DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 11:18:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Koju montazu uzeti?  (Pročitano 59915 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Јануар 09, 2010, 12:59:16 »

Pa ne hvalimo je bas Wink

A od tunelske montaze bezi i rukama i nogama.. Nisu nizasta.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Јануар 09, 2010, 03:07:30 »

Када сам био код браће, водили су ме код пријатеља ког сам угостио у лову. И он је мене угостио тамо, али не ловом већ ме позвао на ручак. Његова група је тог дана спремала срнећи паприкаш и пекла прасе на ражњу.  spiteful

Причајући тако са њима... приметио сам да сви имају тунелску монтажу и да се сви куну у њу. Чак шта више, они не сматрају монтажу правом ако то није тунелска.

Моје мишљење је мало другачије. Чему ти служи тунелска монтажа кад узмеш оптику са варијабилним увећањем...? Ако ти треба за близину, часом наместиш на 2 или 3 или и мање(све зависи од оптике) увеличање.
Sačuvana

slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јануар 09, 2010, 07:56:47 »

http://hamerles-rade.com/index.php?option=com_content&view=article&id=15:niskidvodelnial&catid=12:niski-nosai&Itemid=10

http://hamerles-rade.com/index.php?option=com_content&view=article&id=16:niskidvodelnicelicni&catid=12:niski-nosai&Itemid=10
Sačuvana
bajker
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јануар 09, 2010, 08:18:39 »

ima i ja pozitivna iskustva.Imaje u Snajperu Bg
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јануар 09, 2010, 09:27:59 »

ako bih uzeo ovu HAMERLES RADE kolika li je cena kompleta zna li ko?
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јануар 09, 2010, 09:28:55 »

i ima ju dva aluminijumski i celicni?Cini mi se da je bolje uzeti celicni.....
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јануар 09, 2010, 09:33:29 »

i da li uzeti niski jednodelni nosac celicni,sta mislite o toj kombinaciji???
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јануар 09, 2010, 10:27:32 »

Najmanje problema moz4es da imas sa niskim jednodelnim celicnim nosacem, naravno ako zbog veluicine optike moze da se namontira.

Kada bih za sebe uzimao nesto od njih, uzeo bi samo Picantiny sinu, ili je posebno narucio od celika,  i nabavio neke postene prstenove, mada mogu oni i od njih da se naruce, jedino sto kostaju vise.

Hamerles pravi ono sto nasre trziste trazi, i to po cenama koje opet trziste zahteva. Mogu da naprave i daleko bolju montazu, ali ovde kada ljudima kazes da montaza mora da kosta barem 150-200 eura da bi radila kako treba, svi se naljute. Kao da hoces da ga opljackas.

Steta sto nisam slikao optike vracene na reklamaciju, kada sam se time bavio pre nekoliko godina, posto na 90% problem nije bio u optici vec u montazi. Losa montaza ubija svaku optiku mnogo jednostavnije nego bilo sta drugo. Pogotovu jeftiniju optiku, sa osetljivijim tubusom.

Kod svih Hamerles dvodelnih montaza koje se prave serijskui, nema dovoljno materijala da bi unutrasnjost prstenova mogla da se ishonuje kako treba ako iole postoje problemi sa saosnoscu, a kod zastave sigurno postoje, bez gledanja. Bez honovanja, u telo optike se unose opterecenja i telo se savija, sto poprilicno efikasno ubija svaku optiku, pre ili kasnije.. Jednostavno, dobro uradjena montaza se poznaje po tome sto posle skidanja, sa ispaljenih nekoliko stotina metaka, na optici nema nikavih tragova da je bila montirana, a pri tome je montaza bila zategnuta kako treba.. Svaka polovna optika na kojoj postoje bilo kakvi tragovi montaze, osim blagog poliranja farbe samo je dokaz da polako odlazi u vecna lovista.

Elem, kod cetnika itekako mogu da se naruce dobre montaze, ali i kostaju.. Generalno montaze su im dobre, pa i ove is serijske produkcije, ali ne ostavljaju mesta za prilagodjavanje ako postoje ikakvi problemi, sto je kod domaceg oruzja najcesci slucaj.. A onda sve rezultira u pusvci kojoj se pomera tacka pogotka posle stajanja, ili strada optika, (kud kupih ovo kinesko s****, ili jos bolje, ma kinezi su bolji od ovog Swarovskog..)

Tunel montaze su posebna prica. Tunel montaza zahteva podizanje optike za precnik tunela. Naravno da mali tunel nema nikakve svrhe, kroz njega se nista ne vidi, i da je neki muinimum tunel od 2-3cm.. Sa optikom koja je postavljena 2 cm vise od mesta na kome je mogla da bude postavljena, poprilicno se povecavaju i odstupanja metka od nisanske linije.. Da ne pominjemo koliku grupu su u stanju da ispucaju, zbog lose uskladjenosti kundaka i visine optike, ali to je bas posebna tema..

Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 11, 2010, 09:01:12 »

a kako to mislis kolega za nisku jednodelnu da li se moze umontirati,optika mi je 3-9*40 tubus 30
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јануар 11, 2010, 03:22:30 »

40 na tubusu 30 bi trebalo da moze gotvo sigurno.. No sada pogledah, izgleda da je montaza iz delova, tj da prstenovi i montaza nisu iz istog komada celika.. Ako je to slucaj, onda je Picantiny bolji izbor, ali honovanje unutrasnjosti je skoro obaezno i kod jedne i kod druge.

Da je donji deo montaze izjednog dela, sve sa prstenovima, kao kod DeadNutza, onda nema nikakvog problema.
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 12, 2010, 06:45:50 »

e tek sada ne znam sta sada da radim.... stinker stinker stinker stinker stinker
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јануар 12, 2010, 11:02:07 »

Kako sta da radis.. Prosto, uzmes Hamerles Picantiny, njihove ili neke druge Picantiny prstenove, i nadjes nekoga ko zna sta radi da sve to namontira. Kod nas su tave osobe retke, a Toza jedan od retkih.. Ili jedini.

Ako se bas ne snadjes, vici.. Ce se sredi.
Sačuvana
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јануар 13, 2010, 08:54:46 »

a reci mi na ovu sinu moze li da idu prstenovi LEUPOLD?I koliko li kosta takva montaqza sa ovom sinom, i odgovarajucim prstenovima....
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јануар 13, 2010, 09:17:48 »

(pardoniram se - Picatinny IMA dva "N", ali samo na jednemu mestu, kako sam ja napisao(copy/paste-ovao  sarcastic)! Nej da zamerite, mislim da može da koristi, ne da škodi/seatu i sl.!  hi)
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јануар 13, 2010, 11:53:57 »

ovo je Pikatini sina Kragujevacke proizvodnje
a ovo nosaci tj prstenovi za nju

ovakve sam nosace dobio uz optiku ali su slabog kvaliteta....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: