DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 08:32:00
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: PLOVAK I MIRNE VODE  (Pročitano 45294 puta)
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #90 poslato: Мај 22, 2013, 08:23:44 »

Spram ili ti naspram buseni... Wink
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
masala
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

wolverine-najhrabriji

« Odgovor #91 poslato: Мај 23, 2013, 07:12:53 »

Pre nekih 15 godina sa tih buseva smo lovili 'maslinastog kralja', po meni najukusnija i najborbenija riba (prema tezini)slatkih voda.
PS.Nazalost cuo sam da nestaje i buseva i linjaka, oba zbog nemarnosti ljudi.
Sačuvana

LOVAC JE DEO PRIRODE I NJENIH ZAKONA
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Мај 23, 2013, 08:26:26 »

Linjak nestaje ja nisam mozda 5 god. ulovio ni jednog. Ne hvataju  ga ni drugi.Da li je ekspanzija soma ili cverglana uticala na to neznam.
Sačuvana

А и последња три!
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #93 poslato: Мај 23, 2013, 09:40:38 »

Babuska,zlatni karas i cvergl ne zna se sta je gore.
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Мај 23, 2013, 12:16:51 »

Slazem se ..deverika, bodorka ,klen i grgec .To se peca na plovak (bela riba i ona je takva kakva je) Vazno je uzivanje i aktivnost pri plovkarenju.
Sačuvana

А и последња три!
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #95 poslato: Јун 16, 2013, 10:49:45 »

Pavlovačko jezero (Kudoš) 2008.

Šteta što su jezero posle par godina ili čak 2009 godine zatvorili i privatizovali.
Naime,bilo je komercijalno ali nasute su barikade na prilazima iz meni nepoznatih razloga i više se nisam
vraćao na to jezero. Možda je sad ok.Ne znam i ne mogu vam reći,jer sam dva tri puta odlazio na borkovačko jezero nadomak Rume.
Sve u svemu,gajim lepe uspomene na Pavlovačko i na Borkovačko jezero.
Još malo slika sa skromnim ulovom babuškica i naravno dubinac eto čisto da se nađe ako naiđe neki šarančić koga je bilo dosta,koliko sam primećivao druge pecaroše kako vade. P.S. nisam bio te sreće...
P.S.S Plovak zabaciš i gledaš i čekaš trzaj,a mozak na otavu.Šta reći...

Sačuvana
goma0702
Senior
Van mreže Van mreže

Не можеш ако нећеш !

« Odgovor #96 poslato: Јун 16, 2013, 10:52:11 »

Sačuvana
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #97 poslato: Август 30, 2015, 02:29:19 »

Voli lov,pse,prirodu,pecanje i sve sto volim i ja.

Kad porastes onda dodji.

Kuvano zito,pahulja ili ruza hleba,crvici i crvena glista pa bude neka babuska,cverglan ili manic,bodorka,sarance i naravno kornjace  haha
Sačuvana
Brno
Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Август 31, 2015, 08:05:43 »

Od kako je proglašen specijalni rezervat prirode ''donje potisje'' čuvarska služba (čuvari prirode) su na par lokaliteta u meandrima (rukavcima) reke Tise pronašla i zaplenila nekoliko kilometara raznih mreža koje su postavljene od strane ribokradica.
Među pronađenim uhvaćenim ribama našlo se i nekoliko zaista retkih kao što je:
Linjak (tinca tinca) ovaj je iz stare tise Vrbica

nažalost ovaj izgleda da je već uginuo, vidi se po telu ozlede od silkane mreže.
i pravi barski karaš (caracius caracius) gotovo izumrla vrsta sa istog lokaliteta

karaš je preživeo mrežu. Inače sve ribe koje su žive vraćene su u vodu a bilo je desetak linjaka i 15 tak karaša pored ostale ribe...
Čuvarska služba je stvarno sada dobra i dobro opremljena, pored terenskog vozila i motornog čamca sa motorom ekstra snage i elektro motorima za korišćenje u zatvorenim vodama-meandrima služba poseduje i termalne kamere sa dometom preko 400m, lično sam video testiranje tih kamera i noću na primer ribokradice kada se sakriju u šumi kamera ih detektuje, a saradnja sa lovočuvarskom službom je na nivou pa sada u lovištu imamo tako da kažemo duplu kontrolu što će dati sigurno efekta u narednom periodu.
Sačuvana
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #99 poslato: Август 31, 2015, 08:33:09 »

Svaka cast ribocuvarskoj sluzbi.
Veruj mi Sale da linjaka nisam video sigurno 20 godina a bilo ga je secam se kao klinci smo ga pecali na crvenu glistu.Steta za njega.
Sačuvana
Brno
Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Септембар 01, 2015, 07:37:51 »

Linjaka i pravog Karaša su uništili američki patuljasti somić i možda i najviše srebrni karaš babuška, koji se razmnožava procesom ginogeneze, baš zbog tog načina mresta ova invazivna vrsta potisnula je polako naše autohtone vrste. To je po meni nepovratni proces jer toliko ima puno američkog somića (cverglana, terpana) i Babuške da je to nemoguće iskoreniti ili dovesti i održavati na neku podnošljivu meru.
Cverglan nema prirodnog neprijatelja zbog bodlji (žbica) na bočnim perajima i leđnom peraju, koje su čak i otrovne, meni je malo falilo da odseku prst zbog uboda cverglana i upalnog procesa koji je nastao posle toga, spašen mi je prst samo silnim inekcijama i hrpom lekova, znači na svojoj koži sam video i osetio šta znači ubod ove ribe. Babuška bi se možda i reducirala delimično kada bi broj grabljivica bio na optimalnom nivou. I normalno da se dozvoli bespoštedan ribolov ove dve alohtone vrste i sportskim ribolovcima i privrednim ribarima, ali uz stimulaciju države, pa na primer da se ista riba otkupljuje, neka se koristi za pravljenje ribljeg brašna, nije bitno, nešto neka se osmisli ali da tu ribu država otkupi od ribolovaca, deo bi se kompenzovao izdavanjem besplatne ribolovne dozvole za određenu količinu uhvaćene i predate ribe, jedino tako se može to redukovati. Na mrtvajama izdati licencirane dozvole za neku vrstu privrednog  ribolova dubinskim vrškama sa dvostranim ulazom, koje su jako efikasne za ribolov cverglana, to ili da rade čuvari i čuvarska služba ili da se izda dozvola za obavljanje tog posla gde bi ribar samo imao pravo koristiti alohtone vrste riba a ostale vraćao nazad u vodu (kod nas je najteže naći poštenog čoveka koji će se držati pravila i zakona), druge nema.......
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Септембар 01, 2015, 09:34:35 »

Voli lov,pse,prirodu,pecanje i sve sto volim i ja.

Kad porastes onda dodji.

Kuvano zito,pahulja ili ruza hleba,crvici i crvena glista pa bude neka babuska,cverglan ili manic,bodorka,sarance i naravno kornjace  haha

I na sve to jos navija za omiljeni klub  good  good

Djuro  hi
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Djura Radivojevic
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

DJURA LOVAC

« Odgovor #102 poslato: Септембар 11, 2015, 08:47:51 »

Hvala Profi a za navijanje ja zasluzan deda  yahoo
I danas smo malo peckali na gradskom jezeru.

View My Video
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: