DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 05:10:54
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift) Omiljeni lov, divljač i tehnika lova.
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Omiljeni lov, divljač i tehnika lova.  (Pročitano 27036 puta)
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 12, 2010, 11:11:43 »

Prvo mesto dele lov srndaća piršom i svinje pogonom, sve ostalo je na drugom mestu biggrin
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 26, 2010, 04:54:38 »

Kao lovac početnik lovio sa samo
    I divlja svinja
    II srndać
    III lisica
  a sad zahvaljujući prijatelju sa kojim sam prvi put išao u lov bez puške na prepelicu,,mogu slobodno reći dame je zarazio sa pernatom divljači da sam nakon 20 dana otišao kupti pušku i pridružio se tom uzbudljivom dijelu lova. sarcastic good
Sačuvana

Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 26, 2010, 10:37:06 »

Za mene je najlepsi lov zeca uz pomoc gonica! Kad cujem "pesmu" gonica srce pocinje ubrzano da kuca, adrenalin se pojacava, a ruka steze kundak, a kad klemponja izadje yahoo
Sačuvana

Sve sto ispred mene bezi, posle pucnja lezi!
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 27, 2010, 10:06:26 »

.... a kad klemponja izadje yahoo

BUM  focus i klemponja u ranac good laugh
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 27, 2010, 11:05:44 »

Pozdrav braćo LOVCI !!!!  hi
 1.- zec, fazan  good
 2.- d.svinja pogonom  clapping
 3.- lisica cekanjem  yahoo

DOBAR POGLED  locomotive
Sačuvana
nesa
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Март 06, 2010, 03:55:40 »

Pretpostavljam da ce se moj nacin shvatanja samog cina lova razlikovati od vecine,pa cak izazvati i negodovanje,ali..Ovde cu se ograniciti na lov takozvane krupne divljaci.Jedini pravi lov je,uzmes pusku,udjes u teren divljaci i trazis je,nadmudrujes se sa njom....Samo u tim uslovima,divljaci se daje sansa da svojim prirodnim prednostima parira lovcu sa puskom.Sve ostalo je odstrel,da neupotrebim drugu rec.Put savremenog lovstva je nametnut lovcu(mada ima i svoju hronologiju i tradiciju)tako da je i tehnika odstrela usavrsena.U toj jurnjavi lovac je zaboravio gde podje a gde dodje i zasto lovi.
Sačuvana
sasa-dubica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Март 06, 2010, 04:11:32 »

Nema loseg lova, postoji samo losa organizacija istog i losa tj siromasna lovista.
 Za mene nema lova da ga ne volim i da ga ne lovim pocevsi od prepelica, fazana , zeca, lisice cekanjem i sa  gonicima, srndaca i cekom i na pirs i na vabak u vrijeme parenja, divlja svinja na sve moguce nacine, lov sljuke, lov pataka... ma jednostavno lov i priroda, a od godisnjeg doba, slobodnog vremena i situacije na trenu odlucujem sta i kako cu da lovim.
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Март 07, 2010, 07:33:32 »

Pretpostavljam da ce se moj nacin shvatanja samog cina lova razlikovati od vecine,pa cak izazvati i negodovanje,ali..Ovde cu se ograniciti na lov takozvane krupne divljaci.Jedini pravi lov je,uzmes pusku,udjes u teren divljaci i trazis je,nadmudrujes se sa njom....Samo u tim uslovima,divljaci se daje sansa da svojim prirodnim prednostima parira lovcu sa puskom.Sve ostalo je odstrel,da neupotrebim drugu rec.Put savremenog lovstva je nametnut lovcu(mada ima i svoju hronologiju i tradiciju)tako da je i tehnika odstrela usavrsena.U toj jurnjavi lovac je zaboravio gde podje a gde dodje i zasto lovi.

Jakao misao. Sviđa mi se.
Sačuvana
nesa
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Март 08, 2010, 10:55:54 »

Hvala druze,nadam se da slicno razmisljamo.Pozdrav
Sačuvana
denirk13
Global Moderator
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Март 17, 2010, 12:46:05 »

A sad nekoliko reci o tome sto ja lovim i koji je lov meni omiljeniji.
Apsolutno sitna divljac, tacnije ptice - fazan, jerebica, prepelica, divlja patka, guska, divlji golub, grlica, sljuka i barske bekasine.... Imam i vernog pratioca, 3 godine stari Carli, oranz - beo epagneul breton, koji je svakog izlaska uvek samnom. Po meni, vrh lova i lovnog adrenalina postize uhodani rad i odnos lovca i njegov pas - pticar.
Inace lovim zastavinom 12 - polozarom i maverikom M80. Imam i zastavin karabin u kalibru 7 mm.rem.mag, ali vatreno krstenje sa njim jos nisam uradio.
Da ne dosadjujem mnogo - lov je za mene, kao sto knjiga kaze- nauka, a kao vernici kazu - religija.Lovim ( krivolovim nono) od 5 godina, kad mi je otac dao vazdusnu pusku, loveci vrane i stracke u dvoristu, kasnije po poljima zajedno sa ocem - poljske jarebice i golubove, da sada - regularno good lovim vec 10 godina. Nadam se i voleo bih  loviti dok sam ziv.
Pored lova,(ajde da ne bude - ovaj je neki fanatik), volim sport, najvise futbal ( strasni navijac Partizana, ranije u bivsoj Jugi, a sada fan Real Madrida), volim i napisati neki tiket u kladionici, volim popiti sa drugovima u kafani i pricati o lovu i zenama, volim igrati kosarku,sah,  ici u planine, ponekad i pecanje ......i pisati komentare i raspravljati po forumima. biggrin
Sačuvana

Pogledaj duboko u prirodu i onda ces sve bolje razumeti
Albert Einstein
Kukurek
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Март 17, 2010, 02:35:21 »

D.S pogonom.  drinks
Sačuvana

kome nazdravim tome z...ziveli.
dejan032
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Април 05, 2010, 09:24:14 »

Za mene neprikosnoven lov lisice gonicem po snegu,ili cekanje lije na rupama,volim da pucam prepelicu i fazana,patku zeca volim kda ga gonici dobro nagaze i naprave koji krug....
Sačuvana
draganpe
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Април 07, 2010, 10:16:52 »

patke , guske
guske, patke  a tehnike su mala tajna  dance
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

dusan.mitic@hotmail.com
« Odgovor #28 poslato: Април 08, 2010, 03:19:40 »

O Dragance nam se probudio,ja reko ti malaksao posle zavrsenog lova na patke i guske!??
Moji omiljeni lovovi su kao kod Draganceta,komotno se moze prepisati to i kod mene!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
kempi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Април 08, 2010, 06:04:58 »

Prednost lovu predatora ! Jer ako njih ne lovis nista od patke guske prepelice svinje pa sve ostalo! Ma volim sva samo kad imam sa kim da dozivim taj lov , nevolim silovanje i lov posvaku cenu zbog mesa itd! Opet prioritet cu dati sakalu i lisici a metod sneg vedro i pretraga terena (nocu)!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: