
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Децембар 04, 2009, 10:10:28 »

Dacu vam par informacija do kojih sam ja dosao u vezi divokoza  parosto je par vas pomenulo iste dok ste gledali slike,takodje i neke odgovore.Slike su stvarno lepe i nacinjene su na teritoriji sumske uprave Boljevac i sumske uprave Despotovac,neznam tacno kako je gore stanje ali znam da ih ima u Mihulju i dolinom Radovanske reke.Sto se tice Juznog Kucaja tj. terena prema Beljanici stvar je sledeca.Po recima upravnika lovista iz Resavice na samoj Beljanici obitava trenutno od 15 do 20 primeraka i  u kanjonu reke Resavice (na samo 3 do 4km od samog naselja)trenutno ima 6 do 8 jedinki.To je sto se tice terena na kome gazduje LU Beljanica. U sumskoj upravi Despotovac trebalo bi da ih ima u kanjonu Suvaje,Vitoj Bukvi i klisuri G.Resave mada moje licno misljenje je da su to ove sa Beljanice koje se u zavisnosti od godisnjeg doba krecu u velikom krugu.Ove iz okoline Resavice su nekako odsecene ali se najcesce vidjaju(97 sam prvi put video jednu).Divokoza ima samo coveka za neprijatelja,vuk tu nema sta da trazi jos manje gonic.Konfiguracija terena je takva da samo gavrani mogu da im pariraju,a i za te delove lovista se neizdaju dozvole za lov pogotovo sa kerovima.
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #44 poslato: Децембар 04, 2009, 10:36:12 »

Dobro je ako je tako ,a tako je care ima njih i vise samo malo reda i bice puno to je najekonomicnija divljac i najzahvalnija divljac za gazdovanje .Dobro je sto se ne izdaju dozvole za pogon na svinje sa kerovima na tim terenima a i po ZLoV je tako ,necete valjda kao oni divljaci iz Despotovca sto iznad manastira Manasije satrse celo krdo i to cuvari zakona.Kako se u Zlotskom kanjonu ne lovi zbog hvatanja vec druga godina bice nje i vise ,samo malo paznje i koja krupica soli...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: