DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161774 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 14, 2020, 04:24:32
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: REDENIK ili gde sa municijom  (Pročitano 45155 puta)
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Јун 30, 2010, 11:11:06 »

U redenik 12 patrona i u prsluk 6 komada,3 sa leve 3 sa desne strane.Redenik pre svega koristim jer volim da okacim petla na visak. hi
Sačuvana
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #46 poslato: Јул 01, 2010, 10:45:00 »

Hallo ljudi(BR,Mlađan lovac),s toliko municije se...za prepelicom a bogami i patkom plače...
ili možda ne lovite prepelicu,ili vam je prosjek 19/20??? hi
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Јул 01, 2010, 11:02:01 »

Nema mnogo prepelica,a i kad bih doneo vise od 5-6 ulovljenih kuci,majka bi me pretukla.A,pataka ne odstreljujem vise od 2-3 iz istog razloga i takodje slabije ima,a za zeca i fazana je sasvim dovoljno. hi
Sačuvana
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #48 poslato: Јул 01, 2010, 04:46:17 »

To da ne3 nestane dzebane kada predju u juris Huh?

Nosim prsluk koji ima mesta za 10 patrona. Jos 10 stavim u dzep predvidjen za to. Nikada mi nije trebalo vise od toga.

To sam isao na patke ceo dan pa bogami ispali se preko 100 patrona a ako predju u juris to su one 3 kutije u rezervi yahoo drinks
Sačuvana

Srbijalov
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #49 poslato: Јул 01, 2010, 05:01:21 »

...a zeznuta je to situacija kad divljac krene u ofanzivu,tako ja idem na prepelice.Puni dzepovi(oko +-50kom) u prsluku plus u rezervi 2 kutije da se nadju zbog takvih situacija lol

Salu na stranu ali ja sam bio stvarno u jednoj skroz bezveze situaciji.Krenem ja tako u lov na prepelice,prvi put i kao ,,veliki lovac,, doteram se sve po PS nesme nista da fali ali ponesem oko 15-20 patrona,ma reko sta ce mi pucam samo ako mi je na domet  biggrin(opasan lovac biggrin) i tako mi lepo posli pocese da prste sa svih strana puca Mika ko na svadbi i do 07 h ja ostao na dva patrona,a naravno razlika je bila od 20 patrona 2 prepelice i tu naravno krene zezanje onako po lovacki:,,Evo imas tamo onu kolibicu ima jedan cika dolazi nedeljom da prodaje dzebanu,, pa onda: ,,Evo da cu ti ja 3-4 da ti se nadje ali nemoj da trosis,, ......itd i od tada pun prsluk plus rezerva. pioneer

Dobar pogled
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Džigi
Senior
Van mreže Van mreže

Lovac-sokolar

« Odgovor #50 poslato: Јул 01, 2010, 05:38:31 »

Ja nosim redenik od 24 patrona i u rancu 10-15 rezerve,nije mi tesko.Kad sam postao lovac,prvog dana na zeca sam spucao sve sem jednog patrona,promasaj za promasajem.Sa jednim metkom u pusci sam se bolje skoncentrisao i ulovio poslednjeg zeca tog dana yahoo bb yahoo.Ili prica kolege koji cekao lisice u planini kraj rupe,sa 6 patrona.Krenu tako da izlaze lisica,pa lisicici...neki promasaj,uglavnom pogodci.Pipne se za dzep,prazan,a vec je mrak... lol lol KAKO DA SE VRATIM KUCI?!?
Sačuvana

NE LOVIMO ZBOG ULOVA,VEĆ ZBOG LEPOTE LOVA.
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Јул 01, 2010, 06:05:05 »

Ne lovim zivotinje koje su lakse od tezine onoga sto izlazi iz moje puske.. A za sve ostalo, 20 komada je vise nego dovoljno.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Јул 01, 2010, 06:34:45 »

Ne lovim zivotinje koje su lakse od tezine onoga sto izlazi iz moje puske..
Al ti je fazon! Smiley))  Priznaj lepo - "prebrzo/presitno je to za mene, nemam optiq za tu namenu..." i sl.! Smiley))
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јул 01, 2010, 07:49:02 »

Ne lovim zivotinje koje su lakse od tezine onoga sto izlazi iz moje puske.. A za sve ostalo, 20 komada je vise nego dovoljno.
e svaka ti ko crkveno slovo...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Јул 01, 2010, 09:38:08 »

Al ti je fazon! Smiley))  Priznaj lepo - "prebrzo/presitno je to za mene, nemam optiq za tu namenu..." i sl.! Smiley))

Nemam tih problema, nego me prepelice stvarno ne privlace.. Kada hocu da gadjam na dzumlu, odem na glinene golubove.
Sačuvana
neleo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Јул 01, 2010, 11:11:31 »

Prepelice Lovim sa redenikom ali uglavnom napunim dzepove radi brzeg prepunjavanja  spiteful. Za razliku od vas ja bas volim lov na iste.
Patke do zadnjeg izlaska ove zime i promrzlih prstiju koji nisu bili u stanju da vade patrone iz redenika i kostali me mnogo zivaca jer su jata nadirala sa svih strana, a ja ne mogu da izvadim patron jer ne osecam prste odlucio da ubuduce samo pakujem municiju po dzepovima ili torbici  hi. Za sve ostalo redenik OBAVEZNO (+ rezerva po dzepovima) buba
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #56 poslato: Јул 02, 2010, 09:42:37 »

e svaka ti ko crkveno slovo...
Ne lovim zivotinje koje su lakse od tezine onoga sto izlazi iz moje puske...
Rekose oni koji ne love sa psima...
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Јул 02, 2010, 11:07:52 »

Prepelice Lovim sa redenikom ali uglavnom napunim dzepove radi brzeg prepunjavanja  spiteful. Za razliku od vas ja bas volim lov na iste.
Nisam još probao redenikom, ja obično napunim pušku sa par metaka  biggrin
 drinks
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Јул 02, 2010, 12:41:45 »

Rekose oni koji ne love sa psima...
ne, ne prijatelju, nisam ja rekao da ne volim lov na prepelice, naprotiv obozavam ga, ali kad idem na prepelice, pas je obavezan,naravno, ne nosim vise od 25 metaka iz prostog razloga sto mi nije gust da odstrelim danas 50 kom, sa 25 metaka to je na lepom danu 20-21 prepelica, malko vise od rekorda iz proslogodisnjeg blica, ali sta ces pa sad to sve xBane+Toza+Sokrat= mnogo malih ptica izvadjeno iz lovista...
inace smatram da sve preko tog broja je cisto izlovljavanje, a treba nesto da ostane i za posle, i sutra se lovi...
isto pravilo primenjujem i na grlice...25 i kuci...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #59 poslato: Јул 02, 2010, 01:48:48 »

Ja to ovako :

I prsluk i redenk a i nekoliko kutija u rezervi triniti hi drinks

OVO JE LEPA VARIJANTA I TAMAN ONOLIKO KOLIKO TREBA ZA JEDAN DOBAR LOV PATAKA I GUSAKA(ajde za guske je mozda i malo...) ALI KADA JE VODA U PITANJU ILI NEKI CAMAC MUNICIJU ISKLJUCIVO NOSIM U NEKOM RANCU ILI TORBICI A NIKAKO NA SEBI,INACE NEDAO BOG DA SKLIZNES I SLETIS SA CAMCA U VODU... dance dance dance download
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: